Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adm


adm
őstag

vajon mennyi idő kell, hogy a kínai szolgáltatók - akár felvásárlással, akár saját néven - megjelenjenek európában?

16core - 32thread - 64gb

(#2) rimbo válasza adm (#1) üzenetére


rimbo
tag

Szerintem egész Kínában van ennyi előfizető.
A Chine Mobilenak nincs "csak" 350 millió előfizetője. A többi már a China Unicomhoz tartozik.
Bár mindegyik állami cég, így tulajdonosi szinten nem sok értelme van szétválasztani őket.

(#3) ksanyo


ksanyo
tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy ott hogy a fenébe oldják meg a hálózatbővitést? Egy hónap alatt 7millió új ügyfél? :R Nálunk meg hány éve épitgetnek már mindenfélét LOL.
Másrészt az ő rendszerük nem hal be karácsonykor szilveszterkor? Mert a mienk minden évben az extra bővitések ellenére is kiakad...

(#4) kovy79 válasza ksanyo (#3) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, ez érdekes.
Mi itt jópár éve építgetjük a "várunkat", ott meg egy hónap alatt fejlődik ennyit a rendszer.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5) rimbo válasza kovy79 (#4) üzenetére


rimbo
tag

A különbség csak annyi, míg Magyarországon az operátorok 1000-1500 fővel oldják meg a dolgukat a China Mobile-nál 120 ezer ember dolgozik. Gyakorlatilag arányaiban pont elegen vannak. :)

Több emberből több bevétel is van, így van pénz a hálózat bővítésére.
Ami szép az az 54 %-os EBITDA. Ezt sokan megirigyelnék.
Nagyon jól tette a Voda, hogy megvásárolt belőle 3,3%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#6) #16820480 válasza ksanyo (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Karácsonykor meg Szilverszterkor miért halna be? :) azok itt csak olyan "lényeges" ünnepek,
mint Magyarországon a Valentin nap, vagy a Halloween ;) (bár a Szilveszter még oké)
egyébként itt eleve iszonyat sok sms-t küldenek az emberek, mert nagoyn olsó, igaz főképp a fiataloknál, de a havi több száz sms nem ritkaság. itt nincsi s olyan csomag, mint mondjuk a Pannonnál, hoyg sms80, az semmire nem elég. nekem olyan van most, hogy havi 400 üzenetet küldök vele, az már jobb :)
szóval ezek fényében egy ünnepkor nincs olyan nagy terhelés szerintem az átlaghoz képest, mint nálunk.

az meg csak ráadás, hoyg itt az ilyen bővítések tökre nem úgy működnek, mint otthon. valamikor egyszer olvastam, hogy Kínában 1 év alatt több mint 6 ezer kilóméter autópálya épül(t). ennyi Magyarországnak összesen elég lenne azt hiszem, még sok is. de otthon meg 1 év alatt megcsinálnak 20 km-t, és még azt is meg kell tapsolni...

(#7) danielh2 válasza #16820480 (#6) üzenetére


danielh2
tag

Bocs az offért, de nagyon úgyse írnak a topicba, ha már kínai szakos vagy (legalábbis az aláírásodból következtetve), meg Kínában élsz akkor azt kérdezném, hogy mennyire igaz, h hatalmas nagyok a területi különbségek Kínán belül, különösen falu és város között?
Ez így mennyire látszik? Mert én már itthon is megdöbbenek, ha már a Bp-től 20 Kms-re lévő agglomerációs településen azt látom h az utak jó fele nincs aszfaltozva, de gondolom Kínában ez sokkal durvábban jelenhet meg mondjuk Sanghaj és egy teszem azt egy eldugott tibeti falu között . Legalábbis tavaly amikor még graduális hallgató voltam, az egyik tárgyunkra eljött egy Kína-szakértő prof az ELTE-ről, és ő mesélt főleg ilyen dolgokat, meg h a "Kína a világhatalom" képbe ezt is bele kell kalkulálni
Gondolom ezért is van az évi 6e Kms autópálya (az ország kontinensnyi mérete mellett) mert elég sok ilyen jellegű lemaradást kellhet behozni.
A mobil vidéken is elterjedt vagy csak a városokban van főleg az embereknek mobilja?
Még1x bocs a többiektől az offért.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#8) #16820480 válasza danielh2 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

írtam privátban inább, ha mást is érdekel, akkor majd megkérdezi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.