Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

minden alpixele mögött egy színes LED található - ez mit jelent, mert én úgy értelmezném, hogy minden alpixel egy R/G/B led, és kész.

(#2) weiss


weiss
addikt

Ha olyan jó lenne, ott virítana alatta, hogy ebben meg abban veri az OLED-et. Szerintem csak gyártott a Samu valami tesséklássék cuccot, hogy addig is róla beszéljenek, de ne legyen igazam.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) lenox válasza weiss (#2) üzenetére


lenox
veterán

Igen, az szokott ennek a baja lenni, hogy csak HD felbontasu, es 10 millaba kerul eloallitani (meg ugye 146 collos), ami viszont kene a piacra az 65 coll (mondjuk), UHD, es 1 milla. Ez meg azert nagyon messze van egymastol.

(#4) Fücsök007 válasza lenox (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyetértek. De ehhez jóval kisebb ledek kellenének, ami még nem elérhető technológia. :(
Viszont a régi elmélet, miszerint led alapú kijelzőknél nem lehet tökéletes feketét létrehozni, végre megbukott. :C :K Itt az utódja a plazmatévéknek. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) Ribi válasza Fücsök007 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

A fogalmakat nem árt tisztázni, mert az OLED is LED.
Mit jelent nálad, hogy led alapú?

(#6) warrior93 válasza Fücsök007 (#4) üzenetére


warrior93
tag

LED háttérvilágítású LCD-re gondolt a kolléga, aminél tényleg nincs fekete, csak ha kikapcsolod.

Pár év és a LEDes panelt is "nyomtatják" :D

Üdv. Woules

(#7) Sefter válasza weiss (#2) üzenetére


Sefter
veterán

a samu mindennel ezt csinálja...csak marketingben erősek

Psn ID: sefter_hun

(#8) zetor2000 válasza lenox (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez 4K (azaz UHD felbontású).... Kis fejlesztés, és meglesz az a 60-65",
Persze lehet, hogy ennek nem az otthoni felhasználás az elsődleges szempontja, hanem pl. a repterek/pályaudvarok tájékoztató kijelzői, meg az irodai, kiállítótermi megjelenítők, esetleg kicsi mozitermek. Úgy meg már teljesen reális ez a méret, lehet, hogy még kicsi is.

(De ha már fal, akkor milyen a hőszigetelése? Adnak mellé elégséges Nikecellt? :D )

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9) Goose-T válasza gerii (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Az RGB LED az valójában három LED egybeépítve:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) Ribi válasza warrior93 (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt én sejtem, csak a megfogalmazás nem jó.
Mert ahogy írtam az OLED is LED és annál is van teljesen fekete.
LED háttérvilágításúnak és ennek (vagy OLEDnek) nem sok köze van egymáshoz.
Így az elmélet ebben a formában nem dőlt meg, mert nem erre a módra írták, hogy nincs teljesen fekete.

zetor2000: Ezt honnan veszed? Sehol sem találtam felbontás leírást.

Amit találtam pár helyen, ott más techológiák leírását is belekevertek és amiatt hiheti az ember, hogy 8k felbontású, de 4k felbontás leírást sem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#11) Rover623 válasza lenox (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Egyes források szerint 8K, mások szerint csak 4K felbontású.
De semmi esetre sem HD!
Nem rossz egy kicsit a májad? ;)

primus inter pares

(#12) Taybore válasza gerii (#1) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy minden látható pixelt 3 LED állít elő. Legalább is nekem ez jön le a "minden alpixel mögött" kifejezésből, és nem az, hogy 1 db RGB LED. Amúgy a felbontására én is kíváncsi lennék, az árra nyilván csak azért nem, mert ez még biztos nem kereskedelmi állapot.

(#13) total90 válasza gerii (#1) üzenetére


total90
veterán

Az, úgy kell érteni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) Segal


Segal
veterán

Jöjjön csak. Majd az IFA kiállításon bejelentik a kereskedelmi változatot, jövőre meg a CES-en már erre épülhet a felső kategória 2.1-es hdmi-vel és ezáltal 120fps-es 4K móddal :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) Ijk válasza zetor2000 (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kit érdekel, tele a piac megfizethető 65"-os tv-kel.
Az lenne izgalmas ha értelmes áron 100-150"-t ki tudsz rakni a panelekből. De attól tartok hogy szimplán ez is egy ház árával vetekszik mint egy 100" LCD tv, igaz ez agyonveri képminőségben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) dabadab válasza zetor2000 (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Kis fejlesztés, és meglesz az a 60-65","

Nem valószínű, vért izzadtak az elmúlt években, hogy erre a pixelméretre eljussanak, nem gondolnám, hogy hirtelen még gyorsan negyedelni tudnák.

"Persze lehet, hogy ennek nem az otthoni felhasználás az elsődleges szempontja, hanem pl. a repterek/pályaudvarok tájékoztató kijelzői"

Igen, ez a technológia eredetileg oda készült és sok-sok év után jutottak el oda, hogy már majdnem házi méretben is meg tudják csinálni.

A mozis felhasználásáról (12 méteres, 4k kijelző) meg nem rég volt hír itt a PH-n is: [link]

DRM is theft

(#17) dabadab válasza Rover623 (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Egyes források szerint 8K, mások szerint csak 4K felbontású."

Ezek jó esetben is pletykák, a hírekben szinte mindenhol megemlítik, hogy a Samsung semmilyen adatot nem mondott a felbontásáról - lehet, hogy nem véletlenül.

Egyébként a Sony most pl. arra büszke, hogy a microledes kijelzőiből a fullHD felbontás megvan már 110 hüvelyken, szóval ha a Samu 146"-on tudja produkálni a 4k-t, azzal már nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) AAAgold válasza dabadab (#17) üzenetére


AAAgold
senior tag

Index.hu-cikkben írnak egyértelműen 4k-t erre a tv-re.

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#19) dabadab válasza AAAgold (#18) üzenetére


dabadab
titán

Jó, hát az Indexen azt is írják, hogy a Samsung fejlesztette ki a microledet, szóval szinte biztosan arról van szó, hogy Tóth Balázs hülyeséget írt, nem arról, hogy bennfentesebb infókkal rendelkezik, mint a nagy nemzetközi szakoldalak.

DRM is theft

(#20) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Akkor ez még mindig nem az a megoldás ahol pl. FHD esetén 1920x1080=2 073 600 apró led van egy panelen amik mindig az aktuális színt bocsájtják ki és kész.

(#21) Ijk válasza Cs1csó (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, minden pixel 3 alpixelből, azaz 3 különálló ledből áll, tehát FHD esetén az 6 millió led.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) balika8.8


balika8.8
csendes tag

Az engadget ezt írja: "...the 146-inch 4K screen we saw promises "outstanding brightness, contrast, and close-to- perfect viewing from any angle." " Tehát ők már látták is, szóval 4K-s.

(#23) atike


atike
nagyúr

Szájtátós... Nagyon komoly.

(#24) dabadab válasza Cs1csó (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor ez még mindig nem az a megoldás ahol pl. FHD esetén 1920x1080=2 073 600 apró led van egy panelen"

De, ez az. (Azzal a különbséggel, hogy ezek a kijelzők nem egyetlen panelből állnak, hanem pl. ez a CES-en demókészülék 3"-es, négyzet alakú panelekből van összerakva).

DRM is theft

(#25) AAAgold


AAAgold
senior tag

Hmm, techhive.com már 8k-ról beszél...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#26) Taranti


Taranti
senior tag

"...az élettartam óriási..." - akkor lesz még mit csiszolni a dolgon, amúgy kapitalista módra. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) wildpig válasza Taranti (#26) üzenetére


wildpig
tag

Nem hághatják át a Villanykörte-összeesküvést. Összeomlana a Samsung a bevétel kiesések miatt TV fronton ;]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#28) TeeJay válasza Goose-T (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

Ebből kellene 8,3 millió a 4K esetén?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak a margóra: lehet visszakeresni a Samu féle OLED ígéreteket, nagyon Deja Vu érzés... :DDD

Majd ha tényleg megvásárolható lesz, akkor majd ejtjük az állunkat. Most ez nem több, mint egy techdemó. Szép-szép, de amíg haza nem viheted, addig nem ér semmit...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mled

Most kb mindenki donti bele a penzt appletol samsungig

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Goose-T válasza TeeJay (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt próbálják költséghatékonyan miniatürizálni, lásd #30.

Szerk.: kis felbontással már több, mint két évtizede léteznek ilyen kijelzők. 1993-ban találták fel a kék ledet a meglévő zöld és piros mellé, azóta adott a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32) Duree


Duree
veterán

Ez csak egy demonstráció az Oled ellen. Ha lenne kisebb belőle akkor gondolom bemutatták volna, mert ugye kinek kell ekkora monstrum a szobába, másik az ára , gondolom egy olcsóbb Ferrarit takarna.
Nem tudom , hogy lehet e ennyire pici ledeket gyártani ami elég lenne egy 55" vagy kisebb kijelzöhöz. Persze a fogyasztásról nem beszéltünk , hiszen biztosra veszem , hogy ez az óriás legalább 2 kilowattot fogyaszt, ismerve a ledeket ha lesz is kisebb méret belöle (szerintem a közeljövőben biztosan nem) energia fogyasztása jóval nagyobb lesz mint az Oledé.

duree54

(#33) Ijk válasza Duree (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Aztán mi köze lenne egy 55-65"-os OLED-hez? De még a 88"-os demó OLED is eltörpül mellette, nem egy liga. 120-150"-os házimozi projektoroknak lehet ellenfele ártól függően.
A fényerő határozza meg mennyit fogyaszt, nyilván egy 150"-os képátlós kijelző nem 50W-ot eszik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) Morph76 válasza Ijk (#33) üzenetére


Morph76
aktív tag

Végre tényleg kiváltható lesz a projektor ,nem is akárhogy!
A betekintési szögekre leszek kíváncsi ,hisz ez azelcédé rákfenéje.Nem vagyok ott a toppon lcd fronton ,de mintha a rossz betekintési szöget az is adja nagyrészt, hogy diffúzort kell a kristályok és a fényforrás közé tenni.Ugyebár a fényt el kell oszlatni.Itt pedig ez nincs.
Nagyon jó hír ez, ugye beégni sem fog, és még fényerőben is brutál. A HDR anyagok lenyűgözőek lesznek.
Már csak egy árinformáció kell, de gyanítom megint több 10000 euróról beszélünk.
Azért jó volna ,ha lenne kisebb is,mint ez , olyan 100" környéke ,mert ehhez ugye qrva nagy szoba kell! :DDD
A fogyasztásban, gondolom hozni fogja az EU szabványt.

[ Szerkesztve ]

(#35) Goose-T válasza Morph76 (#34) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez nem LCD.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36) Morph76 válasza Goose-T (#35) üzenetére


Morph76
aktív tag

Akkor mi adja a pixelstruktúrát?

(#37) Ijk válasza Morph76 (#36) üzenetére


Ijk
nagyúr

LED-ek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) Ribi válasza Morph76 (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez úgy működik mint az OLED vagy bármelyik bazinagy színes transzparens. Kis színes ledek világítanak minden pontban. LCDnél meg homogén fehér led vagy fénycső világít hátul és abból takarja ki a megfelelő színeket.

(#39) savliget


savliget
tag

Tisztelt mobilaréna szerkesztőség!
Tegyük tisztába a világítástechnikai fogalmakat. Nem kötöszködésnek szánom, de egy szakmai fórumon illik.
"a fényerő pedig kellően nagy, elérheti a 2000 cd/m²-es értéket."
A matematikai formulákat mellőzöm , mert nehéz lenne integrálokat itt jelölnöm, de ha valakit érdekel egy word dokumentumban el tudom küldeni.

Fényáram: a megvilágítónak az emberi észlelőre gyakorolt hatása. Mértékegysége az 1 lumen. Megvilágítás: az egységnyi felületre eső fényáram. Mértékegysége az 1 lux. Fényerősség: az egységnyi szteradián térszögbe kisugárzott fényáram. Mértékegysége az 1 candela (cd, SI alapegység). Fénysűrűség: az egységnyi felületre jutó fényerősség. Mértékegysége az 1cd/ m2.
Sajnos a mobiltelefonok tesztjeinél is mindig keverve van. Tehát a fényerősséget candelában mérjük, nem cd/m2-ben. Ez az egység a fénysűrűségé. Legyen szakmailag korrekt a lap.
Üdv!

(#40) Fücsök007 válasza warrior93 (#6) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem teljesen, mivel az LCD folyadékkristályos kijelzőt takar, ami nem pont ugyanez a technológia! Az OLED esetében pedig alapból nem volt olyan feltételezés, hogy nem képes abszolút fekete megjelenítésére! ;) Az állításom az OLED-et leszámítva értendő, és a LED vagy akár lézeres háttérvilágítású LCD kijelzőkre ugyanúgy fennáll a törvény ma is, mint évekkel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#41) savliget válasza savliget (#39) üzenetére


savliget
tag

Mea culpa! A címzett félrement! Tisztelt prohardver szerkesztőség!...

[ Szerkesztve ]

(#42) Morph76 válasza Ribi (#38) üzenetére


Morph76
aktív tag

ÁÁ!Értem ,köszönöm

(#43) Lacok válasza Morph76 (#34) üzenetére


Lacok
őstag

"Végre tényleg kiváltható lesz a projektor ,nem is akárhogy!"

Így van, csak a hordozhatósága egy picivel nehezebb lesz. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) jézusom


jézusom
addikt

Lesz itt zavar a fejekben. Sokan idáig is ilyennek tudták a "led tv"-t Most ez meg tényleg LED

(#45) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

A szerényen csak "Fal"-nak (The Wall) nevezett, 146 hüvelykes képátlójú masinában

Csak nehogy valamelyik kínai gyártó megcsinálja hamarabb ugyanezt háromszög alakú pixelekkel és leigazolja hozzá Stohl Bucit reklám arcnak :D

(#46) kozapeti válasza savliget (#39) üzenetére


kozapeti
újonc

+1 szakmaiság!

az ilyen alapvető fogalomzavarokkal van kikövezve az út a ledizzóig :)

(#47) -Skylake- válasza Morph76 (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Már csak egy árinformáció kell, de gyanítom megint több 10000 euróról beszélünk."

Én abból indulok ki, hogy ha ez 4K akkor ebben 8.294.400 dióda van. Nyilván a samsung nem annyiért vesz/gyárt egy diódát mint én , de azért jó kiindulási alap szerintem, hogy egy 5mm-es rgb dióda olyan 150-170 forint / darab. Tehát ha az amúgy a sima diódánál sokkal kisebb részegység árát le tudja szorítani ennek a 1/150-ed részére, azaz 1 forintra, akkor 8.3millió forint anyagáron a led. Nem tudom hogy lesz az árképzés és mint mondtam biztosan nem ennyibe kerül a dióda a samunak, de NAGYON NAGYON rácsodálkoznék, ha ez a cucc megállna mondjuk 100ezer euró alatt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) Fücsök007 válasza -Skylake- (#47) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én olyan 80000 eurós árra tippelek, de ebben az évtizedben úgyis megfizethetetlen kategória marad. :(
Mondjuk már az is jó lenne, ha 65 hüvelyken jönne egy csak FHD felbontású változat. :K

(#49) MaUser válasza Morph76 (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Már csak egy árinformáció kell, de gyanítom megint több 10000 euróról beszélünk.

Valószínűleg egy-két nagyságrenddel több lesz. A legjobb házimozi projectorok ma már 50000$ felett vannak, 100000$ környékén ennek a TV-nek lenne piaca. Nem véletlenül nem mond még csak közelítőleges árat sem a Samsung. Vagy az van jóval ennél a szintnél feljebb, vagy komoly gondjaik vannak azzal, hogy home üzemben hogyan lehetne ezeket üzemeltetni.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) TeeJay


TeeJay
félisten

viszont itt nyernek valamit az OLED-el szemben
itt ha jól értem lehet olyan LED diódát gyártani pici méretben ami mint a három színt meg tudja jeleníteni
tehát itt 1 pixelben megvan az ami az OLED-nél 3+1-ben van (WRGB OLED)

most ha megnézem mekkora méretű egy 73"-os fullHD TV pixelmérete ami 3 alpixelből kell akkor nem elképzelhetetlen hogy 146" 4K-t meg tudták oldani akkora méretben mint a 73"-os TV 3alpixele együtt

na akkor itt mekkora lehet a pixel távolság? :D

u.i.: olyan ez mint a digitális fényképezőgépeknél a Bayer vs. Foveon, előbbi 3 külön RGB pixelen érzékel utóbbi pedig 1pixel mind a 3 színt tudja így csalóka a kettő közti felbontás különbség

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.