Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Everman válasza erdoke (#299) üzenetére


Everman
addikt

"Jó példa az 1 éves iPhone 4, ami nem kapott Sirit, és további fícsörök maradnak ki erre a modellre az iOS5-ből."

Funkciók maradnak ki, de lényeges API-kat nem hagynak el, így nincs olyan alkalmazás, ami ne futna rajta ezért. Így a példád erősen sántít.
Arról nem beszélve, hogy egy több mint 1 éves készülékről beszélsz én meg pár hónaposról.

"Mivel a WP7.x nagy valószínűséggel marad az alsóbb okostelefonokról kategóriák számára, az alkalmazások is futni fognak. "

Gondolod, hogy a játékok írói elkészítik csak ezért két példányban az alkalmazásaikat? Kétlem. Itt nem arról van szó, hogy picit részletesebb lesz-e a grafika, vagy sem, mint iOS-nél. A WP8 teljesen más alapokra helyezte ezt a directx-el és natív kóddal.

A MS is nyomni fogja a fejlesztőket a WP8 felé, mert az új készülékeket el kell valamivel adni, a sebesség, vagy az új UI nem mozgat meg senkit, mert a régebbi készülékek sem lassúak és az UI-t azok is megkapják. Kizárólag az új alkalmazások azok, amik előnyt mutatnak majd az új eszközöknél és ezt ki is fogják használni.
Mivel elég kis elterjedtségű az eddigi WP7-es platform, így nem sokat fogja őket izgatni, hogy cserben hagyják-e őket, kit izgat 4-5 millió felhasználó, ha 40-50 millió újat akarnak szerezni.

A Nokia reklámja igazat mondott... A béta tesztnek vége...

[ Szerkesztve ]

(#302) Misály válasza Everman (#292) üzenetére


Misály
addikt

"Ezt már egyszer megcsinálta a Microsoft, akkor sem működött."

- Hardware-es ismereteid nagyon gyengék ha ezzel a csúsztatással élsz, OS ismereteidről nem is beszélve:) Billentyűzetet nem fikázunk amíg nem használtuk, fantáziád meg igencsak szegényes ha a leszólász jön csak belőle...

Tudnám mért fáj neked, hogy az MS olyan dolgot tett le, amire csak az apple fanok fújnak. Ja, apple fan vagy.

"Kizárólag az új alkalmazások azok, amik előnyt mutatnak majd az új eszközöknél és ezt ki is fogják használni."

- Meg a szabad driver és perifériahasználat.

Ja annyit még a wp-hez, hogy lefelé kompatibilis, a fejlesztő aki egyszerű appokat gyárt - és a hülye is tudja, hogy abból van a legtöbb - marad wp7-en hisz az lesz kelendőbb még egy darabig. Tudtommal imádatod tárgyán se kukázzák a fejlesztők a korábbi generációkat, mert úristen itt az új hardware.

[ Szerkesztve ]

(#303) Everman válasza Misály (#302) üzenetére


Everman
addikt

"- Hardware-es ismereteid nagyon gyengék ha ezzel a csúsztatással élsz, OS ismereteidről nem is beszélve"

Kifejtenéd? Mert ez csak bullshit amit összezagyválsz.
(Veled ellentétben én 1,5 évig használtam a MS tabletPC platformját és úgy állítom, hogy egy kalap túrót sem ért. Meg egyébként is ismert a platform bukása.
A kor hardveréhez viszonyítva ugyanolyan fejlett volt, mint a most bemutatott vas, a natív Windowsos alkalmazások meg pontosan ugyanolyan rosszul használhatók voltak akkor is, meg most is. A Metro más tészta, de ahhoz nem kell az x86.

"Billentyűzetet nem fikázunk amíg nem használtuk"

Egy billentyűzet, aminek a billentyűi 1,5 mm-t járnak csak be, arról látatlanban bárki elmondja neked (aki valóban munkára használja ezt a perifériát), hogy nem éppen hosszabb szövegek gépelésére való.

"- Meg a szabad driver és perifériahasználat."

Egy telefonnál?? Ha figyeltél volna, akkor a Windows Phone-ról volt ott szó...

"Ja annyit még a wp-hez, hogy lefelé kompatibilis"

Ok, majd meséld el, miként lesz lefele kompatibilis a nem létező GPU-val és a nem támogatott natív kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#304) Misály válasza Everman (#303) üzenetére


Misály
addikt

Szövegértés egyes, bár a ködtől ami nálad jelen van megértem, csak write only módban vagy.

A híres ms tablet egy xp volt tollal, én is próbáltam de én nem szenvedtem vele 1,5 évig, azzal összehasonlítani ezt a platforom orbitális baromság, bár tőled az ilyen jellegű ferdítéseket megszokhattuk

Jelenleg van egy metro felületünk tabletre, amin - az amúgy laptopon elvégezhető gyors csekkek kényelmetlenek lennének - az alap funkciók elérése kényelmesek, majd mikor úgy gondolod hogy kéne valamit tenni, akkor hirtelen előtted egy laptop... Ezt nem felfogni több mint hülyeség, illetőleg te még nem használtál értelmes munkára laptopot nagyvállalati környezetben (én is megengedek veled kapcsolatban pár előítéletet, ha nem baj).

"Egy billentyűzet, aminek a billentyűi 1,5 mm-t járnak csak be, arról látatlanban bárki elmondja neked (aki valóban munkára használja ezt a perifériát), hogy nem éppen hosszabb szövegek gépelésére való." Senki nem akar regényeket írni, egy email-re egy fórumbejegyzésre, egy gyors script összedobására (esetemben pl). untig elég még egy képernyőbillentyűzet is. Ez meg egy plusz eszkör, ami javít a képernyőbillentyűzetes élményen. Ahhoz kéne viszonyítani, mivel alapesetben táblához csak az jár. Úgyhogy ezt is betudjuk részedről ferdítésnek.

"Egy telefonnál?? Ha figyeltél volna, akkor a Windows Phone-ról volt ott szó..."

- igen, telefonnál, wp8 képes lesz rá, de úgy látszik nem látsz megint a szartól, ajánlom a wp8 summit megtekintését.

"Ok, majd meséld el, miként lesz lefele kompatibilis a nem létező GPU-val és a nem támogatott natív kóddal."

- Wp7 appok egyaránt futnak mindkét platformon ezt lefelé kompatibilitásnak hívják (remélem segítettem), megint ferdítesz, vagy tájékozatlan vagy

Azért remélem tudsz aludni még, így, hogy az MS valami olyat tett le az asztalra amit a cupertino-iak nem. Fogadd el, most náluk a labda. Bár írogathatsz továbbra is faszságokat, max hülyének néznek... most is.

(#305) Csigger válasza Everman (#292) üzenetére


Csigger
őstag

Miért ne bíznék bennük? Annyira ócsároljátok az MS-t azért mert elhagyta a mostani telefonokat, és áttért egy a jövőben sokkal jobban fejlesztehető rendszerre, amit teljesen meg is értek. Ek meg ami nem hardverhez köthető azt mind belepakolják majd a WP7.8ba és még legalább 1-1,5 évig fog tartani a support ősztől számítva! Az Apple ugyanezt csinálja csak pofátlanabbul, persze a 3Gs teló is megkapja az iOS 6tot majd csak éppen iOS 5 szintű tudással, és még az i4 is csak korlátozott dolgokkal kapja meg a rendszert, ami egy vicc!
iPad 2 ugyanolyan vassal pl nem kap Sirit, szégyenletes!
Ráadásul 1-1,5 év múlva úgyis fogom cserélni a most januárban vett Lumiámat, egy WP8ra épülő telóra, addig meg megkapjuk a 7.8at...

Azt ne felejtsd el, hogy van rajta minidisplay port, amivel ha kell rákötsz majd egy monitort, most is ezt csinálom a 4 éves notebookommal, akkor meg hol a probléma?
Ek műszaki jellegű szoftvereket használok, AutoCad, Maple, Excel makrók stb, amihez ez SSDvel szerelt i5ős proci pont elég, mert nem 3D modellezek, egyedül a memória a kérdés, viszont elsőre nem tűnik rossz cuccnak a Pro, mindenesetre teszteken nyilván megvárok vele!

Én most látok fantáziát a Microsoftban végre vmi jó felé kezdtek el menni, csak éppen a marketing, kommunikáció területén kellene nekik erősíteni!

Apple and Android user

(#306) Everman válasza Misály (#304) üzenetére


Everman
addikt

"bár a ködtől ami nálad jelen van megértem"

Bocs, de ködöt csak nálad tapasztalok.

"A híres ms tablet egy xp volt tollal"

Igen, és? A Win8 a Metro nélkül mi is? Ja itt már az ujjaddal is böködheted a bolhafingnyi menüket, amik egér használathoz vannak méretezve.

"azzal összehasonlítani ezt a platforom orbitális baromság"

Miért is?

A Metro felülettől eltekintve ugyanolyan hasznavehetetlenek a natív alkalmazások, lényegtelen, hogy most Win8-nak, Win7-nek, vagy XP-nek hívjuk őket.
A Metro-hoz meg nem kell x86, az ARM-os eszköz jobb platform számára (hosszabb üzemidő, zajtalan, nem melegedő hardver, könnyebb kivitel).

"majd mikor úgy gondolod hogy kéne valamit tenni, akkor hirtelen előtted egy laptop..."

Egy ultrabook, aminek gagyi a billentyűzete, kevés a teljesítménye, véges a memóriája és a háttértára. Ha neked ez ennyit megér..

"te még nem használtál értelmes munkára laptopot nagyvállalati környezetben"

Gyanítom te még nagyvállalatot sem láttál még, ha azt gondolod, hogy egy ilyen kompromisszumos öszvér megoldást valaha is befogadnak belső használatra bármilyen említésre is méltó nagyvállalatnál.

"Senki nem akar regényeket írni, egy email-re egy fórumbejegyzésre, egy gyors script összedobására (esetemben pl). untig elég még egy képernyőbillentyűzet is."

Amire elég egy jól megtervezett virtuális billentyűzet, ami nincs útban a készülék használata közben (a tabletet ugyebár kézben, vagy ölben tartjuk, ahol nem sok értelme van a MS fityegő billentyűzetének) és ennyi szöveg bevitelére bőven használható. No meg annyival olcsóbb is a termék.

"Wp7 appok egyaránt futnak mindkét platformon ezt lefelé kompatibilitásnak hívják"

Ezt felfelé kompatibilitásnak hívják okoska :D

A kutyát nem érdekli, hogy a 2-4 magos, HD kijelzős, directx kompatibilis csúcshardveren fog futni a a WP7-es szoftver, a gond az lesz, hogy ezeket a csúcsvasakat fogják a fejlesztők megcélozni, mert a MS-nek is az lesz az érdeke, hogy ez a kiforrottabb hardverplatform terjedjen el gyorsabban. Az ezekre írt alkalmazások meg nem igazán fognak futni a 2-3 hónappal ezelőtt vett, akkor csúcsnak beharangozott WP7-es vasakon.
Ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor kár a billentyűzetet koptatnunk.

"Azért remélem tudsz aludni még, így, hogy az MS valami olyat tett le az asztalra amit a cupertino-iak nem."

Ezt az x86-os öszvért bárki hozta volna ki, kiröhögném.

"Fogadd el, most náluk a labda."

Milyen labda?
A MS egy olyan piacra lép be a tableteivel, ahol a Google sem volt képes tért nyerni, pedig ők legalább fel tudtak mutatni szoftverválasztékot a tabletjeikhez, még ha azok nem is oda készültek, csak főként smartphone szoftverek voltak.
A MS a nulláról kezd, mire értékelhető mennyiségű és minőségű Metro-s szoftver elkészül, addigra már a mostani "új iPad" már a "régi iPad" lesz.

A MS mindent a tabletekre és az érintőkijelzőkre tett fel, aki szerint ez bölcs döntés, mikor 100 millió számra használják a régebbi rendszereit desktop gépeken, amiknek köze nincs az ujjak való vezérléshez, az gondolja át ez még párszor. Szerintem bőven borítékolható a zakó (az általad említett nagyvállalati szektor is már most jelezte, hogy köszönik, de a Win8-at inkább kihagyják, most álltak át legtöbben még csak Win7-re, nem költenek az újabb rendszerre semmit).

(#307) Misály válasza Everman (#306) üzenetére


Misály
addikt

Feladom, ha egyszer látod az almától a piacot, majd beszélhetünk... Jut eszembe, nagyvállalatnál dolgozom, ahol a BB-re és az Ipad-re keresnek alternatívát. Ja valami rendszerüzemeltetéssel foglalkozom ~1000 szerver van a kezem alatt, de nem láttam nagyvállalatot;)

Szia, jó szarrágást.

(#308) Everman válasza Csigger (#305) üzenetére


Everman
addikt

" Ek meg ami nem hardverhez köthető azt mind belepakolják majd a WP7.8ba és még legalább 1-1,5 évig fog tartani a support ősztől számítva!"

Milyen support??? A WP7.8 az utolsó frissítés a WP7-es készülékekhez, ennyi, nem lesz több, max hibajavítás.
A WP8-as készülékek karácsonyra már dömping szerűen ott lesznek a piacon (a HTC mennyit is jelentett már most be?). Azt meg már most borítékolom neked, hogy a nagyobb fejlesztők már most gőzerővel dolgoznak a WP8-as alkalmazásaikon, hogy az új készülékeket legyen mivel promózni és lehessen picit aratni velük.

A WP7 userek szépen elvégezték a MS-nek a béta tesztelést, a rendszer nagyjából kiforrta magát, innentől el lehet őket felejteni.

Mint írtam nem az a gond, hogy a régi hardvereket nem támogatják, hisz ez a fejlődés rendje. A Gond az, hogy a legújabb pár hete, hónapja bemutatott készülékek is elavulttá váltak általa, mert a gyártókat nem készítették fel erre és azok az új modelljeiket nem a WP8 követelményeinek megfelelően készítették el.

Lehet, hogy te nem érzed magad átverve, de pl. a Nokia ebbe a kis csínybe lehet végleg belerokkan.
De semmi gond, legalább az MS olcsó pénzen tudja majd felvásárolni....

"Azt ne felejtsd el, hogy van rajta minidisplay port, amivel ha kell rákötsz majd egy monitort, most is ezt csinálom a 4 éves notebookommal, akkor meg hol a probléma?"

Értem. Veszel egy tabletet, amire jó eséllyel talán 1 év múlva már lesz értékelhető szoftverválaszték, ha meg dolgozni akarsz, akkor kötsz rá monitort, billentyűzetet, egeret és külső vinyót, mert ugyebár az általad felsorolt szoftvercsomagok a munkaállományokkal együtt nem igazán fér el 128 GB-os SSD-n, de még 256-oson is elég szűkösen, az AutoCAD sem igazán használható mini touchpaddel és minibillentyűzettel.

Ne haragudj, ha ezt személy szerint picit humorosnak gondolom.

(#309) Everman válasza Misály (#307) üzenetére


Everman
addikt

"Feladom, ha egyszer látod az almától a piacot"

Tudod én használok iOS-t, OSX-et, Androidot és a Windows szinte összes ma használt változatát. Biztos csak az almát látom, teljesen igazad van. Bár ahogy én látom inkább az van, hogy te nem látod a fától az erdőt, de ez legyen a te problémád.

"Jut eszembe, nagyvállalatnál dolgozom, ahol a BB-re és az Ipad-re keresnek alternatívát."

És szerinted a Win8 alternatíva? :D
Egy friss még el sem készült platform, jelenleg 0 támogatottsággal?
Ha ezt átviszed akár egy közepes cég IT vezetőségén, mint fejlesztési irányelv, akkor valóban le a kalappal előtted :D
(De én inkább arra tippelnék, hogy a következő havi fizetésedet már valaki másnak adnák oda :) )

Egyébként miért is használ a céged iPadet, mire használják és a felhasználási kör mire nem terjed ki, ami miatt le akarják másra váltani?

"Ja valami rendszerüzemeltetéssel foglalkozom ~1000 szerver van a kezem alatt, de nem láttam nagyvállalatot"

Elhiszem, én meg már jártam a Holdon :D
(Sőt, ott is találkoztam már MS fannal :) )

(#310) Csigger válasza Everman (#308) üzenetére


Csigger
őstag

A a jó, hogy mndenben csak találgatsz te is, mert fogalmunk sincs jelen pillanatban, hogy meddig támogatják majd a WP7.8at pl, azt aláírom, hogy az MS jól odatartott most a Nokiának ezzel a Lumia900 kiadással, de amit te is mondasz lehet pont ez volt a cél, hogy felvásárolják majd olcsó pénzért, egyszerűen beolvasztják, és jól is tennék, mert jól tudjuk a Nokiának rengeteg szabadalma van, ami még jól jöhet a harcban a más OS gyártókkal szemben :)

A win8 Pros Surface tableten rendes Win fut ha jobban elolvastad volna, én feltettem mindent az asztali gépemre amit használok programot Win8 béta alá és nagyszerűeb elfut minden, akkor hova várjak 1 évet? Milyen szoftvertámogatásról beszélsz? Igen, majd a kimondottan Metros appok jönnek sorban, de az megin egy másik tészta, az inkább a tablet jellegét erősíti a dolognak!
Megsúgom neked, hogy a jelenlegi munkaállományom is a 4 éves notimon egy 128as vinyón van rajta, és láss csodát vígan elvagyok vele :)
Nem tudom mennyire vagy otthon Autocad használatban, de egyetlen egérrel és a számbillentyűk használatával vígan meg lehet oldani mindent...

De megismétlem mindent előbb ki kell majd próbálni meg kell nézni élőben, hogy kinek mire mennyire jön be aktív használat mellett, nem feltételezésekkel dobálózni!

Apple and Android user

(#311) Everman válasza Csigger (#310) üzenetére


Everman
addikt

"A a jó, hogy mndenben csak találgatsz te is, mert fogalmunk sincs jelen pillanatban, hogy meddig támogatják majd a WP7.8at"

Milyen támogatásra gondolsz?
Hibajavítások biztos lesznek, de újabb rendszer már nem.

"A win8 Pros Surface tableten rendes Win fut ha jobban elolvastad volna, én feltettem mindent az asztali gépemre amit használok programot Win8 béta alá és nagyszerűeb elfut minden, akkor hova várjak 1 évet?"

Nem figyelsz...
A Windows szuperül elfut, de próbáld ki, hogy a natív Windows-os alkalmazásokkal mit tudsz kezdeni 10"-on, ujjal, majd rájössz, hogy mi a gond ezzel a felállással. A cerka kis segítség, de hidd el az sem oldja meg ezt a problémát.

Aminek értelme van egy tableten az a Metro UI, ahhoz viszont még idő kell, hogy legyen elég mennyiségű és főleg minőségű Metro-s alkalmazás, amivel mint tablet kényelmesen használható lesz ez az eszköz.
Innentől csak az a kérdés, hogy mi végre az x86? Teljes értékű Windows-os gépnek nem az igazi, mert tele kell aggatnod perifériákkal, hogy valóban dolgozni tudj vele, de ekkor is a korlátozott memória, GPU és CPU kapacitás korlátozni fog a komolyabb műveleteknél.
Tabletnek még nem tudjuk mennyire lesz jó, mert elvileg a Metro-s alkalmazások mindkét platformra elérhetők lesznek, de ez csak az elmélet, senki nem tudja, lehet, hogy a legtöbb jó alkalmazás az elve tabletnek tervezett ARM platformra készül csak el.
Innentől meg lesz egy több sebből vérző eszköz ami elvileg mindenre jó és végül semmire sem lesz igazán jól használható (ez egyébként általában a multifunkciós eszközökre mindig igaz).

"De megismétlem mindent előbb ki kell majd próbálni meg kell nézni élőben, hogy kinek mire mennyire jön be aktív használat mellett, nem feltételezésekkel dobálózni!"

Te is azt teszed, hisz feltételezed, hogy egy tablet meg fog felelni, mint munkaállomás.
Bocs, hogy én ezt helyből komolytalannak gondolom.

(#312) Misály válasza Everman (#309) üzenetére


Misály
addikt

"Ha ezt átviszed akár egy közepes cég IT vezetőségén, mint fejlesztési irányelv, akkor valóban le a kalappal előtted" - ott van előttük, és képzeld nem is az én ötletem volt, hanem nálam, sőt nálad biztosan okosabb emberé.

"Elhiszem, én meg már jártam a Holdon :D
(Sőt, ott is találkoztam már MS fannal :) )"

Hazudtolni nem ér. Tényleg ezzel foglalkozom...

Sajnálom, hogy ennyire hitetlen vagy. Várjál, nem is sajnálom... lenézendő az állítólagos szakértelmed.

(#313) SPY0817 válasza Everman (#311) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Hihetetlen a kitartásod.. neked ezért fizetnek? :U :DD

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#314) Misály válasza SPY0817 (#313) üzenetére


Misály
addikt

Max handrás...

(#315) pzstm válasza Misály (#314) üzenetére


pzstm
titán

mármint csak handrásnak? ;] :P

MS surface-ről így nyilatkozott: "kicsit parasztvakítás szagú a dolog"
Jót tudok röhögni sokszor :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#316) Pete55555 válasza Everman (#311) üzenetére


Pete55555
addikt

Ritka dolog, hogy egyetértek veled, de most mégis azt tudom mondani, hogy teljes mértékben egy véleményen vagyunk, és nemhogy neked szállt le az (alma?)köd, inkább a többieknek szállt le valami, ők nem látják a fától az erdőt. Az meg pláne, hogy almafannak neveznek, pedig, ha olvasnák a fórumot, ilyet nem állítanának.

...Szeretem leracsniztatni...

(#317) Misály válasza Pete55555 (#316) üzenetére


Misály
addikt

Igazad van, alma nélküli almafan...

(#318) Everman válasza Misály (#312) üzenetére


Everman
addikt

"ott van előttük, és képzeld nem is az én ötletem volt, hanem nálam, sőt nálad biztosan okosabb emberé."

Igen, ettől lettél teljesen hiteles.

Ott van előttük az a tabletPC, ami még el sem készült, nincs végleges specifikációja, végleges szoftvere és hét lakat alatt őrzik és még az újságírók sem próbálhatták ki.

"lenézendő az állítólagos szakértelmed."

Mivel képtelen voltál bármilyen szakmai érvet felhozni és csak személyeskedsz, így ne haragudj, de nem igazán izgat, hogy te mit nézel le. Érdektelen.

"Igazad van, alma nélküli almafan..."

Ebből is látszik, hogy még olvasni és az olvasott információt értelmezni is képtelen vagy.
Ha akkora Apple fan lennék, akkor nem örülnék a Surface ARM-os verziójának, ha értelmezted volna amiről beszélgetünk, akkor rájöttél volna, hogy csak az x86-os öszvért tartom marhaságnak, mivel egy felesleges eszköz, méregdrágán.

---

De egy utolsó próbálkozás, hogy megértsd, mi a problémám.

A Microsoft a Surface Pro-t úgy állítja be, mint egy ultrabook és egy tablet közös burokban. Elsőre ez még jól is hangzik és a tájékozatlan emberek ennek még tapsolnak is.

De... Gondold végig, hogy egy ultrabookot mire is használnak az emberek, milyen feladatot látnak el egy 10" körüli kijelzős, aránylag kis teljesítményű, korlátos kapacitású eszközzel, ahol két dolog a fontos, a hosszú üzemidő és a kis méret?
Aztán, ha ezt végiggondoltad, akkor gondolj utána, ezek közül mi az, amit egy ARM alapú tablettel nem lehet elvégezni megfelelő alkalmazások megléte esetén? Márpedig azt garantálom neked, hogy a fejlesztők Metro-s alkalmazásokat fognak készíteni és nem ujjal és tollal könnyen használható natív Windows-os programokat.

Ha mindezeket végiggondoltad, akkor rájössz, hogy az x86-os rész egy felesleges parasztvakítás. A natív Windows nem igazán jelentős dolog, mert egyrészt a készüléket tabletként használva nem sokra mész ezekkel az alkalmazásokkal, másrészt kényelmesebb és gyorsabb, ha eleve Metro-s alkalmazásokat használsz a feladataid elvégzésre.

Innentől meg próbáld meggyőzni a munkaadódat, hogy mégis a drágább Pro verziót vegyék meg, mert neked az ugyan jobban tetszik, de a napi munkában végül is nem jelent semmi pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#319) fatallerror válasza pzstm (#315) üzenetére


fatallerror
addikt

idézem a blogját, pont h nem agyonfikázta:
"nagy esélyét látom annak, hogy a Microsoft egy hosszú távon sikeres terméket alkotott. Az iPad ökoszisztéma ellen nem biztos, hogy van esélyük a 2.5 év hátrány miatt, viszont az Androidos tableteket simán lenyomhatják viszonylag gyorsan. Miért? Mert az Androidos tabletek szarok. Ha nem iPadet vennék, akkor vagy semmit, vagy ezt a Surface tabletet választanám. "

"az előző Surface postban már megírtam, hogy szerintem is van pontencia a Surface-ben, simán lehet sikeres, csak a két és fél év hátrányt lesz nehéz ledolgoznia a Microsoftnak, ettől függetlenül érdeklődve figyelem, hogy mi fog kisülni ebből, szerintem mi felhasználók és kütyüimádók csakis jól járunk ha a két oriás elkezd harcolni egy kicsit."

don't tell me what i can't do!

(#320) erdoke válasza Everman (#318) üzenetére


erdoke
titán

Te most a MB Air-ről is beszélsz. Milyen általános feladatra kevés az új 11" Air IB ULV i5 processzora?
Mivel nekem is gyakran a céges laptopot és az iPadet együtt kell hordoznom, nem kicsit örülnék, ha ~3,5 kg (eszközök + töltők és billentyűzetek) helyett csak másfelet kellene cipelnem.

Ami a felhasználást illeti, első időben valószínűleg még elég erősen elkülönülnek majd az érintős és egeres dolgok. Amire az iPadet használom, tehát a tartalom fogyasztása, jó eséllyel működni fog taperolással Surface Pro-n is, mert egy érintésre (is) optimalizált IE10, levelező és olvasó appok kellenek hozzá. (A levelelező app pl. fényévekkel okosabb volt már a 2 évvel ezelőtti WinMo eszközömben is, mint az 5.1-es iOS-ben.) Amikor viszont a munka ideje jön el, két nagyságrenddel hazsnálhatóbb eszköz van a táskámban, mint az iPad.
Nyilván várjuk ki a végét, de akinek eddig elég volt egy iPad, annak nyilván nem lesz értelme x86-os Surface-re váltani, aki viszont iPad + laptop kombóval jár-kel, az akár komoly előrelépésként élheti meg a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#321) fatallerror válasza erdoke (#320) üzenetére


fatallerror
addikt

jesszus mi a melód h ennyi kütyüt hurcibálsz? : D

don't tell me what i can't do!

(#322) erdoke válasza fatallerror (#321) üzenetére


erdoke
titán

Tulajdonképpen az iPad privát, de ha nem muszáj belőni a laptopot (felállási idő, VPN kapcsolódás, szinkronizálás, stb), akkor inkább intézem róla, amit csak lehet. A laptop tipikus üzleti modell, 14-es WXGA+, kb. 2 kg normál akksival. Ehhez jön a töltője, az iPad + SC + töltője, illetve néha az Apple BT billentyűzet is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#323) Ijk


Ijk
nagyúr

A legnagyobb bajom ezzel, hogy nem értem miért erőltetik ezt a 16:9-et. Kapsz egy 10"-os csíkot. Apple kidobta az ipadot, a többiek lemásolják, de még az sem sikerül rendesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#324) erdoke válasza Ijk (#323) üzenetére


erdoke
titán

Olcsóbb gyártani (több db jön ki ugyanakkora felületből), eladáskor pedig megideologizálják, hogy multimédiára mennyivel jobb. Igaz, leginkább nem arra használnák az emberek, de az mindegy...

A legjobb aláírás a héten

(#325) pzstm


pzstm
titán

Microsoft Surface bemutatása

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#326) Everman válasza erdoke (#320) üzenetére


Everman
addikt

"Te most a MB Air-ről is beszélsz. Milyen általános feladatra kevés az új 11" Air IB ULV i5 processzora?"

Bármilyen ultrabookról, ebbe az Air is beletartozik.
Általános feladatokra (web, e-mail, chat, némi irodai munka) tökéletesen jó, de ugyanerre egy tablet is ugyanúgy alkalmas.

Termelő munkát 10"-on, ilyen kis háttértárral nem hiszem, hogy sokan végeznének.

"aki viszont iPad + laptop kombóval jár-kel, az akár komoly előrelépésként élheti meg a fejlesztést."

Ismersz olyat, aki ultrabook+tablet párossal jár? Én nem.
A Surface Pro ugyanis nem notebook, hanem ultrabook (és még annak is kompromisszumos verziója), nem egy kategória a kettő.

(#327) Misály válasza Everman (#318) üzenetére


Misály
addikt

Hogy te honnan szedted hogy nálunk mindenki cigánykerekezik és egy nem kiadott termékre teszi le a voksát abból, hogy keresnek ipad-re és BB-re alternatívát azt nem igazán értem. Sőt azt se nagyon, hogy honnan vetted, hogy én egy projekt manager vagyok aki erről meg fogja őket győzni. Ne próbálj meg a soraim között olvasni ha nem megy. Inkább kérj pontosítást.

De akkor lássuk sorjában, vegyünk egy utazgató customer service-est - ilyen sok van és még utazgatnak is - menet közben egy táblát használ, ha megérkezik egy site-ra akkor előveszi az x86-os táblát és tudja használni az x86-os logisztikai alkalmazását és használja, amihez hozzátenném nem kell atomerőmű, de még egy outlookhoz sem ( egy ilyen embernek elég egy 5 éves laptop is avagy egy szerinted gyenge teljesítményű ultrabook, csak strapabíró legyen és normális hw support hozzá, megjegyezném látszik mennyire vagy tisztában a munkára alkalmas gépekkel alátámasztott igényekkel, a nagyvállalati felhasználók 95%-a nem használ olyan alkalmazást amihez erős gép kell, ha meg kell, szerveren oldja meg). A desktop supportnak könnyebb az átállás, nem kell megvárni az adott applikációkból a metro verziót - és megjegyezném hogy elég nagy hülyeség lenne egy metros erp környezetre várni amikor van x86-os táblád - együtt lehet kezelni a többi win8as laptoppal ugyanúgy neki lehet esni a havi maintenance weekend-en nem kell külön kezelni őket. Egész elképzelhetetlen mi?

Nem csak ez a surface lesz, nyakamat rá hogy a nagyvállalatoknak beszállító cégek is előhozakodnak a saját verziójukkal, ez elsősorban koncepció, másodsorban lesz megvásárolható termék. Ez azt hiszem lejön a vállalat kommunikációjából...

Árakat nem tudsz de már méregdrága, fantáziád a termék használhatóságát illetően meg láthatóan nincs mert te csak ujjal akarod használni. Itt jegyezném meg, hogy a második laptopomon win 8 szalad, és billentyűzettel tapipad ill touch-screen nélkül is remekül használható a metro, különösebb megszokást sem igényelt (habár én billentyűfetisiszta vagyok).

Az meg, hogy mit üdvözölsz és mit nem, nem nagyon számít, almafan maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#328) Everman válasza Misály (#327) üzenetére


Everman
addikt

"Hogy te honnan szedted hogy nálunk mindenki cigánykerekezik és egy nem kiadott termékre teszi le a voksát abból, hogy keresnek ipad-re és BB-re alternatívát azt nem igazán értem."

Konkrétan te írtad, így elég vicces ez a gondolatsorod.

"De akkor lássuk sorjában..."

Ok, szuperül leírtad, hogy miért kell x86-os környezet és natív Windows, viszont egyetlen szó nem esett, hogy mi végre kéne ezért egyrészt jóval drágább ultrabook, arról nem beszélve, hogy tablet.

Ne haragudj, de képtelen vagy érvelni, lehet, hogy vannak elfogadható érveid, de azokat kifejezni, leírni képtelen vagy. Mindent indulatból és személyeskedve teszel, így egyrészt unszimpatikussá válsz, másrészt hiteltelenné.

"Árakat nem tudsz"

Pontos árakat nem tudunk, hozzávetőleges árakat meg már kommunikáltak, így biza ismét kapufa a részedről.

Az a gond, hogy úgy alkotsz véleményt, hogy nem járod körbe még gondolatban sem az adott terméket, de még csak utána sem olvasol tüzetesebben. Ellenben keményen leszólod azt, aki igen, és az olvasott infók alapján kritikát gyakorol.

"Az meg, hogy mit üdvözölsz és mit nem, nem nagyon számít, almafan maradsz."

Te meg hater, és szerintem sokkal rosszabb ész nélkül gyűlölködni, mint érvelni, de ez legyen a te értékrendszered problémája.

(#329) erdoke válasza Everman (#326) üzenetére


erdoke
titán

"ugyanerre egy tablet is ugyanúgy alkalmas"

Ez sajnos nem igaz. Nekem még SB alapú Ultrabookom van, az IB ennél csak nagyobb teljesítményt nyújt, de ha munkáról van szó, nem lehet egy napon említeni az iPaddel, amit szintén intenzíven használok már 15 hónapja. Az email és az irodai munka területek különösen gyengék tableten az Ultrabookhoz képest. Ahogy írtam korábban, az iOS beépített mail kliense elképesztően buta, ha Exchange-es kommunikációról van szó, de említhetném az olvasatlan vagy flagged levelek dedikált megjelenítésének teljes hiányát.

"Termelő munkát 10"-on, ilyen kis háttértárral nem hiszem, hogy sokan végeznének."

Semmilyen különbséget nem látok 11" WXGA és 15" WXGA között, márpedig az utóbbin igen sokan végeznek termelő munkát... A 11" nyilván óriási előny, ha a mobilitást nézzük, irodában és otthon pedig elég egy külső monitor + egér (+ bill.).

"Ismersz olyat, aki ultrabook+tablet párossal jár?"

Olyat sokat ismerek, aki laptop + tablet párossal jár, ott még nagyobb a súly megtakarítás.

"A Surface Pro ugyanis nem notebook, hanem ultrabook (és még annak is kompromisszumos verziója), nem egy kategória a kettő."

Sok cég alkalmazottai a seggüket vernék a földhöz, ha az ULV IB i5 teljesítménye lenne a laptopjukban... Nyilván grafikusoknak, tervező mérnököknek nem jó, de ezek a kisebbséget képviselik a milliárdos felhasználói táboron belül, akárcsak a gamerek.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#330) Misály válasza Everman (#328) üzenetére


Misály
addikt

Na már üvöltözöm is, ez egyre jobb..

Nézd meg ezt, átlagos nagyvállalati eszköz, http://www.dell.com/hu/nagyvallalat/p/latitude-e6320/pd ~350 rugó egy darab, árról ennek tekintetében elég hülyeség beszélni, mert a hw rohadtul nincs rajta kihasználva (felhő backup, egyszerű sw-k használata, file serverek használata), kijelzőméret nem oszt nem szoroz, irodában dokkolóról használják 22"-es monitorokon, egérrel billentyűvel.

A metró kiválóan használható áttekintésre, előtted vannak levelek, communicator, ticket-ek, update-ek stb anélkül hogy akár egy explorert megnyitottál volna. Ha kicsit utánaolvastál volna, az ms támogatja a vállalatok saját app-jait, hub-jait metro-n. Utazás közben kényelmesebb egy tablet, gondolom ezt nem kell magyarázni.

De gondolom ezek után is okafogyott...

Nade csakhogy apatikus legyek (unszimpatikus nem létezik ugyanis):

Te vagy aki gondolkodás nélkül a képembe vágja, hogy az egész fasság, anélkül hogy elfogadná, vannak más igények is;)

(#331) fatallerror válasza erdoke (#322) üzenetére


fatallerror
addikt

dolgozz kevesebbet ha megoldható : D

don't tell me what i can't do!

(#332) Tim82 válasza Misály (#330) üzenetére


Tim82
nagyúr

A szó, amit kerestél, az antipátia. Az apátia teljesen mást jelent, ahogy az ebből képzett apatikus jelző is.

Nem kötekedésnek szántam, csak kibújt belőlem a grammar nazi. Elnézést. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#333) dabadab válasza Misály (#330) üzenetére


dabadab
titán

"unszimpatikus nem létezik ugyanis"

De, pont most irtad le, erted is, en is ertem, meg kb. minden magyarul beszelo ember erti. Marpedig az a szo, amit minden magyar ember ert, az egy letezo magyar szo.

DRM is theft

(#334) fatallerror válasza dabadab (#333) üzenetére


fatallerror
addikt

ti miért vagytok ilyen feszültek? :Đ

don't tell me what i can't do!

(#335) pzstm


pzstm
titán

Ezúton szeretném megköszönni minden keves résztvevőnek, hogy sikerült egy totálisan off, használhatatlan topikot csinálni ebből is :W

még szerencse hogy van másik surface topik is, ezekután tuti az lesz a hivatalos. :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#336) fordfairlane válasza Misály (#330) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nade csakhogy apatikus legyek (unszimpatikus nem létezik ugyanis):

:)) ez a mondat egy nyelvtani állatorvosi ló.

x gon' give it to ya

(#337) Misály válasza Tim82 (#332) üzenetére


Misály
addikt

Köszönöm a javítást, valóban tévedtem. És pzstm kollegának is igazat kell adnom, ha a egy topic grammar nazi-k eljövetelét igényli, akkor ott baj van. Elnézést kérek mindenkitől, hogy leálltam vitatkozni...

[ Szerkesztve ]

(#338) Everman válasza erdoke (#329) üzenetére


Everman
addikt

"de ha munkáról van szó, nem lehet egy napon említeni az iPaddel, amit szintén intenzíven használok már 15 hónapja."

Fura lesz ez tőlem, de ki beszélt itt iPadről?
Az MS alapból Metro alapú e-mail kliensben gondolkodik, ami ugyanazt tudja mindkét platformon.

"Semmilyen különbséget nem látok 11" WXGA és 15" WXGA között"

Ezen most jót nevettem, ne haragudj :D
Nem a felbontás a mérvadó, hanem a fizikai méret, a 10" sokak számára annyira kicsi, hogy hosszabb használatra és komolyabb odafigyelést igénylő munkára nem tudnák használni.
Ha nem tűnt volna fel, akkor a smartphone-ok is szépen elkezdtek nőni, mégpedig azért mert a mobilon elérhető tartalom megjelenítéséhez is igénylik az emberek a nagyobb látható felületet. Ott ezt eléggé behatárolja a készülék eredeti funkciója is, de egy notebooknál ez nem akkora probléma. Legyen vékony, de a kijelzőnél legalább 13" elvárt, ha picit is komolyabb felhasználás van betervezve.

(#339) erdoke válasza Everman (#338) üzenetére


erdoke
titán

2012
Tablet = iPad

Nem tudom, miért nevetsz, azonos felbontás mellett a nézési távolsággal lehet játszani, és akkor kvázi ugyanazt látod. A nagyobb felbontást viszont nem lehet helyettesíteni semmivel.

Én közel 15 (!) éve használok üzleti laptopokat, rengeteget repülök, és bizony megfelelő kompromisszumnak tartanék egy jól eltalált Surface Pro-t mondjuk 11" körüli méretben. Nyilván az irodai munkám nagy részét nem utazás közben végzem, amikor pedig komolyabban nekilátok excelezni, akkor ott a külső monitor minimum Full HD felontással és egyéb perifériák. Éppen ezért elsősorban a dokkolhatóság az, amitől üzleti felhasználásra tényleg pro a Pro... És mit ad isten, már meg is jelentek a dokkolható Ultrabookok. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#340) Everman válasza Misály (#330) üzenetére


Everman
addikt

"Nézd meg ezt, átlagos nagyvállalati eszköz, "

Hát, ha a Surface Pro számodra ezzel, vagy egy Thinkpaddel egyenértékű, akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk...

Kezdek elgondolkodni rajta, hogy végül is minek nekem desktop gép, hisz a Galaxy Note-ra is köthetnék monitort, billentyűzetet és egeret, érvelésed fényében csak ezekre van szükség egy irodai géphez :D

"Nade csakhogy apatikus legyek (unszimpatikus nem létezik ugyanis)"

Még véletlenül sem gondolnálak apatikusnak, mivel éppen, hogy túl sok szenvedély szorúlt beléd :D

A szó az antipatikus amit kerestél, de a köznyelvben, még ha grammatikailag hibás is, az unszimpatikus az elterjedtebb. (Érdekes egyébként, hogy német nyelvterületen meg egyenesen ez a helyes kifejezés: unsympatisch.)

(#341) Misály válasza Everman (#340) üzenetére


Misály
addikt

"~350 rugó egy darab, árról ennek tekintetében elég hülyeség beszélni, mert a hw rohadtul nincs rajta kihasználva (felhő backup, egyszerű sw-k használata, file serverek használata), kijelzőméret nem oszt nem szoroz, irodában dokkolóról használják 22"-es monitorokon, egérrel billentyűvel." - hajj de nehéz dolog az olvasás mi?

Szenvedélyes, üvöltözöm, miket képzelsz még szöveg mögé?

[ Szerkesztve ]

(#342) emvy válasza Everman (#340) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha mar grammarnaziskodunk, akkor ne irjuk a 'szorult' szot hosszu u-val...

while (!sleep) sheep++;

(#343) Everman válasza erdoke (#339) üzenetére


Everman
addikt

"Nem tudom, miért nevetsz, azonos felbontás mellett a nézési távolsággal lehet játszani, és akkor kvázi ugyanazt látod."

Általában azonos távolságról használja ezeket az eszközöket az ember, ha ölben tartja akkor azért, ha asztalon, akkor a keze miatt, amivel gépel. Lehet közel hajolgatni, de az egyrészt ergonómiailag nem éppen elfogadható, másrészt nem is túl kényelmes.

"És mit ad isten, már meg is jelentek a dokkolható Ultrabookok"

Üzleti és biztonsági szempontból ez megafail, egy komolyabb nagyvállalat rendszeréből ki sem vihetsz az épületből minden adatot, nemhogy egyetlen készülékeden tárold azokat.

De ha ettől eltekintünk, akkor sem értem még, hogy minek az x86-os felület?
Az MS mindkét platform számára elérhetővé teszi a teljes Office csomagot, az állításuk szerint semmi különbség nem lesz köztük. Innentől megint érdektelenné válik a natív Windows az átlagos irodai felhasználás szempontjából.

----

Én két dolgot tartok elképzelhetőnek. A Microsoft vagy azért adja ki x86-re és ARM-ra alapozva is a tábláit, hogy két vasat tartson a tűzbe. Vagy amire én tippelek az az, hogy ez egy első lépés arra, hogy a Windows felhasználók nagy részét szép lassan átvezessék x86-ról ARM-ra és ez egy köztes eszköz, amivel ez komolyabb "fájdalom" nélkül megtehető.
Az ARM platform ma még sok mindenre nem alkalmas, pl. játékokra sem a legjobb. De ha a MS szemszögéből nézzük, akkor ők erre már remek választási lehetőséget nyújtanak az xBox formájában.
A maradék az akik munkaállomásokat/vagy annak megfelelő tudás eszközöket használnak (grafikusok, tervezők), számukra megmarad egyelőre az x86-os platform, de ha az eladott gépek számát nézzük, akkor bizony ők elég kicsi részesedéssel vannak ott jelen. A legtöbb gép az átlagos irodai felhasználásra, illetve otthoni tevékenységre van vásárolva.

Én nem hinném, hogy a saját tabletjüknél az vezetné őket, hogy a natív Windows-os alkalmazások is elérhetők legyen, mikor a desktop rendszereken is pont a Metro felületet és alkalmazásainak elterjedését szorgalmazzák a Windows 8-al legjobban.

(#344) Everman válasza Misály (#341) üzenetére


Everman
addikt

"hajj de nehéz dolog az olvasás mi?"

Hej, de nehéz a szövegértés...

"Szenvedélyes, üvöltözöm, miket képzelsz még szöveg mögé?"

Ezt én is kérdezném, főleg, hogy sehol nem írtam, hogy üvöltözöl :D

Az meg, hogy mindenre indulatból és személyeskedve reagálsz eléggé megalapozza a túlzott szenvedélyességed. :)

(#345) Everman válasza emvy (#342) üzenetére


Everman
addikt

igaz :B

(#346) Misály válasza Everman (#344) üzenetére


Misály
addikt

Ha te bennem indulatot látsz tudlak sajnálni, szakértelmedet meg nem hiába firtatom, hisz vállalati tapasztalatod látványosan hiányos. A személyeskedést nagyon könnyű felhozni értelmes érvek hiányában miközben a másik szavait emeled ki anélkül hogy elolvasnád a teljes szöveget. Majd ha rávilágítok másodszorra, hogy direkt nem áll szándékodban felfogni egy érvelést, visszavágsz ugyanazzal, alátámasztás nélkül. És ezek után kritizálod az érvelést. Szép. Egy baj van a csak én vagyok a helikopter hozzáállással, hogy minden csak nem szakmai, és így a teóriádat a hajadra kenheted.

Személyeskedés meg nem itt kezdődik, a hozzáértésedet firtattam, nem lehülyéztelek. Biztosan van amihez jobban értesz mint én, de az nem a business it az itt látottak alapján.

Tessék elfogadni a valóságot, nem viccet csinálni belőle ha ütközik az énképeddel...

[ Szerkesztve ]

(#347) erdoke válasza Everman (#343) üzenetére


erdoke
titán

A visszafelé kompatibilitás fontossága még privát felhasználásnál se elhanyagolható, üzleti vonalon viszont must have.

Viszont a vállalati biztonságot taglal bekezdésedből nyilvánvaló, hogy ehhez nem értesz, úgyhogy ne is erőltesd.

"komolyabb nagyvállalat rendszeréből ki sem vihetsz az épületből minden adatot, nemhogy egyetlen készülékeden tárold azokat"

Mi köze a PC felépítésének a vállalati biztonság politikához? :F Ha az Ultrabook kisebb, akkor már nem engednek rá annyi adatot másolni? Pont ugyanazon elvárások vonatkoznák majd ezekre a gépekre, mint a régiekre, de ha elég nagy a felhasználói nyomás, akkor még kompromisszumokat is köt majd az IT részleg. Lásd iPhone 3G/3GS beengedése céges Exchange-re, miközben durván elmaradt akkor minden azzal használatos mobil eszköz hasonló paramétereitől

A legjobb aláírás a héten

(#348) Everman válasza erdoke (#347) üzenetére


Everman
addikt

"A visszafelé kompatibilitás fontossága még privát felhasználásnál se elhanyagolható, üzleti vonalon viszont must have."

Ha adatszinten megvan a kompatibilitás, akkor kit érdekel más, főleg, ha rendszer és alkalmazás szinten amúgy is mindent cserélsz?

"Viszont a vállalati biztonságot taglal bekezdésedből nyilvánvaló, hogy ehhez nem értesz, úgyhogy ne is erőltesd."

Lehet, hogy nem értek, de legalább 4 hazai is multit ismerek, ahova még pendrive-ot/adattárolásra alkalmas mobilt sem vihetsz be, nemhogy a saját használatú gépedre mindent rámásolj és azt még ki is vidd az épületből :)

"Mi köze a PC felépítésének a vállalati biztonság politikához? Ha az Ultrabook kisebb, akkor már nem engednek rá annyi adatot másolni?"

Nem erről volt szó, te egy univerzális dokkolható eszköznek akarod beállítani a Surface Pro-t, amit az irodában munkaállomásnak, a repülőn notebooknak (eleve erre nem alkalmas, mert nem tudod billentyűzettel kényelmesen ölben használni, mivel nincs tartása), otthon meg tabletnek használod és így minden adatod ezen az egy gépen összpontosul. Nos ez alapból megkérdőjelezhető, de az utóbbi években előfordult több nagyvállalati notebook elvesztés és emiatt megtörtént adatszivárgás miatt a legtöbb helyen ez ma már elképzelhetetlen.

Ha nem érted, hogy ez biztonsági szempontból miért problémás, arról tényleg nem tehetek.

(#349) Everman válasza Misály (#346) üzenetére


Everman
addikt

"miközben a másik szavait emeled ki anélkül hogy elolvasnád a teljes szöveget."

Miután el sem olvasod amit írok és olyasmiket állítasz, amiket soha nem is írtam (mikor is írtam arról, hogy üvöltesz?), azután ezt állítanod eléggé humoros.

[ Szerkesztve ]

(#350) Everman


Everman
addikt

Egyébként nagyvállalati szinten a Surface-ről beszélni azért is fura, hisz a legtöbb még a Windows 7 bevezetésével van elfoglalva és a gyártók szerint sem lesz túl népszerű a körükben a Win8, nem is várnak kiemelkedő eladásokat (legalábbis a vezető PC gyártók ezt nyilatkozták).
Ez után kétlem, hogy egy Win8-as tablet beillesztése a vállalati infrastruktúrába annyira népszerű ötlet volna.
Talán, majd a megjelenés után 1 évvel, ha a platform és az elképzelés bizonyított talán, de hamarabb? Kétlem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.