Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ha HTC vs. Apple, akkor még inkább HTC
de ha csak Samsung marad Android fronton akkor áttérek Apple-re...

szóval nálam kevésbé op rendszer, inkább gyártó függő a dolog :U

[ Szerkesztve ]

(#2) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Fura, ha vki droidot használ, annak Gmailben vannak a kontaktjai, nem?
Azzal meg az iOS is tud szinkronizálni, mai napig ott van az összes kontaktom senki sem veszett el...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) Tapsi válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Ennek van valami objektív oka is? És ha igen, akkor mi az?

(#4) Dr.Anonymus válasza Tapsi (#3) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Inkább szubjektív okai vannak:

1.
Szeretem ha valamit ígérnek akkor az működik
Samsungnál úgy látom, hogy inkább az a trend, hogy hirdessük meg a telefont mindenféle vakító feature-rel (lásd: szemkövetős dolgok), amik vagy működnek épp, vagy nem.
(Próbálgattam sokszor galaxy S4et itt a cégnél, mert van egy kettő új darab.)
A HTC ONE-ban azt szeretem, hogy nincsenek ilyen vagy működő, vagy nem működő featureök, de a telefon smoothon megy 100 megnyitott chrome tabbal is.
Az Apple-nél is azt látom, hogy a térképüket leszámítva amit ígérnek azt általában adják is (lásd igen csak jó kamera, vagy 99%os pontossággal működő ujjlenyomat érzékelő).
Kicsit az az érzésem, hogy a Samsung a mennyiségre megy, a minőség helyett, és ez nekem nem tetszik.

2.
Egy 150ezer HUF feletti telefontól elvárom a prémium külsőt, és ezt a Samsung, Lg, stb. telefonoktól nem kapom meg. Sokan mondják, hogy ez lényegtelen, de ha egy prémium autótól elvárja mindenki, hogy ne egy pár éves Suzuki Swift anyag minőségét adja, akkor egy prémium telefontól is elvárható ez.
Azt is sokan mondják, hogy a műanyag milyen tartós, de szerintem ez nem igaz, ugyanúgy karcolódhat mint a fém, vagy néha jobban is (láttam már pár elhasznált korcsolya pályával vetekedő hátlapú galaxy modellt)
A HTC ONE-om kifejezetten jól bírja az elég nagy eséseket is, karcolások nélkül.

Ezek persze egyéni szempontok. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) doc


doc
nagyúr

Teljesen megertem a cikkirot
En alapvetoen egy Androidos telefont hasznalok (Lenovo A820), de vettem (elsosorban fejleszteshez/teszteleshez) egy iPod Touch 4-et, iOS6-tal. Csalodas volt, nem is kicsit. A felulet borzalmasan buta, es az Androidnal megszokottakkal ellentetben ez igy is marad, nem lehet siman lecserelni a launchert okosabbra. Ha valamit at akarok allitani, akkor appinditas->menuben keresgeles. Maceras, kenyelmetlen.
Az viszont teny, hogy mukodik stabilan :)

(#6) Youri válasza doc (#5) üzenetére


Youri
veterán

Az viszont teny, hogy mukodik stabilan

A legtöbbeknek ez számít.

RTX ON

(#7) Mr President válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Mr President
senior tag

Nekem nincs bajom a samsunggal. Android fronton csak samum volt. Egy iphone 3g-ről váltottam Galaxy S-re. És megérte. Két évig használtam, bár az utolsó fél évben már nagyon nem volt jó a viszonyunk. Eléggé eljárt felette az idő, lassú volt és sokszor a memória sem volt elég és újraindult. De ez a 2.3.4-es rendszernek volt nagyrészt köszönhető. CM-el még ma is használható lenne. Erről váltottam egy galaxy nexusra. 4.3-al tökéletesen szárnyal a rendszer. Nincs semmi gyártói vacak. Amire kell a jelenlegi állapotában tökéletes. Egy darabig nem tervezem lecserélni. De ha váltok akkor maradok az androidnál és csak nexus-t veszek.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#8) DeltaPower válasza Youri (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nem hinném, hogy az iphone a vásárlóközönségének nagy része a stabilitást tartotta elsődleges szempontnak vásárláskor...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Nekem az a bajom az almás telefonokkal, hogy túl drágák és túl vannak misztifikálva. Napi használatra egy családos fizetésből élő ember nem engedheti meg magának, hogy évente-kétévente, körülbelül másfél-kéthavi fizetéséből egy telefont vegyen. Én ezért maradtam az androidnál, igaz ezen a platformon sem a csúcsgyártók csúcskészülékeit használom, de kb évente le tudom cserélni a telefonomat újra.

DeltaPower: Te is úgy látod, hogy amolyan státusszimbólum?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#10) Snoop-y válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert lenne ott? Nekem pl sajat exchange-en vannak a kontaktjaim.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11) doc válasza Youri (#6) üzenetére


doc
nagyúr

azert a stabilitas az Androidon is mukodik (csak ott sokkal tobb lehetoseged van mindenfele modon belepiszkalni, aminek aztan altalaban eleg negativ hatasa van)

De kerdes amugy hogy mit tekintunk "stabilitasnak", tolteni pl. katasztrofa az iPodot, folyton kozli miutan radugom a notebookra hogy o ezzel az eszkozzel nem tud tolteni, aztan kihuzom-bedugom utan mukodik. Mikor mondtam iPhone-os kolleganak, mondta hogy ilyet nala is szokott... Fali USB-adapterrel is csinalja, de ugy ritkabban. Meg kozli hogy o most tul van melegedve (fali adapterrel ezt is ritkabban).
Na ilyen gondom soha nem volt Androidon.

(#12) Youri válasza DeltaPower (#8) üzenetére


Youri
veterán

Akkor úgy mondom, hogy bekapcsolják és használják, nem igazán igényelnek egyebet, max pár alkalmazást.

doc: One X-nél fordult nekem elő párszor, hogy lassabban töltött, mint merült a gyári fali töltőről.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#13) Chopper90 válasza Dr.Anonymus (#4) üzenetére


Chopper90
csendes tag

röviden hadd szálljak vitába veled :), a szemkövetős csak egy dolog ami nem úgy működik ahogy kellene (bár hozzáteszem h nekem az esetek 90%-ban működik s3-on. ) Ha veszel egy Note 3-at az is smooth.
A HTC-ről meg annyit, hogy ott is előálltak ujjlenyomat olvasót, a Max-nál ami az esetek többségében nem működik.

(#14) Dr.Anonymus válasza Chopper90 (#13) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Igen, a htc is kezd már elkanászodni... :U
Szerintem a tavalyi portfólióból a ONE-val volt érdemes foglalkozni, a másik két variáns nem lett az igazi.
De az viszont piszok jó lett, tényleg Apple stabilitású cucc.

(#15) n00n válasza Youri (#6) üzenetére


n00n
őstag

A legtöbb embernek az számít, hogy van mögötte egy név. A cégem vezetőségének minden tagjának IPhone-ja van, de kb. csak telefonálásra meg sms-ézre használják. Nincs is hozzá net kapcsolatuk. De persze, ha kijön egy új modell, akkor rögtön váltani kell. :) Azt megértem, ha valaki minőségi anyagból (4S) készült telefont akar, de akkor az ne is cserélgesse folyamat. :K

(#16) Chopper90 válasza Dr.Anonymus (#14) üzenetére


Chopper90
csendes tag

Egyetértek :) , a One nagyon király készülék lett, bár személyesen nem próbáltam még, a kamerán kívül csak jót hallottam róla. A kamera meg számomra nem mérvadó , a zenehallgatás annál inkább, és az új Sense is fasza lett. Erre például szívesen váltanék.

(#17) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Miert nem lettem iPhone-os?

Steve Wozniak is droidot hasznal, akkor en mert legyek iPhone-os?

Viccet felreteve, cimszavakban: draga, zero testreszabhatosag, pici, zero modding community (a platfotm kotottsegei miatt), csunya, idetlen iOS (erosen szujjjjjektiv nyilvan), draga, divat, pici, draga.
Es pici es draga is.
Ez igy nekem boven tobb mint elegendo ok arra, hogy berendeljem inkabb Kinabol a mittomen...Xiamami Hwuangloawi X1539-et 4.3-as Androiddal. Ez egy olyan ceg, amelyiknek jobb a supportja mint a Samsungnak, a CEO-juk kevesebb f#szsagot mond az eves konferencian mint az Apple vezere, es jo ar/ertek aranyu keszulekeket gyartanak.

[ Szerkesztve ]

(#18) Misi1979 válasza KamuMazsola (#9) üzenetére


Misi1979
őstag

Az ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér, szerintem. Ha egy mobiltelefon (ami ráadásul nem létszükséglet!) ára megközelíti vagy akár meg is haladja a havi béredet, NE vedd meg az adott készüléket. Nem kötelező az éves jövedelmed 1/12-ed, 1/6-od részét ájfonra költeni.

Egyébként meg egy iphone-t, ha megveszel 180-200k-ért, 1 év múlva simán el tudod adni 130-140k-ért. 2 év múlva 80+k-ért. Ha innen nézzük, évente 50k ráfordításával új iphone-od lehet. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az emberek többsége nem listaáron vesz nagyobb értékű mobiltelefont, hanem előfizetéssel, ahol máris alacsonyabb árról beszélünk, ráadásul a szolgáltatóknál a csúcsmobilok előfizetéses árai között nincs sok különbség.

Viszont vicces lenne egy olyan cikket írnom, melyben poénból az eddigi 5S-emet lecserélném pár napra egy Galaxy S-re és leírnám a tapasztalataimat. Ugye az I4 és a Galaxy S is majdnem 4 éves készülékek..

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Engem sem nyűgöztek le iOS-es tapasztalataim. A telefonjaik aláírom tényleg minőségiek, szépek, de a rendszer... brrrrr, számomra rémálom. A cikkben leírtakon kívül én főleg attól másztam a falra, hogy a rendszer abból állt, hogy lapoztam egyet jobbra-balra, plusz egy app lista, és bumm, láttad az egészet. Mivel zéró előzetes ismerettel vágtam neki, csak álltam és néztem, hogy ez komolyan ennyi? Ezért vannak úgy oda annyian? Már itt kezdődött a klausztrofóbiás érzés. Meglepődtem, hogy semmi ilyesmit nem éreztem, mikor egy ideig WP7-et használtam, pedig hát az is durván zárt, talán még jobban mint ez. Aztán az iTunes sem szívem csücske, és még sorolhatnám. Egyszóval az összbenyomás nagyon gyorsan visszafordított Androidra :)

Régen még előny volt, hogy stabilabb/gyorsabb, de azért az Androidos telók is elég smoothak már középkategóriától felfelé, és még mindig töredékébe kerülnek egy almának. Még a csúcstelók is olcsóbbak, de azok már tényleg köröket is vernek rá minden téren. Ezt abszolút elfogulatlanul mondom, mert mindet próbáltam szeretni, de az Android-WP-iOS trióból csak az első kettőt sikerült. Most egy kétmagos ZTE v970-em van, talán nem olyan dizájnos, de villámgyors, és majd' tizedannyi volt, mint egy iphone.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#20) Sir Gunar válasza doc (#11) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Talán próbáld ki teljesen gyári kábellel is, azzal sosem fog ilyen hibát dobni.

A cikkre pedig csak annyit reagálnék, ha nem használ vki pár napnál tovább iphone-t akkor ha lehet ne írjon róla inkább semmit! (iTunes nem jó ott az iTools, stb mindenre van itt is kiskapu, csak ismeretek nélkül nem fog menni) A droidhoz is sok gyári progi helyett használunk inkább mást, épp kinek mi fekszik.
Mindkét platformot használom évek óta és ezért telefonnak csak iphonet és nem a lassan 4 éves db-ot (mivel ez volt a hasonlítási alap) a stabilitása és egyéb elónyeimiatt, ami még kicsit messze van az android számára, igen a windows effektus itt is él sajna (sok vasra készül) viszont tabletben teljesen jól lehet a droiddal dolgozni szvsz. mert kompatibilisebb a pc-k világával.
Amugy az ellenpélda meg aki iphone-t használ hosszú ideje az kipróbálja a droidot (nem pár napig) és menekül vissza a korlátok közé egy iphone-hoz! A samu anyaghasználata valóban siralmas a telefonjainál sajna, míg a tabjai egészen jók ebben, főleg az anno ipad ellenfelének szánt P-7500 ami jó még mindig, bár az Nvidia GPU azóta kifogyott az ujakból sajnos! Legyen ennyi tán elég, mert ha mindenre amire lehet a leírtakban cáfolatot írni, reagálnék lehetne másik cikk is akár, í marad a második mondatom!

(#21) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Tisztelettel,de sehol,semmiben nincs igazán bizonyitva !Miért jobb az IOS-az Androidosnál,vagy forditva! A cikk nem ér semmit e tekintetböl saját szubjektiv véleménye is gyarlo.Vagy kivesézzük teljesen az elönyöket,hátrányokat vagy semmit.Igaz, piszok drágák,s inkább státusz szimbolum hazánkban,Vegyen mindenki olyan akármit,amire tellik,s tudja is logikusan használni,nem csisli-vilizére!

föolvaso

(#22) doc válasza Sir Gunar (#20) üzenetére


doc
nagyúr

A hozza kapott kabellel probaltam.
Sot, MacBookra dugtam vagyis a "rendszer" minden eleme Apple. (de ugyanezt csinalja a masik ket, nem-Apple notebookommal is, es ahogy mondtam, kollegam iPhone-ja szinten).

fojuzer:
A cikk semmit nem akart "bizonyitani", leirta ket Android->iOS valtas tapasztalatait, ennyi.

(#23) CharlieDrop válasza Snoop-y (#10) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, átlag userenek van saját exchange, amúgy iPhone tudtommal szinkronizál exchange-dzsel is, ha nem akkor bocs, még nem próbáltam.

(nem vagyok szifon huszár, van droidom is 2)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Majdnem teljesen szubjektív leszek.

A minap kérdezte valaki mi különbség az Iphone, Windows Phone és az Android között. (Az étteremnevek csupán sztereotípiákra utalnak, nem valós helyek!)
Az Iphone a Gundel Étterem(Nem fogsz beszólni a szakácsnak, amit kapsz az kiváló)
A Windows Phone a McDonalds (Limitált kajaválaszték, de jóllaksz és rövidtávon túléled)
Az Android meg a konyhád otthon:-D (Azt csinálsz benne amit akarsz, de a Gundel színvonalhoz főzőtanfolyam is kell)

(#25) Snoop-y válasza CharlieDrop (#23) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem mondtam, hogy az atlagnak van :) Te viszont azt feltetelezted a hozzaszolasodban, hogy hiszen ha droid akkor gmail. Azert van gmail accom mert kell a play-hez. Bizonyara igy is ralat a google a contactlistre valahogy de magamtol kulon nem szeretnem nekik megadni es naluk tarolni. A naptaraimrol mar nem is beszelve...

Igen eleg jo exchange tamogatasa van ( legalabbis amit papiron lattam leirva szemelyesen meg nem tudtam kiprobalni )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#26) doc válasza zeorsdfd (#24) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem ez teljesen jo :C

(#27) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Igaz végül is kinek mit jelent az hogy egy telo jó, olyant vegyen! De csak párhuzamos használat során születhet reális kép azonos kategóriban induló vasakról!
Bár nem mondanám igazán azonos kategóriának azt amikor egy droidos magtárral érnek el instabilabban olyan tempót mint pl az 5S, vagy csak egy i5 2db maggal!
Akinek meg kijelzőméret kell miért nem használ tabot? Gyönyörú is a látvány mikor az 5" és afölötti "telefonokkal" a fülükön sétálnak emberek akik nem túlméretesek! :)

(#28) Dr.Anonymus válasza zeorsdfd (#24) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ez egy jó hasonlat.. :DDD

a windows phonet leszámítva, az ugyanis szerintem elég jól sikerült (1 évig használtam a 7-est/7.5öst, és a szerény app kínálatot leszámítva a legelegánsabb oprendszer amit valaha láttam, nagyon gyors, nagyon stabil, sose fagy, szóval inkább egy modern menő étteremre hasonlítanám, ahol csak menü van étlap helyett..:D)

ami meg az androidot illeti, a htc a ONE-ra főzött egy olyat, hogy nem kell megtanulni nekem ROM-ot főznöm ;]
de el tudom képzelni hogy az androidos telefonok 90%ánál ez van amit írsz :U

(#29) CharlieDrop válasza Snoop-y (#25) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha azt írta használ gmail-t ilyeneket, akkor azon keresztül is szinkronizálhatott volna :P

mindegy paranoiás vagy vagy sem...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30) kali válasza zeorsdfd (#24) üzenetére


kali
legenda

az utolsó mondat, inkább csak régebben - illetve a régebbi firmware verziókra - volt igaz.
ios 7 alatt sem véletlenül várják - reménykedve - bizonyos régebbi típusú telefonra a javítást.
semmi sem tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#31) Sir Gunar válasza doc (#22) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Érdekes amit írsz, mert 4 év és 5 iphone fogyasztás után soha nem tapsztaltam ilyent kizárólag nem gyári dolgokkal és azt is most az IOS7 megjelenése után !
Amit meg írtál hogy a "váltás tapasztalata" hát pont ez nem kerek, mert pár nap alatt ilyen nincsen hogy tapasztalat.

(#32) DeltaPower válasza KamuMazsola (#9) üzenetére


DeltaPower
őstag

Igen, pontosan így látom. Kevés olyan iphone tulajt ismerek, aki más okból vette volna.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#33) doc válasza Sir Gunar (#31) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is meg kollegamnak is iOS6 alatt produkalta...

Nehany nap alatt meg miert ne lehetne tapasztalat?
Ahhoz nem kell nehany nap, hogy rajojjon, az egesz UI lenyegeben egy app ikon lista.
Kb. ugyanezek a problemaim vannak nekem is az iOS-sel, mint amik a cikkben szerepelnek, pedig nekem mar regebbota megvan a cucc, raktam is ra egy csomo jatekot (mar amennyi rafert, egy ido utan torolgetni kellett a szukos, nem bovitheto tarhely miatt :U) de ha eszembe jut hogy elo kene venni jatszani vele (marmint az iPodot!! :P ) akkor valahogy elmegy a kedvem, es megis inkabb az Androidos telefonnal megyek wc-re :D
Azert szoktam neha nyomkodni (pl. a Clumsy Ninja ugye csak arra van, es az aranyos, bar egy ido utan eleg idegesito :D). Erzodik rajta az Apple-re jellemzo igenyesseg es atgondoltsag, de nekem NAGYON hianyzik az Android rugalmassaga es sokretusege :(

(#34) floatr válasza zeorsdfd (#24) üzenetére


floatr
veterán

Akkor inkább már egy autós hasonlat...

(#35) Snoop-y válasza CharlieDrop (#29) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen ez teljesen jogos :R Androidrol fel Iphonra le.

Neha nekem meg az android is tul kotott pl en szeretnem megmondani, hogy melyik program mit csinalhat, miben kutakodhat ( megha ezzel esetlegesen mukodeskeptelenne is teszem. ) Ehhez viszont root meg fozott rom kell sajnos :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#36) Sir Gunar válasza Snoop-y (#25) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

A cikkben említett átköltözés is a felkészületlenségét tükrözte az írójának, pár költözés után így szokott a pénz beesni a zsebembe, mert a fontos dolgaik vmiért nem akarnak átkerülni egyik telóról a másikra, pedig csak rá kellene kicsit készülni és minden megy!
Még iphone-iphone között is néha eltűnnek a dolgok mert aki csinálja nem vágja rendesen, mint a multkor aki a 2400 körüli contactból kapott 70-t, és üzletember, neki azonnal kellett a segítség, az meg nem 2 forint.
Mindez csak mert tavaly jan.31 óta a free google fiók nem exchange! :D

(#37) Fitzgerald válasza Sir Gunar (#27) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Melyik az a droidos magtar, a Snapdragon 800? Az nem eleri az 5 vagy az 5S szamitasi teljesitmenyet, hanem az 5-ot ket es felszer, az 5S-t ketszer h*gyozza korbe teljesitmenyben.
Jelenleg a legerosebb mobilos SoC.
Ha pl. az iPhone ugyanolyan arban lenne, mint egy ilyen "magtar", meg akkor sem lenne osszehasonlitasi alap, mert pl. a jelenlegi csucs iPhone-nak hardvere alapjan egy kozepes droiddal kene leboxolnia a dolgot, a 70000-80000 forintos szegmensben. De az iPhone joval dragabb, mint a legerosebb droid.
Az hogy mennyire smooth az UI, meg hogy mennyire igenytelenul optimalizalnak a fejlesztok a brutal eros droidos hardverre, az mas tema.

(#38) Snoop-y válasza Sir Gunar (#36) üzenetére


Snoop-y
veterán

Marmint ha ujat regelsz azokra nem vonatkozik.
Amik eddig megvoltak azokhoz jar az activesync nem? Vagy rosszul emlekszem?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39) zeorsdfd válasza floatr (#34) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Akkor lássuk ;]

Iphone=Audi (elit kategória, drága, a megbízható szervizhálózat...szintén drága)
Windows Phone=Smart (megy mint a többi, "városi" használatra tökéletesen elég, szeretik a csajok)
Android= ide több típus tartozik, az alábbi videón látható egy remek gyűjtemény.

(#40) Sir Gunar válasza doc (#33) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Akkor ott vmi más lesz a ludas, de nem vitázom mert nektek úgy sokaknak meg nem.
Az 5 napos tapasztalatra meg csak annyit mint, a néhány nap után olyan sok lehet mint aki leél 20 évet egy nővel és azt mondja hogy milyen tapasztalt a szex terén (és elsők voltak egymásnak, félremenés nuku), avagy ellenpélda aki sokkal volt de mind aznapi ismeretség 1x-i alkalom (15 perc és kész kb 2x-3x) és akkor hú nők terén rohadtul tapasztalt, csak akivel van az nem érzi ezt vmiért! :N

(#41) Sir Gunar válasza Snoop-y (#38) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Sajna már a frissítés után is elveszett az exchange ahogy tapasztaltam. Nem hülye a google ha pénzért ad vmit akkor azt be is hozza.

(#42) Sir Gunar válasza Fitzgerald (#37) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Érdekes mert az élet mást bizonyít! Az 5S simább gyorsabb, szárazabb érzés! De hát csak nézz utána jobban! Sok teszt bizonyítja amugy amit írok, de mindegy, tedd őket egymás mellé és fusson rajtuk azonos cucc, meglátod majd hogy nincsen igazad.
Csak indíts el egy navit gyorsan menet közben a belváros egyik szűk kis utcájában, az i6 már mondja merre menj mire bármelyik droid akár magtár akár nem pozicionál és ez fontos, nem az a pár tized ide vagy oda egy app bootolásánál. Persze ha metróval megy vki akkor ez nem lényeg.

(#43) csabiks


csabiks
senior tag

jól döntöttél.. :))

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#44) Fitzgerald válasza Sir Gunar (#42) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Csak magamat tudom idezni:

"Az hogy mennyire smooth az UI, meg hogy mennyire igenytelenul optimalizalnak a fejlesztok a brutal eros droidos hardverre, az mas tema."

(#45) CharlieDrop válasza Snoop-y (#35) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az, sima SGS-en a 3,5 év alatt ha egy hónapot volt gyári rom sokat mondok...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46) Elpresidente


Elpresidente
tag

Ha van lehetőséged, akkor szerintem kicsit hosszabb ideig használj Iphone-t és adj egy esély azt IOS 7-nek (lehetőleg 5/5S telefonnal). Még Androidos korszakomban nagyon Iphone ellenes voltam, de utána megelégeltem az Androidot és váltottam. Kellett pár hét, hogy megszokjam, de utána az Androidnál meglévő dolgok már nem hiányoztak és már nem is nagyon váltanék vissza.

Xbox gamertag: goserHU

(#47) floatr válasza zeorsdfd (#39) üzenetére


floatr
veterán

Ezt egy S4 (Active) telefonról is el lehet mondani, ha már itt tartunk, és eleve szubjektív a megítélése, hogy kinek mi hogyan áll kézre. Ami viszont nem szubjektív, az a szerviz-szolgáltatások, ahol idehaza a samu viszi a prímet a prémium termékeknél. Nem is értem miért kellett ezt felhozni.

Ami az egészben szerintem lényegi kérdés, hogy a koncepció nagyon tetszett mindenkinek, még a PDA idején is, csak valakinek a kezelése, valakinek a kézzelfogható haszna, sokaknak meg az ár/érték arány nem jött be. Lehet látni h ki mennyit ad érte, és ha divatról van szó, akkor mások is be tudják fűteni a piacot. Vannak akik tudnak minőségi rendszert lerakni az asztalra (sony, motorola), és a választékon van igazán a hangsúly. Nem egyen megoldásokban kell keresni a piaci igényeket, de ez már annyiszor beigazolódott...

Mindegy, megint a hitvita irányába megy el az egész...

(#48) Sir Gunar válasza zeorsdfd (#39) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Na igen!
Amugy én azt nem vágom a droidnál hogy minek kellenek azok a hatalmas kijelzők, már szinte tab méretekkel, meg ha nem nézel rá sípol hogy " na nehogy már massal foglalkozz, meg sok max 1-2x használt "hú de jó app" free! Nálam a telefon a normál méret pl (i5-5S) a tab még hordható 7" a noti meg legyen akkora mint egy normál asztali gépnél a monitor, mert abban ne spóroljak már, ha win-t használok éppen! (sajna nem volt 20"-osnál nagyobb noti a piacon, autó elviszi szépen és egy db)

(#49) Agrippa22


Agrippa22
tag

Nálam valahogy ez az okostelefon már amolyan kihalt állatfaj. Tök jó, hogy van rájuk 86 ezer alkalmazás, csak egy jó részük kényelmetlenül használható 3-4-5"-os képernyőn. Ezért van nekem tabletem.
Speciel most gondolkodok venni a Sony helyett egy Nokia 520-ast.

Másrészt kicsit erősnek érzem, hogy egy Iphone 5 árából veszel két Ipadet, de ugyanez igaz az android frontra is.

(Magánvélemény, hogy előbb utóbb összefog érni a két szál, és lesz egy tableted, amibe a sim kártya megy, meg egy pici kijelzővel rendelkező headseted, ami láthatod hogy ki hív, vagy ki írt. A tablet meg addig el van az asztalon, vagy a tatyóban tokban)

(#50) floatr válasza Sir Gunar (#42) üzenetére


floatr
veterán

"Droid"...
PNA is van droiddal, amellett meg nem rúg labdába egyik telefon GPS-e sem. Kár erre az egészre a szót vesztegetni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.