Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) novinyul válasza ollie (#100) üzenetére


novinyul
veterán

Bizony nem, persze ennél jobb volt a Pro 5-ben(SABRE DAC ES9018K2M) de az drágább is volt. De ha lesz lehetőséged akkor próbáld ki, tényleg nem fogsz csalódni.
A kijelző meg napfényben is látható(most is kint ülök a strandon) De az S8+ kijelzője jobb volt :))

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#102) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem egy Meizu Pro 6 Plus-szom van. Tudomásom szerint, abba is a Pro 5-ben lévő 'komolyabb' DAC lett beépítve. Bár ez nekem nem nagyon volt szempont, de komoly fülessel sincs kifogásom a hangminőséggel kapcsolatban.

Mivel a Meizu a médialejátszóival szerzett magának igazán hírnevet még a telefongyártás előtt, azóta is általánosságban odafigyelnek a hangminőségre a telefonjaiknál is. Ez alapján nem hiszem, hogy ne elégítené ki a Pro 7 ilyen jellegű képessége még egy átlagosnál igényesebb zenehallgató igényeit is!

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#103) fateless válasza novinyul (#101) üzenetére


fateless
veterán

S8 pro 7 kamera összevetést tudnál nekem mondani különös tekintettel a benti mozgó személyekre?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#104) novinyul válasza fateless (#103) üzenetére


novinyul
veterán

Na ez az ami lehetetlen, két eltérő kategóriás telefon. De beltérben az S8 előnyben van a jobb fényérték miatt, na meg ott az OIS, kültéri képeknél normál fényviszonyoknál nincs probléma a PRO 7-l. Beltérben is egész jól kezeli a fényviszonyokat, de kezeljük helyén a telefont. Viszont a portré mód nagyon szuper, meg a hátsó kijelző is jól jön, ma csináltunk így csoport képet :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#105) fateless válasza novinyul (#104) üzenetére


fateless
veterán

Tehát beltérben izgő-mozgó gyerekekhez nem alkalmas?
Az S7 mindenben megfelel, csak sajnos single sim (igen, tudom, hogy létezik dual sim is, valamiért - vajh miért - azt nem lehet úgy beszerezni, mint a másikat, szóval nem kell az észosztás)
Szóval beltéren mozgó személyek esetén hogy értékelnéd?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#106) novinyul válasza fateless (#105) üzenetére


novinyul
veterán

Az OIS hiánya meg a gyengébb fényerő miatt nem a legjobb választás, de nem jelenti azt hogy nem sikerülhet jó képet lőni vele. De érdemesebb körbe nézni más gyártónál is, persze az árak már magasabbak lesznek.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#107) s4tch válasza fateless (#105) üzenetére


s4tch
veterán

Beltérben izgő-mozgó gyerekekhez felejtsd el a telefonokat. Úgy értem, az összeset. Beltérben nincs fény, és a gyerekek ehhez képest meglehetősen gyorsan mozognak. Vagy vaku + tükrös váz kell, vagy valami nagyon modern gép, ami tud magas érzékenység mellett is alacsony zajjal rögzíteni. 3 éves fiam van, telefonnal képtelenség lakásban fotózni, ellenben a tükrös váz + vaku kombó kiválóan működik.

(#108) fateless válasza s4tch (#107) üzenetére


fateless
veterán

Mint írtam, S7 alkalmas erre, ugyanakkor egy DSLR épp alkalmatlan a célra, próbáltam, nem jött be.
Próbálom olcsón megoldani, sok pénzért persze menne...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#109) HERR Z válasza fateless (#105) üzenetére


HERR Z
veterán

én pont a gyerekek miatt vettem pro7-et feleségemnek(ajándék volt), az eddigi telefonjaihoz képest szuper, és igen amire ez nem elég arra a többi mobil se lesz sajna
amúgy elég jó az automata módja, max a záridőhöz kell nyúlni, hogy ne mozogjon be kevés fénynél

de onnantól hogy hozzányúlsz a telóhoz 3-4mp-en belül lesz éles képed -igen az ilyen pillanatokra nem jó a tükrös gép

[ Szerkesztve ]

(#110) fateless válasza HERR Z (#109) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#111) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Kísérletezőbb kedvűeknek: bootloader-nyitás, custom romolási lehetőségek mennyire adottak?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#112) novinyul válasza Trailblazer (#111) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyjából pont az ellenkezője a Xiaominak, ha szeretsz romolgatni akkor a Meizu nálad ki is esett.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#113) Trailblazer válasza novinyul (#112) üzenetére


Trailblazer
addikt

No igen, ezért tartok ki a Xiaomi mellett, csak kíváncsi voltam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#114) cintula187


cintula187
addikt

Ennyiért ez rablás. Mármint megéri venni :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#115) HERR Z válasza novinyul (#70) üzenetére


HERR Z
veterán

[link]

Atdobtam bejegyzésbe....

Ui: hova lehetne feltolteni 100-150 MB nyi képet ami nem méretezi át, azt kell még javitanom

[ Szerkesztve ]

(#116) novinyul válasza HERR Z (#115) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos nem jött semmi, esetleg a képeket ha drive-ra dobnád akkor megmaradna eredeti méretben. A képmegosztók meg kérdésesek hogy meddig elérhetőek.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#117) tibcsi0407 válasza HERR Z (#115) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Flickr nagyon jó képeket feltölteni.

https://utdetailing.hu/

(#118) RRamstein válasza ollie (#84) üzenetére


RRamstein
tag

Nekem is volt jo par samsung keszulekem ,utoljara s7 edge ..semmivel nem nyujt tobbet ,max kameraban :) de ennyi, amoled kijelzo engem nem hoz lazba , az meg vegepp vicces hogy ugyan azert a hwert elkernek dupla annyit :D

(#119) GentleGeek válasza HERR Z (#115) üzenetére


GentleGeek
csendes újonc

Milyen app-al tudtál 4k30 1080p60 at kihozni belőle?

(#120) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Korrekt készüléknek tűnik, korrekt áron, és még jól is néz ki. :)

A cikk első oldalán viszont az Eustock link nálam nem jó.

(#121) ollie válasza RRamstein (#118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vicces, hogy pont amoledes telefon topikjába írtad ezt. Amúgy, de. Sokkal többet nyújt egy felső kategóriás telefon. Arra meg végkép kíváncsi vagyok, hogy mihez kérnek el dupla annyit, mert nem fogsz tudni korrekt példát mondani.

[ Szerkesztve ]

***

(#122) RRamstein válasza ollie (#121) üzenetére


RRamstein
tag

Lehet hogy tobbet nyujt de nem annyival amennyivel tobbet kernek el :) amoled meg olyan dolog hogy van aki szereti valaki nem :)

(#123) Sgr_A válasza novinyul (#106) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szia
Akkumlátor szinten hogy viszonyul az s8-hoz

(#124) atike válasza Sgr_A (#123) üzenetére


atike
nagyúr

....ezt kérdezed...? :F

(#125) novinyul válasza Sgr_A (#123) üzenetére


novinyul
veterán

Még nem állt be az akkumulátor, de 5-6 óra kijelző időre lehet számítani. Egyenlőre nekem majd 5 óra kijelző időm volt mikor töltőre raktam(kb. 25% még volt) Nekem S8+ volt, azért az jobbat tudott, de ugye ott alapból 3500 akku volt. De a Xiaomi Redmi Note 5 közelébe sem ér, se ez se az S8+

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#126) novinyul válasza ollie (#121) üzenetére


novinyul
veterán

Inkább az egyébb kiadások növelik meg az árát a top gyártóknál(kutatás, marketing, szervíz háttér, bemutató termek) Ezek mind rohadtul megdrágítják a telefont, ugyanezt az utat járta be a Huawei. Olcsóbban adták adott kategóriában a telefonjaikat mint a konkurencia, de ahogy kezdett nőni a cég meg terjeszkedtek, sajnos a költségek is megnőttek. Így lesz ez a Xiaominál is! De ha csak pusztán a készülék tudását nézzük, adott esetben itt pl. az A5 2017-hez képest, nincs semmilyen lemaradása, sőt több ponton jobb is a Pro 7. De itt jön az be amit fentebb írtam.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#127) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Közel 6 óra SOT jött ki legutóbb, jól bánik a korlátozott energiával, hisz az akksi jóindulattal is közepes kapacitású.
Flyme 7: gyors, ügyes. Egy hiba: a Facebook időnként megdöglik, de még nem tudom, az OS, vagy az app hibája?

(#128) novinyul válasza alexandrosz (#127) üzenetére


novinyul
veterán

Általában az app adja be a kulcsot, de ez már menetrend szerinti hiba.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#129) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Alice gyönyörű, ez nem újdonság, de az az önarckép/portré, hát az elég silány minőség lett. Alice, most komolyan! 12 megapixelen így el kell mosódnia szemöldöknek, szempillának? Ez a szépítő-, vagy kiemelő mód része? Esetleg bemozdulás miatt? Ennek fussunk neki újra!..

...

(#130) tibcsi0407 válasza cs.zs. (#129) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nem a love.hu mester. ;]

https://utdetailing.hu/

(#131) novinyul válasza tibcsi0407 (#130) üzenetére


novinyul
veterán

:DD ezt adom

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#132) Faterkam


Faterkam
addikt

Végre valaki 5" környékén is gondolkodik :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#133) karesz81


karesz81
tag

Most kaptam kézhez a telefont. Szerintem jó lesz.

Az egyetlen problémám, hogy az alkalmazás engedélyeknél (helyadatok, tárhely, stb.) nem lehet semmit engedélyezni, mert hiába nyomok rá, inaktív a gomb.
Csak elutasítást enged.

Külön, az engedély kezelőben persze meg lehet adni, de a felugró ablakban nem.

Flyme 6 az OS

Tud valaki segíteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#134) deadelon válasza karesz81 (#133) üzenetére


deadelon
aktív tag

Tedd fel a flyme 7 et,nekem a 6 os -nál pl a 4g lte-t sem engedélyezte sőt a mi band3 as kommunikációjával is problémája volt addig!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#135) deadelon válasza karesz81 (#133) üzenetére


deadelon
aktív tag

[link]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#136) karesz81 válasza deadelon (#135) üzenetére


karesz81
tag

Nagyon furcsa bug-ot produkál:
Ha be van kapcsolva smart touch, akkor inaktív az alkalmazások hozzáférés engedélyezése, ha kilövöm, megy probléma nélkül.
Csak 3 óra volt rájönni.. :)

Ezt meg tudom tenni mókolás nélkül?
Tudnál linkelni hozzá egy leírást?

Köszi!

(#137) karesz81 válasza deadelon (#135) üzenetére


karesz81
tag

Még valami:
Nekem EU STOCK-os Global Verzióm van.
Arra is felmegy gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#138) novinyul válasza karesz81 (#137) üzenetére


novinyul
veterán

Nincs különbség, mehet fel nyugodtan.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#139) razzorr


razzorr
őstag

Na most bajban vagyok. Ez vagy a xiaomi redmi note 5? Esetleg az A1? Melyiknek jobb a kamerája? Akinek van/volt mindkettő, erősítsen meg legyen szíves ;)

(#140) ollie válasza razzorr (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem zavar a FlymeOS, akkor az Amoled kijelző és a jobb DAC miatt a Meizu-t ajánlom.

Viszont ha pont nem szereted az Amoled-et, akkor azt javaslom, hogy várd meg az A2-t.

[ Szerkesztve ]

***

(#141) karesz81 válasza novinyul (#138) üzenetére


karesz81
tag

Felment, de sokra nem mentem vele, mert a korábbi bug megmaradt.

Valaki megnézné, hogy nála is produkálja e ezt a hibát?
(a magyarítása rosszabb, mint a korábbinak)

(#142) razzorr válasza ollie (#140) üzenetére


razzorr
őstag

Szeretem az amoledet, de mondjuk megfelel bármi. Inkább a kamera,az akku meg a gördülékenység számítana. Kicsit félek a Meizutól mert még nem volt a kezemben és tartok attól h.a xiaomi magasra tette a lécet.

(#143) ollie válasza razzorr (#142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az akkuideje biztos, hogy jó ennek, még a teszt szerint is, márpedig nagyon nyúzzák a mobilaréna tesztekben a mobilokat. A gördülékenységgel sem szokott probléma lenni a Meizunál, a kamerát nem tudom, de itt majd segítenek ebben.

***

(#144) novinyul válasza razzorr (#142) üzenetére


novinyul
veterán

Mindkét telefont használtam, most a Pro 7 van használatban. Akkumulátor egyértelműen Note 5, persze nagyobb is a telefon. Snapdragon 636 - Helio P25, itt a Snapi jobb teljesítményt nyújt, de napi használatban a P25 is elég mindenre. Miui - Flyme támogatásban a Miui többször kap frissítést(bizonsági) stabilitásban mindkettő jó.
Kamera nagyjából egyforma teljesítményt nyújt, talán a Meizu picivel jobb. Zene egyértelműen Meizu!
De ezt csak te tudod eldönteni hogy melyik tetszik, mindkét telefon nagyszerű választás.
A Xiaomi 18:9 kijelző mellett kiváló akkumulátor időt tud, friss oprendszerrel.
Meizu 16:9 kijelzővel hagyományos és kompakt kialakítású, kiváló zenei minőséggel, jó kamerával és egy kis extrával(hátlapi kijelző) de az egész jó szelfinél.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#145) fateless válasza razzorr (#142) üzenetére


fateless
veterán

Én nagyon szeretem a MIUI-t, de FlymeOS szerintem jobb

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#146) Pablo66 válasza razzorr (#142) üzenetére


Pablo66
újonc

Üdv mindenkinek!

2 napja nyúzom a Pro 7-et és teljesen meg vagyok vele elégedve minden téren , bátran ajánlom(méret , proci , zene , kamera stb).Remélem hosszú távon sem fog változni a helyzet. (19 éves vagyok , hétköznapi használat)
Volt kérdés a fényképezőjéről , erre ezzel tudok válaszolni:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#147) fateless válasza Pablo66 (#146) üzenetére


fateless
veterán

Olyan helyen készített képet lőjj, légy szíves, ahol gyengék a fényviszonyok és ha lehez, mozgó alany van a képen, azok a mérvadók.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#148) novinyul válasza fateless (#147) üzenetére


novinyul
veterán

OIS hiánya miatt mozgásban lévő embereket nehéz elkapni vele, pláne szürkületben már amúgy is szenvednek a telefonok. De ennyi pénzért jó a kamera.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#149) razzorr


razzorr
őstag

Nagyon köszönöm a válaszokat és a tippeket. Annyira nem tudok dönteni,hogy a kamera alapján fogok,mert a mostani 4X-emben is havi szinten van kb.2000új kép. Meg azért tartok a felhasználói felülettől is,mert a miui nagyon bejött és annnyira megszoktam. Jajajj

(#150) fateless válasza novinyul (#148) üzenetére


fateless
veterán

Így igaz, de valljuk be őszintén: a "bizonyítékként" szolgáló képek nagy általánosságban jó fénybiszonyok között lőtt statikus képek, míg a mindennapokban ebből készül a legkevesebb.
Nerm azt várom, hogy ez a telefon 120 pontot érjen el a Dxomark-nál (a 71 pontja számomra szimpatikus), hanem hogy a kamera minőségéről ne az ideális viszonyok közt lőtt képek mellett beszéljünk, mert az megtévesztő lesz, és ebből fognak fakadni a túlzott elvárások. Alaccony fényviszony mellett készített képből jobban lehet látni a kamera képességét és reálisabb képet fogunk kapni hamis elképzelések nélkül.
Azt gondolom, hogy ez a telefon árkategóriájában jobb kamerával rendelkezik, de nem ezekből a képekből lehet ezt lemérni, ezért örülnék a fentebb írtak alapján készülteknek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.