Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tapsi válasza floatr (#350) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem is írtam sehol. Viszont fordítva igaz: a sikeres emberek általában rohadt sokat dolgoznak, és semmire sincs idejük.

(#352) floatr válasza Tapsi (#351) üzenetére


floatr
veterán

Vagy inkább baromira ráér, nem? :) Bár kinek mi a siker, ismét egy szubjektív pont...

(#353) UFC válasza Tapsi (#347) üzenetére


UFC
aktív tag

Figyelj sose fogják megérteni vakon mennek előre és nem értik amit mondasz. Olyan viccesek az emberek. Én már küldtem 4 tesztet amiben a note 3,nexus 5,HTC One, Samsung Galaxy S4 is kikapott, de ők nem akkor is szar az alma. Jól van akkor szar semmi gond te veszel androidos telót én meg IPhone-t! Mindenki boldog mindenki azt használja amit szeret. Elfelejtitek hogy alapjáraton az apple termékek munkára születtek nem holmi kis gyerekek kezébe akik variálni állítani akarnak csicsázni meg kis faszom. Munkára. Kiveszed a dobozból és használod! Az hogy ma már trend vagy nem trend arról nem tehetek. Amúgy meg akinek nem jön be az Apple nem kell azt venni és nincs gond és nem kell akkor legalább hallgatni hogy milyen szar. Kivel cseszel ki ha valamit szarozol vagy valami szar neked? Velem nem az is biztos! Ez mint az oviban régen az ENYÉM JOBB BIBIBI! Mindenkinek más a jobb! Kocsikban is így van ha te a japán autóra esküszöl akkor nem fogsz se németet venni se olaszt mert neked az szar vagy ha nem is szarozod le de neked akkor sem kell olyan! :R

[ Szerkesztve ]

(#354) JanR válasza Tapsi (#347) üzenetére


JanR
addikt

Akkor te sikeres vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#355) Tapsi válasza floatr (#352) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem, legalábbis olyannal még nem találkoztam, és nem is hallottam. Persze a kategória szubjektív.

(#354) JanR Ebben a játékba pedig nem megyek bele. :P

(#356) floatr válasza JanR (#354) üzenetére


floatr
veterán

Ő is ráér itt vitatkozni, tehát nem ;)

(#353) UFC szerintem valamit benézel, mert az Apple dolgait konkrétan nem szarozta a nagyja, max elégedetlen vele pár dologban. A mellette szóló érveket már inkább, de ott sem a technológia a kritika tárgya, hanem az érv maga.
Sebesség -- relatív, illetve kevésbé releváns pont
Design -- szubjektív
Zártság -- van akinek bejön
Ökoszisztéma -- akinek vannak további eszközei, annak lehet szempont
szóval a berögződésen kívül, semmi. Esetleg még a prémium feeling. Aztán amikor leperegnek a tutinak vélt érvek, akkor még hátravan ez a duma, hogy ~ "hagyjad, hülyék, nem értik", esetleg sértődés.

Ellenben le lett szarozva a "droid", mint egy közös valami, pedig sokféleképpen és sok eszközön megtalálod, és ahányféle van, mindegyik más minőséget képvisel. Az is baj ha gyári, az is ha nem, az is baj ha meghagyod eredetiben, az is ha nem. Az is baj ha olcsó, az is ha drága, ha kicsi, ha nagy, ha gyors, ha lassú... de az az igazság, hogy egyre többen tesznek erre nagy ívben, mert már ebből a stílusból is kiábrándulnak sokan. (Csak megjegyzésképpen a suliban a gyerekek is így csoportosulnak, és sajnos vagy sem, az iphone-rátartiság képzettársítás kinövi magát)

(#357) JanR válasza floatr (#356) üzenetére


JanR
addikt

Én azt nem értem, hogy azért vagyunk rossz emberek, mert nem szeretjük az Apple termékeit? Értem.. De nem vitatkozom olyan dolgokról, amiről értelme nincs. Valakinek a zöld a kedvenc színe, valakinek meg a kék, csak a zöld párti ne akarjon engem kék pártiként meggyőzni, hogy a zöld a legjobb szín.

Mindenkinek arra van ideje, amire rászán. Én sem érek rá túlzottan, de attól még nem tartom magamnak sikeresnek :D Jó abbahagyom :P

(#358) bunfi válasza UFC (#353) üzenetére


bunfi
őstag

Ez mint az oviban régen az "ENYÉM JOBB BIBIBI! "

És elkezded a hozzászólásodat egy sebességtesztre hivatkozva, immár negyedszer. Ironikus. Mint ahogy az a tévhited is, hogy "alapjáraton az apple termékek munkára születtek nem holmi kis gyerekek kezébe akik variálni állítani akarnak csicsázni meg kis faszom." Munkára a BlackBerry készülékek születtek, asztali fronton pedig a MacPro. A többi mind konzumer piacra készült, ez lehet az oka, hogy én nagyon sok fiatal és néha gyerek kezében látok iPhone-t. Gondolom ők is munkára vásárolták maguknak, a fizetésükből, mert sikeresek és még véletlenül sem (az egyébként egyre kopó) státuszszimbólum mivolta miatt.

(#348) r3dsnake:
Ezt én furcsának találom, mert épp az ikonokon rágódtál sokat. A widgeteket sem sorolnám a haszontalan kategóriába, mivel számtalan hasznos információ megjeleníthető rajtuk, így öröm használni, magától érhetődően kézre áll minden információ, kényelmes elrendezéssel.

(#346) r3dsnake
Rosszmájúság, tudom, de ha hihetünk a pletykáknak, akkor lehet, hogy újra el kell majd kezdened teszteket olvasni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#359) floatr válasza JanR (#357) üzenetére


floatr
veterán

Engem csak az a vonal kezdett el bosszantani, hogy a sikeres ember nem ér rá, akkor nem ér rá pimpelni, sikeres ember egyébként is felülemelkedik az ilyenen, tehát neki nem kell állíthatóság, így neki az iphone a jó, akkor elérünk oda h a sikeresség->iphone, a droid->lúzer/suttyó, és fordítva: iphone=siker

(#360) Tapsi válasza floatr (#359) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyrészt ilyet senki sem állított, de idézném akkor azt, hogy honnan is indult az egész:

Szerintem neked még az asztali gépeden is az eredeti Windows-os háttérkép maradt, olyan igéyes lehetsz

Egyébként attól, hogy az iphone megfelel ezeknek a kritériumoknak, attól még más eszköz is lehet ilyen. A droidot pedig nem is értem, hogy hogy keverted ide, amikor a kommentemben egy szót sem ejtettem róla.

(#361) r3dsnake válasza bunfi (#358) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iOS-ről nem váltok, akkor se ha tepsi lesz. Áttérek iPad minire, meg lesz mellé mondjuk egy Lumia 520.

Az ikonokat meg szerinted miért nem használom a desktopon? Win-en sem egységes, de a W8-as metro felületen legalább azonos négyzetekben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#362) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Én amúgy az android privacy részét szimplán utáltam, csak sokáig nem bírtam mást megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#363) UFC válasza bunfi (#358) üzenetére


UFC
aktív tag

Egy. Az hogy valakinek vesznek a szülei mert azt sírja ki arról nem tehetek. Blackberry már a faszomban sincs szóval ne hozzuk fel. Azért jövök a sebesség tesztel mert sok ember kicsi agya nem fogja fel amit ír az ember így hátha látja akkor megérti miről beszélek. Számtalan mobilom volt HTC one Galaxy S4,S3,S2 Nexus 5 és így alkotok véleményt nem úgy hogy semmim nem volt és csak fogtam a kezemben egyszer valamit. Mert a legtöbb apple szidó fúj ez szar két percig volt a kezemben de szar. Legyen nálad 1 évig és akkor majd rájössz. De ezeket a dolgokat hiába magyarázom sérült embereknek. Ott van mellé a videó gondolom azt se hiszitek el innentől kezdve nem tudok mit csinálni. Meg senki nem irja hogy laggolt az IOS csak azzal jönnek hogy kicsi a kijelző meg szar az IOS kinézete nem lehet változtatni. Ez mind külsőség, itt ragadtok le. Az andoridos telok is jók de NEKEM jobban bevált az IOS! Nektek az android vált be jobban. Ha én eltudom fogadni hogy testreszabhatóbb és néhány dologban jobb az android akkor ti is fogadjátok már el a tényt hogy stabilabb az IOS és többnyire gyorsabb is. É még egyszer leírom. Az Andoridnak kell(4 mag 2,26Ghz és 2GB ram(note 3 esetén 3GB ram) és igy egyen rangú vagy néha netán gyorsabb egy (2 magos 1,3GHz 1GB rammal) rendelkező Iphone-nál! Nem érdekel a kijelző mérete se semmi. Dupla olyan erős hardver van benne és nem hogy nem dupla olyan erős még lassabb is néha! És akármit mondtok ez nem normális dolog. Egy nagyon hülye példa: van egy kocsid van benne egy 1.8-as motor 140 lóerővel és versenyzel egy 1.2-es 80 lóerőssel. És az 1.2-el együtt érsz be a célba, néha meg le is maradsz akkor ott baj van! Az hogy nem vagytok hajlandóak felfogni amit ir az ember arról nem én tehetek!

[ Szerkesztve ]

(#364) turbulencia8 válasza UFC (#363) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Blackberry jön föl, mint a talajvíz, én is arra váltottam droidról. Akik szifonról váltottak BB-re azok túlnyomó többsége is elégedett a Z10-zel: nagyon egyedi a gesztusvezérlés, villámgyors az oprendszere és a böngészője is. Az új 10.2.1-es frissítéssel pedig a droidos progik is simán telepíthetőek, ráadásul BB privacy része talán a legkorrektebb.

(#365) UFC válasza turbulencia8 (#364) üzenetére


UFC
aktív tag

Elismerem az új BlackBerry-vel még nem volt dolgom. Majd Akkor meglessük mit tud. Köszönöm az információkat! :R

(#366) bunfi válasza UFC (#363) üzenetére


bunfi
őstag

Elmagyaráztam már neked, de úgy tűnik kénytelen vagyok még egyszer, minden sallang nélkül, mert úgy tűnik csak a tapló modorban vagy erős, nem a szövegértésben.

Az iOS 7 5 különböző hardverre lett fejlesztve, amelyek mindegyike az előző nyomdokain lett fejlesztve. Így alacsony szinten tudnak optimalizálni, mert ismerik a hardvert. Hasonlóan mint a konzolok, így talán világosabb lesz. Mindeközben az Androidnak többszáz készülékkel kell ugyanezt tudnia. Emiatt nem jelennek meg, késnek a frissítések és emiatt van szükség kétszer olyan erős hardverre.

Így érthető?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#367) UFC válasza bunfi (#366) üzenetére


UFC
aktív tag

Figyelj én elsőre is értettem csak te most ezzel foglalkozol barátom?!. Én veszek egy telefont használni akarom és nem az érdekel miért lassú miért akadozik, meg veszem X összegért használni szeretném és tudja azt amit én elvárok egy mobiltól! És áruld el mi tapló a modoromban az igazság? Mert nem értem nem szidok senkit és nem küldök el senkit melegebb éghajlatra. De ha neked már ez taplóság ahogy én beszélek akkor valami nagy gond lehet veled is. Én normális indokokat írok. Te veszel egy autót akkor nem azzal fogsz törődni hogy jaj ugyan ilyen motor van még másik 200 autóba még van rajta mit finomítani. Megveszed és használni fogod és használni akarod! Én ennél egyszerűbben nem tudom megértetni veled! nap estig írhatsz nekem bármit de nem a lényeggel törődsz.

[ Szerkesztve ]

(#368) bunfi válasza UFC (#367) üzenetére


bunfi
őstag

Egyre több ph! fórumon a fiatal és/vagy modortalan idióta. :(

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#369) Cyberpunk válasza bunfi (#340) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem hagyom magam mások állt beskatujázni. ;) Nem ismersz eléggé. Nekem volt mindenem kivéve BB10. Témázgatás is. ;) Ironikus akartam lenni, de látszik lemerült az elemed.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#370) Lacy6 válasza UFC (#353) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hogy munkára használják? Lehet igazad van, mert nemrég láttam egy takarítónál is :D
Amúgy viccet félretéve...számomra munkára alkalmatlan eszköz az iphone.
Alkatrész tervezéssel foglalkozom, tehát irodai munkáról beszélünk. Kíváncsi vagyok hogy Kiveszed a dobozból és használod! mottóval hogyan másolsz telefonról fájlokat úgy, hogy nincsen a rendszergazdai jogosultáságod így nem igen tudsz telepíteni. Jóformán sehogy....maradna az egyetlen esélyed hogy hálózatról vacakolj, de ha a szerveren másolás megy akkor baromi lassú kínlódás lesz.
Ez csak egy kiemelt példa, de lehetne sorolni mennyire inkompatibilis eszközt nevezel ki munkára.....nevetséges.

sose fogják megérteni vakon mennek előre és nem értik amit mondasz. Olyan viccesek az emberek. Én már küldtem 4 tesztet amiben a note 3,nexus 5,HTC One, Samsung Galaxy S4 is kikapott, de ők nem akkor is szar az alma

Mivel vannak videók ahol az i5s marad alul ezért már leírtam, hogy sebességben nagyon kicsi a különbség, ezért is írtam hogy nem ez a fontos! De te erre élvezel látom, mert már szerintem több mint 4-szer írtad le. A lényeg az hogy az androidhoz képest olyan érzése van az embernek mintha csak egy demó rendszer lenne az ios. Az androiddal olyan mintha kinyílna világ és nem lennél beszorítva egy szobába. De ha vkinek nincsen erre igénye akkor jó a demó rendszer is.

Iphone ajánlott annak aki kis kijelzőt akar, vagy nem ért a számítástechnikához és csak egy egyszerűsített de jól működő telefont szeretne. Akinek otthon van Imac és/vagy Ipad akkor neki is ajánlott, mert egységes rendszerrel jól működik
És nem utolsó sorban annak akinek kell az önbecsüléséhez egy alma logó :D

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#371) odipapa


odipapa
senior tag

Megy itt a vita piti dolgokról, ikonok, mikroakadások....
Én még el is fogadom, hogy jobb a szifon. Na de könyörgöm milyen áron?
Prémium márka.
Én csak azokat sajnálom akik egy havi fizetésüket képesek kiadni egy telóért, utána pedig megpróbálják megmagyarázni hogy ez mekkora üzlet mert nem akad, meg jól tartja az árát. :W
Az a tény hogy vita alakulhat ki hogy, melyik a jobb a proli droid vagy a prémium szifon, az mutatja hogy nagyságrendi különbség nincsen a két vas között.
Szóval aki olcsóbban akar teljesen jól használható okostelót, az vegyen androidot.
Aki meg tele van kessel vegyen magának ami jól esik. :))

(#372) mstills


mstills
tag

Komolyan, egy lassan 4 éves telefonnal készült teszt került címlapra? :W értem én, hogy ez volt kölcsön, de ez nem lett volna jobb blogba?

Beleolvastam a hozzászólásokba, kár volt. Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy aki kicsit is értelmes (nem egy szeretethiányos troll) az használja a számára optimális rendszert és röhög a sok idiótán, akik több száz hozzászóláson keresztül próbálják meggyőzni egymást.

[ Szerkesztve ]

(#373) UFC válasza Lacy6 (#370) üzenetére


UFC
aktív tag

Én már nem tudok mit írni ezekre. Semmi gond használjátok az androidot aztán néha ha befagy vagy belassul nyomjatok neki reset-et. Önbecsüléshez alma logó? ezeket a dumákat magától találod ki vagy valaki súgja neked :D Jézusom. Én csak mosolygok és jókat röhögök. Vegyél androdiot nyugodtan semmi gond én veszek Iphone-t és mindenki boldogan élhet tovább. Használd a te komoly munkádhoz azt, én meg az én munkámhoz használom, meg a cégnél mindenki.Nálunk a Quantis-nál csak apple termékeket adnak ipad, Iphone amin már előre külön telepített applikációja van a cégnek.Érdekes itt minden embernek megfelel és örül neki, de ezek szerint mi valami nagyon buta emberek vagyunk. Nekünk jó ez a demo is ez legalább nem fagy ki miközben dolgozunk :)

Részemről meguntam az értelmetlen beszélgetést. Az ember elmondta a véleményét tapasztalatát aztán csak az "okos" válaszok jöttek. Én senkinek nem kívánok rosszat! Használja egészséggel azt a telefont ami van neki, és kívánom hogy úgy működjön neki ahogy szeretné! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#374) UFC válasza UFC (#373) üzenetére


UFC
aktív tag

*magadtól

(#375) Lacy6 válasza UFC (#373) üzenetére


Lacy6
senior tag

Írtam ahol van Imac és/vagy Ipad vagy ki van építve a rendszer ezekre a termékekre ott jó, mert egységes rendszerrel jól működik. De ez a kivétel! Ezt nagyon nem szabad elfelejteni és általánosítani ebből. Amit meg írtam komolyan gondoltam, és nem is tudtad megcáfolni csak kínosan nevetni.... én nem akarlak megtéríteni, mert neked biztos bejön a iphone. Csak a tudatlanságot és az általánosítást nem tudom elviselni

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#376) UFC válasza Lacy6 (#375) üzenetére


UFC
aktív tag

Tudatlan nem én vagyok. Figyelj az android fasza nyílt meg testre szabhatóbb stb! Aláírom fasza tök jó. De amíg az androidnak azonos teljesítményhez dupla olyan erős hardver kell bele, addig akármit irtok akármi lesz ez vicc. És az IOS stabilabb 8000 milliárd ember írta hogy neki is igen is kifagy és laggol az android! Akkor tőlem lehet nyitottabb testre szabhatóbb nem tud érdekelni mikor mikro laggos egy 2 olyan erős hardverrel. Ez sose lesz normális. És mikor nálunk 24/7 be komoly használatban van prezentálások kis millió emberrel beszélsz egésznap netezel megosztasz mindent csinálsz rajta és mégsem lassul be a rendszer úgy hogy nem zárom be a programokat addig az a nyerő. nem egy ember írta ezt a telefont nem nagyon kapcsolod ki és nem lassul be nem fagy ki. És hidd el volt androidom és nem holmi szarok, de egy idő után belassul meg mikro laggok meg be kell zárni a programokat mert még a 2GB ram is elkezd megtelni azért ezek vicces dolog. Az általánosításról meg nem tehetek ha a Galaxy Note 3,HTC one, Nexus 5 és ezek mind élvonalbeli gyártók mobiljai és ezeknél mind ugyan az a hiba áll fent akkor muszáj.

(#377) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez a testreszabhatóság nagy büdös semmi, mellesleg a userek 99,99~%-a úgysem ért hozzá, és sok dolgot nem is lehet megcsinálni root nélkül, ez tovább csökkenti az arányt. Az emberek nagy részének nem nyújt nagyobb szabadságot, mint másoknak a WP8 vagy az iOS. Ezt csak pár fórumvitéz hiszi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#378) Lacy6 válasza Dilikutya (#377) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez akkor is sokak számára előny marad, még ha neked nem is fontos....
Ez a szám amit meg ide írtál, hát nem is tudom...inkább viccnek fogom fel és nem reagálok rá :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#379) Dilikutya válasza Lacy6 (#378) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig elhiheted, hogy így van. De ha nem 99,9~% nem ért hozzá, akkor 90... tökmindegy. Még kevesebben cserélgetnek rajta rendszert, és végképp alacsony százalékban módosítanak a userek saját maguk firmware-t. Lehet, hogy az ilyen fórumokat bújók azt hiszik, hogy ez nem így van, de tévednek. Az meg gáz, hogy cikket írok róla, és megmagyarázom, miért nem lettem iPhone rajongó. Ki kutyát érdekel, ez egyéni szociális probléma. :)
Attól még nem lesz rosszabb se az iOS, se a WP8, hogy neki az Android lehetőségei kellenek. Felhasználói szemmel gyakorlatilag mindegy, ráadásul az Android és iOS felülete elég sok hasonlóságot mutat, és a felhasználókat ugyanúgy nem érdekli, hogy kerek-e az ikon sarka, vagy lapos és nem térhatású. Elhiszed, hogy azért van "csak" ennyi iPhone tulajdonos, mert drágák a készülékek, csak drága előfizetés mellé lehet olcsóbban hozzájutni? Így a harmadik világban az olcsó androidost veszik, Amerikában, Nyugat-Európában meg mindegy. És főleg azért akkora az iOS elterjedtsége, mert androidos eszközt boldog-boldogtalan gyárt. Az összes grafikon a platformok elterjedtségét nézi, viszont az Androidon osztozik egy taligányi gyártó, az iOS viszont egyedül az Apple-é.

A nulla egységsugarú usernél amúgy ezerszer rosszabb a rajongó, mert az ostoba, és bár annyira ért hozzá, mint a másik, de többet képzel magáról. Minden másra ott a Mastercard, meg az, aki az igényeinek vesz telefont, és nem azért, mert rajongó. Kb. annyira értelmetlen, mint rajongani egy FC Barcelonáért (aminek pl. a meccsére se mész el soha abüdös életbe).

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#380) bozont


bozont
veterán

Ez egy nagyon jó videó és szerintem eléggé tárgyilagos is. Ami látszik, hogy sebességben ott van mindkét rendszer (persze android alá kerülhet gyengébb hardver is, de az más tészta), más téren meg mindkettőnek megvan az előnye és hátránya is.

(#381) joey04 válasza Lacy6 (#378) üzenetére


joey04
titán

ha egy valóban átlagos embernek azt mondod, hogy cseréljen launchert a telefonján, azt mondja egészségedre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#382) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Volt egy cikk a januári Chip magazinban, h mennyit keres az Apple 1db 5s 64Gb és egy 5C 32Gb-on.
Előző kf ára újonnan nagyjából 289.000Ft, míg az előállítási költsége, mindennel együtt (áfa M.o.-n, gyártási ktsg, stb) 110.012Ft. Tehát durván, vagy pontosan 178.988Ft-ot keres rajta az Apple!
Az 5C kf ára 221.000Ft körül mozog. Előállítási költsége minennel együtt, 87.670Ft. Tehát ezen 133.329Ft-ot keres.... :Y
Ki van részletezve minden alkatrész ára, stb.
Ezek szerint lehetne sokkal olcsóbban is árulni őket, csak az Apple simán hülyének nézi az embereket, mert tudják, h kifizetik érte ezt az árat is (hype, stb). Persze ilyen alapon meg miért ne adják ennyiért? Igazuk van. Sok a birka.
Közeli rokonomnak van mindene, ami Apple. ipod, iPhone4S, iMac, iPad, MacBook Pro. Húgomnak iPhone 5S.
Mindkét telót már volt szerencsém többször próbálgatni, tesztelni. Mindig az fogalmazódott meg bennem, h ha ennyi pénzt kéne kiadnom telefonért, mind amennyit ők kiadtak, inkább felvágnám az ereim...
Nekem egyáltalán nem jött át az iPhone érzés. Soha nem cserélném el az Lg F6-omat iPone-ra. És az asszony sem az övét...Amikor rokon megnézte az F6-ot, csak nézett és annyit mondott, h az a baj az iPhone-al, h túl drága. Illetve mutattam neki olyat, amit egy iPhone nem tud. :C
Nálam nem nyerő az iPhone. Ennyi. Ettől függetlenül biztos jó teló, de az én ízlésemhez távol áll.

(#383) Dilikutya válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szeretném, ha tudnád, hogy egyik cég sem szeret kicsi haszonnal árulni valamit. Ki kell fizetni a dolgozókat, a részvényeseket, alvállalkozót, beszállítót, és a pénz is gyarapodjon további bővítésre, fejlesztésre. Mindenki azért csinál vállalkozást, hogy szép haszonnal dolgozzon. Csak nem mindenkinek jön össze. Amíg veszik ennyiért is, nem lesz olcsóbb. Egyébként mit tud egy LG F6, amit egy iPhone nem, és a gazdájának is fáj?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#384) aizen92 válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


aizen92
addikt

Ahha ez szép és jó de tisztában vagy vele, hogy ezen van egy vaskos 27%os áfa,amit nem az apple hanem az államkincstárt gyarapítja? És ahogy fentebb is említették, ez nem tiszta haszon, mivel az éhes szájakat, marketingeseket etc is etetni.
A másik, ami nem tudom feltünt neked, de a 21. Századi globalizált piacgazdaság által orientált világunkban mindenki haszonorientált, legyen az nyugati kapitalista országból vagy valami keleti elnyomó rezsim ország cége, nem egy non-profit cégekről beszélünk

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#385) Lacy6 válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én is pofátlan dolognak tartom, de addig amíg vannak olyan emberek akik megveszik addig nem indokolja semmi az árcsökkentést. Mondjuk azért lassan illő lenne felvenni a lépést a konkurenciával, mert lassan ugyan de süllyed az a hajó. De jól csinálják, mert kivárnak addig amíg lehet. Apró módosítással is képesek telefont brutális áron eladni, az szép teljesítmény és el kell ismerni. De azért ha már az apple termékek vevőköre között nő az elégedetlenség az nem túl jó jel.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#386) Tapsi válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


Tapsi
addikt

A fejlesztőmérnökök meg ingyen dolgoztak, ugye? :)

(#387) Youri válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


Youri
veterán

A mondat egyik felében leírod, hogy van ÁFA, a másikban pedig, hogy a gyártási ktsg-en felül minden az Apple-höz vándorol.... Az meg, hogy ki van részletezve egy Chip cikkben, hogy mi mennyibe kerül, az meg megint csak tisztán spekuláció, nem mostanában fog megtörténni, hogy nyilvánosságra hozzák a beszállítói szerződéseket. Még az is lehet, hogy ennél olcsóbban jön ki. Vagy épp drágábban, mert válogatósabbak a selejtráta tekintetében, mint mondjuk egy Samsung.

Amúgy meg az áron felesleges rugózni, minden annyiba kerül, amennyi megadnak érte. Pl Smart Fortwo 3,2-ért....

mutattam neki olyat, amit egy iPhone nem tud
Azt gondolom, hogy ez működik vica versa is

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#388) róland válasza Tapsi (#386) üzenetére


róland
veterán

A gyártási költségekben benne van a fejlesztőmérnökök bére is. ;)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#389) arnyekxxx válasza r3dsnake (#327) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezzel csak megerősited amit korábban írtam

(#390) Fryskitt válasza Sir Gunar (#132) üzenetére


Fryskitt
addikt

Jaj, ezt nem értem teljesen... Az Apple termék- és árpolitikája van, akinek bejön, van, akinek nem. Szerintem nem érdemes nagyon lovagolni ezen, mint ahogy az ilyesféle összehasonlításoknak sincs sok értelme. A probléma kb ugyanaz, mint amikor egy tíz éves Mercedest hasonlítunk össze egy mai Peugeot-val. Nyilván az utóbbi majd' minden paraméterével lenyomja a Mercit. Aztán amikor hozzájutsz egy tíz éves darabhoz és nem látszik rajta a kora, és nem tud, mondjuk HUD-ot, de amit igen, azt atombiztosan, akkor elgondolkodsz kicsit... vagy nem. Annyira szubjektív, hogy nem is nagyon érdemes sok szót vesztegetni rá.

SkyLine3000: A Galaxy S4-re is vannak ilyen adatok? Vagy az utóbbi időben megjelent hihetetlen-mega-brutál drága Samsung tabletekre?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#391) Tapsi válasza róland (#388) üzenetére


Tapsi
addikt

Ebben biztos vagy? Mármint az Apple fejlesztőmérnökeinek bérére gondoltam, nem a beszállítókéra.

(#392) floatr válasza Tapsi (#391) üzenetére


floatr
veterán

Sokan azzal szoktak jönni, hogy milyen állati nyereséges az Apple-nek az Iphone. Akkor valahol valaki nem mond igazat...

(#376) UFC Akkor hadd fordítsam meg az érvelést, ahogy te is tetted korábban, amikor a tripla számítási igényről írtam: ki a fenét érdekel, hogy dupla teljesítményű (mondjuk ezt is írtam h marhaság) hardver van benne, amikor feleannyiba kerül még így is.

(#379) Dilikutya az van, hogy nem akar mindenki kéthavi fizetést adni egy telefonért, és az emberek többségének a top telefonok tudására sincsen szüksége. Ettől függetlenül elég sokat látok fiatalabbakat kivétel nélkül droidos telefonnal rohangálni, és egyik sem gyári beállításokkal használja. Mondjuk ez valahol a rákfenéje is a dolognak, mert a telefon nem szól, ha túl sok widget és chat fut úgy, hogy közben megeszi az összes memóriát, processzidőt, akkut.

(#393) Dilikutya válasza floatr (#392) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak itthon 2 havi fizetés az iPhone ára. De ez nem baj, mert rengeteg olcsóbb alternatíva van, igaz azokon nem iOS fut, de túl sok jelentősége nincs, mert ha nem bütyköli a user, akkor teljesen mindegy. Megnyugtatlak, hogy egész biztos, hogy az androidos tábor nagy része érintetlenül használja, és nem is cserélgeti a firmware-t. Nekem pl. a Samsungon a gyári rendszer van, mert nem igényli semmi, hogy rátegyek egy kókler CM-et (mivel hivatalos nincs).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#394) floatr válasza Dilikutya (#393) üzenetére


floatr
veterán

Ennél jobb helyeken is relatíve drága, ezért is bukik a piaca. De én nem értetlenkedek efölött...

A testreszabással meg az egyszerűbb műveletekre gondoltam, nem root/firmware témára.

(#395) Snoop-y válasza UFC (#353) üzenetére


Snoop-y
veterán

En pont munkara hasznalom a telefonomat. De megorulnek ha nem szabhatnam testre es nem ugy jelennenek meg rajta ertesitesek ahogyan azt en szeretnem. Az egyik baratomnak van 5-s Iphone-ja. Stabil mint az allat es gyors is barmit probaltam vele eddig csinalni. Ez nagyon tetszett. Viszont mivel nem tudom ugy testreszabni ahogyan egy androidot ezert nem veszek Iphone-t pedig megtehetnem nem oszt nem szoroz, hogy mennyibe kerul. Ha lennenek benne ilyesmire lehetosegek mar holnap rohannek venni egyet:

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#396) Lacy6 válasza Snoop-y (#395) üzenetére


Lacy6
senior tag

Azért 80k-s android telefonoknál sem probléma már a gyorsaság és a stabil működés. A tized esteleg 1-2 mp-es különbségért váltani nem érné meg szerintem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#397) Stauffenberg válasza SkyLine3000 (#382) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért azt is vedd figyelembe, hogy a profit egy igen összetett képlet egy Apple kaliberű cégnél (és most itt tényleg ne csak az almára gondolj, hanem a konkurenciára is). Ez már nem a Sanyi bácsi lakatos műhelye, ahol megveszi a vasat X pénzért, hozzárak Y munkadíjat és puff, megy a szekér.

Az még nem sokat árul el az éves profitról, hogy mennyiért állítanak elő egy darab iPhone telefont és ehhez képest mennyiért árulják. Van ugyanis research and develpoment, marketing, PR, logiksztika és nem mellesleg alkalmazottakat kell bérezni, irodákat és boltokat kell fenntartani, adózni, egyéb jogi marhaságokra pénzt kifizetni. De még mindig számos járulékos költségről nem beszéltünk.

Könnyű azt mondani, hogy hülyének néz az Apple, mert a bolti ár jóval magasabb, mint a készülékek darabjának előállítási költsége, de a Samsung, Sony, LG, ASUS és a többiek sokkal szerteágazóbb termékportfólióval rendelkeznek, némelyikük még hadihajó és harckocsi alkatrészeket is gyárt, bár ha nem telefonról, akkor főleg mosógépről meg botmixerről ismerjük őket. Nekik más, ők tudnak ezekre a tevékenységekre is támaszkodni. Az Apple bevételeit meg főleg a kütyük és az iTunes jutalékok teszik ki.

(#398) Tapsi válasza floatr (#392) üzenetére


Tapsi
addikt

A csatolt szolgáltatások miatt.

(#399) Snoop-y válasza Lacy6 (#396) üzenetére


Snoop-y
veterán

En bongeszek eleg sokat es egy ido utan belaggol mint az allat ( jo nem egy csucstelom van de azert egy Xperia T-tol elvarhatna az ember hogy ne gondolkozzon )
Iden ev vege fele veszek majd vmit de meg nem tudom mit. Az tuti hogy valami eromuvet ami ket napig birja az akkuval legalabb specifikacio szerint ( ami azert jo mert barhogy is hasznalom 1-et mindig kibir majd :D )
Nekem a rengeteg mail push meg calendar sync meggyilkolja a telomat eleg hamar :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#400) UFC válasza Snoop-y (#399) üzenetére


UFC
aktív tag

Szurkolok hogy legyen megfelelő telefonod a munkádhoz. viszont te elismered hogy rendkívül gyors és stabil az IOS csak neked fontos a testre szabhatóság. Én megmondtam én is elfogadom az andorid előnyeit csak sajnos többnyire(tisztelet a kivételnek) androidosok nem fogadják el az IOS előnyeit!

Lacy6 párszor írásban vitáztunk viszont előző üzenetedben elismerted hogy hát azért már a mai androidok is stabilak de lehet hogy van mégis 1-2 másodperc különbség. (nem ezen akarok lovagolni csak erről beszéltem)

Kedves floatr!

Te az árral jössz rendben van akinek fontos. Akkor nem is beszélek arról hogy dupla olyan erős a hardver! De erősebb hardverilag a mai androidok? Igen erősebbek és használatban gyorsabbak többnyire egyenrangúak néha lassabbak de néha gyorsabbak is. Akkor nincs miről beszélni. Oké ha az árat nézzük rendben viszont IOS stabilitása gyorsasága gyengébb hardverrel még mindig nyerő mert szinten van a mai csúcs telókkal. Azonos hardveres körülmények között meg mindenki tudja mi lenne az eredmény valószínűleg!

Szóval még mindig ott tartunk hogy ember függő a dolog. Sokan elismerik az IOS gyorsaságát stabilitását de nekik kell a testre szabhatóság vagy éppen a nagyobb kijelző vagy akár szempont az ár is. Innen már csak nézőpont kérdése milyen telefon kinek mennyit ér meg.

Arról meg hogy egy műanyag telefon miért olcsóbb mint az Iphone erre had ne mondjak semmit! HTC one 180.000ft volt mikor kijött mert fém házas.Az hogy annak az ára lemegy az meg megint csak tudod mit bizonyit! 180-200 ért meg Iphone 5S-t is veszel! (Biztos van ahol a HTC is olcsóbb) A hardver meg papíron erősebb gyakorlatban inkább egyenrangú az Iphone-al szóval akkor szerintem az ár dologot is kiveséztük!Tudom senki nem kérte de egy újlenyomat olvasó is van benne azért azt is meg kell fizetni meg persze azt is hogy apple, de ha így nézed a HTC hez viszonyítva nem is olyan drága! És akkor mellékesen csak nálunk ilyen drága az Iphone! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.