Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Megörültem, hogy olvashatok egy személyes élményeken alapuló jó kis írást Indiáról... túl korán ittam a medve bőrére. Szerintem írd át a címet, mert az írásodnak köze sincs hozzá...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Nyugdíjas válasza Viszlát (#1) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csatlakozom...
Én voltam ott 2x2 hónapot, már "felnőttebb" fejjel. talán majd megirom egyszer. Megérne egy-két oldalt. Egy pár dologgal valóban "melléfogtál"...
Sajnálom én is:(

mod.: Írásod alapján úgy látom, te főképpen nagyobb(esetlef fő-)városban élhettél. Mert ha nem akkor ezt nem irtad volna: "Hiányzik az hogy a villamosan nem kellett a zsebeimet a kezemmel betömni, hogy szaros 200 forintomat védjem"
Az igazi India(legalábbis ami szerintem az, nem a túristáknak fenntartott rész) egy cseppet "kalandosabb" ennél:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3) 7


7
addikt

Mit is lehet erre mondani?

Az eszmék szépek, egyetértek velük.

Az írásodat viszont nem tartom jónak: úgy érzem, hogy sok helyen labilis a gondolatmeneted, nincs alátámasztva, sarkított, emellé pedig még dogmatikus is. Sok helyen ellentmondásba keveredsz önmagaddal, és sok helyen érzem azt, hogy igazából nincs meg a kellő háttérinformációd, azért írod azt, amit. S akkor még ott az örök probléma is, a helyesírás.

Örülök, hogy jól érezted magad kint, és értem is, hogy miért érzed magad idegennek idehaza. Melyiket vallod igazi otthonodnak, ezt az országot, vagy Indiát?

Nem mellékesen egyébként az ország egy része ugyanúgy igyekszik kitekinteni a saját környezetéből, s toleranciával viseltetni a többi ember iránt, legyen az bárki, de nem ők az igazán hangosak, hanem a radikálisok (s ez majdnem minden esetben elmondható).

Van spiritusz Magyarországban is, csak nem tudjuk kihozni belőle... lehetne boncolgatni, hogy miért, de itt (ezen a fórumon) nem érdemes, mert csupa laikus (én is egy vagyok közülük) van jelen... ez pedig belátható, milyen eredményt szülne.

(#5) Nyugdíjas válasza Kalandor (#4) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hjah, amikor csak a palackos vizzel moshatsz fogat. És annak is olyan az ize, mintha klór 15%-os oldata lenne kb:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6) Mcray válasza Nyugdíjas (#5) üzenetére


Mcray
senior tag

Elnézést ha csalódást okoztam. Sajnos a reakciók csak alátámasztják hogy itt máshogy gondolkodnak mint ott. Én meg max őrlődök a 2 térfél között. De azért köszi hogy elolvastátok.

Viszlát, te meg ne aggódj, kerítek időt majd arra is. Peace

Volt nagyváros is meg kisváros is :)

Ki akar téged elhajtani Kalandor? Egy Tourist látnivaló aki abból él hogy így néz ki?

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7) Rive


Rive
veterán

300 éve még magunk alá ürítettünk míg Indiában az Indus völgyi civilizáció 5000 éve csatornahálózatokat épített városai alá
Eléggé köztudott - annak kellene lennie - hogy mibe is kerültek anno az efféle játékok. Egy-két csatornázott város az akkori körülmények között tízakkora vagy még több (falusi) népesség totális kizsigerelését jelentette. Igen, mi itt a fiatal, csicska ejrópa városaiban háromszáz éve még - effektíve - az utcára sz@rtunk és örültünk, ha levitte a trutyit az eső, Indiában meg sokezer évvel ezelőtt tényleg volt néhány város csatornázással. Most viszont itt Európában a népesség cirka 98 százaléka angolbudiba sz@rik - undiában meg mekkora is az adott arány változása, hm?

Mire is legyenek akkor büszkék ezügyben a népek? Itt háromszáz év alatt sikerült megoldani, amit ott többezer alatt sem. Hümm :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Nyugdíjas válasza Mcray (#6) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem nem okoztál csalódást különösképpen, inkább a cim és az irás közt nem látom a párhuzamot. Az csalódás.
Ahogy yetike elég szépen leirta, hogy egy picit szerintem is "hirtelen" volt az irás. Talán jobban alá kellene támasztani pár ponton. Én sokmindent nem igy láttam, de ugye nem egyforma emberek vagyunk, tehát ez teljesen elképzelhető számomra...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9) Viszlát válasza Mcray (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem-nem, baromira félremagyarázod. Egy kicsit szállj le a lóról és értsd amit írtam. Ha arról akartál írni, hogy milyen gondjaid vannak a különbségekkel, akkor ne adj olyan címet, ami egy ajánlóra utal. Egy ajánló pedig sosem azon alapszik, hogy ott azért jó, mert itt szar.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) Nyugdíjas válasza Viszlát (#9) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na, ezt akartam én is mondani :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) Mcray válasza Nyugdíjas (#8) üzenetére


Mcray
senior tag

Igen egyet értek. Köszi

Viszlát: Egy ajánló pedig sosem azon alapszik, hogy ott azért jó, mert itt szar.

Mondtam én egy szóval is hogy olyat fogok írni? Ez ilyen lett tény, hirtelen, az is igaz.

De a lényeg nagyon nem ment át a rostán...És ezt sajnálom. Pont úgy reagáltatok rá, amitől a legjobban féltem.

Ez az írás az ottani emberekről szól. Egy valaha erős de megvert, és megtépázott népről ami, nagyon is hasonlít a magyarhoz. De ott mégis tudnak az emberek mosolyogni, örülni, szeretni. Itt meg nem ezt látom és én is egyre inkább elfelejtek "indiai" lenni...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#12) tildy


tildy
nagyúr

Egy indiai lánnyal beszélgettem többször is , sőt járt nálunk is.
Nos ő nem olyan rége ment el át a HPhez, merthogy ott jobban lehet keresni. Emlékeim szerint 800€-t mondott per hó, és rengeteget utazik. Tehát ott is fontos a megélhetés, ő spec a jobb pénz jobb munk amiatt váltott.
Viszont a család az nagyon központi helyen van, mindig telefonált nekik:)

Tényleg mindig mosolyognak, no meg afénykép, imádnak fényképezkedni.
Csípem őket:) Legalábbis azt a párat akit ismerek.
az vicces volt, mikor itthon egy romacsávó fel akarta szedni:) No akkor kiselődadást kellett tartani , hogy kik a cigányok, miért hitték őt is annak, stb... Sosem hallott még a cigányokról.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Mcray válasza tildy (#12) üzenetére


Mcray
senior tag

Igen a család és az idegenek felé érzett kedvesség.

Ami nem teljesen világos. Miért utal a cím ajánlóra?

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#14) tildy válasza Mcray (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

:) Szeretnék egyszer eljutni oda, mondjuk engem is Goa érdekel :DDD Meg New Delhi (odavaló az ismerős).

Milyen apropóból éltetek kinn amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Mcray válasza tildy (#12) üzenetére


Mcray
senior tag

Igen az vicces amikor lecigányozzák őket és el kell nekik mondani hogy tulajdonképpen most sértettek meg őket, mire ők jót derülnek rajta :K

Főleg Delhiben éltünk. Telente mentünk Goára. Sajnos már az sem a régi. Angol cégek kivásárolják romantikus parti bambuszcsárdákat ahol jó kis tengeri herkenytyűket ettünk és bebetonozzák a partot modern hotelekkel :((( :((( :(((

Tildy, te vagy az egyetlen aki nem húzta fel magát ezen az íráson. Mintha értenéd mit próbáltam elmondani.

Nevelőapu a hadseregnek szerelt, épített Pakisztánt figyelő radarokat

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16) tildy válasza Mcray (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert a számomra fontos részlet(ek)et ragadom ki ;) Ahogyan mások meg azt, ami nekik lényeges/szemet szúrt. Csupán ennyi. :U
Jahm és imádom ha mesélnek, szóval igen , írj még arról mi van kinn (ne hasonlítsd ehhez ami itt van se jó, se rossz értelemben ) , a többiek is ezt hiányolják szvsz .

Viszlát: Úgy látom egyre gondoltunk ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Viszlát válasza Mcray (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarok flémelni, úgyhogy ez lesz az utolsó hozzászólásom.

Ez az írás az ottani emberekről szól.

Elhiszem, hogy erről akartál írni, de ez baromira nem sikerült, amit mint korábban is írtam, sajnálok, mert annak örültem volna. Töröld ki ezeket a lesajnáló összehasonlításokat, amik sokkal hangsúlyosabbak lettek mint kellene és máris egész más a leányzó fekvése.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) 7 válasza Mcray (#15) üzenetére


7
addikt

"Tildy, te vagy az egyetlen aki nem húzta fel magát ezen az íráson. Mintha értenéd mit próbáltam elmondani."

Kikérem magamnak, az én hsz-emből is sugárzik, hogy értem és nem lettem tőle agresszív, csak azt valahogy ignoráltad :P

(#19) Mcray válasza Viszlát (#17) üzenetére


Mcray
senior tag

Kivágtam pár részt amit javasoltál. Így meg jó rövid lett :) :)

Bocsi Yeti! Most látom amit szerkesztettél :R Akkor nincs harag?

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#20) 7 válasza Mcray (#19) üzenetére


7
addikt

Miért, eddig volt harag?

(#21) Mcray válasza 7 (#20) üzenetére


Mcray
senior tag

Részemről nem :))

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#22) Nyugdíjas válasza 7 (#18) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hasonló képpen...
Sőt! Én is láttam/tapasztaltam miről beszél a cikkiró, de valahogy nekem nem ezek jötte le. Ebből is látszik, hogy valóban van "India ezer arca":D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kár az európai lakosságot az indiaiak alá rangsorolni.
Szó volt már a higiéniáról, amely Indiában meglehetősen hiányos.
A kasztrendszer is szóba került. Milyen alapon skatulyáz be egy újszülöttet a társadalom?

"De ott mégis tudnak az emberek mosolyogni, örülni, szeretni."
Mi is tudunk. Csak mi képtelenek vagyunk gátlástalanul szaporodni, miközben saját megélhetésünk sincs biztosítva. Ó persze, majd az istenek megoldják gondjainkat.

Az ifjú feleség szép hozománnyal rendelkezik. Pontosabban nem ő, hiszen a férj a vezércsődör. Nos, apuci szalad a feleség szüleihez, hogy adjanak még pénzt, mert nem akar szűkölködni. Nem kap? Az asszonykát baleset éri. Legsürübb a tűzhely felrobbanása.
Lehet mosolyogni, örülni.

Meghal a férj, tragédia. Főleg a feleségének. Neki is égnie kell a halotti máglyán.
Lehet mosolyogni, örülni.

Amennyiben butaságokat beszéltem, betudható az ismeret terjesztő tévéműsoroknak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) tildy válasza Vakegérke (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem kb annyi lehet egy távoli országról a valós tudásunk, mint annak a távoli ország lakójának a mi országunkról.

Persze lehet általánosítani, csak lehet ez kb olyan lenne, mint a :ja a amyagarok akik lóháton közelekednek és összetákolt vályogviskókban laknak, és a gyereke a nagyapjának szül gyereket ? Persze van ilyen is. Itthon.Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Nyugdíjas válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amennyiben butaságokat beszéltem, betudható az ismeret terjesztő tévéműsoroknak.
Itt-ott,de sajnos egy pár helyen valóban igy van. Bár általános az igaz, hogy már egyre kevésbé fontosak a legtöbb államban(mert India is több álalmból áll) az ilyen "hagyományok". Ők is erősen "nyugatiasodnak".
Meg leginkább területenként-államonként változik, hol milyen keményen rgaszkodnak az ilyen régi szokásokhoz, illetve egyáltalán mifélékhez ragaszkodnak... Mert itt aztán van variációs lehetőség:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26) Mcray válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Mcray
senior tag

Ott a pont Vakegérke. A Tűzhely és az apuci kunyerál pénzt még él.

A feleséget már rég nem égetik el a halott férjjel, maximum Szekta szinten, de az meg már divat az egész világon gondoljunk csak a Japán vagy az Amerikai öngyilkos szektákra.

A szaporodásról meg annyit hogy az ottani életszínvonalhoz képest tényleg sok gyerek születik, de a puritán élet mellé elférnek, és nem mennek kábeleket lopni hanem kimennek szántani inkább. BECSÜLENDŐ, nem leszólandó szerintem.

Nálunk mi van? Majd 25 vagyok és szeretnék 1 szem csöpséget és hó végére NULLÁN vagyok. Így se lakásom, se gyerekem nem lesz, ha csak nem adom el a lelkem az ördögnek értsd nem vezsek fel 40 évre hitelt... És itt nem díjazzák a családi kisvállalkozásokat amik a megélhetést segítik. Az EU pont ezeket lehetetleníti el...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#27) Vakegérke válasza Nyugdíjas (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Ők is erősen "nyugatiasodnak"."
Én úgy értelmeztem az írást, hogy fel kéne néznem az indiaiakra. Akkor értsem úgy, hogy mégse?
Mértékadó, gyönyörű hagyományaikat feladják, és rátérnek a lebecsült nyugati ösvényre?

Elmaradtak hozzánk képest, vagy nem?
Ha nem, akkor nem vagyok méltó rá, hogy kritikát mondjak róluk, hiszen nem érem fel ésszel mindazt, amit ők képviselnek.
Ha igen, akkor némileg bántó, hogy alájuk rangsorol minket a szerző.

Amely országban még létezhet olyan, mint az érinthetetlen kaszt, a feleség köteles férje után halni, mert a tulajdona, nem nevezhető civilizáltnak.

Mcray: Nem mondtam, hogy nálunk minden cukor. Mégis örülök, hogy itt hozott az anyám világra.
Más kultúra, más nép. A miénk nem sorolható az indiai alá, ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Mcray válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Mcray
senior tag

Nem alá soroltam, hanem mellé. Más ez más az, és mint minden ilyen esetben sokat tudnak az emberek egymástól tanulni.

India rendelkezik elmaradott régiókkal, de olyan erős ipara és mezőgazdasága van hogy gazdaságilag példamutató. A szegény régiókat meg nem nézik le hanem segítik. Ez is példamutató.

Az hogy valamit elsőre így olvasott formában kapsz és nem érdted az téged nem minősít sehogy sem. Ha találkozol vele majd megérted és esetleg segít amit itt olvastál.

Az hogy nyugatiasodnak elég érzékeny téma. Mit jelent nyugatiasodni? Egyeseknek az hogy már ott is van HUMMER H2, másoknak az hogy ők is hallgatnak rock és pop zenét.

Az hogy feladnak olyan törzsi szokásokat amik a mi(a nagyvilág) ősi rituáléinkra is hasonlítanak pl emberáldozat, földáldozat stb még nem lesznek kevésbé értékes emberek, csak könnyebb lesz velük kommunikálni, ismerkedni stb.

Én is örülök hogy itt születtem, de annál még jobban hogy ott lehettem 8 évet. :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#29) Vakegérke válasza Mcray (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Én is örülök hogy itt születtem, de annál még jobban hogy ott lehettem 8 évet."

Jó végszó, legalábbis annak tekintem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Nyugdíjas válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem is fel kellene. Nagyon sok mindent tanulhatnánk tőlük, de ez kb. mindenkivel igy van(najó, az USA-tól jelenleg nem sok mindent szeretnék ;] ). Nekik is lenne mit tőlünk minden bizonnyal. Ha objektivek akarunk lenni...
Mértékadó, gyönyörű hagyományaikat feladják, és rátérnek a lebecsült nyugati ösvényre?
Igen, pontosan. Szerintem érdemesebb lenne megőrizni azt az ősi kultúrát ami van nekik(és nem feltétlenaz egyes vallások/félistenimádók körében elterjedt negativ csengésű dolgokra gondolok, mint pl. a feleség köteles a férje után halni). Ráadásul én nem nagyon láttam ott ilyesmiket, és ugy igazából elég rendesen UFO-nak érzetem ott magam,de ezeket már a mai indiaiakról nehezen képzelném el valahogy. Persze bazinagy ország, sok helyen nem voltam(pl. Goa(ide nem is vágyom), és úgy egyáltalán Dél-nyugati rész)...

Bár a halottégetésről vannak saját képeim,erős idegzetűeknek lehet megmutatom... ÁNTSZ szerintem sirva menekülne ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31) Mcray válasza Nyugdíjas (#30) üzenetére


Mcray
senior tag

Kedvencem: Francia tourist reggel fogat mos a Gangeszben aminek a felszínén 2 centis "Hullahab" úszik a hallottégetéstől, ő meg csak mosolyog és mossa-mossa a hullák meg ott úszkálnak amik nem égtek el rendesen

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#32) Nyugdíjas válasza Mcray (#31) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na, ilyet én nem láttam,de bátor ;]

Mondjuk én voltam Nepálban is, az se semmi móka ilyen szempontból:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33) Mcray válasza Nyugdíjas (#32) üzenetére


Mcray
senior tag

A vicc: 200 kilóméterre északra úsztam a Gangeszben sokszor. Varanaszi város felett a világ egyik legtisztább folyója :K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#34) Nyugdíjas válasza Mcray (#33) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Háát, nemtudom, azért én Varanasiban is láttam halottégetést Gangesz parton:U
Mondjuk ilyen szempontból én "perverzebb" voltam. Mi Kalkutta környékén, már torkolatvidék felé merészkedtünk bele ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35) Mcray válasza Nyugdíjas (#34) üzenetére


Mcray
senior tag

Ajánlom hogy nézd meg műholdtávlatból a torkolatot. Dúrva.

Ja és szerencsés vagy mert ha egy Gharial elkapott volna akkor indiai aligátorkaja lettél volna :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#36) Nyugdíjas válasza Mcray (#35) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolod, hogy bementem messzebbre a parttól, mint 1,5m? :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) Mcray válasza Nyugdíjas (#36) üzenetére


Mcray
senior tag

Örülök hogy jártál ott. Nekem kelet india kimaradt. Én főleg a pakisztáni határt sértettem meg illegálisan. Ki is kergettek onnan egyből :DD :DD

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#38) Nyugdíjas válasza Mcray (#37) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem kijutott szinte minden országrészből, de mivel üzleti ügyben jártunk, igy többet is láthattam volna ennél,de azért 2x2 hónap alatt láttam egy-két dolgot:U Más bolygó, na!:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#39) Rutilus


Rutilus
csendes tag

Nővérem utazgatott mostanában pár hónapot Ázsiában (Nepál, Banglades, Kambodzsa, India, Thaiföld, Indonézia), és szerinte messze a legrosszabb hely volt India. Egyrészt higiéniai szempontból (rohadó tetemek az utcán, hihetetlen mennyiségű szemét és légszennyezés a nagyobb városokban), másrészt azt mondta, hogy az emberek messze ott voltak a "legbunkóbbak". Ahol lehet, megpróbálták átverni, hihetetlen agresszív koldusok, stb. Egyszóval elég lelombozó véleménnyel volt Indiáról, pedig én is mindig kíváncsisággal fordultam e felé az ország felé. Érdekes a te szemszögedből is hallani róla.

(#40) blunt válasza Mcray (#6) üzenetére


blunt
aktív tag

arról azért ne feledkezzünk meg, hogy indiában még a vonaton is a saját kezükkel törlik ki a seggüket, mert nincs wc papír. és ez ott normális.

akkor ki is a primitív?

(#41) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Általában a primitív létformában élő emberek boldogok..

Off:a tehenekről miért nem ír senki? ;]

(#42) Mcray válasza Rutilus (#39) üzenetére


Mcray
senior tag

Aki Ázsiába megy annak mindig azt tanácsolom, hogy ha egy boltos/taxis mind1 mond egy árat akkor Ő mondja annak az árnak az 1 századát mondja és mindjárt nem úgy kezelik, hogy "NA EZT HÚZZUK LE", hanem ejha, ez ismeri itt a dörgést :)

Egy hete jött Budapestre egy kolléga Skóciából és a reptérről 100 FONTÉRT hozták haza...

Tehát ez nem indiai jelenség, hanem "verjük át a külföldit jelenség"

A levegőről csak annyit hogy a Ferenc Körúton mocskosabb szmogot szívsz mint bármelyik indiai nagyvárosban...

Rohadó tetem az utcán. 8 év alatt egy ilyet sem láttam, pedig minden nap jártam a koldus negyedekben.

Koldus itt is aggressív, szintén általános jelenség nem indiai.

Fentebb írtam hogy pár évet le kell "húzni" Indiában, hogy tudd, hol találod meg a szépet, és az van bőven. Vad erdők élővilággal, tavak, hegycsúcson puritán szállók iszonyat kilátással, de az abszolút kedvenc: ÚTSZÉLI RETKES KIFŐZDE, NUKU HIGÉNIA(legalábbis látszólag) és mégis ott ettem életem legjobb lencsefőzelékét és semmi bajom nem lett tőle. Akkor határoztam el hogy soha többé palackozott víz, és utána egyszer nem lettem beteg, míg addig míg a palackozott klórt ittam, mindig beteg voltam. :) :) :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#43) Rossi válasza Kalandor (#4) üzenetére


Rossi
addikt

Ott a pont! :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#44) Rossi válasza Mcray (#26) üzenetére


Rossi
addikt

Én majd 23, és ugyanez a problémám! Szóval szívemből szóltál!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#45) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

India tényleg egy más világ. Nemrég olvastam egy nagyon jó könyvet amit lehet sokan olvastak már (G: Hajnóczy Rózsa Bengáli tűz) ami számomra tényleg jól bemutatta az ezerarcú Indiát.

Szerintem tényleg arról van szó hogy szinte minden nép tanulhatna a többitől valamit, hiszen mindenhol tökéletlen emberek élnek, és minden civilizációnak megvan a maga árnyoldala. :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#46) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

A cikkírónak csak egyet tudok javasolni:
go repülőtér és hajrá költözés ki indiába. Nem kell egy ilyen szánalmas, kulturálatlan maga alá szart még 300éve is, boldogtalan Európában élni:
Viszlát!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) Rossi válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Rossi
addikt

Én még most is magam alá szoktam, mivel magam fölé, vagy mellé nem menne...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#48) Solten válasza Rossi (#47) üzenetére


Solten
addikt

Jaja fura dolog ez a gravitáció... :D

Saor Alba

(#49) Vakegérke válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elég sarkosan fogalmaztál.
Azt nem szabad elfelejteni, hogy barátunk 12 éves koráig tartott a mámor. 8 év az meghatározó, pláne, ha gyerek fejjel éljük meg.
Mcray nem dedós már, felnőtt fejjel talán másként élne át, értelmezne mindent.

"ÚTSZÉLI RETKES KIFŐZDE, NUKU HIGÉNIA(legalábbis látszólag) és mégis ott ettem életem legjobb lencsefőzelékét és semmi bajom nem lett tőle."
Nos, ha látszólag nincs higiénia, akkor szerintem gyakorlatilag sincs. Jó gyomra van barátunknak.

Részemről kiszálltam a csörtéből. Nem kívánom meggyőzni Mcray barátunkat arról, hogy nem a sokezer éves kultúra a lényeg, hanem a jelenlegi, és legalább a minimális higiénia.

Nézd, ha Mcray barátunkat annyira húzza a szíve, úgyis veszi a kalapját, és Indiából fog írni az élményeiről.

Azért van még valami, ami fojtogat.
Volt egy riport a TV-ben, egy kamasz volt a riportalany. Valamelyik felmenőjét szólította a munkája Indiába, így sok évet töltött el ott. Játszott az ottani gyerekekkel, és javaslatai is voltak, hogy mit játsszanak, milyen szabályokkal. Kapásból elutasítottak mindent a helybéliek, hiszen egy idegen mondja, tehát nem lehet jó.

Csókoltatom az összes indiait.
Elvagyok nélkülük, ők is legyenek el nélkülem. Hajlandó vagyok évente egy szappant áldozni a tisztaságuk oltárán.

A zenéjükért viszont rajongok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Mcray válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Mcray
senior tag

Ha jól tudom, tegnap helyesbítettem az íráson és pont az általad említett 300as részt kiegészítettem, hogy érthető legyen, ha már elsőre tényleg nem volt az.

Vakegérkének meg igaza van. Tényleg gyerekfejjel éltem át és úgy sokkal szebb sok dolog.

"Azért van még valami, ami fojtogat.
Volt egy riport a TV-ben, egy kamasz volt a riportalany. Valamelyik felmenőjét szólította a munkája Indiába, így sok évet töltött el ott. Játszott az ottani gyerekekkel, és javaslatai is voltak, hogy mit játsszanak, milyen szabályokkal. Kapásból elutasítottak mindent a helybéliek, hiszen egy idegen mondja, tehát nem lehet jó.
Csókoltatom az összes indiait.
Elvagyok nélkülük, ők is legyenek el nélkülem. Hajlandó vagyok évente egy szappant áldozni a tisztaságuk oltárán.
A zenéjükért viszont rajongok."

Engem meghallgattak, miután hajlandó voltam az otthon tanult EURÓPAI LENÉZÉST( amit most itt is tapasztalok részetekről) magam mögött hagyni, és bizony játszottunk számháborút, focit és egyébb "indiaidegen" dolgot. Talán a TV-ben levő kamaszlánynak kellett volna leszállni a magas lórol, ahogy korábban ti javasoltátok és neki is kellett volna kicsit Cricketetezni, vagy amit a lányok szoktak: Bújócska-fogócskázni.

Az Indiaik köztudottan nagyon igényes és tiszta népség, akik attól sem riadnak vissza ha jeges vízzel kell mosakodni. Ismerik, sőt használják a szappant és ha van valami, ami miatt egy magunkfajta NYUGATI problémázhat az a szag, amit az elfogyasztott erős fűszerek okoznak. Ti talán nem esztek hagymát? Vagy erős paprikát?

Furák vagytok mind. Legalább vagytok toleránsak bármi idegennel szemben mint ezzel az írással szemben, mert nem ismeritek, vagy értitek meg, hiába töröm magam és segítek magyarázni.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#51) tildy válasza Vakegérke (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Játszott az ottani gyerekekkel, és javaslatai is voltak, hogy mit játsszanak, milyen szabályokkal. Kapásból elutasítottak mindent a helybéliek, hiszen egy idegen mondja, tehát nem lehet jó.
Mintha ez nem lenne meg itthon is. Nem kell ehhez indiába menni....

Elég csak arra gondolni ha valaki városi kisgyerek kiköltözik a faluba, és "elvárják" hogy az ottani szabályok szerint be is illeszkedjen.
Nekem spec nem sikerült, és a fenti metódus érvényes volt itthonra is..Semmi nem volt jó, amit én javasoltam, mindig próbáltak lenyomni arra a szintre, ahova tartoznom KELL, és nem pedig oda amilyen szinten vagyok. Gyerekként ze hatalmas törés volt a számomra, főleg hogy oylanhelyről jöttem, ahol a tehetségesebbeket segítették.... Szóval nem értem miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) tildy válasza tildy (#51) üzenetére


tildy
nagyúr

Mégvalami: Tv műsorok pont arról híresek , hogy objektívek ugye :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#53) Mcray válasza tildy (#51) üzenetére


Mcray
senior tag

És a LÉNYEG ami kimaradt az írásból de meg kell említenem.

A szüleim nem egy puccos, gazdag,elkényeztetett indiai csemetéknek fenntartott iskolába írattak hanem egy olyanba ahol 90%-ban szegény-közép rétegből származó gyerekek voltak, és néhány gazdag hülyegyereket PONT AZÉRT hozott oda az apja, hogy tiszteletet tanuljon a "MÁSSÁG" felé, és ez az iskola ebben sikeres is volt.

Azok a gyerekek akiket említettél vakegére, az "elit" sulikba jártak... És indiában olyanokból van 10, míg olyanokból amilyenbe én is jártam van 100000...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#54) Vakegérke válasza Mcray (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Furák vagytok mind. Legalább vagytok toleránsak bármi idegennel szemben mint ezzel az írással szemben, mert nem ismeritek, vagy értitek meg, hiába töröm magam és segítek magyarázni."

Fura nép a magyar. Képes együtt élni szlovákokkal, svábokkal, szerbekkel, kínaiakkal, hadd ne soroljam.
A fölöttem lévő lakást cirka egy évig indiai pár bérelte. Az általad is említett ordenáré bűz miatt szóltunk nekik. Becsületükre legyen mondva, többé nem volt érezhető. Semmi probléma nem volt velük.

Magyarázhatod napestig, akkor sem leszek képes elfogadni a feleség feletti tulajdonjogot, a kasztrendszert, az igénytelenséget.

Azt is ismeretterjesztő filmben láttam, hogy egy öreg profi épp egy szerencsétlen kislány biztos jövőjét hogyan alapozta meg. Húzta, tekerte, nyomkodta a karját, lábát, hogy deformálódjon. Hát persze. Szép kis nyomorék lesz, majd koldulni fog. Már megbocsáss, ember az ilyen? És a szülőket verje meg az Isten, vagy ne?

Elférünk ezen a bolygón. Éljék csak saját életüket. Kár, hogy az általuk a légkörbe bocsájtott szennyező anyagok miránk is hatással vannak, és nem igazán köti őket a Kyotoi egyezmény.
No igen, iparilag fejlettek...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) tildy válasza Vakegérke (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Itthon meg megveretik magukat bizonyos nők, mert a sérült gyerek(ek) után több pénz jár.
Vagy hogy beadják állami gondozásba a gyereket, majd valami rokonnal kivetetik onnét, és ugy e anevelőszülőket valami 80 ronggyal támogatja az állam:U

Már megbocsáss, ember az ilyen?

Lehet hozni a példákat, de az hgoy mia jellemző egy adott országban, azt nem ismeretterjesztő filmekből fogod megtudni, hanem ha majd saját bőrödön megtapasztalod. (És most nem India mellett, és MO ellen beszélek.... )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) Vakegérke válasza tildy (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tény, hogy itthon is lenne takarítani való...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57) Ősember


Ősember
őstag

a cigányozás csak europában divat :D akiket csuklobol lecigányozok, azokat pl kanadában kelet-indiainak nevezik.
viszont a cikk egy emlékkép alapján irodott. 4 éves kortol voltál kint, tehát már akár oviba is járhattál indiában, vagy ha akár elsö osztlytol is, abban a korban egy gyerek sem tagadja ki a másikat azért, mert annak csak. ha normálisan viselkedtél elfogadtak, ennyi. kisgyerekeknél ez teljesen normális. késöbb meg gondolom velük együtt jártál iskolába, ugyan abban az osztályban. persze hogy nem közösitettek ki, de ezen miért kell csodálkozni? :F
abban az idöszakban éltél kint, amikor te még böven tanultál, fejlödtél és hozzáigazodtál az ottani dolgokhoz. nem jártál tul sok europai kajáldában, persze hogy más lett a higiéniai standardod.
vagy csak hogy pár helyi példával jöjjek, ki az aki itthon ilyen fiatalon panaszkodik? nem vagyuk tul sokan... a kisgyerekek egyszerüen máshogyan látják a világot. nekik sok minden nem számit.
szerintem most ha visszamennél teljesen mást irnál. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#58) Mcray válasza Vakegérke (#54) üzenetére


Mcray
senior tag

Ok lassan feladom :) Látom hiába jártatom, hogy nem úgy van ahogy a TV-ben láttad, legalábbis pontosan azt látod a TV-ben amit itt is látsz, ha bekapcsolod és mutogatják:

A fogatlan cigányt, aki büszke mert 13 éves lánya már a második gyereket várja.

Az én "felnőttesebb" szemem csak azt látja hogy a mi, te és én által egyformán szeretett kis Magyarországunk a népi sokszínűségével és minden jóságával rohamtempóban épül lefelé.

Fogy a lakosság, összeomlik az adórendzser, a gazdaság, a nyúgdíj, az oktatás és minden, és én örülnék a legjobban ha ez nem így lenne!

India ellenben ebben az örökmozgó ping pongban éppen most jön felfelé és teljesen igazad van, hogy milyen áron. Légszennyezés, vízszennyezés stb.

Most jelenleg, India semmivel sem igénytelenebb, mocskosabb mint a mi hazánk, de csak akkor látható pontosan ha arányaiban nézed a 2 országot. Nem pedig a TV-t. Ha nem hiszel nekem, utazz oda és nézz körül.

Ha szükséged van egy listára a helyekről, hogy mit nézzél meg, hozzám bátran fordulhatsz, mert mutatok neked szépet és csúnyát is, ugyanúgy ahogy itt is szép pl Zebegény, Visegrád csak hogy a kedvenceimet említsem, és itt is undorító a belváros ahol az ember sűrű húgyban tapicskol és a hajléktalan ott szarik vagy pisil a bejáratban.

India is PONT ilyen. Ez tény, "nem ígéret" :R :K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#59) Mcray válasza Ősember (#57) üzenetére


Mcray
senior tag

Amikor ott voltam mindig meséltem a családnak milyen gányok a wc-k tehát, engem foglalkoztatott a dolog 6 éves kortól. Ha elmentünk indiaiakhoz vendégségbe ott szép tisztaság volt, mint nyugaton bárhol. A nyugati kajáldában meg ugyanúgy nem vagyok hajlandó nagy dolgot végezni mint az indiaiban, mert mindkettőben le van húgyozva a támla stb.

Van egy jó viszonyítási alapom, és mint Tildy is mondta, ez nem india mellett és magyarhon ellen kampányolás hanem egy élménybeszámoló a másságról :)

Pontosan ezt írnám ha visszatérnék :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#60) Nyugdíjas válasza Ősember (#57) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A "tisztasági-szandardok"-ról azért lenne pár észrevételem...

Itthon nem sok hajléktalant láttam még aki az utcán alszik, felkel reggel a padon, elmegy a legközelebbi (akár hidegvizes) utcai-kúthoz, és megfürdik. Többnyire szappannal.:D

Én ezt láttam ott. Utcai kifőzdében én sem ennék/mertem enni. De én valahogy nem láttam ezt a fokú igénytelenséget/bűzt/piszkot amiről beszéltek. Pedig én voltam ott, és nem túristáknak fenntartot részeken jártam,mert nem nyaralni voltunk...

Más világ, máshogy kell hozzáállni, de ha kicsit változtat az ember a gondolkodásmódján, akkor nagy élmény.

De india-szag az létezik, ez ténykérdés:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#61) Mcray válasza Nyugdíjas (#60) üzenetére


Mcray
senior tag

"De india-szag az létezik, ez ténykérdés"

Naná hogy létezik...főleg amikor kilépsz a légkondis 1. osztályról és megcsap. Olyan sűrű mint a víz szó szerint amikor Monsoon van és 100%pára. Na az halál. 3 hónap kín szenvedés, de az év többi részén szuper idő van és az india szag is enyhébb sokkal.

Köszönöm az objektív hozzászólást Nyugdíjas :K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#62) Nyugdíjas válasza Mcray (#61) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jóhogy objektiv, háá én is voltam ott, szerencsére még megyek is;)

Az valóban kemény, mikor kilépsz a reptéren a terminálból, és fejbe vág a 40fok, 120% pára:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#63) Rossi válasza tildy (#55) üzenetére


Rossi
addikt

Na ez új... Azt hittem, hogy azokról a bizonyos emberekről már nem lehet rosszabb a véleményem, de az lett.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#64) Dare2Live válasza Mcray (#50) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aha intoleránsak vagyunk.
Ha van vmi amit gyülölök az a rasszizmus, a más kultúrájának, gondolkodásmódjának a lenézése.

Mit olvasok itt?
Hogy durván sokszor megaláztak, megvertek egyetlen dolog miatt: Mert más volt a börszined, a gondolkodásmodod.
Furván fajgyülölő rasszisták ezek az Indiaiak.

Ahogy írod a 300as részben (ami mondjuk pöppet ferdít de tekintsünk el ettöl): Ugyanezt gondolják az Európai kultúrárol is: Lenézik mert más, vagy mert bizonyos dolgok késöbb fejlődtek ki ott.
A Nácizmus jutott hirtelen az írásodrol: Indiárol eszembe.

Ezek után külön gyönyör, hogy leirod, hogy ők mennyire toleránsak, ha te már bizonyítottál. Jah MOon is még a legszélsőséesebb réteg a skinek is tisztelik azokat a cigókat akik már bizonyították, hogy dolgosak, szorgalmasak de az első reakciójuk a leköpés, a lenézés esetenként mint ami veled történt a megverés pont mint ahogy te leirod nem egy szélsőséges réteget hanem egész Indiát.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65) Vakegérke válasza Mcray (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne add fel.
Írtál valamit, mások is elmondják a véleményüket. Ez benne volt a pakliban, számíthattál rá. Vagy baj lenne, ha sokan nem értenek Veled egyet?

Jó, tudom, a TV hatásvadász, szívesen mutogatja az elrettentő dolgokat.
Viszont a koldulásra szánt gyermekek szándékos rokkanttá tétele tény.
Az asszonyka arcába robbanó tűzhely tény.
A mértéktelen környezet szennyezés tény.
Jó, nem folytatom.

Nekem két gyermekem van. Nem mérlegeltem, hogy előbb ugye a lakás, aztán az autó, egyéb vagyon, és csak aztán "szülünk". Fogy a lakosság, főleg a magyar, ez tény.
De mondd, Te vállalsz gyermeket? És ha igen, mikor? Bocs, nem ismerem családi állapotod. Értsd úgy a kérdést, hogy nős létedre hajlandó vagy növelni a népességet? Ugyanis ettől (is) függ országunk jövője.

Hurrá, éljen, India feltörekszik. De milyen áron? Mérgezik a környezetet, és nem csak sajátjukat, hanem az egész világét.

Nézd, Mcray barátom, én csodálom kultúrájukat, imádom a zenéjüket, vonzódom a buddhizmushoz. Viszont eszem ágában sincs, hogy személyesen megtapasztaljam a mocskos kifőzdék légkörét, avagy megfürödjek a (khm...) nem túl tiszta szent folyóban.

Tisztelem véleményed, álláspontod. Elmondtam, kinyilvánítottam a sajátom, és nem személyed ellen irányultak bejegyzéseim.
Neked volt szerencséd megtapasztalni valamit, amelyre szívesen emlékszel. Bármit mondtam, nem az emlékeid akartam bemocskolni, ezt remélem érzed.

Sarva mangalam asti.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) tildy válasza Vakegérke (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Hurrá, éljen, India feltörekszik. De milyen áron? Mérgezik a környezetet, és nem csak sajátjukat, hanem az egész világét
Erről eszembejutott vállgazd tanárom előadása, melyben azt mondta, hogy ugyanezeken a folyamatokon végigment Európa is, és most jönnek a feltörekvő államok , és mondják , hogy amit nekünk 1-2 száz évvel lehetett, azt nekik is hadd lehessen.
És a legnagyobb poén, hogy pont az mondja meg ezeknek, hogyy jajj mnemár, meg nem kéen , meg vegyetek ilyen olyan tisztító blablabla berendezést, akinek anno senki nem korlátozta ilyetén dolgait. Tutod amit szabad nekem, azt nem szabad neked???

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) Vakegérke válasza tildy (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen.
Csakhogy ha így folytatjuk, meghalunk. Nekem mennyi lehet még? Húsz év? Neked jóval több. Akarsz mérgezett levegőt szívni, fertőzött vizet inni? Vagy sokat fizetni, hogy egyiket se kelljen?
Ózonlyuk, és társai. Kell ez nekünk? Mi lesz a gyermekeinkkel?

Firkálhatunk egy táblára gátlástalanul, de egyszer betelik. Bármit, akár egy vonalkát firkantanál rá, káros lenne a korábbi tartalomra.
Jó, nagyon buta hasonlat, tudom.

Élünk egy viszonylag kicsinyke bolygón, lassacskán kiuzsorázzuk. Kitermelünk mindent, amire szükségünk van, és hasznot hozhat. Az iparosodás nevében mérgezzük a levegőt, ihatatlanná, mérgezővé tesszük a vizeket. Jól van ez így?

Amit nekem szabad, azt Neked is, ez természetes.
Csakhogy amikor én huncutkodtam, akkor még elenyésző, mondhatnám mérhetetlen volt a negatívum. Most, hogy Te akarod megtenni ugyanazt, már katasztrofális következménye lehet. Akkor most szó nélkül kéne tűrni, hogy huncudkodsz?
Hibás voltam, sajnos utólag látom be, mivel az okosok is későn mutattak rá. Viszont legalább látható, hogy milyen példa nem követhető.

Most akkor szennyezzünk,vagy ne?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) Dare2Live válasza Vakegérke (#65) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nem értek sokat Indiához de te is ilyen durván fajgyülölőnek mások kultúráját lenézőnek tartod őket mintahogy Mcray bemutatja őket?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69) Vakegérke válasza Dare2Live (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tartom magam buta gyereknek, de nem értem kérdésed, már meg ne haragudj. Bizonyára tűl fáradt vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) Mcray


Mcray
senior tag

érdekes egy olyan népet fajgyűlölőnek nevezni ami 25 ország méretü államban él és nem olyan régen 200 kiskirályság uralta, mind külön hagyományokkal, bőrszínnel, és kultúrális értékkel.

Ráadásúl még le is náciztad ezt az írást... :C :C :C

Gratulálok, felterjesztelek a legjobb általános műveltséggel megáldott PH's címre. :R :R :R

Legközelebb ha Frankfurtról írok, majd külön kiemelem, hogy mindenki lássa, hogy NEM NÁCI ÍRÁS. Remélem, ez megnyugtad majd...

Ne haragudj de szereztél nekem egy jó napot. Ilyen marhasággal még egy skinheadtől sem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#71) pereces


pereces
tag

Lehet hogy félreértem az írásodat, de nekem leginkább az jött át hogy mennyire jó volt ott itt meg semennyire sem az. Itt átvernek, kirabolnak, lenéznek, piszok mindenfele stb. egy szóval itt minden nagyon sz.. rossz. Nekem ez például nagyon rosszul esik, mert szerintem ez nem teljesen igaz.

(#72) Mcray válasza pereces (#71) üzenetére


Mcray
senior tag

Köszönöm a higgadt hozzászólást pereces. Szerinted nem teljesen igaz. Igazad lehet, talán nem teljesen az, hiszen nem is egy fikázós írás ez. Örülök annak hogy Nyugdíjas, aki járt kint és nagyon kritikusan bírálta ezt az írást, végül mellém állt és ki merte mondani hogy: Én ott voltam, és láttam, tehát nem teljesen hülye ez a srác és mond valamit. Ez az objektív véleményezés hiányzik nekem főleg azoktól akik még nem jártak ott és csak TV-ből ismerik indiát kb olyan szinten, mint ahogy Jerry Springer showban képet kapunk Amerikáról, mert akiket én ismerek onnan azok nem úgy beszélnek hogy FUCK-FUCK-FUCK, és nem akarnak minden áron egymásnak esni ha bajuk van egymással.

Igyekeztem objektív lenni és objektívitást nélülöző emberek meg lenácizták az írásomat, és eléggé elvették a kedvemet a további írástól, sajnos.

Üdv és jó éjszakát. Mcray

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#73) Dare2Live válasza Mcray (#70) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A te írásodbol márpedig ez jön le.
Mégegyszer hátha összejön:
Leírod, hogy megvertek, megaláztak mert te nem olyan voltál mint ők.
Ezt úgy hívják Europában, hogy: Rasszizmus.

....tovább nem folytatom ott van, az, hogy egy szimpla szöveget nem tudsz értelmezni hát ezvan.

szerk: vki írta ezt:
"úgy érzem, hogy sok helyen labilis a gondolatmeneted, nincs alátámasztva, sarkított, emellé pedig még dogmatikus is. Sok helyen ellentmondásba keveredsz önmagaddal, és sok helyen érzem azt, hogy igazából nincs meg a kellő háttérinformációd, azért írod azt, amit. S akkor még ott az örök probléma is, a helyesírás."
Tökéletesen egyet értek vele, mint Viszlát kritikályával is. Ők talán annyival térnek el tőlem, hogy nem vágták a képedbe, hogy ez a más kultúrájának lesajnálása, alsobbrendünek nézése hol is volt pl meg az Európai történelemben és, hogy, hogy hívják azt ahogy az Indiaiak viselkedtek sokat veled.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74) Mcray válasza Dare2Live (#73) üzenetére


Mcray
senior tag

Kedves Dare2Live!

Mindaz amit idéztél az eredeti szövegre még úgy ahogy rá is húzható de nem erre az átírt szövegre, amivel később nyugdíjas és Tildy is egyetértett.

Rasszizmus??? Amikor itt 12 évesen anyámék beraktak általános 7. osztályba, el nem tudod képzelni miket kellett 2 éven át átélnem olyan srácokkal akik már 6 éve szekálták egymást, és most jött egy idegen "indián"akire rá lehetett szállni.

Nesze neked a hülye rasszizmusod!!! Ezt ugy nevezik hogy gyerekkor, legalábbis mifelénk.

Itt 2 évig ez ment. Ott 1 hét alatt befogadtak és ellenben azzal amit sokan leszűrtek az írásból, teljesen nyitottak voltak mindarra amit képviseltem vagy amit más képviselt más országokból.

JA ÉS RASSZIMUS!!! Érdekes, Indiában a Román, Magyar, Szlovák, Cse, Akkor még Yugoszláv és hasonló emberek SZERETTÉK EGYMÁST.

Akkor mit hívnak rasszizmusnak és egész pontosan hol??? Komolyan kíváncsivá tettél, mert látom ebben a témában otthon vagy. Nem a Terror házában laksz véletlen?

:R De most komolyan, hagyjuk már a rasszizmust. Miért nem hiszel nekem, hogy Indiában nem volt ilyen? :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#75) Dare2Live válasza Mcray (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Érdekes az elöbbi stílus után ez a "kedves"... aztán a végére persze visszatér a stílusod: "Nem a Terror házában laksz véletlen?" grat! :C

"Mindaz amit idéztél az eredeti szövegre még úgy ahogy rá is húzható... "
Hát és nem elképzelhető, hogy én az eredetit olvastam?
És akkor még szerinted is kiolvasható volt belölle? Akkor min vitatkozol, vagy mért csodálkozol?

btw továbbra is javaslom, ha az ott a boldogság és ez meg itt az amit leirtál akkor gó reptér és Viszlát, Élj Boldogan!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) Bundás22 válasza Ősember (#57) üzenetére


Bundás22
őstag

a cigányozás csak europában divat akiket csuklobol lecigányozok, azokat pl kanadában kelet-indiainak nevezik tévedsz soxor magyaroknak nézik a cigányokat, magyar=cigány(éltem 3 évet ott, Kanadában), de sok helyen így van ez nyugaton pl.: németo.-ban

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#77) speeder04 válasza Nyugdíjas (#60) üzenetére


speeder04
csendes tag

"Itthon nem sok hajléktalant láttam még aki az utcán alszik, felkel reggel a padon, elmegy a legközelebbi (akár hidegvizes) utcai-kúthoz, és megfürdik. Többnyire szappannal.:D"

Még nem láttál ilyet? Szerencsés vagy :)

Cool. Cool Cool Cool

(#78) Mcray válasza Dare2Live (#75) üzenetére


Mcray
senior tag

Köszönöm! Igyekszem boldogan élni, míg ki tudom fizetni az új bevezetendő adókat mint pl az intertnet adó.

Amúgy tudok nagyon kedves is lenni ha megismernek személyesen mielőtt leras.... Mind1.

Üdv, Mcray

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.