Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#133) skype


skype
tag

Kedves Ateisták!
Most volt egy kis időm, és elkezdtem olvasni a cikket, ami a vitaindító volt, ami arról szólt, hogy az ipse miért ateista. Hát óriásit csalódtam.Olyan nagyot, hogy nem volt erőm végigolvasni ezt a sok hülyeséget, így csak beleolvasgattam. Hogy valaki azért legyen ateista, mert nem hisz a mikulásban, hát ez nonszensz. Az egész cikk a mikulás köré épült. Erről nincs több véleményem. Nagyon sok hozzászólást végigolvastam, mindenre reagálni képtelenség. Annyit azonban leszűrtem, hogy a legtöbben az egyházi iskolákat azért támadják, mert szerintük a pénzt az államtól lopják, úgy, hogy senki sem ellenőrzi őket. Ez tiszta politika, és semmi köze az ateizmushoz. Erről jókat lehet fröcsögni, de semmi egyéb. Amúgy is ami ebben az országban politikai vonalon megy, az már siralmas, felháborító, és nagyon undorító.Ha valaki csak azért lesz ateista, mert gyűlöli az egyházat, vagy a papokat, hát ...........? Én ezért nem lennék az. Igen a vallásosok, és az ateisták között is vannak fanatikusok. sajnos a legtöbb esetben ővelük nem lehet mit kezdeni. Mint a névben is van, hogy fanatizmus, ez egy bizonyos szintű korlátoltságot jelent, amely elutasít mindent, ami nem egyezik az ő véleményükkel.Igen régen az átkos kommunizmusban is működtek egyházi iskolák. Itt említeném meg a pannonhalmi bencés gimnáziumot. Aki akarta, beirathatta a gyerekét, már ha felvették.Mivel ott igenis világszínvonalú oktatás folyt, és folyik a mai napig is, és nagyon nehéz volt bekerülni, csak a legjobbakat vették fel. És aki ott végzett, azt simán felvették bármilyen egyetemre. A mai egyházi iskolákat nem ismerem, így véleményt sem alkotok. Kedves ateisták, éreztetek-e valaha megnyugvást, lelki békét az életetekben? Mert igenis van ilyen! Az olyan ember, aki nem tud kiszakadni a mindennepok embertfelörlő körforgásából, aki csak a műszaki dolgoknak él, a szórakozásnak, a munkának, a drogoknak , az alkoholnak, az sohasem fogja érezni a megnyugvást, a békességet. De állíthatom, hogy a vallásos emberek között sokkal több van, aki a családjának él inkább, mint hogy az előbb felsorolt dolgokat keresné. És lélek pedig van, függetlenül attól, hogy ki hisz benne, és ki nem. Régebben hallottam egy jó mondást: attól, hogy valaki nem látott még ezer dollárost, attól az még létezhet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.