Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) r3dsnake válasza vadkörte (#450) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Frissitettem a hszem linkkel, onnan eredetit kapsz.

Szerk.: jah latom eszrevetted. :)

[ Szerkesztve ]

(#452) asto


asto
csendes tag

Nemrég találtam egy kiváló hozzászólást. Annyira jó és lényeges, hogy ide bemásolva idézem:

"Huszonhárom funkciót/tulajdonságot írtam össze, melyeket nap mint nap használok/élvezek a Galaxy S3-on, illetve iPhone tulajdonosként 4 éven át nélkülöztem. Íme a lista:

1) Kritikus dolgok:
- cserélhető akksi
- microSD memóriabővítés
- SMS kézbesítési jelentés
- egyszerű fájl-másolás USB-n (nem kell iTunes!!)
- Flash támogatás
- telefonhívások rögzítése
- színes LED értesítés
- widget-ek használata
- élő háttérképek (zökkenőmentes)

2) Nem kritikus, de előnyös dolgok:
- hatalmas, 720p HD kijelző
- nincs telezsúfolt homescreen (csak az van kint amit gyakran használok)
- szabad ikon-elrendezés (nem csak libasorban)
- színárnyalat beállítása
- könnyebb visszalépés (bal felső helyett jobb alsó sarok)
- soft-gombok a fizikai gomb két oldalán
- FM rádió
- szabvány microUSB csatlakozó
- egyszerű Bluetooth fájlátvitel
- cserélhető hátlap
- Google Play: pénzvisszatérítés ha nem tetszik az app
- 5db alkalmazás indítása a zárolt képernyőről
- custom ROM-ok egyszerű használata
- egy-klikkes, egyszerű függetlenítés (!!!)

Természetesen mindegyik nélkül van élet, több millió ember boldogan használja az iPhone-ját a fentiek nélkülözése mellett. És mivel az Apple magukhoz láncolja őket az alkalmazásokon keresztül, nem is vehetnek más telefont, csak iPhone-t (hiszen csak azon fut az iOS). Aki Androidot használ, annak egyre szélesebb választék áll rendelkezésére. Nemcsak maga az oprendszer ad nagyobb szabadságot, de a telefon-kínálat is sokkal gazdagabb. Én ezért váltottam. Jó döntés volt!"

Ez is egy remek példa arra, hogy az iPhone csak butatelefon az Androidos telefonokhoz képest.

Én annyival egészíteném ki, hogy a felsorolt hibák nagy része nálam már külön-kölön (egyenként) is kizáró okot jelent. Például ha a telefonban nem cserélhető az akkumulátor, akkor az már egyből elbukott.

(#453) madgie válasza asto (#452) üzenetére


madgie
titán

Ja ,csak a felsorolt dolgok kábé fele nem igaz, de semmi baj.

(#454) Youri válasza asto (#452) üzenetére


Youri
veterán

Infra port, meg a 4 szólamú csengőhang miért nincs a felsoroltak között? Nagy része annyira aktuális...

RTX ON

(#455) UFC válasza asto (#452) üzenetére


UFC
aktív tag

Tehát a legújabb híres Sony Xperia Z1, és Z1 compact is elbukott amiért nem lehet akksit cserélni! És miért is nem lehet akkumulátort cserélni mert nem műanyag telefon aminek levehető a hátúja! :D És a kedves HTC one is ide tartozik de gondolom akkor ezek is szarok!

Színes Led értesítés (csicsa, újdonság max az elején utána nem is figyeled)
élő háttérkép (ami jobban meríti az aksit, megint csak csicsa)
Nincs telezsúfolt homescreen( miért a widgetekel amit kiraksz és ami előbb szempont volt nem rakod tele? vagy minden oldalra más widget akkor meg lapozhatsz nap estig)
Színárnyalat ( nem mondom hogy baj hogy van de, érdekes hogy meglehet lenni nélküle!)
FM rádió max egy app és meg is van
Cserélhető hátlap( ezek szerint nem tetszik amit vettél, vagy csak megunod? de megint csak csicsa)
Google Play (ez a pénzvisszatérítésre kíváncsi lennék!)
5db applikáció indítása zárolt képernyőből( ez van IOS-en is)
Custom ROM-ok egyszerű használata (ezek szerint nem felel meg az a nagyszerű android kell még hozzá valami kiegészités)
Egyszerű függetlenítés (amitől ugrik a garancia vagy vegyél függetlent!)
Flash támogatás (van IOS en is)
Szabad ikonok elrendezése. (Ez nem számitógép, amúgy mappát IOS en létre tudsz hozni, de jobbra meg balra úgy hogy középen üres valóban nem tudsz!)
Könnyebb visszalépés ( ha elhúzod az ujjad balról jobbra már is visszaléptél, illetve felül ugyan úgy tudsz)
Sms kézbesítés jelentés( meg megint csak megoldható, csak tudni kell használni az IOS-t)
Szabvány microUSB oké( az iphone lightning kábeljét meg mindenhogy tudod csatlakoztatni nem csak egy irányban)
1 ok van az a nagyobb kijelző és felbontás már akinek fontos! Ezt aláírom! Közben meg tegyük hozzá hogy az andorid televan rakva a legerősebb hardverekkel és mégis megakad meg kifagy és csoda ha 30 napot kibír újraindítás nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#456) madgie válasza UFC (#455) üzenetére


madgie
titán

Bőven van hátránya és hiányossága az iOS-nek, no de mondjuk egy SGS3 esetében színárnyalatokkal példálózni még viccnek is rossz.

(#457) UFC válasza madgie (#456) üzenetére


UFC
aktív tag

Persze aláírom van,de ez is ember függő hogy neki mi a hátrány illetve neki mire van szüksége! De igen elég vicces valóban a dolog!

(#458) Polllen válasza Youri (#454) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az infra port nagyon hasznos, szerencsére reneszánszát éli.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#459) madgie válasza Polllen (#458) üzenetére


madgie
titán

Nem vágom, van mondjuk Logitech Harmony szintű makrózható application, amivel szögegyszerűen verézelhetsz több eszközt is együtt?

Mert adná magát, hogy legyen ilyen, ha már infraport van.

#460: akkor tényleg jó, hogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#460) Polllen válasza madgie (#459) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így, akad olyan is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#461) Lacy6 válasza UFC (#455) üzenetére


Lacy6
senior tag

Színes Led értesítés (csicsa, újdonság max az elején utána nem is figyeled)

Ez azért nagyon nem így van. Igenis nagyon hasznos dolog az értesítő Led!

Nincs telezsúfolt homescreen( miért a widgetekel amit kiraksz és ami előbb szempont volt nem rakod tele? vagy minden oldalra más widget akkor meg lapozhatsz nap estig)

A widget egy választható szintén hasznos dolog. Valaki telezsúfolja a homescreent widgettel, valaki leszed mindent és csak egy stílusos élő háttérképet használ. Kinek mi tetszik, de androidon van választás lehetőség és erre akart utalni az előző hozzászóló.

Cserélhető hátlap( ezek szerint nem tetszik amit vettél, vagy csak megunod? de megint csak csicsa)

Lehet neked nem fontos(nekem se), de akinek ez az igénye annak android fronton van választási lehetősége. Így sokak számára előny.

Szabvány microUSB oké( az iphone lightning kábeljét meg mindenhogy tudod csatlakoztatni nem csak egy irányban)

Ha van érvelés a lightning csatlakozó mellett akkor az a sebesség különbség és nem az, hogy melyik irányból csatlakoztasd. Amúgy meg a szabvány csatlakozó hatalmas előny véleményem szerint.

Közben meg tegyük hozzá hogy az andorid televan rakva a legerősebb hardverekkel és mégis megakad meg kifagy és csoda ha 30 napot kibír újraindítás nélkül!

Nekem a HTC One X-em kb. fél éve nem lett újraindítva. Ha előtte újra is indítottam akkor annak merülés oka volt. Fagyást kb. 1.5 éve nem tapasztaltam, de lehet valamelyik androidos telón volt rá jelenség. Amúgy youtube-on elég sok videó van fagyott iphonokról szóval szerintem ezen kár vitázni.

Apple magukhoz láncolja őket az alkalmazásokon keresztül, nem is vehetnek más telefont, csak iPhone-t (hiszen csak azon fut az iOS). Aki Androidot használ, annak egyre szélesebb választék áll rendelkezésére. Nemcsak maga az oprendszer ad nagyobb szabadságot, de a telefon-kínálat is sokkal gazdagabb. Én ezért váltottam. Jó döntés volt!"

Ezen eddig nem gondolkodtam, de androidon valóban előny a színes termékpaletta :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#462) UFC válasza Lacy6 (#461) üzenetére


UFC
aktív tag

Nézőpont kérdése! Lehet úgy is nézni jaj de nagy a választék de lehet úgy is nézni hogy ettől nem egyedi és különleges az android! Mert ha úgy nézzük ettől egyedi hogy IOS-t (legalábbis aki erre vágyik) azt csak Iphone-tól kapja meg, ennek van előnye meg hátránya is természetesen.

Abban talán azért nincs fagyás mert Tegra 3-as chipsetelés van benne. De hidd el a többinél ami nem tegrával rendelkezik ott mindegyiknél előfordul a lagg. Én csak örülök ha a tiednél ez a jelenség nem fordul elő!

De a hátlap is látod, Pl HTC Oneés Sony Xperia Z1 és Z' compact már annál se tudsz. Ha prémium minőségű és prémium anyagokból lévő telót veszel mint az előbb felsoroltak is akkor már nem tudsz hozzányúlni. Mert ha üveghátlap vagy fém burkolat kerül rá azt már is nem tudod leszedni.

De a legtöbb érv akkor is vicces, meg megint csak ott lyukadunk ki hogy testre szabhatóság. Kinek mi kell. Ettől függ az egész.

(#463) UFC válasza UFC (#462) üzenetére


UFC
aktív tag

Sorry a hibákért teloról írtam.

(#464) madgie válasza Lacy6 (#461) üzenetére


madgie
titán

Szvsz meg sokkal jobb a LED értesítés helyett a Moto X megoldása, igaz a fogyasztás miatt csak AMOLED-en van értelme.

(#465) Polllen válasza madgie (#464) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az active display elég sok custom ROM-ban benne van, így a legtöbb amoled kijelzős telefonra elérhető.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#466) madgie válasza Polllen (#465) üzenetére


madgie
titán

A Custom ROM nálam nem játszik, szívtam én már eleget ilyesmivel régebben.

(#467) h1mpi válasza Misi1979 (#18) üzenetére


h1mpi
nagyúr

+1 a legjobb értéktartása van a piacon. Már rég nem státusz szimbólum max. vidéken egy kis faluban, ahol mélyszegénység van. ( rosszindulat nélkül mondtam). Nekem a stabilitás és a 100%-os egyenletes teljesítményleadás a lényeg. Meg az, hogy ne legyen cipó méret a kezemben. A kamera csodás és az ujjlenyomat mizéria a mindennapokban nagyon kényelmes. Eddigi legjobb telóm.
Amúgy 1.5 éve 5 elött megpróbáltam egy Xperia Acro S-t a 3Gs után. Óriási csalódás volt. 5 hónap alatt elbuktam az ára felét majdnem. 130K/70K...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#468) madgie válasza h1mpi (#467) üzenetére


madgie
titán

Hát, azért az iOS 7-tel messze nem olyan stabil és bugmentes, mint a híre :(

(#469) h1mpi válasza madgie (#468) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem 99%-ban bugmentes. Csak a Safari lép ki ritkán...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#470) sztanozs válasza asto (#452) üzenetére


sztanozs
veterán

OMG - micsoda lista. Persze lehet, hogy valakinek ezek a prioritások...
Nekem ami hiányzik:
- vissza gomb - ez a legidegesítőbb, már fél éve használom, de még mindig hiányzik
- fájlrendszer "nyitottsága" - ez a másik idegesítő dolog. Ugyan megoldható egész jól az iTunes + iMobile PhoneBrowse programmal, de tök gáz, hogy a letöltött fájlok két helyen vannak a telón, ha abból a progiból nem tudom elindítani, amivel letöltöttem. Ja és hogy safariból nem lehet tetszóleges fájlt feltölteni, csak képeket... Na ezen tegnap pont szétvetett az ideg.

Az összes többi csak csicsa, amit úgy sem használtam, vagy fölöslegesen zabálta a processzort:
- cserélhető akksi - soha nem cseréletem aksit, pedig két és fél évig megolt az SGS-em
- microSD memóriabővítés - egyszer beraktam oszt ment. Most pont annyi szabad helyem van egyben, mint elötte két partíción.
- SMS kézbesítési jelentés - ez sose kellett
- egyszerű fájl-másolás USB-n (nem kell iTunes!!)
- Flash támogatás - ennek a hiányát sem éreztem (bár állítólag van olyan böngésző, amiben van flash)
- telefonhívások rögzítése - wtf, nem vagyok ügyfélszolgálat
- színes LED értesítés - csicsa
- widget-ek használata - háát, használtam ezt-azt, de a végén nem volt más fent csak az időjárás
- élő háttérképek (zökkenőmentes) - cpu zabáló csicsa
- hatalmas, 720p HD kijelző - wtf, iP5 sem kicsi
- nincs telezsúfolt homescreen (csak az van kint amit gyakran használok) - ha telezsúfolt, akkor az elsőn csak azt kell tartani, amire szükség van, azért van több screen
- szabad ikon-elrendezés (nem csak libasorban) - ezt sosem hiányoltam átállás után
- színárnyalat beállítása - ez mi?
- könnyebb visszalépés (bal felső helyett jobb alsó sarok)
- soft-gombok a fizikai gomb két oldalán
- FM rádió - nem használtam sgs-en sem (pont a custom rom miatt)
- szabvány microUSB csatlakozó - mindig nálam van a töltőkábel, ]y volt ez az SGS esetében is
- egyszerű Bluetooth fájlátvitel - na ezt sose használtam
- cserélhető hátlap - wtf?
- Google Play: pénzvisszatérítés ha nem tetszik az app - play-en sem vásároltam sokat
- 5db alkalmazás indítása a zárolt képernyőről - iP-on csak négyet lehet, ez is baj?
- custom ROM-ok egyszerű használata - custom rom - no rádió (vagy fizetős), de végülis mindegy, nálam is CM9.1 volt fenn az utolsó időkben.
- egy-klikkes, egyszerű függetlenítés - na ezért itt ban is jár (!!!) ;]

Ami nem hiányzik:
- nincs támogatás (GB volt az utolsó, hiába kaptam meg frissen), több hónap várakozás a szolgáltatói romokra, ha mégis van
- megbízhatatlan custom romok (CM9.1 majdnem hibamentes volt - a kivételektől eltekintve)
- beégő képernyő (csíkos szürke, két év után beégett status bar - ugye ismerős?)
- pentile amoled - iP képernyőjével össze sem hasonlítható
- fél-kétharmadnyi üzemidő
- fos gps

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#471) sirály12 válasza sztanozs (#470) üzenetére


sirály12
őstag

- színes LED értesítés - csicsa
Pont ez ami nem az, mert tudom hogy érkezett email, vagy hívásom volt, vagy sms-t kaptam, anélkül, hogy telóhoz hozzányúlnék, csak rá kell pillantani!

- telefonhívások rögzítése - wtf, nem vagyok ügyfélszolgálat
De vitatott esetekben jól jöhet, tapasztalat!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#472) madgie válasza sirály12 (#471) üzenetére


madgie
titán

Ja, csak jogilag nem kóser, ha a másik fél nem tud róla, nem?

(#473) h1mpi válasza sirály12 (#471) üzenetére


h1mpi
nagyúr

telefonhívások rögzítése - wtf, nem vagyok ügyfélszolgálat

Kérdezd az amcsikat nekik úgyis megvan minden :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#474) Polllen válasza madgie (#472) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így van, ha nem egyezett bele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#475) UFC válasza Polllen (#474) üzenetére


UFC
aktív tag

Pontosan! De amúgy is ezek vicc dolgok amik fel vannak sorolva. A legtöbb van szifon-on is vagy megoldható. Ezek ilyen vicc hibák. Miközben az android ellen egy nagy tény van hogy laggol és kiszokott fagyni, de inkább a maiak csak be laggolnak. Szerintem az Hogy stabilabb az IOS és ezáltal egy fele olyan erős hardverrel mégis gyorsabb mint a legújabb 4 magos androidok szerintem ez bőven kárpótol egy normális embert mintsem a felsorolt vicces indokok ami hangsúlyozom a fele van IOS-ben is és csomó van ami megoldható másképp szóval....

[ Szerkesztve ]

(#476) joey04


joey04
titán

A led értesítés nem csicsa csak ne olyan legyen mint a samun hanem pl ami a htc one-on van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#477) Lacy6 válasza sztanozs (#470) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem ez a lista egy vicc amit felsoroltál...már jóformán nincs idegzetem az ilyen kommentre hosszabb magyarázatot adni.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#478) Youri válasza sztanozs (#470) üzenetére


Youri
veterán

A LED nem hülyeség, ahogy egy vissza gomb, vagy éppen ujjmozdulat sem lenne az. A többi meg... Micro USB helyett inkább a Lightning-ot kéne szabványosítani :)

RTX ON

(#479) madgie válasza Youri (#478) üzenetére


madgie
titán

iOS 7-ben jobbra húzva rendszerszinten visszaléphetsz (kivéve főképernyő, az maradt a home gomb), nem kell a bal felsőbe tapicskolni.

(#480) sirály12 válasza madgie (#472) üzenetére


sirály12
őstag

Azért ha bírósági ügy van valamilyen adásvételből, amit telefonon intéztél, és van róla rögzített anyagod, szerintem jól jön, pláne ha megfenyegetnek így vagy ilyesmi. Jól jön az, a nagyhangú idiótákkal szemben is, ha az üzlet után, amiben megpróbálnak átverni megemlíted, hogy a beszélgetés rögzítve lett, egyből lejjebb vesznek a arcból! Tehát lehet nem kóser jogilag, de még mindig azt mondom, hogy jól jöhet!

Persze ha a beszélgetés elején közlöd, hogy rögzíted a hívást, akkor szerintem jogilag is rendben van a dolog. Mint ahogy az összeg nagyobb cég is közli amikor felhív, hogy a beszélgetést rögzíti.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#481) sztanozs válasza Lacy6 (#477) üzenetére


sztanozs
veterán

Ilyen választ meg írni nem volt értelme, szvsz. De persze nyugodtan figyelmen kívül lehet hyagyni, hogy személyes preferencia - de hogy vicc volna...
Mondjuk, ha vicc volt, remélem legalább jót nevettél.

Ja és visszatérve az eredeti listához... az iP is törhető (egy kattintással és onnantól e felsorolt lista legnagyobb része megoldható). Persze Színes LEDek így sem fognak teremni az iP-ra, de nincs mindegyik droidos készüléken sem...

sirály12: a bíróságon pont hogy mindegy. A nem jogszerűen gyűjtött bizonyíték kapásból kuka. Persze ha közlöd akkor más téma.
De azért írtam, hogy nekem nem téma a rögzítés, mert nem kereskedem, és így nincs szükségem telefonos bizonyítékra sem.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#482) Misi1979 válasza sztanozs (#481) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez nem teljesen így van. Ha a bizonyíték megszerzésével bűncselekményt/szab.sértést valósítasz meg, ámde a bizonyíték alkalmas nagyobb horderejű bűncselekmény(ek) leleplezésére, akkor a bíróság bizony figyelembe fogja venni azt és téged nem fog elmarasztalni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#483) sztanozs válasza Misi1979 (#482) üzenetére


sztanozs
veterán

Feltételeztem, hogy nem ő fog feltárni egy kiemelten nagy értékre elkövetett bűncselekményt...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#484) Youri válasza madgie (#479) üzenetére


Youri
veterán

Valamiért reflexből balra próbáltam :) De monsjuk az appokban ez se nagyon megy

RTX ON

(#485) madgie válasza Youri (#484) üzenetére


madgie
titán

Ott lehet nem, de az már nem az Apple sara, nem? Például az AppZapp is csak akkor kapta meg ezt a "képességet" ,mikor frissítették az iOS 7 dizájnhoz.

(#486) haddent válasza doc (#5) üzenetére


haddent
addikt

Majdnem teljes mértékben egyetértek. Az iOS olyan amilyen. Nem változtathatod meg, de nem is kell. Mindenki számára használható, kis gyakorlat után átlátható és egyszerű. Ezzel lehet vitatkozni, de az androiddal is. Mindkét felület szokható..
A rendszer viszont sokkal stabilabb, mint bármely másik mobil os. Persze nagyrészt köszönhetően annak, hogy kb. 3 készülékre készül el mindegyik oprendszerük, nem 500 -ra. Na meg annak, hogy az alapok messze jobbak voltak és most is azok (azért már az android is kezdi kinőni undormányos gyerekbetegségeit, de méginkább elhalányul a dolog, mert olyan iszonyat vasakat pakolnák alájuk).
Persze átlagfelhasználó ezt marhára nem tudja / nem érdekli / nem nézi, neki csak az kell, hogy menjen. Ma már mindkét (de ne maradjon már ki a Win sem, nem rossz az!) rendszer tökéletes erre :K

(#487) UFC válasza haddent (#486) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Pontosan! :R

(#488) r3dsnake válasza haddent (#486) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem változtathatod? Itt az enyém épp: [link] :)

(#489) madgie válasza r3dsnake (#488) üzenetére


madgie
titán

Ne égesd már az iPhone használó közösséget ezzel a borzalommal :DDD

(#490) haddent válasza madgie (#489) üzenetére


haddent
addikt

jogos! :DD De egyébként persze, JB után bármit lehet nagyjából

(#491) sirály12 válasza r3dsnake (#488) üzenetére


sirály12
őstag

Ugyanezt megcsinálom törés nélkül droidon, mert abban gyárilag szabad! :P ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#492) r3dsnake válasza madgie (#489) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telon jobban mutat. :P

siraly12: es? a lehetoseg itt is adott.

[ Szerkesztve ]

(#493) vadkörte válasza r3dsnake (#492) üzenetére


vadkörte
addikt

Biztos vagy Te abban? :DDD

Egyébként ez iOS7 (volt valamikor)?

(#486) haddent:
A 4.1-ig igaz volt, hogy akadós laggtenger. A Project Butter megjelenése sokat javított, de egy optimalizálatlan app, vagy launcher - a szememben az agyonhype-olt TouchWiz is ide tartozik - még a legcombosabb gépet is meg tudja fektetni. Egy normálisan összerakott cusrom ROM sokat tudott dobni a felhasználói élményen, csak azt nem értem, ha egy ROM főzőnek ez ment, a gyártónak miért nem ment?
Androidnál 4.3-ig a futtatókörnyezethez sem nyúltak érdemben, maradt a Dalvik, érdemi újítást a 4.4-ben debütált ART hozott.
Sajnos a fragmentálódás miatt - iOS-t 3-5 féle eszköz használ, míg Androidot ~végtelen - max kihalás útján "frissül" a vér. (még mindig vannak olyan eszközök, amin 2.1, vagy 2.2 fut!)

Van már jópár megvásárolt app-om droidra - nem csak párszázasok - és, hogy őszinte legyek nem szívesen dobnám ki őket, csak azért, hogy platformot váltsak. Elégedett vagyok a telefonom képességeivel, a sebességgel, mióta MIUI van rajt ég és föld, holott a gyári ROM sem volt rossz.
Igaz, ha valaki megtápolna egy iPhone 5s-sel, egy iPad-del (persze a mágneses tokkal együtt) esetleg egy MacBook Air-rel nem biztos, hogy félre állnék az útból. :K

Üdv. V. Körte

(#494) r3dsnake válasza vadkörte (#493) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, iOS7

(#495) haddent válasza vadkörte (#493) üzenetére


haddent
addikt

Én még anno 1.6 meg 2.xx időben droidoztam. Na akkor képtelenség volt megélni custom rom és kernel nélkül. Ha ezek megvoltak, akkor használjató jó kis kütyü lett :K Sajnálom, hogy nem tudtam tapasztalni, átélni a pillanatot amikor végre kidobták a *****-ba, ahova való, a Dalvik - Java szennyet. :(

(#496) Youri válasza r3dsnake (#488) üzenetére


Youri
veterán

Ez borzalmas :D

RTX ON

(#497) sirály12 válasza r3dsnake (#492) üzenetére


sirály12
őstag

Szerintem más, ha gyárilag támogatott, és más ha törni kell hozzá a cuccot.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#498) UFC válasza sirály12 (#497) üzenetére


UFC
aktív tag

Mint ahogy az is hogy valakinek szüksége van erre vagy sem. Mert nem ettől jobb egy telefon.

Ez csak egy opció ami miatt pár ember az androidot válassza.

(#499) vadkörte válasza UFC (#498) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ez csak egy opció ami miatt pár ember az androidot válassza."

:C :R :C

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#500) joey04 válasza sirály12 (#497) üzenetére


joey04
titán

mondjuk a képeken látható borzalmas színvilágot el lehet érni JB nélkül is, az csak a plusz infókhoz szükséges.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.