Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) Vakegérke válasza tildy (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen.
Csakhogy ha így folytatjuk, meghalunk. Nekem mennyi lehet még? Húsz év? Neked jóval több. Akarsz mérgezett levegőt szívni, fertőzött vizet inni? Vagy sokat fizetni, hogy egyiket se kelljen?
Ózonlyuk, és társai. Kell ez nekünk? Mi lesz a gyermekeinkkel?

Firkálhatunk egy táblára gátlástalanul, de egyszer betelik. Bármit, akár egy vonalkát firkantanál rá, káros lenne a korábbi tartalomra.
Jó, nagyon buta hasonlat, tudom.

Élünk egy viszonylag kicsinyke bolygón, lassacskán kiuzsorázzuk. Kitermelünk mindent, amire szükségünk van, és hasznot hozhat. Az iparosodás nevében mérgezzük a levegőt, ihatatlanná, mérgezővé tesszük a vizeket. Jól van ez így?

Amit nekem szabad, azt Neked is, ez természetes.
Csakhogy amikor én huncutkodtam, akkor még elenyésző, mondhatnám mérhetetlen volt a negatívum. Most, hogy Te akarod megtenni ugyanazt, már katasztrofális következménye lehet. Akkor most szó nélkül kéne tűrni, hogy huncudkodsz?
Hibás voltam, sajnos utólag látom be, mivel az okosok is későn mutattak rá. Viszont legalább látható, hogy milyen példa nem követhető.

Most akkor szennyezzünk,vagy ne?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.