Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kasya


Kasya
nagyúr

(#103) mephi666 válasza Kasya (#101) üzenetére


mephi666
nagyúr

vannak itt szépségek:

...én az ilyet fognám és mondjuk a szombati 40 fokban kitettem volna 10:00-18:00-ig a hortobágyi puszta közepére 1 szál gatyában, aztán 6számjegyű összegbe mernék fogadni, hogy néz ki 18:00-ra :K mit mond utána, ha ropogósra sül? nem működött épp jól a képzelőereje? és természetgyógyásznak meri magát nevezni az ilyen? természetgyógyász ismereteim szerint az, aki pl tisztában van azzal, hogy melyik gyógynövény micsoda és melyik részéből milyen eljárással milyen betegségre készíthető gyógyszer :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) mephi666


mephi666
nagyúr

mindmeghalunk.com: én most itt meghaltam :O

ebben meg mi a nagy kunszt? én is tudok vízen járni... (csak legyen először pár napig 0 fok alatt a hőmérséklet ;] )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105) zoo8800 válasza mephi666 (#104) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez a FB csoport az igazi pöcegödör, a csoport adminjai szerkesztik a mindmeghalunkot is.
Csak óvatosan az olvasgatással :D

rip and tear, until it is done

(#106) mephi666 válasza zoo8800 (#105) üzenetére


mephi666
nagyúr

jajj, addig jutottam, hogy "már készen állok a sátán szolgálatára" :D kb ennyi elég is volt így hétfő reggelre...

ez is jó: csak azt felejtik el, hogy a föld nem búgócsiga és nem fordul 20-at 1 másodperc alatt a tengelye körül :D ennyi erővel ha lapos, akkor úgy pörögne, mint a lemez a lemezjátszón... szvsz megfelelő sebesség mellett akkor esnénk el, majd sodródnánk ki a széle felé, ahol jól belefulladnánk az óceánba

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107) mephi666


mephi666
nagyúr

"be van lógatva" :DDD újholdkor meg leveszik, hogy megtakarítsák? :C

nekem is volt kb 15 éve természetfeletti élményem: holdfogyatkozás volt, elindultam este 11 felé haza a kocsmából, úttal pont szemben volt az égen a hold... már órák óta sétáltam, gondolkoztam, mire gyanús lett, hogy a hold nem mozdul és ugyanúgy félig megfogyatkozva van az égen, mint induláskor... aztán rájöttem, hogy fél órája nyomtunk el haverokkal egy spanglit és kb 3 perce indultam haza a kocsmából :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108) zoo8800 válasza mephi666 (#107) üzenetére


zoo8800
veterán

Gézabá és Obi "szellemi termékei" se rosszak, ajánlom őket. Bár ők nem laposföldesek, főleg kemtrél/hárp témában oknyomoznak.

rip and tear, until it is done

(#109) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe, bevették az egyik fénybenjáró tagot poénból a csoportba :D

ebből a kiírásából indult az egész:

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#110) Kasya válasza mephi666 (#109) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez az a Magdika, aki Radics Peti videoinak az alapja? :D

(#111) lezso6 válasza Kasya (#110) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem ez Radics Peti sokadregje a facebookon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#112) Armahun


Armahun
addikt

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#113) #72042496 válasza mephi666 (#107) üzenetére


#72042496
törölt tag

"nekem is volt kb 15 éve természetfeletti élményem"

Valahogy sejtettem, hogy ennek kapcsán nagyon hamar előkerül egy kocsma. :DDD :R

(#114) mephi666


mephi666
nagyúr

szegény sátánnak igen sok dolga lehet manapság, ha minden tetovált embert meg akar szállni :DDD

közben eszembe jutott ide egy jó kép, amin sokat röhögtem :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#115) looser válasza mephi666 (#114) üzenetére


looser
addikt

Hát még a szolgálatot jelző képeket és feliratokat készítő vállalkozásoknak :-)
(nekem nem tetszenek a tetoválások, de nem Magdika nézőpontból, egyszerűen csak ha lekapja a lány a felsőjét és ott van egy ilyen izé, ami hirdeti, hogy már előttem jártak ott :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#116) mephi666


mephi666
nagyúr

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#117) #77646080 válasza mephi666 (#116) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez tetszett, el is mentettem. 😃 :)

[ Szerkesztve ]

(#118) fordfairlane válasza mephi666 (#103) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nehéz megkülönböztetni a Facebookon azokat, akik csak bohóckodnak, azoktól, akik komolyan is gondolják ezeket. Gondolok itt pl. az említett Radics Petire is, aki nem hülyék után kutat a neten, hanem ő maga rendezi az egészet, alteregókat használva.

x gon' give it to ya

(#119) mephi666 válasza fordfairlane (#118) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, eddig nem követtem ezeket, amit meg erről a labant-ról írtak, azon ki is akadtam rendesen :U van akkor a megrendezett radics kategória (ami ettől lehet még vicces), a vicces bolond kategória meg a közveszélyes labant-kategória...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#120) Vangelis


Vangelis
nagyúr

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#121) zoo8800 válasza Vangelis (#120) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt láttam reggel, röhögtem rajta :D

rip and tear, until it is done

(#122) Törzsúr válasza mephi666 (#107) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én már sírok a röhögéstől, olyan kommentek vannak itt. :DD

Szerk.: A múlt héten költöztem be feleségemmel a lakásunkba. Én személy szerint 2011 óta nem láttam TV adást. A "Lapos a föld" volt az első amit láttam a híradóban vagy miben, percekig nem tértem magamhoz...
Tényleg itt tartunk??? :U

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#123) mephi666 válasza Törzsúr (#122) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja itt tartunk... lassan a régi balázs és mónika show színvonalat kezd képviselni :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#124) Syl válasza mephi666 (#123) üzenetére


Syl
nagyúr

Az iskolákban még nem kezdték el tanítani a holdra szállás tagadását? (mint az Interstellar filmben) :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#125) zoo8800


zoo8800
veterán

Balázsék vs A Sanyi
Ütős cucc, az biztos. Aki első nekifutásra végighallgatja, az vendégem egy sörre :D

rip and tear, until it is done

(#126) Armahun


Armahun
addikt

Lapos föld hívőknek ajánlott esti film: Dark City

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#127) Törzsúr válasza zoo8800 (#125) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nekem nem ment 9p-ig bírtam.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#128) mephi666 válasza Armahun (#126) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik kedvenc filmünk, pedig nem vagyok hívő :) jó rég láttam... újra kellene nézni (ez pedig a másik kedvenc...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129) Syl válasza mephi666 (#128) üzenetére


Syl
nagyúr

Mindkettőre nagy-nagy +1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#130) GEIL


GEIL
addikt

Nagy marhaság a lapos föld elmélet....DE mi a helyzet a számtalan lézeres méréssel vagy brutális optikai zoom-os felvétellel, ahol a föld "görbülete" miatt már a távoli dolgoknak nem kéne látszódni akár 30-50 méterrel is "alulról számítva"...de mégsem látni 1 cm görbületet sem.....akkor ez hogyisvan ? :(( :(( :(( :((( :((( :O :o :o ez idegesit..... :W

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#131) dabadab válasza GEIL (#130) üzenetére


dabadab
titán

Tudnál linkelni ilyen mérést / fényképet?

DRM is theft

(#132) Lauda válasza GEIL (#130) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egészen érthető amit írtál. Ha jártál már tengeren, láthatod a saját szemeddel is a görbület eredményét.

(#133) GEIL válasza dabadab (#131) üzenetére


GEIL
addikt

[link]

[link] kb 270 km-re is látszik a Tátra budapestről....lol ?

Ez pedig a Balatonos lézeres kép.....itt sincs "görbület"....pedig kéne lenni neki.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#134) dabadab válasza GEIL (#133) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy látom, egészen minimálisan sem erőltetted meg magadat.

Az elsőnél ott a link az eredeti videóra, amiben el is mondják, hogy ott konkrétan délibáb látszódik.

A másodiknál a matekot is elrontotta, ahogy egy kommentelő rögtön rá is mutatott a videó alatt.

DRM is theft

(#135) Syl


Syl
nagyúr

Hát igen. A föld nem lehet gömbölyű, mert akkor lepotyognánk róla... ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#136) mephi666 válasza Syl (#135) üzenetére


mephi666
nagyúr

de ha lapos, akkor meg a macskák löktek volna le róla mindent, mint ahogy a ma általam linkelt bizonyítékon is látszódik :D ...épp ezért sült krumpli, vagy szalagos fánk alakúnak kell lennie

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#137) GEIL válasza Lauda (#132) üzenetére


GEIL
addikt

Amire gondolsz hogy a tengeren a nagyon távoli dolgok "eltűnnek a szemünk elől"...az 99%-ban ugyanaz mint amikor sík úton autóval mondjuk 1km-re látsz közeledni egy autót veled szemben...forró nyári napon...az autó egésze helyett egy foltot vagy vibráló árnyékot látni vagy csak az alja nemis látszik mert olyan forró az aszfalt felett a levegő hogy a te szemszögedből ez így látszik.Tengeren pedig a sós levegő és a légáramlatok meg a hullámok kavarnak amik messziről nézve eltűntetik a szemed elől a hajókat pl....de akkor előkapva egy brutális szűrőkkel felszerelt objektivet, voilá, egyből látnád ujra a hajót pl....akkor ott hol a görbület megint ?

Szóval tanult emberként hiszem hogy a föld gömbölyű.....de azért vannak kérdések amik nyugtalanitanak.........a holdraszállást pl kamunak tartom....ugyanugy amint a nagy szinjáték 9/11-et, ahol látni az emeletenkénti robbanás sorozatot...stb....a WTC ikertornyainak a magja pedig olyan ötvözet volt, amit ha koncentráltan érik a robbanások/repülőgép becsapodások, akkorsem közelitette volna meg a rá ható erő az olvadáspontjaik 1/3-át sem........tehát max 1-2 emelet bedől...de így összedőlni ez az USA patkánysága volt........a holdraszállást meg megoldották már jó pár évtizede, de azóta valahogy nem akartak ujra felmenni...ennyi év elteltével ilyen modern eszközökkel 2017-ben már naponta kéne odamenni grillezni egyet...stb...de érdekes hogy sehol semmi........ezeken morfondirozok.....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#138) GEIL válasza dabadab (#134) üzenetére


GEIL
addikt

Szerintem a délibáb az fejjel lefelé látszódik.....a másik videón pedig valóban elszurta a számolást...de nem a távolsággal, hanem hogy mennyivel kéne eltűnni a tátrának a "horizont alatt".....de a fénykép így is érdekes.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#139) dabadab válasza GEIL (#137) üzenetére


dabadab
titán

"de akkor előkapva egy brutális szűrőkkel felszerelt objektivet, voilá, egyből látnád ujra a hajót pl"

Azt ezért próbáld ki igazából is, ahelyet, hogy hülyeségeket beszélsz.

"Szerintem a délibáb az fejjel lefelé látszódik"

Van olyan is, meg nem olyan is: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#140) GEIL válasza dabadab (#139) üzenetére


GEIL
addikt

Megkeresem a videót erről is.... :R ;].....vagy neked lesz igazad és csak a délibábot látni :C :O :O :O :C

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#141) mephi666 válasza GEIL (#138) üzenetére


mephi666
nagyúr

fa nándor járt párszor az óceánon, ő röhögött egy jót az egész felvetésen és megemlítette többek közt, hogy 20mérföldről már kezdenek szépen eltűnni a hajók a föld görbülete miatt :K (de biztos őt is lefizették, hogy hazudja ezt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142) JoeCockBill válasza GEIL (#137) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

mondd hogy ilyen nincs egy szakmai fórumon, és csak trollkodsz

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#143) dugo_ válasza JoeCockBill (#142) üzenetére


dugo_
veterán

Cifrábbak is vannak sajnos. :(

(#144) Armahun


Armahun
addikt

Ellenpélda: [link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#145) BITBOYS válasza dabadab (#139) üzenetére


BITBOYS
addikt

Egy egyszerű hdmi verzió is összezavarja az embereket :) , a holdraszállás, lapos föld elmélet egyenesen zűrzavart okoz..
Én a demenciában hiszek, elhülyítik az emberek többségét.

Mikor frissíted a faq-t? :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#146) dabadab válasza BITBOYS (#145) üzenetére


dabadab
titán

A nyár végéig van nagyjából három hónapnyi elvégzendő munkám, a naptár viszont ragaszkodik hozzá, hogy már augusztus van :DDD

DRM is theft

(#147) GEIL válasza mephi666 (#141) üzenetére


GEIL
addikt

Eltűnnek a távolság miatt....de nem "lebuknak"a horizont alá....olyan távolságból már durva lenne használható felvételt késziteni. :F :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#148) Lauda válasza GEIL (#137) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha vízszűrős az objektív, tehát átlát a vízen, akkor működhet.

(#149) #77646080 válasza GEIL (#137) üzenetére


#77646080
törölt tag

[link] - Nekünk a nyolcvanas években (amikor általánosba jártam) pontosan ezzel a példával magyarázták a Föld gömbölyűségét. Annyira egyszerű, tiszta magyarázat, hogy nem szabadna utána kétségnek maradnia. :)

A középkori tudományos munkák egytől egyig elfogadták a gömbölyű Föld elméletét, de még az egyszeri tengerészek is ebben hittek, arra az egyszerű megfigyelésre alapozva, hogy a távolodó hajóknak először a törzsük tűnik el, aztán a vitorláik. Ez éppen a Föld görbülete miatt van így.

Nem mellékesen, azt a téves (rosszindulatú?) közhiedelmet is cáfolja (s lám, éppen egy Index írás :D ), hogy az egyházak tanítása lett volna a lapos Föld - noha ilyen soha nem került szóba részükről. Sem a Szentírás nem említ ilyet, sem az egyházi szövegek. Ez egy rosszindulatú hazugság...

a holdraszállást pl kamunak tartom....

Nyugodtan lehet ez a meggyőződésed, de cseppet sem ésszerű. A tudományos és technikai, pénzügyi háttér rendelkezésre állt a hatvanas években - illetve, ami számomra az egyik leginkább nyomós érv: a politika. Amennyiben tisztában vagy az akkori helyzettel, te is beláthatod: a Szovjetunió ízekre szedte volna az Egyesült Államokat egy ilyen blama nyomán. Óriási politikai tőkét jelentett volna számukra az USA kudarca vagy leleplezett hazugsága. Korábban már megtették, amikor titokban tartották a lelőtt U-2 felderítőgép pilótájának fogságba esését és kíváncsian várták az amerikai elnök magyarázatát - majd orrá alá dörgölték F. Powers fogvatartásának tényét és beismerő vallomását, ezzel alaposan megalázva ellenfelüket. Ugyanígy jártak volna el a Hold esetén is.

(#150) mephi666 válasza #77646080 (#149) üzenetére


mephi666
nagyúr

hajózásban évszázadok óta használják tájékozódásra a szextánst, amivel a horizont és a nap állásából határozzák meg a szélességi fokot :) ha lapos lenne a föld, mégis hogy működhetne ez? és mi van azzal a ténnyel, hogy az északi és déli félgömbön a lefolyóba ellenkező irányban áramlik le a víz? :) kíváncsi lennék, hogy a laposföldhívők ezeket hogy magyarázzák? nem beszélve a millió légi és világűrben készült felvételről, amin egyértelműen látszódik a golyó? mind manipuláció meg cgi? :D mellesleg kinek az érdekében állna elhitetni, hogy gömbölyű a föld, amikor nem is? mit nyernének ezzel? leesne a krumpli világpiaci ára, ha kiderülne az "igazság"?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.