Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Misály válasza Everman (#348) üzenetére


Misály
addikt

"Ha adatszinten megvan a kompatibilitás, akkor kit érdekel más, főleg, ha rendszer és alkalmazás szinten amúgy is mindent cserélsz"

na itt kijött a dilettáns mivoltod...

"Nem erről volt szó, te egy univerzális dokkolható eszköznek akarod beállítani a Surface Pro-t, amit az irodában munkaállomásnak, a repülőn notebooknak (eleve erre nem alkalmas, mert nem tudod billentyűzettel kényelmesen ölben használni, mivel nincs tartása), otthon meg tabletnek használod és így minden adatod ezen az egy gépen összpontosul. Nos ez alapból megkérdőjelezhető, de az utóbbi években előfordult több nagyvállalati notebook elvesztés és emiatt megtörtént adatszivárgás miatt a legtöbb helyen ez ma már elképzelhetetlen"

Repülőn notebook-ot nem is értem honnan szülted, pláne az otthon tabletet. Gondolom vpn-ről még nem hallottál, ahogy a file server-ekről sem, bitlocker sem ismerős. Csak az hogy van hely, kapásból 4 ahova nem vihetsz be pen drive-ot ott az it balfasz ugyanis cca 5 éve lehet tiltani usb kulcsokat úgy, hogy a cég használhat közben sajátot (ad gpo-ban server 2008 óta van erre lehetőség). Nameg nem csak kutatnak azok a multik, nem mindenhol ilyen szigorú a házirend.

(#352) Everman válasza Misály (#351) üzenetére


Everman
addikt

"na itt kijött a dilettáns mivoltod..."

Érvelj, ne büfögj.

"Repülőn notebook-ot nem is értem honnan szülted"

Ha nem olvasod mások hozzászólását, akkor miért írsz?

"Gondolom vpn-ről még nem hallottál, ahogy a file server-ekről sem"

Az eszközt kiragadva a vállalati hálózatból a hajadra kenheted ezeket, tekintve, hogy wifi nem mindenhol van, 3G-t meg nem támogat a Surface (sticket dughatsz persze bele, de akkor biztos nagyon kényelmes egy tabletet használni, amiből 3G stick, meg kábelek lógnak ki). Még mindig nem fogtad fel, hogy nem arról megy a vita, hogy ezekre nem képes ez az eszköz, hanem arról, hogy képes, de csak kompromisszumokkal és nehézkesen (ergo nem erre való).

(#353) Misály válasza Everman (#352) üzenetére


Misály
addikt

Ugyanezek állnak egy laptopnál is (wifi nincs mindenhol, usb stick meg hülyén mutat) , akkor az se erre való?

Kompromisszumokról szól minden vállalati eszköz használata, már eleve egy laptop nehézkes mobil állapotban ahhoz képest, hogy dokkolón mit csinálhatsz vele. Ezért jobb egy subnotebook egy simánál, ezért jóval kisebb egy dell 6320 egy régi 6400-nál. A lényeg a hordozhatóság, és hogy nem úgy nyílik mint egy szabvány laptop. Én speciel évek óta várom az ilyen (ez még nem a legjobb) és ehhez hasonló x86-os eszközök megjelenését, nem egyszerű pl szerverteremben nyitott 15" laptoppal lavírozni, de on-call státuszban sem mindig a legkényelmesebb, főleg hogy ritkán van bonyolult feladat, amire kevés lenne az érintőfelület. Arról nem is beszélve, hogy a server 2012 is már hubokba szervezi a role-okat, server-eket.

(#354) erdoke válasza Everman (#348) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb cégnél pont ugyanúgy használják ma a laptopokat, ahogy elképzeltem egy ügyesen kitalált Surface Prot. Irodában dokkoló, otthon dokkoló.
Mára oda fajult a rendszergazdák user menedzselése, hogy állandóan az újabb és újabb privát kütyük kitiltásán kell ügyködniük. Lassan rá fognak ébredni, hogy fel kell gyorsítani az új eszközök felvételét a céges állományba, mert a céges felhasználók is csak emberek, és szeretnének modern, általában kényelmesebb és gyorsabb gépeket használni. Már csak presztízs okokból is. Ki akar 2,5 kilós böszme laptopokkal szaladgálni a max. 1,5 kilós Ultrabookok és Surface Prok korában? És itt nem csak Vér István területi képviselőről van szó, hanem a top menedzsment is ezt akarja átnyomni az IT-n!

A legjobb aláírás a héten

(#355) Everman válasza erdoke (#354) üzenetére


Everman
addikt

"Lassan rá fognak ébredni, hogy fel kell gyorsítani az új eszközök felvételét a céges állományba, mert a céges felhasználók is csak emberek, és szeretnének modern, általában kényelmesebb és gyorsabb gépeket használni."

A jelenlegi gazdasági helyzetben még a legnagyobb vállalatok is élnek a megszorításokkal, a legkevésbé érdekli őket hogy a felhasználók mit szeretnének, ha a feladatukat a jelenlegi eszközökkel is képesek maradéktalanul elvégezni. A fejlesztések mindenhol vissza vannak fogva a minimumra és eleve csak a már bejáratott és megbízhatónak talált szoftvereket építik be a rendszereikbe, ezért sem meglepő, hogy a legtöbb cég még csak most tart a Windows 7-re való átállásnál. Mire a Windows 8 egyáltalán szóba kerül, mint fejlesztési lehetőség, addigra rég kiderül, hogy a Surface Pro és a hasonló x86-os öszvérek hosszabb távon életképesek-e, vagy sem.

Fenntartom, hogy a Microsoft ezekkel a termékekkel inkább a konzumer-piacot célozza és vállalati szegmensben (egyelőre) nincs létjogosultsága. No meg szerintem az x86-os öszvér megoldás továbbra sem életképesebb, mit az ezelőtti hasonló próbálkozások.
Lehet ezt vitatni, de ez akkor is az én véleményem, hogy tévedek, vagy sem, majd az idő eldönti, de 1 év múlva érdemes lenne majd ezt a topicot feléleszteni és ismét megvitatni.

Az én érveim a már piacot megjárt tabletPC platform ismeretén alapszik, míg a tietek reményeken és elképzeléseken, elméleti alapokon. Meglátjuk melyik megközelítés állja ki az idő szavát ;)

Én, a magam részéről lezártnak tekintem ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#356) erdoke válasza Everman (#355) üzenetére


erdoke
titán

Óriási különbség van egy Surface Proba 2012-2013-ban építhető számítási kapacitásban, adatmozgatási sebességben, stb. a régi Tablet PC-s megoldásokhoz viszonyítva. Már egy 1,4 GHz-es kétmagos IB i5 teljesen jó sebességgel hajtja a Windows 7-et. Mára nem gond a 4-8 GB RAM beépítése ultravékony eszközökbe, ahogy a 128 GB-os SSD se probléma. Mindez simán elfut 6-8 órát egy új iPad akksijáról. Van egy olyan sejtésem is, hogy a jövő tavasszal piacra kerülő új Intel architektúra nem pár %-ot fog javulni az adott fogyasztásra vetített hatékonyságban. Mire a mobil és az (egykori) asztali OS-ek egyesítése teljesen lezajlik (legkorábban 2014-ben, de inkább később), x86-on is adott lesz a megfelelő teljesítmény melletti hosszú üzemidő.

A legjobb aláírás a héten

(#357) Misály válasza erdoke (#356) üzenetére


Misály
addikt

Hagyd, szerinte a két eszköz ugyanaz, tíz évnyi ui és hw fejlődés mit számít. Életében nem látott még vállalati infrastruktúrát közelről, ha meg valaki felvilágosítja hogyan működik, akkor struccot játszik. Az ilyennek hiába magyarázol mindig neki lesz igaza.

Legyen boldog és tudatlan élete, remélem nem sokan hiszik el azt a sok badarságot amit összehord.

(#358) pzstm


pzstm
titán

Microsoft Surface Phone?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#359) Everman válasza erdoke (#356) üzenetére


Everman
addikt

"Óriási különbség van egy Surface Proba 2012-2013-ban építhető számítási kapacitásban, adatmozgatási sebességben, stb. a régi Tablet PC-s megoldásokhoz viszonyítva. Már egy 1,4 GHz-es kétmagos IB i5 teljesen jó sebességgel hajtja a Windows 7-et. "

Még mindig értetlenkedsz...

Anno egy 1 GHz-es Centrino alapú tabletPC, 2 GB rammal pont ugyanolyan jól meghajtott egy XP-t, mint az i5 most egy Win8-at (mint írtam, én használtam ilyen eszközt). A gond akkor sem a teljesítménnyel volt, hanem a Windows alkalmazásokkal, amik nem alkalmasak tablet szerű használatra, no meg a 10"-os kijelző sem lett jobban áttekinthető, még ha a felbontás 1024x768-ról 1280x800-ra nőtt is.
A hardveres különbség itt lényegtelen, mert az adott kor szoftvereit egyik sem tudja jobban futtatni (van itt a szekrény mélyén egy egy 486-os gép is, garantálom, hogy semmivel sem tudsz lassabban dolgozni egy akkori Windows/Office párosítással, max. a funkcionalitása lesz kevesebb, amit az Office felhasználók jelentős része észre sem venne).

A gond a filozófiával van, a készülék a Metro UI-val egy tabletként jól használható eszközt ad, de a Windows felület ekkora méretben semmi előnnyel nem jár, megfelelő Metro-s alkalmazásokkal minden megvalósítható, ami ésszerű körülmények között egy ilyen eszköz használata esetén felmerül.

"Mire a mobil és az (egykori) asztali OS-ek egyesítése teljesen lezajlik (legkorábban 2014-ben, de inkább később), x86-on is adott lesz a megfelelő teljesítmény melletti hosszú üzemidő."

Tartok tőle, hogy addigra ez már nem sok embert fog érdekelni, mert egyelőre ezen a téren az x86 eléggé el van maradva és mire felfejlődik, már rég másik platform lesz népszerűbb.

(#360) Everman válasza pzstm (#358) üzenetére


Everman
addikt

Szerintem elég jó kis koncepció.

(#361) erdoke válasza Everman (#359) üzenetére


erdoke
titán

A méretekkel és az üzemidővel mindig is gond volt az XP-s táblák esetében. Ha a most bemutatott ULV IB i5-ös Ultrabookokból indulunk ki, már sokkal közelebb lehetnek a Surface Pro-k az iPadhez.
A filozófiával semmi gond. Ha egér és billentyűzet van, akkor hagyományos közeli Win felület, ha taperolás, akkor Metro. Előbbi esetben elsősorban meló, utóbbiban tartalom fogyasztás.
Az Apple se tudja 2014 előtt összevonni a rendszereit, szóval nagyon elkésve ebben nincs a MS, és most úgy tűnik, nagyobb léptekkel haladnak.

A legjobb aláírás a héten

(#362) philoxenia válasza Misály (#330) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Antipatikus akartál gondolom lenni, bár ezt a topikot olvasgatva lassan apátiába esem....... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#363) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Kíváncsi leszek rá! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#364) margithid


margithid
veterán

Életveszély amit itt müveltetek srácok, egy még kiadott, ki sem próbált eszközről vitáztok, hogy az milyen lehet ölben használva, tabletként, ultrabookként.
Várjuk meg mire kijönnek és úgy mondjunk véleményt róla, én midnenesetre nagyon várom a win8at és ha jó áron lesz akkor egy RT-s tabletre be is nevezek:)

(#365) ldave


ldave
félisten

Azt lehet tudni, hogy lesz-e 7 inch-es kijelzős win8 tablet is?

A Slime draws near! Command?

(#366) margithid válasza ldave (#365) üzenetére


margithid
veterán

Jó kérdés, apple ki fog adni egy 7.85öset, nagyon kiváncsi leszek rá, én 10"-osat szeretnék, de ha jó árban lesz az apple akkor lehet lejebb adom:)
Jó kis árverseny jöhet ősszel, csak mi járhatunk jól, én azt tudom, hogy vagy ipad3 vagy mini vagy valamilyen win8 RT-s tabletem lesz.
Android kizárva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.