Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Mini AMILO

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csúnya, kis billentyűzettel, lassú merevlemezzel: nem kéne. Az MSI Wind és az Asus 1000h sokkal jobb vétel. Egy haszna van ennek a csöppségnek: talán beindul végre az árverseny.

(#2) cannibal


cannibal
senior tag

Érdekes megoldás a cserélhető borítás,de egy kaptafa az összes :K
Nálam még mindig a Wind a nyerő :))

(#3) John Fowler


John Fowler
tag

Értem én hogy ebben a szegmensben az ár a meghatározó tényező, de tényleg olyan drága lett volna egy nem TN-es panelt belepakolni? (főleg ilyen kis méretben?)

Erre a célra még egy 6 bites sima PVA is bőven jó lenne, mert szerintem százszor többet ér egy laptopnál hogy nem kell állandóan igazgatni (ez legtöbb esetben nagyon korlátozott, mert nem dönheted-forgathatod kedvedre a kijelzőt és az ülés- (esetleg fekvés-) pozíció sem fix).

Vagy valami technikai akadálya lehet? A TN-filmes eszik a legkevesebb áramot? :F

Mellesleg marha jó ez az Atom, csak kéne már egy épkézláb chipset alá...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4) whiz válasza John Fowler (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

Dönteni szerintem elég egyszerű dolog a kijelzőt... mondjuk hátrafelé ez az amilo nem remekel. De azért 1kg, hogy dönthesd-forgathasd kedvedre az egész gépet:)
Amúgy kíváncsi lennék láttál-e már élőben ilyen kis gépet, szerintem teljesen jó képük van. Arra amire valók, tökéletesen elég.

Am szerintem egész jó ez a fusi-féle színösszeállítás (a tapipad meg a bill helyzete viszont elég gáz), de a fehér 901-esem nem cserélném el erre ;]

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) shtml


shtml
őstag

Az ExpressCard azért nem jön rosszul.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6) phpmoli


phpmoli
tag

meg mindig a wind a legjobb vetel. azert a frontalis jack is ostoba hiba.

[ Szerkesztve ]

(#7) xedos válasza John Fowler (#3) üzenetére


xedos
addikt

Egész egyszerűen a notikban nem raknak másfajta kijelzőt.
Az IBM bizonyos felső ketegóriás notijaiban van S-IPS panel.
Ugyanakkor mi a fenének kellene széles látószög egy notiba, amelyet fél méterről nézed?

(#8) Integra


Integra
titán

igazi kínai feeling szutyok..
felnyitod, látod a kurva vastag keretet, magas, olcsójános szemét

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Jesszus, látszik követi az Asus példáját.

Aláírás

(#10) bambano


bambano
titán

nem értem, miért nem lehet rendes felbontású kijelzőt rakni bele... ha a gigabyte-nak sikerült 1280x768-ast...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Osszecsukva jol nez ki, de kinyitva sztem csuuunya, bar ez szubjektiv :)
A konnyen cserelheto vinyo sztem nagyon jo otlet, es nemelyeknek az ExpressCard is jol fog jonni. Talan majd a kov generacio szebb lesz :D

bambano: ekkora kijelzon az 1024 az boven jo, csak a 600 keves egy kicsitt. az 1280 mar sok lenne

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#12) janos1988


janos1988
addikt

En inkabb kivarom az Atom rivalist.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) whiz válasza bambano (#10) üzenetére


whiz
aktív tag

Aztán próbáld meg elolvasni a feliratokat iylen felbontásban 8.9 hüvelyken és rájössz. Nincs rossz szemem, de pl. én 120dpi-re raktam win-ben a betűméretet, mert egész egyszerűen hosszú távon (>1 óra) kifolyik a sok olvasástól.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#14) Borgi


Borgi
aktív tag

hi
1 kérdésem lenne:
"Méréseink szerint nyugalmi állapotban 15 wattot, 100%-on terhelve pedig 22 wattot fogyasztott a kis AMILO, amiből 2 watt a Wi-Fi és Bluetooth, 2 watt pedig a TFT számlájára írható."

az én lifebook E8310-esemnek lehetséges hogy a 13-14W fogyasztás reális fél fényen aksiról kikapcsolt wifi mellett úgy hogy csak a winamp fut (meg bedugva egy sennheiser px100-as füles) ugyanis everest annyit ír. és tény hogy ezekkel a beálításokkal 4 órát bír is a 56k mWh-s aksi

felszereltsége: T7250 proci, 2x1 giga mem, GM965-ös chipset intel x3100-al, 80 giga 5400 -as SATA hdd, Atheos wifi vezérlő
(HDD-t titkosítva használom :) mivel céges adatok vannak rajta)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#15) rudi válasza John Fowler (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem technikai akadálya nincs, csak gazdasági. Nem tudom, hogy lenne-e olyan panelgyártó, aki csinál ilyen kis xVA-s panelt. Az Atom alá jobb chipset rakása szintén nem technikai, hanem gazdasági oldalról lehet fékezve, ugyanis nincs épkézláb konkurense, ls így is minden darabra 4-5 vevő jelentkezik. A világ már csak ilyen, többnyire nem a trechnikai, hanem a gazdasági kérdések irányítják (lásd miért nincs még tömeggyártásban a hidrogéncellás üzemanyagrendszer).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza Borgi (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg lehetséges. Ha nincs terhelve, akkor az egyik processzormag lekapcsol, a másik meg alaposan visszavesz. Persze az is fontos tényező az összehasonlításban, hogy mi nem az Everestes adatot írjuk, hanem azt, amit a konnektoros fogyasztásmérő mutat. Ebben már benne van a töltő pár wattos extrája is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Borgi válasza rudi (#16) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

köszi a gyors választ
konnektoros fogyasztásmérőm nincs és a vonaton amúgysem tudom használni :)
az mondjuk meglepett engem hogy az én procim csak 1600 ig veszi vissza magát tesom T7200-as procival szerelt hp-ja meg 800 körüli orajelig (azt tudom hogy az csak 533-as órajeles az enyém meg 800-as) de miért nem veszi vajon vissza magát 1200-ig?

viszont ha kell felnyomja 2200-ig magát :) 11-es a max szorzója :) de 10-esen jár általábanb és 8 ig veszi vissza magát 6 helyett.

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#18) bambano válasza whiz (#13) üzenetére


bambano
titán

gondolod, ha az általam emlegetett gigabyte-ból nem lenne egy saját példányom, amit nézhetek saját szemmel szakmányba, ajánlgatnám ezt a formátumot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) d4d


d4d
tag

Várom mikor jön ki valaki olyan netbookal ami nem úgy néz ki mint egy gyerekjáték. Nem lehetne a sok rikító színt, de főleg ezeket a lekerekített formákat és a kijelző körüli 5 centis üres helyet eltüntetni?

elemlampa.blog.hu

(#20) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha jól számoltam, és jó a feltételezésem, hogy az aksi 7,2V-os, akkor ez a 32,56Wh az kb. 4500mAh-nak felel meg. a feszültség ismeretében persze a cikk (és a forrása) által megadott kapacitás is egyértelmű, csak én pl. olyan maradi vagyok, hogy jobban szeretem, ha az aksik kapacitása (m)Ah-ban van megadva.

(#21) Tim82


Tim82
nagyúr

"Mivel előszériás darabról van szó, a gyártó kérte, hogy ne szereljük szét."

Szerintem még emlékeztek az X300 tesztjére. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) whiz válasza bambano (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

Akkor te aztán kivételesen jól bírod a mütyürkézést...:)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#23) Yany


Yany
addikt

Nem tudom, mit nem adnék egy táblázatért, amin szerepel az összes tesztelt cucc. A táblázatban címszavakban össze gyűjthetnétek a szubjektív véleményeiteket a különböző szempontokról (kijelző, billentyűzet, hangminőség, akkuidő, hűtészaj, stb.). Az a bajom, hogy habár utaltok egyik másik típusra a leírásokban, közvetlen face-to-face nem vetitek össze őket egymással.

Ez egyedülállóan hasznos összevetése lenne a phnak. "Álmodik a nyomor", vagy van esély ilyenre? Rudi? fLess? valaki? :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kicsi de legalább csúnya :DDD

...

(#25) Yany válasza Yany (#23) üzenetére


Yany
addikt

Természetesen letelt a "módosítás" limit: végül csak nem írtam le, ami nem biztos, hogy egyértelmű: arra gondoltam a fentiben, hogy az Acer, az MSI, az ASUS stb. gyártók netbookjait lehetne egy táblázatban egymásnak ereszteni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26) simonzé


simonzé
addikt

Egy év késéssel lép piacra. Ennek ellenére a billentyűzetnél mellényúltak. Az USB csatlakozók száma kevés és még drágább is mint a lefőbb vetélytárs. A marketingosztály kitalálta hogy fekália színben is ki kell hozni a gépet, hogy legyen alternatívája a rendkívül eredeti fekete-fehérnek.

Mit mondhatnék - gratula FSC, megmutattátok hogy nem szabad ezt csinálni.

I don't fit in. I fit out.

(#27) John Fowler válasza rudi (#15) üzenetére


John Fowler
tag

Igazából ezt a kérdést már rég fel akartam tenni „rendes” notebook-okkal kapcsolatban, mert nagyon úgy néz ki hogy a drágább kategóriában sem foglalkoznak a panel minőségével, az apropót most mégis az adta, hogy a netbookok piaca az Atom dominanciája, és a kategóriából adódó méretkorlátok miatt azt a sajátosságot hozta magával, hogy 8 gyártóból 6 full ugyanazt a gépet árulja csak pepitában. Magyarul mindenki apró kis feture-ökkel turbózza a gépet, hogy valamivel kitűnjön a többi közül. Na erre jó lehetne pl. egy normális panel.
Szerintem egy 6 bites PVA nem lehet túl drága, mert utoljára mikor lehetett ilyen 17-es Dell-eket kapni, a 6bites TN-ekkel voltak egy árban. A képük hasonló volt, csak a PVA-n picit szebbek voltak a színek, a betekintési szöge pedig nagyságrendekkel nagyobb volt.

Bár mindig csak kölcsönbe használok laptopot (3-4 ismerős 3-4 féle gépét szoktam nyüstölni), de az első dolog ami rögtön feltűnik, és nagyon zavar, hogy függőleges irányban nagyon gyorsan átfordulnak a színek. Gondolom mindenki találkozott már vele: kicsit is felülről nézve világos és fakó minden, alulról pedig töksötét, esetenként pompázatos lilába-kékbe fordult feketével. És a paneleket hiába lehet előre-hátra dönteni, némelyik notebooknál a hátradöntés eléggé korlátozott, és ugye hordozható gép lévén az ülőpozíciót sem mindig vehetjük fel tetszés szerint. Tipikus szituk amikor fényképet mutogatnék a mellettem ülőnek, akkor garantáltan csak az egyikőnk látja rendesen a képet, vagy ha az ölembe veszem a gépet, akkor még ha hajlana is eleget a kijelzője hátra, lehet hogy már nincs hely hova hajtani, stb-stb. Legutóbb egy új design-ú 15,4-es Acer került hozzám, hát azt ha feltettem az íróasztalra, és nem mozogtam előtte, akkor sem tudtam úgy beállítani hogy függőlegesen homogén képet kapjak…

Na mindegy, mielőtt nagyon offolnék, annyit elárulok még hogy nagyon örülök a netbook kategória megjelenésének, mert először érzem azt hogyha csak egy kcisit is, de ezt a piacot az ésszerűség –megkockáztatom hogy felhasználói igények- alakítják, és nem a szoftver- és hardvergyártók löknek a „fejlődés” soha véget nem érő spiráljába (nagyobb fogyasztás, nagyobb hűtés, több fps, stb)
Na ebbe az idealizált gondolatmenetbe nem passzol nálam a szar kijelző –amikor alig nagyobb áron sokkal jobb is elérhető-, és a kőkorszaki chipset, aminél ez a platform sokkal jobbat érdemel (feature és fogyasztás).

Nem tudom így jobban érthető-e mire gondoltam.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#28) kapcs-ford válasza whiz (#13) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Tipp:

-zooom ctrl + - vagy ctrl és egér görgő.
-F11

Aláírás

(#29) kapcs-ford válasza whiz (#13) üzenetére


kapcs-ford
őstag

2xment

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#30) Shadows


Shadows
senior tag

Le lehet ugatni, mert megérdemli, de rengetegen vesznek fusi-t akár itthon külföldön meg pláne. Engem személy szerintet a dell és a lenovo netbookja fog érdekelni.

Egyébként fusit, csak akkor vennék ha adnak mellé ajándékba egy Gps meg GSM meg midnenmás ésmindezt 50k-ért... :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#31) bambano válasza whiz (#22) üzenetére


bambano
titán

A gigabyte egy szélesvásznú plazmatévé az 1024x600-as, 4.8"-os wibrain b1h-hoz képest... azon néha nekem is tekeredik a szemem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) whiz válasza kapcs-ford (#29) üzenetére


whiz
aktív tag

Köszi, nekem a sajátom jó, de nagyobb felbontásban már nem lenne kényelmes ugyanekkora panellal (meg folyton állítgatni se) - volt a kezembe a hp 2133-as notija, hát aszittem öregedtem 20 évet, pedig csak nagyobb felbontása van mint az enyémnek :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#33) Borgi válasza Shadows (#30) üzenetére


Borgi
aktív tag

:)

nagyon is igaz nekem is csak azért van FS mert mégis csak érdekesen nézne ki ha más márkát használnék cégesnek ennél a cégnél ;) (gondolom így már nem nehéz kitalálni hol dolgozok :) )

a laptop ott kezdődik hogy Dell, HP, Lenovo, ...

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#34) TPeti


TPeti
tag

A designnal a FSC nagy rizikót vállalt, hiszen lépett egy merészet és nagyon szélsőségeset választott. Ez vagy bejön valakinek vagy nem, de mindenképpen érzelmet vált ki a vásárlóból. Az Acerről meg az MSI-ről azt sem tudom, hogy néz ki, de erről már többször olvastam. Szóval "time will tell" mondja az orosz :DDD . Én még nem döntöttem el melyik táborba tartozom. ;)

Más:
Látszik, hogy a cikkíró ASUS fan. A gépnek egyértelműen a hibáit emelte ki, pl a vinyónak a lassúságát az ssd-vel szemben, pedig 4giga rammal már mp3 lejátszót sem vesz az ember. :W

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#35) simonzé válasza Borgi (#33) üzenetére


simonzé
addikt

A céges gépem egy Dell Latitude D620, mielőtt megkaptam azt hittem hogy bezzeg a Dell. Erre kiderült hogy már a Dell sem. Hétköznapi helyzet: egy hatalmas excel tábla előtt ülök millió adattal amelyek egy része színkódolással van kiemelve. Tegyük fel van egy narancssárga és egy piros színkód is a sok között. Ha beállítom hogy a képernyő közepén jók legyenek a színek, akkor a felső illetve alsó részen megjelenő szín meghatározásához emelni/süllyeszteni kell a fejemet. A feketéje vagy szürke, vagy fekete de ekkor nem látható semmi a képernyőn nappali fénynél. Ez azért durva egy anno negyedmilliós géptől... Ha összevetem a színeit a külső (szintén Dell) monitoron láthatóval, mintha nem is azonos képet néznék... Szóval már a Dell sem olyan

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#36) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Ez a Mini AMILO nem jön be nálam. :(
Netbook kategóriában szvsz még mindig az Asus 901, 1000h és az MSI Wind a legjobb vétel.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37) cucka válasza simonzé (#35) üzenetére


cucka
addikt

A d620 képernyője az előző, hp nx7400-as gépem után óriási minőségi ugrás volt, szóval van még hova süllyedni :D

A tippem az, hogy a tn panelt sokkal olcsóbb legyártani, így többet el lehet belőle adni, ennélfogva a panel gyártók erre álltak rá, így növelve még jobban az árkülönbséget a va vagy ips panelekkel szemben.

Ez az amilo gép pedig szerintem egy vicc, vastagabb, mint egy normális méretű gép, a mobil felhasználást pedig agyonüti a kisméretű akksi, nem látom, miben lenne jobb a többi hasonló netbooknál..

[ Szerkesztve ]

(#38) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Az Acer Aspire One a legjobb a kategoriában, ezt csak azt tudja akinek már volt Asus EEE és az akinek az MSI nem jön be mert nagy. :K

Aláírás

(#39) Akcept válasza Borgi (#33) üzenetére


Akcept
tag

Hú ez fájt!
És emelem kalapom az őszinteséged mellett! Remélem a Fusinál vagy nem fórumoznak, vagy nem ismerik a Borgi-éned.

Nekem Dellem van, és a családban van HP is teljes megelégedéssel kopp-kopp.

(#40) quby válasza bambano (#18) üzenetére


quby
őstag

Ez a felbontás, szemkifolyás sztem teljesen szubjektiv! nekem 10"-es kijelzön már az 1024*600 is zavaróan kicsi! Eccerüen a szemem olyan hogy nem birom sokáig. :( Wind-em van és töb órát használom naponta, és nem eccer éreztem már erös késztetést arra, hogy megprobáljam a 800*600-at, csakhát azon nmeg nem megy a normális böngészés :( ez meg ráadsul még (asszem) 10 " sincs 1280*x-ben esélyem sem lenne :(

Egyébként sztem is csunya! a kijelzö megy nagyon viccesen néz ki azzal a vastag kerettel! Van még 1 12"-os 386-os subnotim, az néz ki hasonlóan :DDD Valóban "ócsójános"

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#41) Solten


Solten
addikt

Így van. Nettopból vagy Wind vagy 1000H.. :K

Saor Alba

(#42) cucka válasza Solten (#41) üzenetére


cucka
addikt

A nettop mást jelent, azok lennének a netbook-ok asztali változatai.
(Vagyis olyan asztali gépecskék, amelyek tervezésénél az olcsó-gyenge-gagyi hármast tartották szem előtt )

(#43) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nem tudjátok mikor lesz elérhető a wind linuxxal nem szeretnék kifizetni egy nyomorult XPért egy fillért sem főleg hanem is használom. Jah és jó lenne ha 6 cellás aksi lenne benne :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#44) #90996736 válasza Tim82 (#21) üzenetére


#90996736
törölt tag

nekem egyből az jutott eszembe a cikkbeli mondatot olvasva, hogy ha vmelyik szerzőnek volna "ismerőse" egy reptéren akkor tök jól lehetne röntgenezni a gépet :D és el lehetne kerülni X300-ashoz hasonló fiaskókat :D és legalább vmit lehetne belül látni ... ami persze nem közelíti meg a szétszerelős boncolgatós képeket de mégis ad valami viszonyítási alapot. szerintem :-) ez csak egy ötlet :-)

tetszik a cikk, nekem is még mindig Windhez húz a szívem ...

[ Szerkesztve ]

(#45) bambano válasza quby (#40) üzenetére


bambano
titán

Engem meg az szokott zavarni, ha valaki feleslegesen felkiáltójelet rak a kijelentő mondat végére.

Attól, hogy nagyobb egy kijelző felbontása, még veheted nagyobbra a fontokat, ugyanolyan méretű betűk lesznek rajta, csak szebben kirajzolva. Nem kérdés, hogy minél nagyobb a felbontása a kijelzőnek, annál szebb a képe (természetesen azonos technológia és minőségi szint esetén). Fontot meg olyat raksz rá, amilyet akarsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Solten válasza cucka (#42) üzenetére


Solten
addikt

Ok, akkor netbook... ;)

Saor Alba

(#47) KrAt


KrAt
veterán

De szép is lenne egy 10 colos kijelzővel.. :( De minden 8,9-el jön ki.. :(

(#48) TPeti válasza KrAt (#47) üzenetére


TPeti
tag

Ha megnézed a széles káváját, biztos lehetsz benne, hogy lesz nagyobb is, persze nem ingyen, de lesz.

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#49) KrAt válasza TPeti (#48) üzenetére


KrAt
veterán

De ha ez 100 körül van, mennyi lesz vajh' a 10 colos.. Áh.

(#50) Borgi válasza simonzé (#35) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

Hasonlót tapasztaltam énis és a leginkább szembetünő dolog az volt amikor 1 hónap után hazatérve az asztali gépem elé ültem és megcsapott a samsung 205bw tft-m tű éles képe a noti képéhez képest. azt hittem káprázik a szemem hogy ennyivel szebb képe lehet pedig mind2 native felbontásban megy: samsung 1680*1050 noti: 1400*1050

notikba mostanába télleg nem raknak rendes kijelzőt, pedig nem ártana.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Mini AMILO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.