Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borgi


Borgi
aktív tag

hehe erre rákerült a siemens logo is :)

Resistance is Futile!!

(#2) Psych0


Psych0
őstag

Aranyos, csak macera lehet ki-bekapcsolni, cd-t betölteni usb-t rádugni, ha a monitor a fal előtt van...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

irodába tetszene nagyon de 179k sok, irodai felhasználásra talán az EEE box is megteszi kb 110k-val olcsobban..

I humbly and respectfully decline™

(#5) BobChemistry


BobChemistry
őstag

a CD/DVD betöltése tényleg nehézkes lehet, ha a monitorra van rászerelve
a 30 dB sem kis érték...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#6) .mf válasza Kalandor (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ugyanezt akartam én is írni.
Ezeknek nincs ki a négy kerekük? Ennyiért már egy jól felszerelt notit is kapni, amihez nem kell monitor, billentyűzet sem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) ngabor2


ngabor2
nagyúr

dtr noti helyett jó. fellapátolni egy 19-22"-os monitor mögé, elé egy vezeték nélküli billentyűzetet meg egeret, és kész :D a bekapcsolást kell már csak megoldani, de nem hinném, hogy a gyártó erre nem gondolt. az ára tényleg elég... húzós. de ha végigszámoljuk, lehet, hogy mégse vészes egy ilyen cuccért.

cd/dvd... ez tényleg érdekes kérdés, ha azt is használni akarja az ember rendszeresen, akkor nem a monitpr mögé kell tenni, hanem alá/mellé. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8) s_teve válasza Magnum_ (#3) üzenetére


s_teve
csendes tag

Te tisztában vagy vele, hogy egy irodai géppel szemben is lehetnek követelmények, mint például nálunk, ahol Excelt (függvényekkel, makrókkal), Accesst, SAP-t használunk? Próbálj meg két 65K soros, jól megtöltött exceltáblát össze fkeresni légyszíves EE pc-n. És akkor semmi extrát nem csináltál még... De szólja ha lemérted, h mennyi ideig tartott :S

Stewe

(#9) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Lehet jó megoldás ez az áram fogyasztást tekintve, de egy kisebb teljesítményfelvételű proci jobb megoldás lenne

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#10) Bibby válasza Skyhigh (#9) üzenetére


Bibby
addikt

"a gyártó állítása szerint éves áramfogyasztása körülbelül 80 kilowatt"
:U

Ελευθερια η θανατος

(#11) QuarK válasza Skyhigh (#9) üzenetére


QuarK
senior tag

éves áramfogyasztása

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#12) kavicssli


kavicssli
addikt

179k? :Y

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#13) Ste válasza kavicssli (#12) üzenetére


Ste
addikt

30dB-ért? akkor már inkább egy komolyabb házimozi :D

[ Szerkesztve ]

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

ez egy sima laptop, de a hűtés tervezésnél vmit nagyon elszúrtak...

130-ért lehet már hasonló notikat venni, a maradék 30ból meg simán kijön egy docking station. A dolgozó boldog, mert kapott egy notit, a munkáltató boldog, mert otthon is dolgozik a melósa :D

(#15) gliskard


gliskard
senior tag

"ötletes megoldás" lenne,ha nem lenne körülményes a használata. Kényelmesebb az asztalon tartani, mert nem foglal sok helyet.
Az ár viszont problémás, mert ennyiért lehet kapni az Mac mini-t is. (Abból ráadásul várható a frissítés amiben már nem alaplapi intel chipset adja a grafikát hanem valami komolyabb (nvidia) videó alrendszer várható.) Ami szerintem jobban néz ki. Persze ez elég szubjektív dolog.

(#16) solarix45 válasza gliskard (#15) üzenetére


solarix45
senior tag

A képen miért nincs ott, ahogy a 2m-es DVI kábel kígyózik a gép meg a monitor közt, meg ahogy a vastag tápkábel ormótlanul lelóg a monitor közepe magasságából, a többi drótról, ami még hozzájöhet nem is beszélve?

(#17) azbest


azbest
félisten

nekem az ugrott be, hogy vajon milyen kábeleket mellékelnek hozzá: vicces lehet mikor a 2méteres dvi kábel kikanyarodik a monitor mögül majd visszakanyarodik :DDD

Az ára tényleg durva... egy dtr noti naagy tft-vel mennyi?

(#16) szucsati : megelőztél 3 másodperccel ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hihetetlen, ez szép, kicsi, aranyos, viszonylagosan erős, és mocsok drága :W
Ennyi pénzért veszek egy notit meg egy 22colos monitort és ha kell szigetelő szalaggal vagy kötegelővel rápattintom a monitor hátuljára a gépet :C :DDD

...

(#19) KrAt


KrAt
veterán

Kicsit drágállom, de maga a cucc elég frankónak tűnik :)

(#20) xedos


xedos
addikt

Árultak olyan monitort is, amelynek a talpán volt hely egy MAC mininek...

(#21) simonzé


simonzé
addikt

Szépségen, de nekem is azzal van bajom, hogy ebbe nehéz DVD-t betölteni. A másik meg az, hogy amikor bekötöm a tápkábelt, a VGA kábelt, meg az egér+bill-t máris kész a kábeldzsungel - persze ez nem a gép hibája, de az esztétikát máris agyonvágja

A munkahelyemen ezt úgy oldották meg hogy van egy 14 collos notim, amire rá van kötve egy 19 collos Dell TFT. Szerintem ennyiből az is kijött, és így még a használati érték is jóval magasabb, mert két monitoron sokkal több infó jelenik meg mint egy akármekkorán.

Ezt a kütyüt inkább HTPC-ként tudom elképzelni, annak nem is rossz, de durva drága.

I don't fit in. I fit out.

(#22) jerry311 válasza Psych0 (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy vékony kliensbe nem rakosgatnak nap mint nap CD-t.
Mellesleg a monitor hátára rakni, csak egy lehetőség, nem kötelező.

(#23) simonzé válasza Bibby (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Napi 8 órán át bekapcsolva egy év alatt elfogyaszt 8000 wattot. Azaz munkanapokkal számolva átlag napi 30-35 Wattot... Aha, értem mi nem stimmel. :D

I don't fit in. I fit out.

(#24) mephi666


mephi666
nagyúr

a fujitsu-siemens milyen minőséget produkál most? emlékszem, hogy bő 10éve a sulinetes gépek fujitsu-k voltak, de nem hozták szerintem azt a minőséget, amit elvártunk egy (elvileg) japán márkától... azóta pedig sógorom kezében megfordult jópár ugyanilyen márkájú laptop, amihez nekem is volt szerencsém és volt velük bajunk rendesen :( árban pedig most az olcsó kategóriában vannak... ennek az áráért egy 100assal olcsóbban kap az ember fujitsu laptopot... lehet, hogy csak mi nem voltunk szerencsések, ezért várnám mások véleményét is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) alienpapa


alienpapa
senior tag

Jópofa dolog ez, amíg az ember meg nem látja az árcédulát...

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#26) adam.szennai válasza simonzé (#23) üzenetére


adam.szennai
csendes tag

Tévedés esete áll fenn, ugyanis a 80 kWh évi 260 munkanapra (52hét*5nap) napi 308 Wh, az 9 órás munkaidővel 34W teljesítmény.
Így már hihető a fogyasztás, de ettől még drága a gép.

(#27) jerry311 válasza simonzé (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

80 kWh azaz 80 000 Wh, nem 8000.

(#28) simonzé válasza jerry311 (#27) üzenetére


simonzé
addikt

Jajigen. :) Bocsi

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#29) twollah


twollah
nagyúr

Ezen aztan izgalmas lehet egy DVDt cserelni.

(#30) gyiku


gyiku
nagyúr

jo lesz majd ez, csak par generacio mulva. mikor mar le birja jatszani 1080p-t, meg lesz rajta hangot is atvivo hdmi kimenet. ha olcsobb lesz, akkor esetleg berakom a tv moge htpcnek.

hüllő

(#31) craine12 válasza JoeYi (#14) üzenetére


craine12
tag

Láttál te már vadiúj, dokkolható 130e-s notit? Komolyan kérdezem.

Az ára tényleg horror, de maga az ötlet nem rossz, tetszik.

No woman. No cry. No kidding.

(#32) Szabtom válasza Ste (#13) üzenetére


Szabtom
senior tag

Letölthető a termék hivatalos adatlapja, amiből kiderül, hogy 31dB a hangja az optikai meghajtónak, ha pörög. Szerintem ez normális. Ezután 22-23dB a hangja, ha full terhelve van a proci, és kisebb terhelésnél a proci es a HDD 16dB zajt keltenek, ami teljesen jó.

Nekem nagyon tetszik, már tenném is a kosárba, de az ára rémisztő, főleg, hogy a WLAN meg a BT csak optional, tehát felárral kapható. De lesz ez még jobb is... vagy jön egy fasza új Mac mini, és csókolom. :)

(#33) Puma K


Puma K
veterán

Jajj de kis édes :D
Hogy megtapad a hátán a monitornak XDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) Szanya


Szanya
tag

Igazi Mac mini gyilkos. :Y

''Szanya csak egy van.''

(#35) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Thrawn, vagy bárki más, akinek jogosultsága van szerkeszteni az írást !

Legyetek szívesek korrigálni ezt az :
"éves áramfogyasztása körülbelül 80 kilowatt"
baromságot !
Ne keverjük már a szezont a fazonnal, egy szakmainak tekinthető szájt cikkében pedig pláne ne kövessük már el ezt a hibát ! Egyre többször találkozom hasonló hibákkal, engem speciel - mint műszaki embert - felettébb irritál. Ne menjünk már el ennyire bulvárbaaa !

Köszönöm !

A témához :
Olvastam a cikket. Olvastam, aztán én is eljutottam az utolsó mondatig. És akkor (jó, jó már réges rég, de mindegy...) tudatosult bennem, hogy azokat, akik tök hülyék a ámításteknikához, mennyire be lehet vinni a málnásba. Többetekhez hasonlóan előttem is úgy bontakozott ki a masina, mint egy kábé ideálisnak mondható hötöpöcö.
De most őszintén ! Ki az, aki egy ilyen dizájnelemre 3x annyit költ, mint ami szülséges ahhoz, hogy egy "szokványos" gépet ugyanerre a célra összelapátoljon ? Azon kívül pont a kompaktsága, a kis mérete az, ami igazán "széppé és praktikussá teszi".
Aham, ja. A körülötte csinosan elrendezett kábelkorbácsokkal, mi ? :DDD
Világos, aki ilyen kütyüt vesz, mert mondjuk megvan a lehetősége - s nem pedig az igénye - rá, az nyilván vezetéknélküli perifériákkal fogja használni. Ezt aláírom. Ha jó a hús, ne csak sót tegyünk a levesbe.

De akkor is ! Számomra paradox ez a szerkezet.

A kinézete, a marketingfotó, a javasolt felhasználási terület(ek), a masina képességei/tudása/ereje és az ár valami furcsa, túlfújt katyvaszt vetít elém erről a termékről. Elfogadnám, de ezért én pénzt - nem jelképes összegre gondolok - nem adnék ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.