Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Speeedfire válasza kovy79 (#48) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#52) derceto


derceto
csendes tag

En is magam raktam ossze egy router/nas-t. A tapasztalatom az, hogy a pendrive hajlamos egy ido utan meghalni, egyszeruen nem erre lett tervezve. Erdemes inkabb egy kis meretu (8-16 GB-os) SSD-t hasznalni.

(#53) kovy79 válasza derceto (#52) üzenetére


kovy79
őstag

Olvasd el a cikket, hogy a pendrive mennyire/hogy van használva! ;)

(#51) Speeedfire, tudom. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#54) Serricon válasza derceto (#52) üzenetére


Serricon
senior tag

Eredetileg SSD-vel terveztem, de elnyelte a laptopom, aztán HDD-re telepítettem, de az nagyon hangos volt, így maradtam az embedded rendszernél.

Elvileg ez csak akkor olvas a pendrive-ról amikor bootol, meg akkor ír ha konfigot ment, vagy letöltök csomagot, átlagos használat mellett nem nyúl a tárolóhoz, így sokáig kell bírnia.
Ha mégis megdöglene a pendrive, van másik! :D Ezért vettem 3-at belőle. :K
Egy van a gépben amiről fut a rendszer, egy másik készenlétben feltelepítve, meg egy tartalék. Ha gáz van előlap lepattint, kicserél, bootol, mentett konfig betölt és megy tovább.

Ha azt nézed a legolcsóbb SSD vagy CF kártyás megoldások ~10k körül kezdődnek, és azon kívül hogy több kábel kell, meg elfoglalja a 2.5" helyet, nincs semmi különbség, míg 3 ilyen pendrive megvolt 4.5k-ból össz.

(#55) marositech


marositech
senior tag

:R :C Nagyon tetszett az írásod! Gratulálok.
Amikor a cikket olvastam az első kérdésem az volt, hogy mennyibe került.
A választ megkaptam.
Bár én egy HP Proliant N40L gépen gondolkodom.
Csakhogy, ott nincs +1 LAN. :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#56) eladohardver


eladohardver
őstag

Tudom ájánlani ClearOS-t! Live Demo-nál le is lehet tesztelni...:)

nekem nagyon be jött míg próbálkoztam hasonlóval:) akkor még 5x verzió volt:) ez is biztos szuper:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#57) Peter789


Peter789
senior tag

pont jól jön ez a cikk, most agyalok rajta hogy csináljak valami hasonló router vasat, mert bagóért szereztem egy IEI KINO-690AM2 lapot. csak én még azzal cifráznám tovább, hogy egyrészt Win7-el netezős gép legyen, másrészt vmware-ben fusson a router funkcióhoz az adott környezet... tudom, elég perverzül hangzik :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#58) hcl válasza Serricon (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem kb. egy éve van thumbnail cache-nek befogva egy halálból feltámaszttt Sandisk pendrive, és bírja.
Sok kép esetén nagyon reszelte a HDD-t a rendszer, ha előnézetet nyomtam, így került pendrive-ra a thumbnail cache, mert mivel inkább olvas, arról is elég gyrs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) Serricon válasza marositech (#55) üzenetére


Serricon
senior tag

Köszönöm. :R

Nézegettem én is azt a HP dobozt, elsősorban mint NAS gondoltam rá, elég jó árban van, de elbizonytalanított a fix alaplap, meg a benne lévő táp. Ha valaminek baja van nem egyszerű pótolni, így marad ott is az egyedi konfig egy hasonló speckó OS-el. Jelenleg a FreeNAS-t tesztelgettem ilyen célból virtuálgépen.

(#57) Peter789:
Nekem is voltak olyan terveim hogy virtuálisan fusson, csak nem mertem ennyi mindent rábízni 1 gépre, főleg mint nemrég kiderült hogy az Ubuntu Server-em alatt ~2.5 éve futó HDD SMART hibás.. :D

[ Szerkesztve ]

(#60) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes cikk, kosz hogy megosztottad :)

"There is nothing permanent except change"

(#61) hcl válasza Serricon (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én mondjuk nem virtualizálnék routert, tűzfalat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) Serricon válasza hcl (#61) üzenetére


Serricon
senior tag

Mint látod végül a helyes megoldást választottam. :)
Inkább a több kisebb célirányos gép felé haladok, mint egy nagyobb szerver, így nincs akkora kockázat.

(#60) JanFe:
:R

(#63) hcl:
Mindennek van hátránya, valamit be kell vállalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) hcl válasza Serricon (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Többek között ez is (ez meg így nem olyan hatékony).
Csak abból indultam ki, hogy ha a virtuális gépé is a fizikai hálókártya, akkor is keresztülmegy a forgalm a vituális gépet adó szoftveren -> biztonsági kockázat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) quby válasza hcl (#61) üzenetére


quby
őstag

Nincs Azzal baj. Cask ne win legyen a host.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#65) hcl válasza quby (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D +1 :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) tvamos


tvamos
nagyúr

Jo cikk, koszi! En is szeretnek valami hasonlot.
Nekem is ilyen NAS-om van, egy USB-s TP-Link routerrel, de vacakol a rendszer... nem az igazi.
Valami egyszerubb (olcsobb) hardware-t nezegetek en is hozza.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67) sutszi


sutszi
veterán

Most elég sok kétséget ébresztett bennem ez az írás és a hozzászólások, de pozitív értelemben...Router vásárlást tervezek már egy ideje, de egyszer elhalasztottam mert nem találtam meg a számomra megfelelőt...

A topikban viszont számos lehetőség is felmerült, és nagyon gondolkodom. Ami viszont biztos, hogy nekem ekkora kapacitásra nincs szükségem és ennyi pénzt sem szeretnék beletenni, viszont szeretnék egy olyan routert amiben van némi tartalék és nem fogok korlátba ütközni, 1-2 évig...
Nagy igényeim nincsenek...szerintem. 20/10 a jelenlegi net, később 40/20-at tervezek...2 gép, 1-2 szerver, 2 mobil meg talán egy direktbe rákötött HDD amit el kéne bírnia anélkül, hogy a router kapacitása miatt lenne sebességcsökkenés...szóval ha elfogy a sávszél a net, vagy a gigabit kábelből, vagy az n-es wifi-ről...azzal nem foglalkozom...da ilyen 100% load miatt nyekeregjen...azt nagyon nem szeretném...

Nemrég pl kilőttem a TP-linkeket, mert kiderült, hogy nem puszipajtások az Xperia U-val...

Routeres topikban is érdeklődtem, de mindenki meg van állva az 1043ND hackelésnél meg vargalexnél...ami egyébként szuper cucc mindkettő, csak nem érzem a kínálatot...ráadásul TP-link kilőve...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#68) stol válasza sutszi (#67) üzenetére


stol
addikt

Sunyi Szarixonnal nem összelinkelés okán hoztak vissza tiplink rojtert, de a hiba nem hw-es.
Pusztán be kell állítani tisztességesen és menni fog.
WPA2-TKIP helyett WPA-AES és már megy is. A csatorna beállítást ne auton hagyni, hanem manuálban 1-11 között állítani. 12-13-as csatornát nem lássa a sunyi szarixon megint.

2012-ben minden, még a leggagyibb telefon is ismer mindenféle wpa titkosítást és látja, látnia kéne a teljes eu wifi csatornalistát. Na a sunyi ezalól kivétel.

(#69) sutszi válasza stol (#68) üzenetére


sutszi
veterán

Így van pontosan ez vele a probléma...
- A csatorna kiosztás áthidalható, engem ez önmagában nem zavarna. Erről hallottam...
- WPA mizéria sem...bár ezt nem ismertem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#70) stol válasza sutszi (#69) üzenetére


stol
addikt

Amit lentebb írtam, nem router specifikus. Más márkánál sem fog működni a nem megfelellő beállítás.
N-es routernél pl. csak 1-8-ig állíthatsz, mert az 1*1 MIMO 2/2 csatornát használ és az egyik már sávon kívül lenne, amit nem lát a telód.
Titkosításnak, meg WPA-PSK/AES. És menni fog.

2*2 MIMO (mezei nyelven, "háromszázas") esetén kézzel kell beállítanod az upper/lower csatornákat, 1-8 közé, hogy menjen.

Budget kategóriában a TP-Link a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#71) Findzs


Findzs
addikt

profi munka, grat :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#72) sutszi válasza stol (#70) üzenetére


sutszi
veterán

Kérdés, hogy nálad mit jelent a budget kategória?

Mondjuk TP-Link tulajok panaszkodtak....mások meg nem...ettől még lehet elétérés a beállításokban csak érdekes..

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#73) arnyekxxx válasza hcl (#58) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A thumbnail cache átirányitást leirnád?

(#74) hcl válasza arnyekxxx (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyit csináltam, hogy a pendrive-ot fixen felmountoltam (fstab, uuid alapján), részemről a /tmp/usbcache lett.
Aztán /home/usernév/.thumbnails -t linkeltem a megfelelő helyre. Tehát a Dolphin azt hiszi, hogy ugyanabba a könyvtárba csinálja (ja, KDE 4.x / Dolphin alatt értendő a dolog) a thumbnaileket, mint eddig, de az már másik eszközre megy. A pendrive ext4 -re van formázva, de fatra is lehet, nem jelent semmit.
Firefox cache-t is próbáltam oda rakni, néha gyors, de az ugye elég sokat is ír, a pendrive meg lassú írásra.
Igazából olvasásra is lassú, csak így pl. ha a winyón másolok, akkor nem kavar bele a thumbnailek töltögetésével. 4Gb RAM-nál meg már elfér a FF cache is a memóriában (nem is kell hozzá ramdrive, a FF-ban kell egy kapcsolót átbillenteni).
Mivel a gépem nem mai csirke, és nincs SSD-m, hát kicsit kényelmesebb így.

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) nemdan


nemdan
senior tag

Grat hozzá! :))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#76) arnyekxxx válasza hcl (#74) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi és egyben sorry, azt hittem winen tetted ád.

(#77) sutszi válasza stol (#70) üzenetére


sutszi
veterán

Egyébként a mikrotik-es oldal amit linkeltél az ami most nagyon felkeltette az érdeklődésem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#78) hcl válasza arnyekxxx (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:))

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Zotwoo


Zotwoo
tag

Nagyon jó kis konfiguráció. Én egy hasonlót néztem ki NASa-nak, de vágul vettem 35-ért egy HP Proliant Microservert.

Zotwoo

(#80) joysefke


joysefke
veterán

Nagyon jó írás, nagyon komoly céleszköz!
esetleg részletesen bemutathatnád a tűzfal általad javasolt beállításait...

J.

(#81) Zotwoo válasza joysefke (#80) üzenetére


Zotwoo
tag

Igen ez engem is érdekelne.

Zotwoo

(#82) cstommy


cstommy
csendes tag

Én is néztem ezt a konfigot, nagyon megtetszett, csak nekem HTPC-nek kellene, vajon menne neki ? :F
(mellékes de wines HTPC re gondolok, mert olyan távkapcsom van ami win alatt müxik rendesen, xbmc-n nem)

Más: ha erősebb (120-200W-os) tápot veszek hozzá azzal jobban járok, vagy csak a pénzem dobtam ki az ablakon? :DDD

Egyébként ez az egyik legérdekesebb írás amit a logouton olvastam :R

[ Szerkesztve ]

(#83) kovy79 válasza cstommy (#82) üzenetére


kovy79
őstag

Szakmai fórumokban kérdezz körbe a lapot illetően, de szerintem egy Brazos-szal jobban jársz HTPC ügyében. Én nemrég vettem egy E350M1-et és tökéletesen teszi a dolgát a HTPC-ben. Egy memória + egy 8gigás SSD XBMCbuntuval és kész is.
A távirányítódat az XBMCbuntu sem támogatja?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#84) cstommy válasza kovy79 (#83) üzenetére


cstommy
csendes tag

Támogatja, csak nem olyan szinten mint a windows media center...

Annyit még hozzá fűznék hogy 1080p & 720p-s filmeket nem akarok rajta nézni, csak olyanokat amik max DVD minőségüek

(#85) kovy79 válasza cstommy (#84) üzenetére


kovy79
őstag

Értem.

Akkor neked a legegyszerűbb mITX lap is elég (már ha mITX-et szeretnél).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#86) cstommy válasza kovy79 (#85) üzenetére


cstommy
csendes tag

Én egy az egyben ezen a konfigon gondolkodom, csak még mindig nem tudom hogy megérné e egy erősebb tápot venni hozzá vagy elég lesz a cikkben szerepő is :F :F :F

(Megjegyzem hogy ha megunom mint HTPC, lehet hogy valami szerveres "aranyosságra" fogom használni, azért windows szervert nem fogok futattni rajta... mondjuk ha a win7 elfut akkor egy win 2003/2008 is menne rajta)

(#87) kovy79 válasza cstommy (#86) üzenetére


kovy79
őstag

A 80W-os picoPSU bőven elég hozzá.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#88) cstommy válasza kovy79 (#87) üzenetére


cstommy
csendes tag

Mivel lenne jobb ha erősebbet vennék?

(#89) sutszi válasza cstommy (#88) üzenetére


sutszi
veterán

Semmivel.

Bár nem értem miért gondolod, hogy egy erősebb táp bármit is változtat rajta... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90) cstommy válasza sutszi (#89) üzenetére


cstommy
csendes tag

Fogggalmam sincs, csak láttam, hogy van erősebb és ezért...
Átgondolva tényleg nincs benne semmi olyan, ami áram igényes lenne (HDD, ODD, Videokártya, stb), csak még nem volt dolgom "ilyen" táppal, csak normális ATX-es táppal. :)

(#91) Peter789 válasza sutszi (#89) üzenetére


Peter789
senior tag

sőt, a tápok annál jobb hatásfokkal üzemelnek, minél jobban le vannak terhelve. persze nagyon kicentizni se szabad, az sem egészséges...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#92) Serricon válasza cstommy (#82) üzenetére


Serricon
senior tag

Köszönöm. :R

Mint ahogy írták is, ez nem HTPC alaplap, de a kis filmekkel elboldogul.
Viszont később ha 24/7 szerverként is akarod használni, annak tökéletes.

Ennek a konfignak a fogyasztása 16 watt, ami bőven alatta van a 80-as PicoPSU-nak, de még a 60-as adapternek is, szóval nem éri meg drágábbat venni.

(#93) quby válasza cstommy (#84) üzenetére


quby
őstag

Olyan nincs. Nekem távirányirogombragra szkriptet futtat. Ha avevodet làtja a linux és legalább egy jelét vesz akkor LIRC a te barátod. Nem mondom hogy egyszeü de nincs lehetetlen. ;]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#94) cstommy válasza quby (#93) üzenetére


cstommy
csendes tag

Ugyan azt megadja nekem a windows media center is + ha kell valami "általános dologra" a gép (pl ppt-lejátszása hogy csak egyet mondjak) akkor csak lenyomom asztalra a WMC-t és máris csinálhatok mindent ami jó... :))

(#95) Underground2


Underground2
tag

halihó All!

bocsi h csak így belevágok a közepébe, de lenne 1 kérdésem!
olyan problémám van otthon, h: 1 routerre 3 gép csatlakozik + a wifi is aktív...
gondol 1et a router és lefagy a wifi...csak akkor fog menni megint ha áramtalanítom!
illetve, ha 3an használjuk a netet akkor hajlamos szétesni!
nem csinál semmit, nem tölt be semmit, ha netán mégis akkor nagyon lassan!
gondol 1et megindul, majd X idő után megint elkezdi! van h 1 hétig semmi, van h naponta 2x!
netgear routerem van, és 3 win7es gép csatlakozik rá...+ néha a mobil!
ha jól tudom akkor 25/10es netem van otthon, digi!
kérdésem az lenne, h ha én is építenék 1 ilyen mITX-t, és rá biznám a tűzfal dolgát,
routerét meg kikapcsolnám, akkor megszünnének ezek a gondok,
vagy inkább vegyek 1 másik routert? :D

segítségeteket előre is köszi :R

You'll never walk alone!

(#96) sutszi válasza Underground2 (#95) üzenetére


sutszi
veterán

Több lépés is szóba jöhet...

Milyen routerről van szó?

1. Lehet egy firmware frissítés megoldaná...
2. Ha nem akkor még előfordulhat, hogy valami nem jól van konfigurálva.
3. Esetleg bedöglött és gariztatni kell...

Ez a cucc többszörösen teljesíti a te követelményeid...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#97) Underground2 válasza sutszi (#96) üzenetére


Underground2
tag

Egy Netgear WPN824v2 tipusú routerről van szó!
A beállításaiba annyira még nem mélyültem bele, de mikor megvettem, megnéztem h van-e hozzá új fw, akkor még nem volt!
Nem igazán vagyok nagy mestere a routereknek, nem tuti h jól van belőve!
Miután elolvastam ezt a topicot, rögtön arra gondoltam, h lehet túl van terhelve!
Most ezt kellene megtudni, h akkor mi is a gond?!
De h tudnám ezt kiszűrni leggyorsabban?

You'll never walk alone!

(#98) sutszi válasza Underground2 (#97) üzenetére


sutszi
veterán

Nagyon nem néztem utána, de szinte biztos, hogy meg kellene birkózni ezzel a feladattal...

Ahogy láttam elég sok "érdekes" helyzet adódik ezzel a routerrel. Érdemes szétnézni a topikjában illetve a beállításokat helyretenni. Talán megoldódik. Ha nem akkor ezzel kizártad ezt a lehetőséget és mehet szervízbe...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#99) warrior301


warrior301
csendes tag

Nekem tetszett, kösz az írást.

Szépen szikrázott. Kár, hogy nem bírta ki...

(#100) Serricon válasza warrior301 (#99) üzenetére


Serricon
senior tag

Köszi :R

Épp a következő kisgépet tervezem, előreláthatólag egy hasonló méretű asztali/játékos gép lesz, de ha nem találok normális fm2 lapot/hűtőt ami befér akkor kénytelen leszek nagyobban gondolkodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.