Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

kemény cucc, csak szerintem így már vastag lenne a teló...

gonoszkodás on: remélem erre azért kivezették az antennákat, így a fícsört nem veszítik el a tulajok, vagy automatikusan rövödre zárja magától? bocsánat leültem. :DDD

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

elszomorító, h ilyeneket kell gyártani - és az még rosszabb, h szükség is van rájuk... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) gyoref1


gyoref1
aktív tag

Így pofásabb :K

(#4) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jáj, ismét egy csini ruci. De ez jól is néz ki.
Ráadásul nem csak az akkut egészíti ki, térerőbarát is.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Jó jó, de milyen nehéz egy ilyen kabát? :DDD

(#6) plus44


plus44
veterán

Mondjuk annyira nem lehet vészesen nagy tőle, maga a 4g sem vastag.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Inkább normálisabb akkukat kellene ártani, mint ilyen kacatokat kelljen használni...

[ Szerkesztve ]

(#8) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egy egész napig?! Az már igen! :DDD

(#10) Enjoy válasza eldiablo (#8) üzenetére


Enjoy
addikt

Miért te ismersz olyan készüléket, amin akár megközelítőleg 24 óra videólejátszást tud egyhuzamban?
(Kijelző mérettől most hajlandó vagyok eltekinteni) :U

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#11) Jojo5


Jojo5
őstag

"we've had pretty amazing results under normal to heavy use. In fact, we managed to squeeze more than 38 hours -- yes, 38 hours -- of life out of a single charge using the phone as we normally would. We're talking calls, some gaming, lots of push email and calendar invites, playing music over Bluetooth in the car, and just general testing (like downloading new apps, rearranging icons, tweaking settings). We went from 10:30AM on a Saturday morning till 1:00AM on Monday without needing to charge the phone. "

sokat olvastam, hogy erős használat mellett is 2 napot vígan elmegy az új iphone szóval nemhiszem, hogy erre a cuccra szükség lenne jelen esetben :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#12) edward2


edward2
addikt

Nekem a desirem is simán kibír 2 napot de volt már az 3 is.

Önmagam ismétlem: dolgozni kell, barátnővel foglalkozni, könyvet olvasni nem a telefon előtt gubbasztva tapicskolni mint egy 2 éves óvodás.

(#13) DiamondBack válasza edward2 (#12) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Mi értelme ennyi pénzt kiadni érte ha utána hozzá sem nyúlhatok? :DDD

(#14) MarQs


MarQs
senior tag

Szezon előtti bemutató...
Nem is értem, miért nem kínálnak még valódi kabátokat a telefonok mellé: egy kabát a telónak, egy a tulajnak!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#15) joey04 válasza eldiablo (#8) üzenetére


joey04
titán

sgs blognak nem írsz folytatást? :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) HyP3b0y válasza DiamondBack (#13) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Osztom a véleményed, minek is akkor olyan teló?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#17) <NewL> válasza bolondember (#2) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem semmi szükségem, de ha rákérdezel itt a fórumon a szakmai topikban ott is a 99%-nak nincs ilyen cuccra szüksége...

There's an app for that

(#18) manchester85 válasza bolondember (#2) üzenetére


manchester85
addikt

Értem. Tehát azt várod el, hogy egy telefon tudja ugyanazt, mint egy netbook, de emellett lehessen vele telefonálni, navigálni, legyen olyan vastag, mint egy söralátét, és a netbookok üzemidejének 10-szeresét érjék el. Istenem, miért olyan nehéz megérteni, hogy ez nem egy 3310-es. Lehet azt is venni, és lesz 1 hetes üzemidő. Kb. olyan, mintha egy 2 dl-es kulacsba 3dl-t kérnél. :W

i6 Silver

(#19) bolondember válasza manchester85 (#18) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ahamm.

hol írtam én ezt? hol mondtam? Jaaa, h sehol?
Jaa, h nekem elég lenne ha 2000 mAh-s akksikat tennének a smartphone-okba? jaaaa?! Mekkora növekedéssel kéne számolni? 3-4 mm?
OMFG!

MENNYI AZ MÁR?! :Y

Példának okáért az 5800 1320 mAh-s akksija 3,5G-n nálam reggeltől estig bírta. 2000 mAh-val esélyes, h másfél napig is bírná ugyanolyan használat mellett... Mennyivel nőne a telefon térfogata? 10%-kal???? azdesok!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20) gyoref1 válasza bolondember (#19) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Na de akkor , miért nem teszik bele ? :U
Logikus lenne

(#21) Karma válasza bolondember (#19) üzenetére


Karma
félisten

Nekem pl. egyáltalán nem tűnik vészesnek az E2370 akkuja, egy kicsit ellapítva simán el tudnám képzelni egy tepsifon hátuljában. Vö. iPad akku :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#22) bolondember válasza Karma (#21) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát ez az!!! De szvsz itt inkább lehet az a háttérben,h töltsd gyakran az akksit,öregedjen el hamar és vegyél újat...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) krisztianAMG válasza bolondember (#19) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Lehet,h nem tűnik az olyan soknak,de gyakorlatban sokkal többnek éreznéd... Az 5800 eleve nem egy sovány készülék,hát mégha az a 3-4mm hozzámenne... Jelenleg a gyártók sem akarnak nagyobbat belerakni. A Li-Ion technológia helyett kellene egy új...ebből többet nem lehet kihozni.

(#24) Jojo5 válasza Karma (#21) üzenetére


Jojo5
őstag

de nem arról volt szó, hogy az új iphone elmegy simán 2 napot aktív használat mellett ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25) rakloo válasza Jojo5 (#24) üzenetére


rakloo
aktív tag

De ha belegondolsz,akkor te is tudod hogy a videólejátszás eléggé behúzza a gépezetet . Jobban megnézve ... mintha saját hangszórója lenne a kabátnak.

555-SHOE

(#26) bolondember válasza krisztianAMG (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, ha akarnák, simán tudtak volna helyet csinálni egy nagyobb akksinak, anélkül, h nőttek volna a méretek...
Persze, ezt akarni is kell. :U

az igaz, h vastagabb az átlag okostelefonoknál, viszont keskenyebb is - a képernyő felbontása vízszintesen is soványabb..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) dni válasza bolondember (#26) üzenetére


dni
őstag

Az elődhöz képest 40%-al növelték az akku kapacitást, miközben a készülék 3mm-el kisebb lett

(#28) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kurva drága és hogy néz már ki ilyen vastagon, elveszti az értelmét az egész kb.. gáz az iPhone akkuja, de akkor már inkább valami hordozható töltő, ez borzalmas..

(#29) Stunts666 válasza Jojo5 (#24) üzenetére


Stunts666
őstag

Ha olyan vagy, mint Bear, aki szól a családnak, hogy elmegy sétálni és egy hét múlva jön vissza a sivatagból, akkor kellhet. :D

(#30) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Kellene tudni hogy ha veszek egy ilyen akkukabátot akkor a térerő gondom megoldodik?Vagy inkább várjak a bumperra.Mert akkor vennék ilyet bármennyire csúnya,én nem tudom,de nekem 1.5 napnál sose megy el többet az iphone.

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#31) manchester85 válasza bolondember (#22) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem a mai fogyasztóréteget az akksi megvétele érdekli legkevésbé. Előbb veszel új mobilt, mint új akksit. 1 napig vagy másfélig bírja, számít ez? Este úgyis rá kell dugnod, mert 2 napot úgyse bír ki. Nem tudom, miért kell annyira felfújni ezt az akksikérdést. 1 mobil millió és egy funkciónak eleget tesz, gyakorlatilag bármire használhatod, és az emberek azon siránkoznak, hogy napi egyszer 1 órát egy zsinóron kell lógnia. Istenem, kit érdekel? Nézd már meg, mit kapsz cserébe, és milyen funkciókkal könnyíti meg az életedet. Ez kb. olyan, mintha elmennél egy étterembe, azt kérhetnél, amit akarsz, ott teremnének a jobbnál jobb kaják, aztán azon bosszankodnál, hogy most el kell menni szarni. :U El kell fogadni, hogy ennyiben a felhasználónak is ki kell vennie a részét. Szerintem nem olyan nagy katasztrófa esténként töltőre tenni, mintha a szolgáltatásból, a készülék méretéből vagy a kijelző minőségéből kéne alább adnom.

i6 Silver

(#32) Inarus válasza dni (#27) üzenetére


Inarus
addikt

Az 5800 elődjéhez képest?
Mi van? :F

(#33) Polllen válasza manchester85 (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pár hete olvastam egy cikket arról, hogy az angol embereknek a legfontosabb tényező mobilvásárlásnál az üzemidő... :U

Oo a végén még kiderül, hogy nem vagyunk egyformák? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Chosen


Chosen
addikt

Ez legalább kinéz valahogy :)

(#35) manchester85 válasza Polllen (#33) üzenetére


manchester85
addikt

Ez ugyancsak egy elferdített valóság. Mikor mobilt veszel, mindig egy adott korszakból vásárolsz. Azonos korszakon belül meg nincsenek akkora különbségek így pedig könnyű az üzemidőt a fontossági sorrend élére venni. (értsd: kisebb a különbség egy corby és egy iPhone között, mint egy iPhone és 3310 között) Kíváncsi lennék, mennyire lenne fontos az üzemidő, ha 10 évvel ezelőtti tudású mobilokat vennénk alapul, melyek ugyanúgy kielégítik az alapvető mobilkommunikációs szempontokat (sms, telefonálás). Ha ez a legfontosabb, miért nem ebbe az irányba ment el az ipar? Talán, mert nyafogni mindig lehet, hogy ez a legfontosabb, de ha előkapok egy monokróm telefont 2 hetes üzemidővel, a kutyának se kéne. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#36) JNashville


JNashville
senior tag

Elég klassz és Apple-hű ez a kialakítás, messze szimpibb, mint a Galaxy S-hez készített.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#37) Polllen válasza manchester85 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem rossz oldaláról közelíted meg a kérdést, és pl feleslegesen lovagolsz a bezzeg a régi telefonok milyen sokáig bírták témán... ;)

Szimplán arról van szó, hogy ez most egy szűk keresztmetszet és az embereknek éppen ez nem tetszik...Az ipart pedig többek között azért remélhetőleg az igények is alakítják, így nincs azzal semmi baj, hogy az emberek hosszabb üzemidőt szeretnének. Ez még nem nyafogás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) manchester85 válasza Polllen (#37) üzenetére


manchester85
addikt

"Szimplán arról van szó, hogy ez most egy szűk keresztmetszet és az embereknek éppen ez nem tetszik.."

Mégsem rohangál mindenki 2 hetes üzemidejű telefonokkal, pedig filléres tétel lenne. Nocsak, mégsem az üzemidő a legfontosabb? :) Ezen nem nagyon van mit ragozni...

"így nincs azzal semmi baj, hogy az emberek hosszabb üzemidőt szeretnének. Ez még nem nyafogás."

A mai telefonok egy netbook tudásával vetekszenek. E tény ismeretében szerintem elég nagy nyafogás, hogy miért olyan nehéz esténként töltőre tenni egy teljes nap után. Ha másnap délbe kéne, az mindent megváltoztatna?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#39) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

A gond nem ott van, ogy nem akarják a nagyobb kapacitású akksikat berakni, hanem az, hogy a mobiltelefonok gyorsabban fejlődtek tovább, mint ahogyan az akkumulátorok fejlődtek. Régen nikkel-metál hibrid akksik voltak után a jöttek a lítium-polymer meg a lítium ion akkumulátorok. Azóta fejlődtek bár az akkumulátorok csak nem elég gyorsan.

Egyébként az elektromos meghajtású autóknál is az akkumulátorok fejlesztése a szűk keresztmetszet, magyarán nem könnyű úgy növelni a kapacitást, hogy a súly és a méret ne növekedjen vele együtt.

Manapság a méret a korlátozó tényező, senki sem akar 200 grammos 2-3 cm vastag telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#40) Polllen válasza manchester85 (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kicsit sajnálom, hogy nem figyelsz arra, amit írok és mindig a saját magad által elképzelt világot képzeled bele az én válaszaimba, de persze több is veszett mohácsnál... ;]

Azért nem rohangál senki 2 hetes üzemidejű telefonokkal, mert azoknál a szűk keresztmetszet a tudás...Az angoloknál a felmérés arról szólt, hogy a JELENLEG kapható telefonoknál az üzemidő kitüntetett szerepet kap, mert tudásban mindegyik hozza kb ugyanazt a saját kategóriájában...(és mivel eltérő kultúra, lehet ők már felhagytak a "hűdefaxatelefonom van mutogatni" szindrómával)

Az pedig, hogy egy telefonnak legyen hosszabb üzemideje továbbra sem nyafogás, hanem egy igény, amit jelenleg nem tudnak kielégíteni, így szűk keresztmetszet. Vannak emberek, akiknek a tudás már elég, így szerintük gyúrhatnának az üzemidőre is. Kinek a pap, kinek a papné.

A netbook-kat felhozni példának nem sok értelme van, mert okosmobilokról beszélünk, nem hordozható számítógépről.

Mellesleg az is szép példa arra, hogy mennyire nem figyelsz arra, hogy mit írnak az emberek, hogy még mindig azon lovagolsz (ha már az üzemidő miatt mások meg "nyafognak), hogy miért fáj az embereknek a töltés...Nem fáj nekik, hogy tölteni kell a mobilt, ezért nem is nyafogás, amit csinálnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) manchester85 válasza Polllen (#40) üzenetére


manchester85
addikt

Itt max te vagy az, aki a maga által elképzelt világot magyarázza... Én tények alapján szoktam érvelni. Azért ne hozzam fel példának a netbookokat, mert most nem arról van szó? :DDD Hát ez jó! :) Az mind1, hogy lassan a két eszköz ugyanazt a funkciót látja el, mi? :U Veled teljesen fölösleges vitázni, úgyse engedsz a véleményedből, az értelmes vita alapja meg általában az, hogy közelednek az álláspontok...

Az utolsó bekezdésedet meg nem is értem, mit akar jelenteni. :D

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#42) Polllen válasza manchester85 (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért nem érted, mert nem figyelsz. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) Xaels


Xaels
félisten

Ötletes cucc. Igazából az a sajnálatos abban, hogy ilyesmire van igény, hogy egy olyan értéket képviselő készüléknél mint az iPhone, nem lehet akkut cserélni, ha például lemerül.

Anno volt egy Samsung i600-asom. Gyárilag adtak hozzá pót/kiegészítő akkut és asztali akkutöltőt így lényegében ha szükség volt rá akkor volt nálam és pillanatok alatt ki lehetett cserélni.

Nagyon sok esetben az akkuidő növelhető, ha azok a funkciók ki vannak kapcsolva amiket nem használunk folyamatosan. Saját tapasztalat, hogy sokan felesleges bekapcsolva hagyják a wifi-t, bt-t és a 3g-s hálózatokat amikor nem is használják őket. Nekem LG KM900 -am van és érezhetően tovább bírja azóta, hogy ezeket csak akkor kapcsoloom be amikor ténylegesen szükségem van rájuk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) Matthu


Matthu
aktív tag

Szerintem jó cucc lett. Utazás közben jól jöhet filmet nézni vagy játszani netalán netezni. Úgy csinál itt egy két ember mintha nem lehetenre róla levenni. Amikor megunod vagy éppen olyanod van, hogy magát a készüléket akarod taperolni akkor leveszed oszt annyi.
Nekem bejön a dolog, de ha egy tizessel olcsóbb lenne akkor lenne reális.

Szerintem a mostani telók akksijával nincs semmi gond. A 3GS-em is naponta töltöm ha sokat használom. Engem nem zavar, hogy fel kell tenni töltőre. Szép teljesítmény, hogy ilyen paraméterekkel ennyit bír. A mai világban sztem egy telefon tulaj sem jut el odáig, hogy tönkre menjen a telóban az akksi. Mivel erre fele mindenki geek(tisztelet a kivételnek) gyanítom, hogy 1-2 évig senkinek nincs meg a telója. Haverom 2 éves 3g-je intenzív napi használatban van, naponta tölti és nem észlelt változást az akku üzemidőben.
Szal kár parázni a tönkre menő akksin.

[ Szerkesztve ]

(#45) edward2 válasza DiamondBack (#13) üzenetére


edward2
addikt

Azt hogy biztositod magadnak az internet/email/telefon/navigáció stb. elérést amikor szügséged van rá, nem pedig 24/7 zombizás.

(#46) balitam


balitam
csendes tag

Magyarországon lehet ilyet venni? Vagy csak e-bayről tudok rendelni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.