Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sir Gunar válasza floatr (#47) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

A divat alatt remélem nem az iphone-ra gondoltál, mert az teremtette meg a mostani okostelók fazonját, előtte nem ilyenek voltak, csak utána majmolták a gyártók!
Sztem aki komoly iphone felhasználó az azért veszi mert atom stabil, sok dolgot jobban kezel mint a többi rendszer és minőségi termék.

(#52) Sir Gunar válasza floatr (#50) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Azért erre ne vegyél mérget, csak az ellenméreg birtokában! Az i5-5S pl sokkal gyorsabban pozicionál mint a legtöbb, ha nem az összes PNA és legalább olyan pontosak is. Ezt tapasztalatból állíthatom, mivel ezekkel foglakozom egyrészt! Sok PNA dobja a jelet sűrűn a belvárosban fémgőzölt szélvédők alatt, i5 már nem!
Teszteld ha nekem nem hiszed!
De azért ha tudom előre hogy navigálnom kell majd sokat, pl külföldre megyek, akkor a tabon droidon futtatom a Primot mert jobban testre szabható mint az IOS verziók, abban az van amit csak bele lehet tenni és csináltak az ügyesebbnél-ügyesebb fejlesztők! (TTS+HUD+online TMC+friss térképek mindig+gyönyörű 3D látvány)

[ Szerkesztve ]

(#53) Elpresidente válasza Sir Gunar (#48) üzenetére


Elpresidente
tag

A hatalmas kijelző nem az Android hibája (WP-nél is van nagy kijelző). Van rá igény, hülyeség nem kiszolgálni ezt az igényt. Neked, nekem nem kell, de több millió eladott készülék alapján sok embernek kell. Minden gyártó profitot szeretne, ha erre van kereslet (márpedig van), akkor ezt ki kell használni. Szerintem az Apple is mozdulni fog ebbe az irányba.

Xbox gamertag: goserHU

(#54) UFC


UFC
aktív tag

Az se mindegy ki miért vesz telefont! Valakinek a nagy kijelző számít valakinek az android kell mert azt rak rajta arrébb oda meg vissza amit akar. Az Iphone és ezzel együtt az IOS nem ezt képviseli. Nem tudsz rajta bármit csak úgy állítani de a többség nem ezért veszi hanem mert stabil telefon. Engedelmetekkel mutatnék egy videót:[link]

Ez a link tökéletesen megmutatja miért is akarok én is vissza váltani Iphone-ra!
Nagyon jó telefon a Nexus 5 is és az ára is jobb alá írom mert nekem is tetszik. DE ha megnézitek a végére belassul a telefon és lemarad és veszít miközben: 4 magos 2,26Ghz-en ketyegnek és van hozzá 2GB ram. Iphone 5S-ben van 2 mag 1,3Ghz-en ketyegnek 1GB rammal! Hiába van ilyen erős szoftver az Android lehet megkínálja nektek a szabadságot viszont lassabb a telefon mint egy fele olyan erős hardveren. Most akkor ha az IPhone-ba is 4 magos 2,26Ghz-es proci lenne és 2GB ram akkor mit csinálna. Eleve a hardvereket se szabadna összehasonlítani de még is nyer az Iphone azért mert az IOS jól optimalizált! Szerintem aki ilyen Iphon-t vesz az ezért veszi! (Abba ne menjünk bele hogy hány évesek mászkálnak vele és ki vette meg nekik ezzel nem tudunk mit csinálni) Lehet hogy valamelyikőtök örülne egy Nexus 5 nek de nem teheti meg viszont más X éves kap,arról akkor nem a Nexus tehet.(Ezt arra írtam hogy sokan mondják a sok csicska X évesnek is már Iphone-ja van) De abban igazatok van hogy az ára elég drága ha függetlenül KP-ra akarod megvenni! Viszont az Iphone 4S még mindig 70-80 ezer forint-ért adogatják használtan, az újakat 1év garanciával meg 110-ért. S4-et adnak már 110-ért. Szóval feljebb írta egy kolléga hogy jól tartja legalább az árát!

(#55) Youri válasza Sir Gunar (#52) üzenetére


Youri
veterán

PNA-t nem használok, de a One X-re rendesen ráver pozícionálásban az 5S

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#56) Snoop-y válasza Sir Gunar (#41) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ezt nem tudtam ( nem mintha hasznalnam a google-t :D )
De mit jelent ez most androidon ha google tipus van beallitva? ( ugyanugy szinkronizalja a naptarad meg mindent nem? ) Ez inkabb az asztali kliensen lehet gond ha eddig activesync-en csatlakoztal.

En jol elvagyok szerencsere a sajatommal :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Fura, hogy a Blackberry-t nem említi senki, pedig a Z10-et mindkét táborból jött felhasználó megelégedéssel használja.

(#58) calvin.ck


calvin.ck
csendes tag

A sajat mobilom Galaxy Note 3, az amerikai egyetemi, amit kint hasznaltam iPhone 5S. Van iPad Mini-m, plusz a csaladban van meg egy uj iPad Air is, de Asus Transformer Tab is Androiddal.

Ha sajat dontesem lenne telefonbol sosem vennek iOS-t, csak androidot, viszont tabletbol sosem vennek mast csak Apple-t.

Az Apple valoban mocsok draga, szet van hypeolva, viszont a hulye is megerti a mukodeset es egy 5-6 eves kisgyerek is elsore megtalal rajta mindent (neha ebbol van is baj... :DDD ) plusz tenyleg premium alapanyagokbol keszul. Azt hozza kell tenni, hogy ahonnan az iPhone szarmazik ott nem ilyen aron fut es foleg nem ilyen fizetesek mellett, igy sokkal szelesebb korben juthatnak hozza az emberek. Bostonban lattam olyan szegeny csaladod (szakadt cuccok, sok gyerek), ahol mindenkinek uj iPhone-ja volt, ergo ott nem kell egesz havi fizeteseket raszanni, hogy megvehesd.

Android vs iPhone? Ebbol tenyleg komoly vitak szoktak kiindulni, de a teny teny marad: Ha nincs ra penzed, akkor ne vegyel draga telefont, mivel amire valoban hasznalni fogod (hacsak nem vagy valami hardcore developer vagy gadget geek) ugyis boven eleg lesz egy egyszerubb telefon. Az Apple smoothness faktora pedig tenyleg mar csak izles dolga, mert en peldaul mar nem latok nagy kulonbseget a menu es app futtatasi sebessegek kozott az 5S-emen anyam Galaxy S2 Duos-ahoz kepest...

(#59) doc válasza turbulencia8 (#57) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem nem fura, egyszeruen kevesen vannak akiknek lenne...
a leiras alapjan nagyon jo kis telefon, egy fejleszto ismerosom azt hasznalja fo telefonnak, de szemelyes tapasztalatom nekem sincs vele

(#60) Sir Gunar válasza Youri (#55) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Tudom mivel mint írtam ez az egyik hobbym és pénzt is hoz kicsit, ezért napi szinten frissítem a tudástáramat és tesztelem is a vasakat, mert ha vki jön kell neki vmi x árkategóriában, akkor igyekszem a lehető legjobbat ajánlani neki! Pl ezért nem foglalkozom már a WinCe PNA-kal, a droid leverte, ha a megfelelőt választjuk.

(#61) Elpresidente válasza turbulencia8 (#57) üzenetére


Elpresidente
tag

Szerintem a cég bizonytalan helyzete miatt kevesen mernek Blackberry-t venni.

Xbox gamertag: goserHU

(#62) #06658560 válasza UFC (#54) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hej, mennyiszer futottam bele ios-en a gombra egy életnyi késéssel reagáló appokba...

[ Szerkesztve ]

(#63) Sir Gunar válasza Snoop-y (#56) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

A droid a google saját gyermeke azon jó minden még mindig, csak a többin nem akarja amit régen, de az IOS-en erre ott az iCloud és pont.

(#64) toth_janika


toth_janika
őstag

Huuuu de jó flamewar cikk! :DDD Tovább srácok, had röhögjek :C

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#65) Sir Gunar válasza #06658560 (#62) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ja ha szét skinezed meg hackeled az is meg-meg áll néha, de nekem még akkor is egy évben kb 2x kell rebootolni, kikapcsolni pedig semmit sosem szoktam rajta, minden fut mindig, ha kell, ha nem.(helymeghatározás, wifi, 3G, stb)

[ Szerkesztve ]

(#66) doc válasza Elpresidente (#61) üzenetére


doc
nagyúr

en vennek szivesen BB-t ha jo aron lenne elerheto (es lehetne ra SDL2-es forrast buildelni)

(#67) turbulencia8 válasza doc (#66) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kb. 70-be kerül függetlenül egy új BB Z10, tegnap tolták ki rájuk a 10.2.1-et, amivel simán telepíthetőek az androidos appok. Az oprendszer optimalizáltsága és a böngésző sebessége pedig inkább iphone hatású. A gesztusvezérlés pedig tök egyedi, a többségnek nagyon bejön.

Elpresidente: A cég helyzetét nem követem pontosan, de tudtommal van még pár milliárd dollárnyi tartalékuk.

[ Szerkesztve ]

(#68) doc válasza turbulencia8 (#67) üzenetére


doc
nagyúr

az meg mindig duplaannyi, mint a mostani Android telefonom, de az nem rossz ar erte...
ennyiert kaphato USA-ban, plusz posta es AFA+vam, vagy itthon is van esetleg aki ennyiert arulja?

(#69) Sir Gunar válasza calvin.ck (#58) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Na azért itt is vannak jó példák az árakra!
Anno a Nokia 8850 a legszebb és akkoriban az tudta a legtöbbet is mikor uj volt, vettem is egyet gyorsan (240e) gondoltam keveseknél lesz, fél év és egy zsíroshajú csövingernél ott virított vidáman, na másnap eladtam azonnal, igaz akkor már voltak jobbak csak csúnyábbak! Aki ismerte a Motorla A1000-es okostelót az tudja milyen szépre sikerült a többihez képest, akkoriban kevés szép és okos teló volt még, majd jött az i4 és végre lett szép iphone is, ami azóta sem vesztett a külleméből sem, bár sokan voltak még utána is szappantartó pártiak, (3GS, Samuk akkoriban és azóta is, stb)

(#70) #06658560 válasza Sir Gunar (#65) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem skinezett, teljesen alap ios-en.

(#71) Sir Gunar válasza doc (#68) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Mostnem azért de a drága telefonok csak itt nálunk drágák, mert a zömnek majd kéthavi fizetése ha nem eszik addig, s ha rezsit fizet akkor 3 hónap vízen! Kicsit nyugatabbra nem tőnik ez így.

(#72) Sir Gunar válasza #06658560 (#70) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Akkor talán a 600MHz-es 3G-3GS ami ilyen volt talán még, bár a maga idejében az sem volt lassú.

(#73) turbulencia8 válasza doc (#68) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Telekom decemberben 40-ért hozzám vágta (2 éves hűséggel és platinakártyával persze). Sokan a Partnero Gsm honlapját linkelgetik, de több szolgáltató is bruttó 70-ért árulja feltöltőkártyával.

(#74) doc válasza turbulencia8 (#73) üzenetére


doc
nagyúr

szolgaltatofuggo telefon nem erdekel, de tenyleg talaltam ennyiert Magyarorszagon, gyarilag fuggetlent, hat most gondolkodoba estem
ha a csaladi koltsegvetes banja, akkor Teged foglak szidni :DDD

(#75) turbulencia8 válasza doc (#74) üzenetére


turbulencia8
őstag

Rendben, vállalom érte a felelősséget! :)

(#76) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Csak mint érdekesség írom le, mert nem annyira a témába vágó, de az egyik A betűs gyártó nem olcsó tabján állandóan elment a gps jel, ha egyáltalán megjött a pozició, szervízbe be, mire ott nem hittem a szemenek írásba adták a fém hátlap az oka ennek, a készülék jó!
Akkor az i5 nagyon tud vmit mert a kijelzőn kívül egy db aluból van a ház és arccal lefelé az autó közepén a középkonzolon (majdnem a padló szint) simán navigált szakadás nélkül fémház ide vagy oda.
Most majd a fogyasztóvédelem eldönti kinek van igaza! :)) Sztem ára vissza és másik kütyü.

(#77) Sir Gunar válasza turbulencia8 (#75) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Jó a BB az egyik barátom használja rendöletlenül őket és elégedett. Annak is vannak saját jó szolgáltatásai, amikkel főként az üzleti szférát célozták be anno, na meg egyre szebbek lesznek azok is, nincsen már a sok gomb rajtuk végre és lett kijelzőméretük.

[ Szerkesztve ]

(#78) doc válasza Sir Gunar (#76) üzenetére


doc
nagyúr

errol nem tud nem eszembe jutni egy masik kollegam
pont minap mutatott valami halozati autos jatekot az iPhone-jan, mire egyszercsak szetkapcsolt
azt mondja ja, ha nem figyel arra hogy hogyan fogja az iPhone-t, akkor leesik a wifirol :DDD
(gondolom ez a jol ismert "you are holding it wrong" hiba lehetett)

(#79) dragon1993


dragon1993
őstag

Nexus 5 ?
Gyors, nem laggos és folyamatos frissítések....

(#80) doc válasza dragon1993 (#79) üzenetére


doc
nagyúr

egyebkent annyibol jogos (es akkor lassan terjunk vissza a temahoz :D) hogy az Apple sajat oprendszerevel ellatott telefonjat a Google sajat oprendszerevel ellatott "sajat" telefonjahoz illik hasonlitani

(#81) petipetya válasza UFC (#54) üzenetére


petipetya
nagyúr

Na, ez érdekes. A Netflix kivételével (mivel az nem elérhető idehaza a Playből, de azért telepítettem és indítottam helyette másik online videós appot) végigcsináltam az egészet. Az online rádió program (Rdio) nem indult el. De a stopper tényleg fura volt és nem pörgette az időt a végén, hanem nullán állt a számláló, mintha el sem indítottam volna.

Stock Android 4.4.2, Nexus 4-en.

"nincs rá lezsóidő"

(#82) turbulencia8 válasza doc (#78) üzenetére


turbulencia8
őstag

Érdekes, amit arról a Faraday-kalitkás bakiról ír a Wikipédia a Steve Jobs-ról szóló cikkében. A gyártósorok zen-hatású átfestése még durvább sztori.

(#83) UFC válasza petipetya (#81) üzenetére


UFC
aktív tag

Figyelj Minden telefon jó! Csak én amit a videóban látok hogy ha több minden meg van nyitva akkor eltűnik az a marha nagy hardver előny és be is lassul, úgy vélem ez nem telefon hiba és nem az Android szar,mert az is jó csak sajnos kevésbé optimalizált! Szinte szó szerint a Nexus 5 2x olyan erős hardverekkel rendelkezik és akkor a végére lemarad? Ne már. Én nekem a Nexus 5 és az LG G2 is tetszik tudom majdnem ugyan az. De valahogy nekem Iphone-nal és IOS-el jobbak a tapasztalataim. Persze kinek mi! Én kivánom hogy mindenkinek akármilyen telefonja van jó szolgálatott tegyen és ne legyen vele problémátok! Használjátok egészséggel :R
Én most Iphone 5S-re akarok vissza váltani nekem az Iphone hozza azt amit elvárok egy mobiltól. Volt Galaxy S2-öm S3-am S4-em HTC One is volt már a kezemben. Jó dolog az android csak ha jobban lenne optimalizálva akkor jobb lehetne, így hogy dupla olyan erős hardverekkel ha csak egy picit is de lemarad az szerintem vicces és elfogathatatlan! Ez olyan mintha vennél most egy 4magos gépet és a barátod 2 magos gépe erősebb ha csak egy hangyafasznyival is.

[ Szerkesztve ]

(#84) oceanrush


oceanrush
senior tag

Talan nem iPhone 4-et kellett volna kiprobalni. :U

(#85) UFC válasza oceanrush (#84) üzenetére


UFC
aktív tag

Pontosan! Akkor már legalább 4S-t!

Amúgy még egy videó csak hogy ne az legyen hogy csak azt az egyet tudtam bemásolni! [link]

(#86) #06658560 válasza oceanrush (#84) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kölcsönadtál volna egy 5S-t legalább egy hétre vabankra?

(#87) oceanrush válasza #06658560 (#86) üzenetére


oceanrush
senior tag

Fizeti a postat oda-vissza es kolcsonadom. :)

(#88) doc válasza oceanrush (#84) üzenetére


doc
nagyúr

miert, az ujabb iPhone-on mennyivel masabb az iOS6?

(#89) oceanrush válasza doc (#88) üzenetére


oceanrush
senior tag

"miert, az ujabb iPhone-on mennyivel masabb az iOS6?" Annyival hogy iOS7 van rajta, plusz 'csoppet' gyorsabb. :))

(#90) doc válasza oceanrush (#89) üzenetére


doc
nagyúr

a teszt iOS6-rol szolt, raadasul sebesseggond nem merult fel, vagyis a celnak boven megfelelt az iPhone 4 :)
nyilvan egy iOS7 egy fel fokkal jobb (annak ellenere hogy sokan utaljak), pl. a felhuzhato settings panel baromira hianyzik az iOS6-bol :(

(#91) oceanrush válasza doc (#90) üzenetére


oceanrush
senior tag

Javasolnam akkor hogy a cime legyen: "Miért nem lettem iOS6-rajongó? Egy androidos majdnem áttérése"

Van a sracnak egy szuper droidos telefonja, es ugy akar atterni iPhone-ra hogy egy lassan 4 eves modellt probal ki. Ez kb. olyan mintha iPhone 5s felhasznalokent egy HTC Sensation kiprobalasa utan mondanek velemenyt az androidrol. Kicsit felrevezeto, szerintem.

(#92) Snoop-y válasza turbulencia8 (#67) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert halkan jegyzem meg, hogy BB-t meg mindig annak eri csak meg venni aki olyan helyen dolgozik ahol a cegnek van BB szervere. Legalabbis nagyot lehet vele szivni ha csak valaki azert vesz BB-t mert hat a szomszed managernek is az van es o aradozik rola.

Ismerosom is igy jart vett egy BB-t exchange-el szeretne hasznalni aztan csak a szivas van vele mert nem ugy mukodik a telo ahogy az activesync-en mukodnie kene. Ha vett volna egy windowsos vagy egy android kutyut vagy akar egy iphone-t most nem lenne semmi gondja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93) doc válasza oceanrush (#91) üzenetére


doc
nagyúr

akkor olvasd el meg egyszer az irast
nem egy adott Androidos csucsmobillal hasonlitotta ossze, hasznalt o korabban olcso kategorias droidos telefont, meg Android 2.3-at is... :U

de szerintem ha felajanlod neki egy hetre az iPhone 5-ot, hogy azt is kiprobalja, nem fognak visszautasitani ;)

(#94) Alchemist válasza zeorsdfd (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha valaki igazán jól tud főzni, akár egzotikus kajákat is (mint pl. a párom :) ), sokkal szélesebb és kifinomultabb kínálatot tud belőle csinálni, mint a Gundel. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#95) Tamás88 válasza n00n (#15) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na ezek a cégek mind korruptak. Amelyik nem az, az nem Iphone-t vesz, mert van olcsóbb is.

(#96) doc válasza Tamás88 (#95) üzenetére


doc
nagyúr

ne haragudj, de ezt nem lehet komolyan venni :DDD
egy ceg nem azt a telefont fogja megvenni amelyik a legolcsobb... :U

(#97) Sir Gunar válasza doc (#78) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Az i4 lehetett, ott volt némi gond a térerővel az antenna miatt, bár én nem sűrűn tapasztaltam a T-nek olyan jó a hálózata! Szeretem mikor a "hozzáértők" kiemelnek dolgokat egy vason!

Amugy nem is értem ahogy fikázod az iphone-t és van egy olcsó alsó kategóriás droidod ami a nyomába sem érhet egy komolyabb bármilyen rendszeren futó okostelónak! Kivéve ha használtan, vagy vmi jó konstrukcióban lett véve vmi jó! Ezt ne vedd sértésnek, csak amiket eddig írtál ez jött le.Mert 70-nek a kb feléből csak vmi kínai csoda lehet zero supporttal, "70 sim-mel", vagy alsó kategória.
ÍEz kb olyan mint véleményezni a Lamborghini autóit mások elmondásaiból, hogy milyen az úttartása 250-nél.

(#98) MongolZ válasza doc (#96) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát melyiket?
Én cégesnek Nokia C1-01-et kaptam (és a többiek ennél csak rosszabbat). Addig volt bekapcsolva, amíg haza nem vittem.
Pedig nem sz*rral gurít a cég. Telefonálásra lehet használni, néha kb. ordítani kell, de ez van. Ilyen a vezetés/tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#99) szugabor


szugabor
csendes tag

Sajnos ennek az írásnak az elolvasása elvett sok értékes percet az életemből, arról nem is beszélve, hogy írásra is késztet..
Én is csak gratulálni tudok ahhoz, hogy egy 2010-es modellen próbálod ki a régi operációs rendszert! Bár gyökeres és világmegváltó változást nem hozott az iOS 7, azért talán itt-ott másként fogalmaztál volna.
Az hogy Magyarországon drága az iPhone, az egyrészt ugye relatív, másrészt, meg ne feledjük, hogy hol élünk, milyen GDP/fő-vel..

Nulla tenaci invia est via

(#100) MongolZ válasza szugabor (#99) üzenetére


MongolZ
addikt

Drága a többi készülékhez viszonyítva. Az arány pedig más országokban is megmarad.

Mellesleg meg marhára nem vigasztal, hogy tőlünk 1300 km-re nyugatra, vagy az Atlanti óceán túloldalán milyen az átlagfizetés és egy iPhone árának aránya. Attól nekem még nem fog jobban megérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.