Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Everman válasza NGA (#61) üzenetére


Everman
addikt

"Én nem látok ventillátort:"

A leírás szerint van benne és oldalt vannak a szelőzőrácsok. Egy i5-ös vasat passzívan nem fogsz lehűteni (egy komolyabb ARM-os konfig is tud melegedni, hát még egy x86-os).

(#102) Everman válasza zooole (#77) üzenetére


Everman
addikt

"Everman: "melegedő"
Olyan vicces ezt hallani az iPad 3 kisebb botránya után"

Semmilyen "botrány" nem volt, te mire gondolsz?
Én használok új iPadet és nem melegszik még ebben a kánikulában sem annyira, hogy kellemetlen legyen. Egy i5-ös vas azért nem ennyire fog melegedni...
Az ARM-os jószág persze más tészta.

--

A kérdés lényegében az egyébként, hogy mit szólnak a fejlesztők a rendszerhez?
A hagyományos Windows-os alkalmazások fognak futni a Pro verzión, de egy tableten, érintőképernyőn az nem sokat ér. A Metros alkalmazások mennyire fognak elterjedni és milyen gyors ütemben, ettől függ ezeknek a készülékeknek a jövője, hisz csak azokkal lehet normálisan kihasználni egy ilyen tablet lehetőségeit. Ha nem lesz hamarosan nagy és jó minőségű választék alkalmazásokból, akkor bármilyen is lehet a vas, mehet a süllyesztőbe a droid tabletek mellé.

(#103) Everman válasza dfsz34 (#84) üzenetére


Everman
addikt

"Nekem többet számít, hogy végre operációs rendszer lesz a tableten és telepíthetek asztali programokat."

Aztán rádughatsz egy egeret, mert érintőképernyőn nem öröm az egérre, billentyűzetre tervezett UI használata. Ja, akkor lesz egy jó drága notebookod, ami azért mégsem lesz teljes értékű.
Hogy miből gondolom ezt? Onnan, hogy nem először fut neki a kérdésnek a Microsoft és magam is használtam tabletPC-t, ami tabletnek rossz volt, PC-nek lassú és kényelmetlen.

Itt a Metro a valódi plusz, ami használható alkalmazásokat jelent, de akkor ott vagyunk, hogy elég az ARM-os verzió, az x86-os csak egy erőlködés, aminek max az a szerepe, hogy átvezeti a népet a régi Windows UI-ról a Metro-ra, kevésbé fájdalmasan, mint egy hagyományos PC-n. Kis probléma, hogy a Windows használók 99,9%-a nem fog ezért erre a gépre átváltani és egy desktop gépen egy kínszenvedés a Metro egérrel és billentyűzettel.

(#104) h33t válasza Everman (#102) üzenetére


h33t
csendes tag

Voltak amik eléggé melegedtek, gondolom erre célzott

(#105) Lall válasza Everman (#100) üzenetére


Lall
veterán

Az, hogy a smart cover ebben az esetben nem csak véd és támaszt, hanem tettek bele egy billentyűzetet is, ami valljuk be néha több mint jól jön, miért bassza a csőröd? Ha nem kell nem használod. Bt-os billentyűt gondolom ugyan úgy tudsz majd hozzá csatlakoztatni, ha neked az minden vágyad.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#106) Everman válasza h33t (#104) üzenetére


Everman
addikt

Nem voltak. Annyi az igazság, hogy az előző szériánál jobban melegszik.
Meg az is igazság, hogy még így is kevésbé melegszik, mint a droidos készülékek (mondjuk csak Tab, SGS II és Note az amivel közvetlenül tudom összevetni, de azok sokkal jobban melegszenek).

(#110) fordfairlane válasza Everman (#100) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban a smart coveres billentyűzet kicsit is jobb lesz-e, mint a képernyő tapicskolós.

x gon' give it to ya

(#113) catroot


catroot
veterán

Miért gond, ha ölbe akarod venni a gépet?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#116) Everman válasza catroot (#113) üzenetére


Everman
addikt

Mert nem tudod :D nincs tartása. Vagy nekiállsz bűvészkedni, hogy egyik kezeddel tartod a tabletet, hogy ne bukjon hátra?? :D

(#118) catroot válasza Everman (#116) üzenetére


catroot
veterán

Vagy leveszem (mint a videóban), esetleg hátrahajtom. Egyébként engem is idegesítene, ha ott fityegne és nem lehetne vele mit kezdeni. Max akkor jó tényleg, ha leteszem az asztalra és úgy gépelek.

Bár még ipad-en is (magamról beszélek) tűrhető a gépelés, ha leteszem az asztalra és úgy nyomom.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#119) NGA válasza Everman (#116) üzenetére


NGA
addikt

Nekitámasztom az előttem levő ülésnek.

(#120) h33t válasza NGA (#115) üzenetére


h33t
csendes tag

Maradjunk inkább a Netbook-nál :)
Tollmode: OFF :)

(#119) NGA: Az nemjó, mivel zötyög az egész és nem tudnál mit csinálni mert nem a testeddel mozog a cucc. Viszont ha hosszú a lábad... Meg eddig is megvoltatok buszon ez a bill nélkül kétlem, hogy mostantól nehézséget okozna :D

[ Szerkesztve ]

(#125) Everman válasza NGA (#119) üzenetére


Everman
addikt

"Nekitámasztom az előttem levő ülésnek."

Az még egy notebookal sem nagyon megy (ha buszra, vagy repülőre gondolsz), mert nincs rá hely. :)

(#132) T.Peter


T.Peter
őstag

Még mindig nem értem, hogy ez mitől smart cover. Ez egy olyan fedél (borító), amiben van egy billentyűzet is, miközben védi a kijelzőt. Az Apple féle smart cover felgörgethető támasznak, nincs rajta billentyűzet, és két funkciót lát el: tablet támasztása és kijelző lefedése. Ez pedig kijelző lefedése és billentyűzet hozzáadása, ha esetleg valamiért szükség lenne rá. Szóval az elsődleges funkciója a fedés mindkettőnek, ennél a billentyűzet csak ráadás. Amúgy meg hasznos, mert pl ha valami asztalnál ülünk, akkor simán jó inkább erről visszaválaszolni email-re, chat-en, stb. A buszon meg értelemszerűen nem ezzel kell írni. Nem véletlenül emelték ki jó párszor az előadás során, hogy azt akarták elérni, hogy olyan érzése legyen az embernek, mintha könyvet vinne a kezében. Szóval inkább egy könyv borítójához hasonló, ami tartalmaz billentyűzetet.

"An Intel Ivy Bridge Core i5 processor powers the Windows 8 Pro version of the Surface, which sports a unique vented active cooling system."
[link]

"Even the cooling of the Surface tablet has been carefully thought out: rather than having vents in specific locations which can accidentally be blocked leading to possible overheating, the Microsoft’s tab has a ‘vent groove’ running all the way around the back, leading to an even distribution of out-flowing air that should prove minimally distracting. Microsoft calls it “perimeter venting” - nice."
[link]

"The Windows 8 Pro powered by an Intel Core i5 Ivy Bridge will obviously be actively cooled but Microsoft managed to nicely hide the air vents called Perimeter Venting"
[link]

Van benne hűtés, de a szélén jön ki körben egy vékony résen, és ki lett emelve, hogy nem lehet lefogni, és nem melegíti a kezet. A zajkibocsátásról nem szóltak.

A másik, hogy szerintem jó ötlet x86-os cpu-val is kiadni, mert valaki ezzel váltaná ki a laptopot, mivel hordozhatóbb, könnyebb, lehet vele ugyanúgy írni, mint egy laptopon, a type cover segítségével,

(#134) dgergely1987


dgergely1987
csendes tag

sziasztok egy kis segítségeteket kérném :) tabletgép vásárlásában

nem titkolom hogy egyáltalán nem értek a tabletekhez, úgyhogy fajtákat meg konkrét specifikációkat nem tudok írni hogy milyet szeretnék venni, hanem csak tulajdonságokat amiknek feleljen meg:

-7 colos kijelző
- telefonként is használhassam akár (ha jól tudom akkor ehhez kell hogy 3G-t tudjon?)
- aksi minél többet bírjon ne csak 3-4 órás használati időt
- wifi, bluetooth, kapacitív (multi touch) képernyő
- lehessen laptopról is tölteni akár (ha lehet, ne csak tápról)

és akkor lenne hozzá, még pár kérdésem: :)
- billentyűzetet lehet csatolni ilyen pici tabletekhez? ha lehet akkor persze ez is szűkiti a választandó tábleteket
-mp3 zene, vagy egyéb formátumok mennek konvertálás nélkül rajtuk ugye?
- ugyenez vonatkozik a filmekre is?
- olyan program telepítése is lehetséges mint a qtorrent tabletre? és akár közvetlenül rá is tölthetek?
- és egy utolsó kérdés :) navigáció az akkor nem gond ha van hozzá internet, de megoldható valahogy akkor is hogy működjön ha éppen nincs internet, lefedettség hiány vagy valami miatt?

legfőképpen böngészésre akarom használni (email, index, youtube, stb..), internet előfizetés mindenhogyan kell majd hozzá tudom, de mellette simán zenét hallgatni, képeket nézegetni, is akarok.

nagyjából ennyi :)
üdv,
gergely :) :C

ui.: http://prohardver.hu/hir/ph_tv_viewpad_7.html ezt a tablet nekem pl tetszik, ViewSonic ViewPad 7, de gondolom van ebből már újabb, mert ez másfél éves teszt

(#140) Gabor970


Gabor970
addikt

blokkónám, blokkónám!

négy éve egy netbookért rohantam megjelenéskor. Március környékén jött a hír az MSI Wind-ről, júliusban az első szállítmányból muszáj volt nyúlnom egyet.

Félek ezzel ugyanígy leszek. De legalább még nem vettem meg az asus 1225b-t, amivel hónapok óta szemezek. Sztem most már nem is fogom. Hajrá ezt a 700$-t neki is lehet állni összepókerezni :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#146) Tim82 válasza dgergely1987 (#134) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kicsit eltévedtél, inkább itt tedd fel ezt a kérdést. Hamarabb fogsz választ kapni, mint itt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#147) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Tök jól néz ki ez a tablet főleg az lesz a legszebb ahogy egy Huawei USB modem kilóg az oldalából egy usb hosszabbítón :DDD

(#149) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Komolyan mondom, az eszem megáll miken problémáznak egyesek! Az most már mégis miért baj, ha a tabletunkhoz az árában kapunk egy védőburkolatot amit "mellesleg" használhatsz billentyűzetnek is ha úgy alakul. Egyeseknek már a szar is keserű, csak azt nézik hol nem, lehet használni, ahelyett, hogy örülnének, hogy van egy ilyen plusz funkciója. Ha nem tetszik nem használod, és otthon hagyod, ennyi.
EVERMANnal többször értek egyet általában mint nem, de amit itt előadott az csak fingreszelés. iPad3 tulajként a seggemet vertem volna a földhöz örömben, ha egy ilyen Touch Covert kaptam volna hozzá, és nem kellene külön megvenni sok pénzért a "semmit sem tudó" SmartCovert...

(#97) azbest "remélem ez nem komoly... szoktam távolról használni gépet, ami csak 1 gombnyomásnak érzékeli a nyomva tartott billentyűt... nem vicces, ha egy mondatot ki akarok törölni és annyiszor kell gombot nyoni hozzá, ahány karakterből áll."

Ott az érintőkijelző, egy két v. háromujjas gesztussal kijelölöd a törlendő szöveget, és egy gombnyomással törlöd. Én gondolkodjak helyetted?

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#150) edward2


edward2
addikt

Csak engem zavar, hogy ez nem mától kapható?

Nem vagyok apple fan, de szerintem ez úgy jó ahogy ők csinálják. Ha bejelentesz valamit akkor legyen elérhető attól a pillanattól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.