Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Hmmm, érdekes lesz...

Én pl. azért nem használok Start menüt mert kiváltotta az Objectdock

Thanos was right.

(#2) remington2


remington2
senior tag

Ekkora a baj, hogy máris jön a marketingbullshit, és még közel-távol a Windows 8?

Úgy tűnik, beindult a sz*rdobáló gyár, a másik "stratégiai lépés" keretében - szintén az új Windowsra való készülés jegyében - eltüntették a Windows 7-es és a Vistás minialkalmazásokat a honlapjukról (ezt máshol olvastam).

Micsoda radikális lépések :DDD

Én meg használom a start menüt, és a környezetemben (windows 7-ön) mindenki. Persze, a statisztákat azért gyűjtik, hogy abból bármi - nekik - kedvezőt le lehessen vonni. Benne, mélyen összevissza persze már nem navigálok, erre ott a keresője, amit kiválóan eltaláltak, így nem csak a menü elemeit, de a számítógép állítgatásához szükséges dolgokat is könnyen el lehet érni (Vezérlőpult elemei, stb). Pluszként ott vannak a gyakran használt alkalmazások, és lehet rá rögzíteni is. A tálcára nem rakhatok le mindent, a start menüben viszont jó helyen voltak, ha valaki nem akart az asztalon keresgetni (háttérbe rakva mindent). Ki volt az a meetingelő, embert és számítógépet életében nem látott idióta mánáger, akinek az ötlete volt ez? És ehelyett majd jön a szintén egyedi, soha sehol nem látott csempés megoldás, mint az évezred informatikai forradalma? :W

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#3) Chiller


Chiller
őstag

Hát igen, mert a vistával, meg win7-el elb*szták a start menüt. Az egyedüli jó dolog a kereső volt, de most meg még inkább eltosszák..

Nálam van 4 legutóbbi program, jobboldalt meg dokumentumok mappa, legutóbbi dokumentumok, vezérlőpult, futtatás és ennyi.
A minden program-ban pedig szépen rendszerezve vannak a dolgok, ilyen rendszereszközök, multimédia, kisegítő hülyeségek, stb. meg ki vannak törölve.

[ Szerkesztve ]

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

és csodálkoznak, hogy az emberek 50%-a miért használ még mindig xp-t...
persze, újítani kell, de nem úgy, hogy szarabbat csinálok mint az előző.

(#5) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A Win7-es start menüben én pont azt szeretem, hogy dinamikus és a gyakran használt progikat oda rakja. Így két klikk és indul is. Egyébként még a kikapcsolás miatt szoktam start menüt használni és ennyi.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) Djuree


Djuree
félisten

start menüt már mióta nem használom :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az XP-s startmenű szerkezete sokkal átláthatóbb volt, minth a win7-es verzió. Tehát lerontottak, elbonyolítottak valamit, most meg ráfogják, hogy elavúlt dolog, mert a kutya nem használja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) attila9988


attila9988
őstag

a Start menüben való navigálás, illetve a keresés kissé nehézkes használata miatt mind több felhasználó helyezte el gyakran futtatott alkalmazásainak vagy fájljainak indítóikonját a Start menüben vagy a tálcán.

Ezt a mondatot nem értem Nehézkes keresni a start menüben, ezért ikonokat raknak bele a felhasználók?

Na mindegy. Egyébként a start menüben navigálni k**va egyszerű. Egyet kattintok, két betűt beírok, majd nyomok egy entert, vagy kattintok, és megy. Ha metros vackot kell jobbra balra húzgálnom, és bazonosítani a sok csempét, az nekem tovább tart. De lehet hogy csak nekem...

Egyébként meg az, hogy 11% -al kevesebbszer nyitják meg a menüt, kb semmit nem jelent. Legfontosabb programok ikonját eddig is kiraktuk az asztalra, vagy a tálcára. (A hülye gnome csapat is olyen marhaságokkal állt elő, ott már ikon sem lehet az asztalon, ezért nem is használom már. Mindenesetre annak az indítóképernyője még mindig jobb mint a csempés, ami igazából tabletre való, vagy telefonra, nem számítógépre)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) attila9988 válasza Chiller (#3) üzenetére


attila9988
őstag

Hát igen, mert a vistával, meg win7-el elb*szták a start menüt.

Miért? Az oldalra nyíló mapparengeteg az miért volt szerinted jobb mint a vista óta bevezetett kereső?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#10) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha valamit keresni / indítani akarok majd akkor a képernyőről először el kell tüntetnem a dolgokat (tálcára le kell rakni)? Remélem a gyorsindítást meghagyják, na az az amit én rendszeresen használok. Minden rendszerezve, amit napi szinten használok az látszik a tálcán, a többi kategóriák szerint mappákba rendezve várja hogy indítsam. Asztalon már nem szeretem ha sok a dolog..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Lenry


Lenry
félisten

nehézkes keresés? na nemá'!

Win gomb - "keze" és már nyomhatom is az entert a számítógépkezelésre.
bármely más programnál ugyanez. a második leggyorsabb indítási mód, amivel valaha találkoztam (az első a tálcára pinnelt Win + 1, Win + 2, stb)
ne vegyék ki! nekem kell!

(#10) Winner_hun az asztalonom konkrétan egy óra widget van. pont elég

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) #51736960 válasza attila9988 (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

de minek a kereső egyáltalán?
nem sokkal egyszerűbb a leggyakrabban használt progikat kirakni a tálcára, oszt' viszlát?

a win7 "dinamikus" startmenütől meg rosszul vagyok, a halálom, ha egy ikon "vándorol", és nem ott van ahol megszoktam...

(#13) Lenry válasza #51736960 (#12) üzenetére


Lenry
félisten

jah, a leggyakrabban használtakat. de mi van azzal, amit nem használsz olyan gyakran? mi gyorsabb: beírni az első 3 betűjét és nyomni egy entert, vagy kikeresni 10.000 mappából?

dinamikus start menü: jobb klikk - rögzítés a start menübe és ott marad, ahova teszed.
legalább próbáld meg használni, mielőtt lefikázol valamit.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Chiller válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


Chiller
őstag

Az XP-s menüben is be lehet állítani, hogy a gyakran használtakat oda rakja :)

Attila9988: "Az oldalra nyíló mapparengeteg az miért volt szerinted jobb mint a vista óta bevezetett kereső?"

Írtam, hogy a kereső az egyetlen jó dolog.
Attól pedig, hogy nálad mapparengeteg van, másvalaki még rendet tarthat magánál :)

(#15) Dr. Romano válasza Chiller (#14) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jah akkor bocs, fene sem emlékszik már rá :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) Lenry válasza Chiller (#14) üzenetére


Lenry
félisten

hogyan tartasz rendet?
ha föltelepül egy program, akkor létrehoz egy mappát. ha föltelepítesz 100 programot, az 100 mappa. lehet rendezgetni, meg kategorizálni, de attól a mennyiség nem fog változni.
a kereső viszont szűr.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) #51736960 válasza Lenry (#13) üzenetére


#51736960
törölt tag

én megpróbáltam és nem tetszett, ennyi.
sok időt meg nem fogok rászánni, az első benyomás negatív volt, így búcsút intettünk egymásnak.
talán majd a win9....

(#18) Lenry válasza #51736960 (#17) üzenetére


Lenry
félisten

a te bajod, de attól még így marad, mert milliónyi másik júzernek bejön

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) #51736960 válasza Lenry (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

tőlem maradhat, nekem az xp után úgysem tetszik egyik windows sem, úgyhogy már nagyon régóta mac-re akarok váltani, csak az anyagiak sosem engedték...

[ Szerkesztve ]

(#20) Chiller válasza Lenry (#16) üzenetére


Chiller
őstag

Amit csak ritkán használok, azt törlöm. Esetleg csak parancsikon.
100 programja kinek van? :)
Nekem is max 15-20 segédprogi van (a játékok parancsikonjai külön mappában vannak).

[ Szerkesztve ]

(#21) Lenry válasza #51736960 (#19) üzenetére


Lenry
félisten

azon is szentségelni fogsz, mert totál más minden, mint a Windowsban.
de próbáld csak ki :)

7000 Ft egy új Snow Lion bármelyik Apple boltban, aztán könnyedén felhackelhető PC-re is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Winner_hun válasza Lenry (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem meg mindegy hogy mi van, úgyse látom, mindig takarásban van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) #51736960 válasza Lenry (#21) üzenetére


#51736960
törölt tag

nem akarok hackelni, nekem a teljes alma életérzés kell :)

amúgy a munkahelyen sokáig melóztam G4-en (az volt a kedvencem), majd G5-ön, már nem emlékszem, milyen OS volt rajtuk, de az kifejezetten tetszett. remélem azóta csak fejlődött a dolog...

(#24) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem kár érte. :DDD

Vistában alig használom, csak ha valami ritkán használt program kell (bár néha egyszerűbb simán a keresőbe beírni). Minden másra ott a mastercard a gyorsindító meg az a néhány parancsikon.

Suse alatt meg van egy nagyon tuti kis nyitóképernyő, uh ott se láttam már hónapok óta start menüt. :DDD (ha valami ilyesmit dobnak össze, akkor csupaörömbódogság lesz)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) .tnm


.tnm
addikt

kontra:
-én is sokkal jobban szerettem a jobbra nyíló minden programot, mert egy ránézésre meg lehetett állapítani, hogy mennyi szemetet (linkeket is) pakoltak fel más programok sunyiban.
és ha valami úgy kerestem, hogy épp nem jutott eszembe a neve, akkor a teljes képernyő magasságában (akár több oszlopban is) gyorsabban át lehetett nézni az összeset, mint a start menübe erőszakoltnál.
ezt (vagy hasonlót) még vista és win7-nél is vissza lehetett hozni a library-k segítségével, ez egyértelműen megszűnik majd win8-on. (persze az is igaz, hogy nem talán kevesebb program rakja majd fel a raklámjait a start menübe ezután)
-az eddig start menübe rögzített elemeket eddig egyetlen pillantással át lehetett tekinteni, mostantól ez már a különböző méretű widget-ek miatt ez egy sokkal nagyobb terület is lehet

pro:
- a win+ gépel pár betüt (+fel-le lépeget a nyilakkal esetleg) + enter win8-ban is működik, sőt a találatok ilyenkor az egész képernyőn jelennek meg (persze hatszor nagyobb betűkkel, szal nem fér ki sokkal több, de azért valamivel több igen)
- a rögzített elemek plusz adatokat is kirakhatnak (ezzel még a system tray-t is mentesítve akár) adott esetben akár azt is szükségtelenné tehetik, hogy elindítsd a programot

egyebek:
- a marketing bullshit:
ez az egész metrostyle start menü egy lightweight launcher aminek a legnagyobb érve a létezésre, hogy a rá írt gyökegyszerű programok a tableteken is megtalálható ugyanezen launcher-en is elfuthatnak majd és így elmondhatják, hogy a win8-on akár asztali környezetben (x86), akár tablet környezetben(arm) vagy, ugyanazok a programjaid elfutnak. ami persze totál bullshit, mert értelmesebb, advanced programok ezután se fognak tableten futni (visual studio, total commander, directx...), csak a kizárólag html, javascript és css-ből epítkezők (meg alap rendszerhívások, mint zenelejátszás)
- ugyanemiatt nagyon remélem, hogy az x86-os maghoz nem igazán nyúlnak majd és akkor semmi indok nem lesz egy hozzáértő felhasználónak váltani. (az átszabott explorerrel se vettek meg)
- de akit annyira érdekel a dolog, hogy fikázni, akarja előre a win8-at, az legalább azt tegye meg, hogy kiprbálja a dev prev-et és utána köt bele a dolgokba és nem vakon (lásd a fenn kiemelt rész miatt tévesen sírókat). oracle virtual boxban (ingyenes, reg nélkül leszedhető) tökéletesen fut pl.

[helyesírási, gépelési hibákért sorry, nincs időm visszaolvasni most]

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#29) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Sokan írjátok, hogy milyen rossz, hogy csempén kell keresgetni meg mennyivel jobb a mostani start menüs keresés, meg...
Na most remélem azzal mindenki tisztában van, hogy ha a csempés felületen elkezdesz gépelni valamit (bármiféle külön gombnyomás nélkül), akkor lényegében ugyanabba a keresőbe fut be a szöveg, mint amit jelenleg a start menüből lehet elérni. Alkalmazásban pedig bill. kombinációval felugrik ez a kereső.
Tehát a csempézés csak a start menüben való manuális böngészést helyettesíti.

Megjegyzem a cikk pontosan arról szól, amit itt nagyon sokan leírtok :U Az emberek nagy része vagy keres, vagy tálcára / asztalra / kiemelt helyre kiemelt ikont használ. Ezt írjátok ti is, ezt írja a MS is. De a MS hülye. Oké... :U

.tnm
"de akit annyira érdekel a dolog, hogy fikázni, akarja előre a win8-at, az legalább azt tegye meg, hogy kiprbálja a dev prev-et és utána köt bele a dolgokba és nem vakon"
Ide még azt is tegyük hozzá, hogy a kipróbálás ne azt jelentse, hogy ránéz, kattint kettőt, majd "ez szar" felkiáltással letörli, hanem utánanéz az újdonságoknak, bill. kombinációknak, lehetőségeknek...
Mielőtt jön a "de hát az egyszeri user se fog utánanézni", ez developer preview, nem az egységsugarú felhasználókra van szabva, véglegesben valószínűleg lesz bemutató, plusz addig menni fog le nem kevés új feature-t bemutató hivatalos cikk és videó (és reklám).

[ Szerkesztve ]

(#30) attila9988 válasza #51736960 (#12) üzenetére


attila9988
őstag

de minek a kereső egyáltalán?

Mert nem rakok ki mindent az asztalra, meg a tálcára, csak ami a leggyakrabban kell. Mindent nem lehet kirakni, mert abból csak káosz van.

a win7 "dinamikus" startmenütől meg rosszul vagyok, a halálom, ha egy ikon "vándorol", és nem ott van ahol megszoktam...

Szépen mappákba rendezve ott van minden. Fixen is ki lehet rakni pár dolgot benne. A csempés cuccosban én lassabb vagyok, sokkal. Nekem hátrány.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#31) attila9988 válasza moonman (#25) üzenetére


attila9988
őstag

Te moon. Én csak azt mondtam, hogy a win7 -es start menü kifejezetten jó. Nagyon kényelmes, nagy mennyiségű mappa/ikon esetén sem válik használhatatlanná, és gyors is. Ha valami jó, azt miért kell elvenni? Persze win8 -ba még vissza lehet ügyeskedni, de mi lesz a 9 -ben?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#32) attila9988 válasza Cathfaern (#29) üzenetére


attila9988
őstag

A csempe egérrel, és görgető sávval egy rémálom. Nem jobb semmivel sem mint a start menü, de legalább egyáltalán nem való asztali gépre/notebook -ra. Tabletre való, meg telefonra. Ott tényleg jó.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#33) pzstm


pzstm
titán

jövök egy kicsit mozizni úgy érzem...... :U

amúgy ha jól látom flamekeltés megy ezzerrel, de a lényeg kimaradt....
Arra azért mindenki figyel a most látott start menü szidalmazásakor, hogy ez csak egy Developer Preview, és lesznek még változtatások, már a Publikus BETA-ban is...(ezt azért be lehetett volna írni a cikkbe, mert sok ember fájdalmát orovoslnák ;) )

Kezdjük azzal, hogy milyen változások várhatóak a Start képernyőt illetően, már a BETA verzióban:

A Feladatkezelőbe való “ugrálás” nélkül be tudjuk majd zárni a Metro stílusú alkalmazásokat.

Már a bétában hatékonyabb egérrel való vezérlést tesznek lehetővé, annak érdekében, hogy végig tudjunk a programok listáján, a csempéken.

Szintén a bétában több lehetőségünk lesz egérrel vagy billyentyűzettel váltani a futó alkalmazások között.

Érdemes megemlíteni a Start menü felépítésből adódó hiányosságokat is:

A telepített alkalmazások között való keresés csak egy szűk helyen lehetséges.

A Keresés eredménye szintén egy szűk helyen jelenik meg, sok találat kattintani kell, hogy külön ablakban megnyíljon az összes eredményt tartalmazó lista.

Korlátozott testreszabhatóság.

Statikus ikonok.

;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34) Tigerclaw válasza moonman (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"akik felhasználók millióitól kapják folyamatosan a telemetriát..."

Meg is akartam kérdezni, hogy honnan tudják a felhasználói szokásokat?

Ezek szerint kémprogramokat futtat a Microsoft a felhasználók millióinak gépén? Vagy minden gépen?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) moonman válasza Cathfaern (#29) üzenetére


moonman
titán

"ha a csempés felületen elkezdesz gépelni valamit"

ezen csodálkozom, hogy senkinek nem esik le. konkrétan ugyanannyi billentyűleütés keresni, mint most, csak szebb, rendezettebb, fullscreen listát kapsz: win billentyű és elkezdesz gépelni. semmi nem változott, csak megy a szokásos hiszti.

(#36) moonman válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


moonman
titán

"Ezek szerint kémprogramokat futtat a Microsoft a felhasználók millióinak gépén? Vagy minden gépen?"

customer experience improvement-nek hívják és teljesen opt-in, valamint anoním a dolog.
mi is bekapcsolva tartjuk minden gépen, mert hátránya nincs, csak előnye.

[ Szerkesztve ]

(#37) pzstm válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


pzstm
titán

nem. Aki lefuttatja a Windows Update-et az kap 1 keyloggert is, és mindent elküld a Microsoft részére :W :W :W

[link]

Mondjuk innen is akár...vajon Office 2010-ben miért a copy-paste a legnagyobb ikon és legelső? (megsúsgom, azt sem hasraütés alapján találták ki)

Amúgy nem kell félni...tényleg anonim...csak azt nézik ami nekik is kell...nem fogják átnyálazni többszázmillió beérkezett adat között azt ami nekik nem kel....jobb dolguk is van....

Megsúgom halkan, hogy le**arják azt is ha nem eredeti a Windowsod és nem eredeti programokat futtatsz.....nekik tényleg csak a statisztika kell ;)

win7 BETA idején 2x is kaptam eredeti Vista telepítődvd-t cserébe ezért amúgy....egyenesen Redmondból...
amiért anniyt tettem hogy 3 hónapig futott a háttérben egy 200kilobájtot evő process....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) Tigerclaw válasza Cathfaern (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Megjegyzem a cikk pontosan arról szól, amit itt nagyon sokan leírtok :U Az emberek nagy része vagy keres, vagy tálcára / asztalra / kiemelt helyre kiemelt ikont használ. Ezt írjátok ti is, ezt írja a MS is. De a MS hülye. Oké... :U ...."

Akkor ezek szerint csak szelektíven olvasol...A többség azt írta, hogy a korábbi startmenü, ami a win 95-el (NT-vel?) kezdődött, használható volt egész az XP-ig, majd a Vista-Win 7 párossal pont az MS bonyolította úgy el, hogy aki ezeket használja, kénytelen inkább kihúzgálni a fontosabb ikonokat a gyorsaság miatt. Tehát a felhasználói szokásokért pont az MS egy korábbi interface fejlesztése okolható, ami megint csak úgy született hogy magasról tettek a felhasználókra. Most pedig jön a következő. Lassan olyan lesz az Microsoft is mint az Apple, hogy évente megmondják a tutit, aztán onnantól azt kell szeretni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Cathfaern válasza moonman (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A dologban az a poén, hogy a "nagy hozzáértők" előszeretettel kapcsolják ezt ki, és akkor meg csodálkoznak ha az MS olyan statisztikákkal jön, ami nem igaz rájuk... :U

(#40) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én konkrétan nagyon gyakran használom. Innen keresem a fájlaimat, nem gyakran használt programokat, parancsokat adok, vezérlőpult elemeit érem el, etc.

(#41) moonman válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


moonman
titán

"használható volt egész az XP-ig, majd a Vista-Win 7 párossal pont az MS bonyolította úgy el"

lássuk csak...

vs

aztaaa... hogy megbonyolították! :U

(#42) spirit007


spirit007
senior tag

"A Sareen által ismertetett adatok szerint a Windows Vistához képest a Windows 7 esetében például a Start menü által biztosított képmegnyitások száma 61 százalékkal csökkent,"

Ez teljesen igaz és jogos.
Csak azért alakult így, mert orbitálisan el van ******-va a 7-ben a start menü.
Egyszerűen a korábbi szemlélet jóval célszerűbb:

'98, 2K, XP (valamint Gnome, KDE :P )
start gomb klikk > egérrel végigmutogatni a megfelelő programig, majd klikk az indító ikonon
vs.
W7
start gomb klikk > all programs klikk > ablakban scrollbar görgetés > program mappa klikk > indít ikon klikk

(#43) moonman válasza spirit007 (#42) üzenetére


moonman
titán

csak jelzem, hogy a "start menü képmegnyitás" nem azt írja le, amit te, hanem a "start-pictures" műveletet. rém bonyolult, elhiszem.

egyébként meg nem a Start menü tehet arról, ha rosszul használod,

(#44) pzstm válasza spirit007 (#42) üzenetére


pzstm
titán

W7
start gomb klikk > all programs klikk > ablakban scrollbar görgetés > program mappa klikk > indít ikon klikk

érdekes...elmesélem hogy néz ez ki (ami Win8-ban is marhára bejön nekem jelenleg)

windows-gomb megnyomása billentyűn>>>3-4karakter bepötyögése és enter... :U

dehát én fura vagyok meg hülyén használom a Windowst... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45) Polllen válasza moonman (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy start menüt, h lehet rosszul használni? :U Eldobom az agyam ettől a szövegtől...

Amúgy az all programs-ra nem kell kattintani, magától továbblép win7-ben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) Lenry válasza spirit007 (#42) üzenetére


Lenry
félisten

konkrétan szarul használod.

gnome-ot nem használok, de KDE-ben is pont olyan hulladék az indítómenü, mint az XP-ig a Windowsban volt.
Alt-F2 - max 3 karakter bepötyög, enter

honnan is ismerős ez? :U

(#45) Polllen pont úgy, ahogy spirit kolléga csinálja. kattingat, mutogat, léptet, görget. holott 3 betű beírásával megoldhatná

basszus! nem hiszem el, hogy az ország vezető informatikai fórumán, a Vista megjelenése után 5 évvel, informatikai beállítottságú júzereknek, alapvető start menü kezelést kell magyarázni!

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) spirit007 válasza pzstm (#44) üzenetére


spirit007
senior tag

Hehe, képzed, ugyan így használom én is a fenti nehézségek miatt.
Ergo magára a start menüre így nincs is szükség nemde?
Mellesleg nem is a nap mint nap használt alkalmazásokkal van gond, hanem amit pl, évente 1-2 alkalommal használunk, és pl. rohadtul nem jut eszünkbe az a "bizonyos" 2-3-4 karakter ... :U

(#48) moonman válasza Polllen (#45) üzenetére


moonman
titán

úgy, hogy eszement módon kattintgat meg görget összevissza, amikor beírhatná az első két betűt is. mellesleg mennyivel jobb is az oldalra nyíló cascade menü, ahol véletlenül mellészalad a kurzor és összeesik az egész, mire kezdheted előről a navigálást, és hosszabb menünél ki sem fér egy lapra, eltakarják egymást a jobbról-balról nyíló almenük... tényleg sokkal hatékonyabb, mint egy listában kikeresni, ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#49) pzstm válasza spirit007 (#47) üzenetére


pzstm
titán

ha konkrétan nem is jutott eszembe pl egy vezérlőpulti elem neve, de a tartalmát/mit csinál bepötyögtem, (1-2 szó) kakor a felsoroltak közül egyből beugrott miről is van szó...mit is akarok....Win8-ban meg a metro felület maga az egész start menü, így ha ott elkezdek gépelni már köpi is ki :U

Kövezzetek meg, de nekem nagyon tetszik a win8-ban ez a gyors keresési funkció pl.... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#50) zone


zone
őstag

Én pl. nem is használom a win7 tálcára rögzítő funkcióját, helyette xp szerűen ott a gyorsindítás eszköztár a start gomb mellett.
A start menü megszűnését nem bánom, csak a gyorskeresője miatt használom.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.