Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) papamaci791


papamaci791
tag

[Android-hilfe.de-n van egy terjedelmesebb fóruma a HD7-nek.

(#103) polar-x


polar-x
tag

Szeptemberben mutatják be az Asus Memopad HD 8-at (ME180A)

(#104) Peat;) válasza polar-x (#103) üzenetére


Peat;)
veterán

Most akartam kérdezni a HD7-ről de akkor ezt megvárom, sokszor olvasásra kellene arra jobb a 8. Viszont a felbontás baromi fura, meg lehet hogy az egyedi kijelzőméret miatt drágább lesz jóval mint a 7-es, akkor meg már ipad mini, majd eldől.

(#105) iff


iff
senior tag

Rendeltem egy Asus memo hd7-et, még nem kaptam meg, de a leírásában ezt olvastam:
Az akkumulátor töltése
"Az adapter addig tölti az akkumulátort, amíg hálózati áramforráshoz van csatlakoztatva. :F Az akkumulátor töltési ideje tovább tart, ha az MeMO Pad használatban van.
Fontos! Ne hagyja a MeMO Pad készüléket a tápfeszültséghez csatlakoztatva, miután teljesen feltöltődött. A MeMO Pad-ot nem úgy tervezték, hogy hosszabb ideig hálózati áramforrásra legyen csatlakoztatva."
"Töltse a MeMO Pad készüléket nyolc (8) órán át, mielőtt akkumulátorról táplálva használatba venné."

Akkor nem kapcsol ki, ha feltöltődik? Hogy van ez?

..........""..........

(#106) papamaci791 válasza iff (#105) üzenetére


papamaci791
tag

Ált.ilyen egy vacakul fordított felhasználói könyvecske :C
Bizronsági okokból mindegyikben leírják, hogy feltöltés után ne hagyd töltőre csatlakoztatva a készüléket. Nem azért, mert nincs benne kellő védelem, hanem bármi megtörténhet. Áramszünet, villám, valami elromlik a tabletben és túlmelegedhet, stb.

(#108) CharlieR válasza moli.hu (#107) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Nem így van. A kábelen lehet tölteni. CSAK! Nem értem ezt az "áramot nem vesz fel" bejegyzést.

(#109) CharlieR válasza moli.hu (#107) üzenetére


CharlieR
csendes tag

3 - pontosabban 4 menüpont tűnik fel, ha USB-re dugod a tabletet:

1. Médiaeszköz
2. Kamera
3. Csak töltés
4. Beépített CD-Rom - egy telepített .pdf fájlt mutat meg.

[ Szerkesztve ]

(#110) moli.hu válasza CharlieR (#109) üzenetére


moli.hu
őstag

az mindegy, itt az a kerdes, hogy szamitogeprol lehet-e tolteni?

(#111) CharlieR válasza moli.hu (#110) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Természetesen lehet.

(#112) patow


patow
senior tag

Valóban karcáló az előlap? A mobilarénások azt mondják ,de én elég sok tesztet néztem meg de, sehol nem irtak róla.

(#113) Nara19 válasza patow (#112) üzenetére


Nara19
aktív tag

A Corning (Gorilla Glass gyártója) oldalán nincs fent:[link]

A fényes kijelzőt egy kicsit tompítva matt fóliát tettem fel, így már biztosan védett(ebb).
A fólia típusa: "2x Asus MeMo Pad HD 7 Schutzfolie matt Displayschutzfolie Folie dipos"
A szállító: [link]

(#114) patow válasza Nara19 (#113) üzenetére


patow
senior tag

Alapból nagyon gyüjti az ujlenyomatot. Én egy nexus 7-fóliát tettem rá ,és sokkal jobb lett no meg valami védelmet is nyujt.

(#115) jFox válasza moli.hu (#110) üzenetére


jFox
őstag

Ha jól tudom a Google Android specifikációban feltétel, hogy az eszköz tölthető legyen USB-ről.
Van már teszt is róla. [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#116) moli.hu válasza jFox (#115) üzenetére


moli.hu
őstag

en errol meg nem hallottam, tudod linkelni?

a tesztrol pedig: 2013-08-21 11:10:16

(#117) DoItYourself válasza patow (#114) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mennyire passzol rá a Nexus7 fólia?
Egy Samsung Galaxy Tab 7.0 fóliát találtam otthon, én azt tettem rá szükségmegoldás gyanánt. A szélessége pont stimmel, a magasságból hiányzik kb. 4-4mm, a kamerakivágás természetesen máshol van a Samu fólián, de azzal nem foglalkoztam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#118) patow válasza DoItYourself (#117) üzenetére


patow
senior tag

Szinte teljesen , hossza ,szélessége jó . A két sarkából kel egy hangyányit szabni, de lehet hogyha nagyon pontosan sikerül feltenned akkor még szabni sem kel . A kamera kivágás is jó. Én itt vettem---http://aprod.hu/hirdetes/1db-asus-nexus-7-tablet-kijelzovedo-folia-IDW7dx.html#ef8c28204c

[ Szerkesztve ]

(#119) balu333


balu333
tag

Olvastam azt írjátok, hogy hátulja nagyon karcolódik, viszont tud valaki valamit a hátuljára ilyen plasztik tokot ami csak azt védi, mert én nem találtam. Hozzá való kijelző védőt és plüss tokot azt sikerült venni. Érdekessség képpen összehasonlitottam ma a Note 8.0 N5100 tabommal és jobb a kijelzője a kis asusnak szebb a feketéje és kicsit élesebb is persze ez 7"-es, de amúgy le a kalappal az Asus elött :R, ennyiért nagyon jó vétel, hosszabb távon majd kiderül a többi :)

(#120) moli.hu válasza balu333 (#119) üzenetére


moli.hu
őstag

van gyari a gyari oldalon.

(#121) balu333 válasza moli.hu (#120) üzenetére


balu333
tag

Köszi szépen a választ erre nem is gondoltam hirtelen :B , megnézegettem őket, de sajnos nem olyan olcsó, így akkor várok hátha lesz kínai utángyártott is előbb-utóbb.

(#122) iff


iff
senior tag

Meg van az Asus memo Pad HD7. :C Eddig elég meggyőző. Antutu 12900. Most töltés alatt áll. Nézek valami tokot meg lcd fóliát. Eléggé gyűjti az új lenyomatokat.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#123) forzamo válasza jFox (#115) üzenetére


forzamo
tag

Nekem tölti az asus laptopom a 3.0-ás usbről. A laptopnak külön funkciója ez. A nagyobb áramfelvételű töltés ezen az usb csatlakozón.

(#124) DoItYourself válasza iff (#122) üzenetére


DoItYourself
addikt

"Nézek valami tokot meg lcd fóliát."

Ok, majd szólj mire jutottál. A legolcsóbb amit láttam, a gyári PersonaCover 19,- €-ért, pontos, rávaló fóliát csak az ebay-en találtunk eddig, ill. német webshopokban láttam. Ideiglenes megoldásként Nexus7 ill. Samsung Galaxy Tab 1-2 fóliák passzolnak rá.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#125) moli.hu válasza DoItYourself (#124) üzenetére


moli.hu
őstag

itt van egy raklap tok

(#126) DoItYourself válasza moli.hu (#125) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bár nem tettem hozzá - amit utólag érzem, hogy hiba volt - de bőr / műbőr hajtogatós, fedeles tok nem érdekel, a cipzáras 'sleeve'-ek szintúgy.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#127) moli.hu válasza DoItYourself (#126) üzenetére


moli.hu
őstag

engem se, szerintem undoritoan nez ki borben egy muszaki termek. sokkal szebb muanyagban, szilikonban. a memopadhez en a hivatalos transcovert neztem ki, barmilyen draga is legyen, mondjuk a tablet is eleve ajandek lesz a baratnomnek.

[ Szerkesztve ]

(#128) milszab válasza moli.hu (#127) üzenetére


milszab
senior tag

És ha ezt becsukod úgy is marad? Csak mer nem látok semmi zárófület vagy mágneses bigyót. Amúgy tetszik ez a kihajtogatós megoldás, csak ki tudja meddig bírná. Mármint ez a háttámla funkció.

(#129) moli.hu válasza milszab (#128) üzenetére


moli.hu
őstag

szerintem nem marad ugy magatol, lifeg. a hajtogatas miatt nyilvan farad az anyag. a bilikek szinu arat amugy most emeltek 33%-kal :/ mar csak a rozsaszin olcsobb

(#130) patow válasza drlovi (#78) üzenetére


patow
senior tag

Megjött a az általad javasolt tok és fólia 8+5 euroért hong kong -ból .Tetszik és praktikusan lehet használni. Egy kicsit tuningoltam rajta úgy hogy vettem egy fém érme nagyságú mágnest amit beépitettem a tokba a megfelelő helyre, és igy amikor kinyitom a tok fedelét akkor bekapcsolja a kijelzöt, Igy kényelmesebb használni.

[ Szerkesztve ]

(#131) papamaci791 válasza patow (#130) üzenetére


papamaci791
tag

Ha ölben tartva nézel filmet mennyire használható a tok?

(#132) patow válasza papamaci791 (#131) üzenetére


patow
senior tag

Négy féle variációban lehet használni,valamelyikben biztosan jó. Én kézben tartva hátra hajtom a fedelét.

(#133) DoItYourself válasza moli.hu (#127) üzenetére


DoItYourself
addikt

Itthon is lehet már kapni a PersonaCovert és a TransCovert is, sőt a hazai Asus boltból is lehet rendelni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#134) moli.hu válasza DoItYourself (#133) üzenetére


moli.hu
őstag

nyilvan...

(#135) moli.hu válasza moli.hu (#129) üzenetére


moli.hu
őstag

visszament a TransCover ara a $30-ra, sot, mar a fekete is annyi. Ha valaki amazonrol akar rendelni, nemtom hogy erre vonatkozik-e a magyar vamon torteno afaztatas, mert nem elektronikai termek, meg 25 EUR alatt van, bar nem emlekszem, mik a vamolasi hatarok, de egyebkent meg magyar afaval is csak 8600ft.

[ Szerkesztve ]

(#136) moli.hu válasza moli.hu (#135) üzenetére


moli.hu
őstag

vagy az amazon teszi ra eleve a magyar afat talan, mert nem akarnak balhet - lasd raspberry pi postazas magyarorszagra. nekem hongkongbol jott 25 eur alatti csomagot sose vamoltak meg.

(#137) DoItYourself válasza moli.hu (#136) üzenetére


DoItYourself
addikt

Miért nem az amazon.de-ről rendeltek? Az EU-n belülről jön.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#138) moli.hu válasza DoItYourself (#137) üzenetére


moli.hu
őstag

mert usaban van egy munkatarsam, de ez erdektelen is.

(#139) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Vettem rá egy PersonaCover-t, amiről azt írták fekete, de ez nem igaz, mert olyasmi kék, mint a kék gép hátlapja. Pontos, passzentos, jó minőségű, drága.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#140) iff


iff
senior tag

Az Asus MeMo Pad HD7-re ráment a legújabb frissítés, ami 150MB. (android verzió: 4.2.2, kernel: 3.4.5) Amit észre vettem, hogy ha az energia takarékos üzemmódot beállítom, akkor a cpu most már max.: 754Mhz-en fut. Viszont Ram-ból éhesebb, mert 100MB-al többet foglal el, mint előtte. 450MB volt szabad, most meg 350MB-ra is le megy. Ram takarítás után előtte 500-550MB, most 380-400MB.

..........""..........

(#141) Kötike


Kötike
tag

Sziasztok! Egy ideje szemezgetek ezzel a táblagéppel. Olyan kérdésem lenne a tabal kapcsolatban, hogy a wifi jelet stabilan tartja a készülék? Nekem egy alsó kategóriás készülékem van, és az állandóan dobálja le a wifit magáról, nagyon idegesítő.

(#142) iff válasza Kötike (#141) üzenetére


iff
senior tag

Nekem kb. 2 hónapja van meg. A frissítések előtt a wifi, villám gyorsan kapcsolódott fel és mintha stabilabb lett volna. Most kb. 5-8 mp kell, hogy kapcsolódjon. A frissítés után 3x kellett visszaállítani, mert más hiba jött elő. Most úgy néz ki,hogy beállt, de a wifi "lassabb" még mindig az alaphoz képest. Még akkor is jobb, mint amik vannak ebben az árkategóriában. Remélem a következő frissítésnél még javítani fognak. Szerintem gyere át ide ASUS MeMO Pad HD 7 - a hetes jelent itt pörgősebb.

..........""..........

(#143) Kötike válasza iff (#142) üzenetére


Kötike
tag

Azt írtad, hogy stabilabb volt. Akkor most a frissítés után van úgy, hogy ledobál a wifi? Nagyon fontos lenne nekem, hogy stabil legyen a wifi jel, mert a mostani tabletemben pont azt utálom, hogy dobálja. Meg az egész egy tetű lassú. Soha többet alsó kategória.

(#144) iff válasza Kötike (#143) üzenetére


iff
senior tag

Amikor megvettem, kb. két hétre jött rá a frissítés, addig nem volt, hogy eldobta volna. (kb. 6-7m és két fal) Utána, amikor a frissítés megvolt, akkor volt, hogy dobálta, le-fel kapcsolódott. Amióta megvolt a 3x visszaállítás azóta nem dobálta. Remélem nem is fogja. Ami érdekes, hogy a frissítés után mindenkinél más hibák jöttek elő. Esetleg amit írtam topic-ban is kérdezhetsz, mert ezt már nem fogom nézni.
Előtte nekem egy aTab7 volt. Akkuja az 1 év gar után ment tönkre 1 hónappal. (működik, de 220v-ról wifivel nem volt bajom az aTabnál, meglepően jó) Még a szerviz sem tudott hozzá adni akkut. Ezért vettem az Asus-t, remélem pár évet kibír. (az akku is)

üdv.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#145) marci000


marci000
újonc

Sziasztok! Ilyen tablet-em van: Asus MEMO Pad HD7 (ME 173X).... Ehez eza fajta billentyűzet működik: http://www.ebay.com/itm/For-Asus-MeMO-Pad-HD-7-034-ME173-ME173X-Bluetooth-Keyboard-Leather-Case-Film-Pen-/390663481253 ???
Köszönettel: Marci

(#146) marci000 válasza marci000 (#145) üzenetére


marci000
újonc

A PenDrive-ot nem ismeri fel és az otg-t sem, valaki tud benne segíteni Nekem??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.