Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Zsír!

Egy tényleg jó RTS is jöhetne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) philoxenia válasza pilóta (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Férget "építenénk" benne? ;]
Vagy császár vs. lázadók?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) Cythyel válasza pilóta (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

Dune 2-t kérnék mostani grafikával :DD :DD :DD

(#4) Törzsúr válasza Cythyel (#3) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Emperor – Battle for Dune is jó játék, szerintem még most is. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Hűha, feléled a Dűne frenchise? A multiplayer open world az egy újabb looter shooter lesz? Kíváncsi vagyok milyen játék ötletekkel állnak elő.

(#6) pilóta válasza Cythyel (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azaz! :K

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) kwzatz válasza philoxenia (#2) üzenetére


kwzatz
őstag

Működhetne hasonlóan, mint a már létező 2 Dune RTS. Az a probléma, hogy erre a műfajra egyre kisebb a kereslet, ráadásul nehéz már benne igazán újat, kreatívat mutatni.

(#8) Janus27


Janus27
tag

Nem rossz Hír! :)

De az se lenne rossz, ha a régi játékokat elérhetővé tennék digitálisan, modern op rendszerekre!

(#9) hombre[EU] válasza Hunpriest (#5) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mmorpg-re tippelnék a Funcom kapcsán

Life, Uh, Finds A Way

(#10) Cythyel válasza Törzsúr (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

az sem volt rossz, de az inkább egy rush stílusú volt, nemúgy mint a korábbiak, vagy az alap Dune 2 ahol még jócskán kellett tervezgetni...

(#11) PowerBuldog válasza Törzsúr (#4) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Jó, hogy mondod, elő is kéne kapni. :) :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) oriic válasza hombre[EU] (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az elso az lesz.

Live-Die-Respawn

(#13) b.


b.
félisten

Az a gond, hogy a mai fiatalok már nem tudják mi az a Dune . Ránk lehet szinte csak alapozni a Franchise részét. persze attól ha jól sikerül, bevonzhatja azokat is, akik nem ismerik a hátteret.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Monoton


Monoton
tag

Dune Battle Royale ;]

#13
Gondolom az új filmmel akarják behúzni a mai korosztályt a Dune világába.

[ Szerkesztve ]

(#15) cappa72 válasza Cythyel (#3) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ah... míly szívemből szóló mondat vala ez. :)

(bár én még játszottam a Dune1-gyel is.... potom 36 órát egy huzamban... jórészt szótárazással ment el az idő)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16) Cythyel válasza cappa72 (#15) üzenetére


Cythyel
senior tag

Dune 1-el alig játszottam, akkoriban nem voltak ínyemre az ilyen játékok, egy modern változatot lehet végigtolnék most... Dune 2-t viszont rongyosra játszottam, szerintem nem kevés ha 200 órát mondok...

(#17) Bad Pritt válasza Monoton (#14) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha valamire könnyen rá lehet húzni a BR köntöst, az a Dűne. Én kíváncsi lennék rá, bár utálom magát a BR módot.

Amúgy részemről szerintem a valaha legtöbbet játszott single player játékom az Emperor: Battle for Dune, eredeti 4 cd változatban most is megvan valahol otthon, szóval ha jönne egy fasza rts, akkor akár még pc vásárlást is megfontolnék... Imádtam azt a játékot, nem tudom, miért. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18) _AnTi_ válasza Bad Pritt (#17) üzenetére


_AnTi_
tag

Úgyszintén! Valahogy a hangulata volt szerintem marha jó!
Persze a maga idejében nem is nézett ki rosszul.
Már annak is örülnék, ha az a rész kapna egy ráncfelvarrást (vagy a 2). :K

roedie: +1

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#19) Juhaszatti válasza b. (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Most készül egy nagyon nagy szabású mozifilm belőle, meglepően erős színészgárdával és rendezővel. Valószínűleg sokakat fog behúzni.

(#20) l.skywalker válasza b. (#13) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most kezdik a mozifilmet is. Hamarosan fogják tudni a fiatalok is, mi az :D

Ja látom már megelőztek :D

Ha már MMO lesz az egyik, remélem lesz benne féreglovaglás :D

Ha valakinek van kedve nosztalgiázni, fent van a Dune 2 az Internet Archive oldalon: [link] :P

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21) Bad Pritt válasza l.skywalker (#20) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A BR2049 sem tudta behúzni az új generációt, szóval azért azt meglátjuk. Ez nem egy Harry Potter vagy egy Hunger Games sajna, ami szélesebb körben érthető és kellően felszínes.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22) l.skywalker válasza Bad Pritt (#21) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az második rész volt és pont sikerült eltalálnia az első rész hangulatát. Nem az a heroic történet, ahol a kisfiú megmenti a világot. Inkább hasonlítanám akkor a Princess of Mars-hoz. Az eredeti könyvsorozat első része már kijött a 19. század elején. A Disney film John Carter címen pedig a 21. század elején. A könyv mai napig hatalmas, a film pedig megbukott (habár szerintem nem olyan rosssz). A Dűnénél is ez a kérdés. Ha eltalálja a mai közönség igényeit, lehet belőle egy sikeres alkotás. A történet önmagáért beszél, habár én azt mondtam volna, hogy előbb filmesítsék meg a Dűne Legendái trilógiát, majd csináljanak sorozatot az "Előjáték a Dűnéhez Trilógiából és utána csináljanak egy újabb verziót a Dűnéből. Az még nagyobbat szólt volna, de talán később is jó lesz a korábbi történetekhez nyúlni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#23) Bad Pritt válasza l.skywalker (#22) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért írtam a BR2049-et, mert azt csinálta Villeneuve, elég stílusos rendező, nem fog elrugaszkodni a bevett szokásaitól. Ott is azt várták volna, hogy franchise-t építhetnek majd köré, de nem így lett sajna.
Az biztos, hogy ennél nagyobb rövidtávú projektje a filmvilágnak nem volt 20 éve és nem is lesz egy darabig, ha megtámogatnák néhány minőségi játékkal, abból baj nem lehet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#24) l.skywalker válasza Bad Pritt (#23) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jogos. Mondjuk hangulatában a 2 film hasonló :D Ez sok jóval nem kecsegtet csak egy rétegnek :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25) Georgeester


Georgeester
csendes tag

Kíváncsi vagyok én is mi lesz belőle.

Filmben a Hallmarkos tetszett igazából. Játéknál meg a Emberor: Battle for Dune-be ment bele a legtöbb idő.
Talán még az ajándékba kapott kriszkésem is megvan valahol a vitrinben:)

Ha a BR dolog nem cseng le és csak egy közepes játékot csinálnak, akkor azért lesznek páran akik meglesik. ÉS akkor már a filmet is sanszosan. Ráadásul ott létezik több adoptáció is, úgymond válogathat az ember:).

(#26) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az új Elder Scroll rész megszellőztetésénél az állam leesett, ennél konkrétan libabőrös lettem :K
ATYA
ÚR ISTEN
!!
Dune 2022 :D

(#27) #00137984


#00137984
törölt tag

Dune: The Battle for Arrakis. Én ezt a SEGA Mega Drive konzolon játszottam. Lényegében a Dune II konzolos változata. Nehéz is volt ezt végigjátszani, mert a régi konzolos játékokhoz nem volt mentési rendszer... :)

(#28) #00137984 válasza l.skywalker (#22) üzenetére


#00137984
törölt tag

John Carter és az alapot nyújtó Edgar Rice Burroughs regények nem hétköznapi fantasy világát a kritikusok és a nézők kevés lelkesedéssel fogadták. A remek Tarzan regényeket szintén Edgar Rice Burroughs írói munkásságának köszönhetjük. Disney nagyobb sikerekre számitott, ezért sajnos a folytatás nem valósulhatott meg. John Carter szerintem többszőr is megnézhető filmfeldolgozás. Az 1984-es Dűne filmnek több változata létezik, mert David Lynch rendező filmjét szintén ennyire vegyesen fogadták.

[ Szerkesztve ]

(#29) PowerBuldog válasza #00137984 (#28) üzenetére


PowerBuldog
veterán

John Carter az egyik kedvencem. Nagyon sajnálom, hogy nem kapott folytatást :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#30) l.skywalker válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szintén. Én a könyvek okán nagyon vártam és nem éreztem csalódást, mint azt a kritika és a közvélemény mondta.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#31) Szőrös 


Szőrös 
veterán

"Minimum három Dune játékot készít a Funcom" a Funcom, aha. Köszönjük szépen, akkor itt se lehet sok jóra számítani.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#32) b. válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


b.
félisten

Azt hiszem az egyik legnagyobb anyagi bukta volt az utóbbi időkben holivúúdi szinten.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Cyrin


Cyrin
addikt

Düne 2, elkezdtük délután a koleszban, és hirtelen csak azt vettük észre, hogy hajnalodik :D

és itt be is fejeztem a játékos pályafutásom kb, volt még egy kis warcraft de ennyi...

azóta egyszer ujra játszottam.

(#34) l.skywalker válasza b. (#32) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen. Az elmúlt 10 évet nézve az volt a legnagyobb, de lehetetlen pontosan kiszámítani, mert a film elkészítése ~264M dollár volt és ehhez képest egész szépen teljesített, hozott ~285M-t. Azonban az a "pletyka" járta, hogy a Disney ráköltött még majd 150-200M-t a reklámra, merchandise-ra stb. és ezeket nem fogja és tudja visszahozni. Jelen tippelések szerint olyan 133-218$M-s veszteséget termelt, ami kábé a második rész előállítási költsége lenne :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#35) #00137984 válasza l.skywalker (#34) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akkor a Disney STAR WARS univerzum mekkora bukta lesz a végén... :D

(#36) l.skywalker válasza #00137984 (#35) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem tudnám ezt kijelenteni, hogy párhuzamos a dolog. A JC-nek csak egy szűj rajongói bázisa volt, arra nem lehetett számítani, hogy ők elviszik a hátukon a kiadásokat. A SW esetében ez boritékolható, hogy ha nem a filmek, akkor a merchandising behozza a tripláját még egy Holiday Special-nak is. A JC egy próbálkozás volt. Az idegen lények ábrázolásából számomra az derül ki, hogy a fiatalabb 16 év alatti de inkább a 12 év körüli korosztály lehetett a célcsoport, de őket sem érdekelte. A Disney ezzel még meg akarta tartani a családbarát vonalat, ezután már végképp elengedte és most már ott tartunk, hogy Deadpool is már hozzájuk tartozik :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#37) #00137984 válasza l.skywalker (#36) üzenetére


#00137984
törölt tag

Volt egyszer egy Deadpool... :DDD

(#38) Cyrin


Cyrin
addikt

na tessék, feltettem linuxra dosbox-al, oszt most nem tudom abbahagyni. elég! :)

(#39) cappa72 válasza Cyrin (#38) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy kell neked! :D
Veszélyes tud lenni a dosbox + régi játékok gyűjteménye.... még működik az 1998-ig használt 40MB-os HDD-m, azon van néhány ilyen cucc. (pl. Civilization - még az első...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#40) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nyílt világú multiplayer... Köszi akkor ezt is szkippelem. Ennyire nehéz lenne a régi stratégiákhoz egy méltó Rts utódot csinálni. Tudom bázisépítős rts-re nincs igény...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41) Szőrös  válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


Szőrös 
veterán

Segítek picit: "Minimum három Dune játékot készít a..." tehát 3 játék várható, ebből egy a multi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#42) MageRG válasza Szőrös  (#41) üzenetére


MageRG
addikt

A másik kettő meg mobilos? :DDD

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#43) l.skywalker válasza MageRG (#42) üzenetére


l.skywalker
félisten

Vagy böngészős :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#44) Szőrös  válasza MageRG (#42) üzenetére


Szőrös 
veterán

Simán lehet :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#45) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Úgy látom még senki sem említette, csak a funcomon pörög mindenki
[link]
Gyk: a petroglyph az eredeti Westwood, azaz Dune2, 2000 és emperor. Lehet a legjobb helyre kerülnek a jogok
BTW az EA is őket kérte fel a C&C remasterre, mert ők is rájöttek, hogy ott van a legjobb helyen. Ez lehet nagyon jó referencia is egy új Dűnéhez. Bár egy remaster bőven elég lenne.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) l.skywalker válasza Cathulhu (#45) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nagyon jó, nagyon nagy találat! Thx
Mondjuk ez a hír csak a Conan-ről szól, de tudjuk, hogy ez mit jelent :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#47) Cythyel válasza Cathulhu (#45) üzenetére


Cythyel
senior tag

ez a hét legjobb infója, még ha nem is westwood néven futnak, ha az eredeti gárdáról van szó, az már csak jót jelenthet :C

(#48) Szőrös  válasza Cathulhu (#45) üzenetére


Szőrös 
veterán

na ez így már tényleg jó hír....lehet :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.