Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexel


mexel
veterán

Kérem hogy csak a telepítéssel kapcsolatos kérdések kerüljenek ide, magával az androiddal vagy a CoreElec-el, annak a beállításaival kapcsolatban ne, az nem ennek a témája. Csak azért nyitottam meg a hozzászólásokat ha valakinek valami gondja van a telepítéssel vagy valami nem működik akkor itt tudjunk segíteni esetleg. De a rendszerek működése ettől független, azoknak a topikja máshol található.
Köszönöm!

(#2) newborn3 válasza mexel (#1) üzenetére


newborn3
újonc

Hello!
X96 box s905x 2/16 nem indult el többször is megcsináltam sikertelen. Visszaraktam bele a kártyát CE-el az is megmarhult. 1080-nál nagyobb felbontásban mákosodik mintha kis pixelhibák lennének nagyobbra állítva pedig villog és csíkosodik amit eddig nem csinált kártyáról sem. Jó hír azért van mert k1 pro-n meg tökéletesen sikerült. Ha droidon csinálok egy factory resetet akkor megjavul vagy van más alternatíva. Eltekintve ettől a kis hibától nagy találmány és köszönöm én is a közzétételt és a részletes leírást is hozzá.
Üdv.

newborn

(#3) mexel válasza newborn3 (#2) üzenetére


mexel
veterán

A mákosodásnak semmi köze nem lehet hozzá hiszen a kártyáról futónak semmi köze sem lehet hozzá. Ez nem csinál mást mint felmásol pár fájlt a gépre. Ha ott maradnak sem zavarnak bele semmibe soha max kb 200 mb helyet (sem) elfoglalnak.
Mi nem sikerült az X96-on? ( tudom hogy annak érdekes recovery-je van szívtam egyel én is de nem emlékszem mi volt a megoldás)
Próbáld meg a fordított megoldást:
Kapcsold ki a boxot és a megcsinált CE kártyát ( felmásolva rá minden ami zipben van) azzal indítsd el akártyáról a rendszert. ( pl fogpiszkálós megoldással)
Amikor a penről elindult, akkor nyomj rá a dual install addonra.Ezután ki fog kapcsolni. Kapcsold vissza úgyhogy bent a pendrive, ésakkor penről megin telindul a rendszer. telepítsd fel a reboot android kiegészítőt és így lépj át az androidba. Ezek után csináld meg az update dolgot. Akkor megint újraindul elvileg a penről. Kikapcs, pen kihúz és akkor jónak kell lennie.
Ez lenne a normál telepítés egyébként csak azért módosítottam a másikra mert legtöbb esetben az is elég ésúgy rövidebbnek tűnik.

Az androidnak ehhez meg semmi de semmi köze, az égvilágon semmihez sem nyúl a droidban és semmi másban.

[ Szerkesztve ]

(#4) RedCat


RedCat
senior tag

A rendszer itt is ugyanúgy frissül mint ha sd kártyán lenne?

A változásokat hogyan lehet nyom nélkül eltüntetni, pl ha eladom a boxot?

(#5) divan


divan
senior tag

X96 S905W 1/8. Gond nélkül felment rá, és működik remekül. :R

(#6) files32


files32
tag

A Leelbox MXQ Mini (905x) meghasalt a teszten, az SD vagy pen kivétele után a droid jön vissza, de legalább ez egy jó hatos droid. A CE simán megy SD ről az akció után.

[ Szerkesztve ]

(#7) mexel válasza files32 (#6) üzenetére


mexel
veterán

Próbáltad a fordított módon is amit írtam fentebb? Az update-t a droid alól meg lehet próbálni többször is. Elvileg mennie kellene, szívesen ránéznék mi lehet az oka. :)
Felülírtad biztosan a fájlokat? Jó dtb nevet írtál be az uEnv.ini-be?

Az androidnak nincs hozzá köze hogy milyen droid 6-os vagy 7-es, nem szól bele sehol a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#8) mexel válasza RedCat (#4) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ugyanúgy lehet frissíteni.
Írtam azt hiszem a blogban hogy pl a legegyszerűbb mód ha nem akarsz SSH-n vagy máshogy kapcsolódni a boxhoz, feltesezed a linkelt totalcommandert és ott látszanakafájlok. A fájlrendszer gyökérben látszanaka fájlok amik előtte a Pendrive-on voltak, fentebb a lista. Azokat lehet simán törölni, és a Daata-ban látszik a CE storage, a .kodi a .config stb. Ezeket simán lehet törölni a TC-vel. De így egyszerű módosítani is bármit stb.
Nem kell hozzá sem pc sem más, minden intézhető a boxon pl egy egérrel.

(#9) newborn3 válasza mexel (#3) üzenetére


newborn3
újonc

Sajnos a fordított módszer sem jött be, mindenáron a droidot tölti be. Azt vettem észre ha a fogpiszkálós módszerrel próbálom akkor csak villog az x96 felirat és nem tölt be semmit, ha csak a pen van benne akkor meg simán indul a CE. Pen nélkül meg csak a droid. Nem tudom mi lehet a baj, szerintem mindent megfelelően a leírtak alapján csináltam. Mit tudtok még ajánlani?

newborn

(#10) files32 válasza mexel (#7) üzenetére


files32
tag

Igen, próbáltam rükvercben is, a az átnevezés csak annyi volt, hogy nem 2g, hanem 1g. A "gyári" dbt.img-t nem kéne kitörölni, ami kiíráskor a szülőmappában van, annak van jelentősége, mert az elérésí útja amúgy is máshova mutat? Mintha túl gyors lenne az update, létezik?
Még kipróbálom a "nagy" MXQ 4K Pro-n is, az a kedvenc, fűteni nem lehetne vele.

[ Szerkesztve ]

(#11) files32 válasza mexel (#7) üzenetére


files32
tag

'Felülírtad biztosan a fájlokat? Jó dtb nevet írtál be az uEnv.ini-be?'
Egyet kitöröltem, hogy ne legyen mit felülírni az átnevezést meg az elbbi hsz-ben rendeztem Jegyzettömbben.
Több fájl is felülírandó?

(#12) mexel


mexel
veterán

X96-nál én is szenvedtem amikor itt volt egy de nem emlékszem mi volt a gond, Azt hiszem a recoveríbe sem tudtam simán belépni talán,. vagy recovery-t cseréltem vagy más volt agond, nem tudom. De valahogy megoldottam de már nem emlékszem hogyan. Jó lenne ha lenne itt egy x96-om mert szívesen rájönnék a hibára.
Próbálj meg több féle dtb nevet beírni az uEnv.ini-be

files32: A gyári dtb-t törölhetes is, gondoltam beleírom a leírásba de csak annyival hoszabb lenne, de nincs jelentősége. Ha cserélted az autoscripteket 100%-ban biztosan akkor azzala dtb-vel nem foglalkozik, csak azzal ami az uEnv.iniben van.
A lényeg hogy az uEnv.ini-ben jó fájlnév legyen megadva. Ha az nem jó akkorolyan minthta rossz dtb-t használnánk. Az Update elég gyors, nem csinál mást mint a belső memóriára felmásolja a 130 mb körüli system-et, a kernelt, a device_trees mappát és kb 2 kis fájlt. Egy gyors penről-sd-ről pillanatok alatt megvan.
De ellenőrizhető simán Android alatt hogy minden a helyén van-e:
Ahogy írtam a TotalCommandert feltelepíteni és a fájlrendszer gyökéren belül van a system. Ott kell látni ezeket a fájlokat ( A data-ban pedig a .kodi .config stb található)

Alapvetően minden boxon el kellene indulni ami nem valami speckó zárt rendszerű ( mint pl a Strongok) mert semmi extrát nem csinál ez az egész csak felmásolja a penről a cucot úgy hogy nem módosít semmi más fájlt a droidnál és a rendszeren. Ami a gond lehet hogy az android alól indított aml_autoscript.zip fájl ( aminek valami más nevet adtam hogyezt indítsd vagy mi) az lefut-e rendesen.

(#13) files32 válasza mexel (#12) üzenetére


files32
tag

S905x mindkettő, csak a glx_p212-1g.dtb vel mőködik a CE.
Ja!!! amikor kicsomagolom a zip fálodat az egy mappába csomagolja ki, gondolom ebből a mappából kell a pácienseket a frissen megírt pen-re másolni ( hülye kérdés, különben ne tudná felülírni amit kell).

[ Szerkesztve ]

(#14) mexel válasza files32 (#13) üzenetére


mexel
veterán

Attól függ a box 1/8 vagy2/16 GB-os -e. Ugyanazt kell kiválasztani amivel a CE is indulna. Ha valakinek nem megy először letesztelheti sima CE-velahagyományos módon hogy melyik dtb kell neki.

De az fontos hogya dtb-t nem átnevezni kell hanem az uEnv.ini-be beírni, ezt majd kiemelem talán jobban a leírásban, szerintem ez nem bitos hogy mindenkinek egyértelmű lesz. ( nem neked írtam csak általánoságban)

(#15) files32 válasza mexel (#14) üzenetére


files32
tag

Mindent a leírás alapján csináltam, amíg benne a pen megy a CE, kihúzva, újraindítva a droid a főnök. De nem adom fel végigjátszom at összes csatlakotót, ha kell a HDMI be is beleverem az usb-t :Y !

(#16) mexel válasza files32 (#15) üzenetére


mexel
veterán

Nem ez lesz a gond, ahogy mondtam nincs benne sok trükk. Ha penről megy akkor jó a dtb és az uenv.ini. Itt csak az lehet hogya droid alól a zip frissítés nem fut le, mert az az ami átírja az aml_autocsriptet úgy hogy utána tudja hol kelljen kleresnie a rendszert. De nézd meg ( pl Totalcommanderrel ahogy írtam) hogy fent vannak-e a fájlok az emmc-n.
Vagy próbáld meg azt a másik zip-et letölteni amit felraktam, abban csak 2 fájl van, tedd fel egy üres fat vagy fat32 penre és onnan indítsd az update-t dorid alól. ( de csak akkor tedd be a pent ha elindult a droid)

Nekem volr egy bocxxal olyan hogy kb 3-4 szer megcsinááltam és amikor feladtam volna egyszer csak elindult. Nem tudom mi volt a sorrend ami miatt jó volt, de volt így.

Ja még valami: Ha belépsz a recovery-be pl és kilépst úgy hogy reboot system az is törli ezeket abeállításokat akkor is csak a droid fog indulni, akkor kell az előbb írt 2 fájl.

[ Szerkesztve ]

(#17) files32 válasza mexel (#14) üzenetére


files32
tag

Most a device trees mappából likvidáltam azokat ami nekem nem kell.

(#18) newborn3 válasza mexel (#12) üzenetére


newborn3
újonc

Nekem már nagyon furdalja az oldalam hogy miért nem jó. Ha megteszed hogy ránézel, akkor szívesen elküldöm vagy elviszem.

newborn

(#19) mexel válasza newborn3 (#18) üzenetére


mexel
veterán

Már írtam 2 privit :) Engem is érdekelne nagyon, ha sikerül rájönni az másnak is segíthet. Sajnos a múltkor elvitték az X96-omat, de én egyteljesen más, javított droidot tettem fel, valami nem stimmelt a gyárijával hiába volt 6-os ami jobb mint a 7-es szerintem. De az X96 is sok féle belsővel készült nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#20) files32 válasza mexel (#19) üzenetére


files32
tag

Hoppá! frissítésnél valami OTA ra hivatkozik, na ez így helyes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.