Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jeanne d'Arc

De jo lenne ha vegre talpra allnanak. De ez nem igen jelenti azt.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#52) válasza Ceftriaxone (#29) üzenetére



őstag

Nem azon van a hangsúly hogy fennmarad-e a BBOS más területen, mert a legtöbb felhasználót hidegen hagyja, ha a smartphone gyártással felhagy. Vállalati szegmensben is erősen vissza esett, mióta a Samsung, WP, iOS is kínál hasonló megoldásokat. Igen a legtöbb BB licensz, de a dicsőségből nem lehet megélni.

(#53) laci1892 válasza Blyan (#45) üzenetére


laci1892
senior tag

Nem " olcsó " készülékeket kellene árulni / gyártani. Hanem kedvezőbb árral, erősebb marketingel árulni a mobilokat. Bár azért azzal is tisztában vagyok hogy ez nem olyan egyszerű azt hiszem.

De például annak ellenére hogy BlackBerry fan vagyok a z3 egy rakat...
A q5 nem volt rossz. Sőt remek volt... de Marketingen bukott meg a dolog leginkább szerintem.

Felvásárolni meg.... előbb fog csődbe menni szerintem az egész koceráj mint hogy eladják... aztán ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#54) cskamacska válasza Peti78 (#37) üzenetére


cskamacska
addikt

"nem tudod felesleges appokkal teletömni a képernyőt"
És ki mondja meg hogy melyik app kinek felesleges? Te, meg a feature phone fétisű haverjaid? :F
Ha nincs a felhasználó számára megfelelő alkalmazás, akkor az a telefon kézszámítógépként történő alkalmazását ellehetetleníti. Most hadd ne kelljen magyarázni pont BB témakörben miért fontos ez, mikor a BBOS normális multi task-ot tudott, mikor az iPhone meg a droid a kanyarban sem volt. :U

laci1892: Szolgáltatókhoz kellene visszamászniuk az ablakon, akár olcsó, akár drága telefonokkal. Nálunk is ahogy a szolgáltatók szanálták a BB készülékeket, az emberek kezéből is eltűntek. :(

eventus: Te komolyan szívesen látnák őket eltűnni, csakhogy a mocskos plebs kezébe ne kerüljön a készülékük? :DDD Annál nem is történhetne jobb a BB-vel(és a lüke fanjaival :P ), hogy minden exhibicionista tini BBOS 10-es készülékkel villantaná magát tükör mögül és selfie-botról. :R

woland_y2k + Blyan: Persze, az sokkal jobb út mint amit most a MS is követ, hogy kukázza a számos versenyképes(ebb) készülékre épülő szegmentált termékpalettát, és inkább túlárazott budget mobilokra, és bétás OS frissítéssel agyonvert hájendre koncentrál lesz ami lesz alapon. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#55) Blyan válasza cskamacska (#54) üzenetére


Blyan
félisten

Jobb vagy sem, az MS még nem kell kukázza a saját oprendszerét a saját túlélése érdekében, ellentétben a BBvel.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#56) margithid válasza Blyan (#55) üzenetére


margithid
veterán

Jó, de ne is hasonlítsuk össze az ms-t a bb-vel. Kicsit más lehetőségek, ha évekig nem termel pénzt a win10 mobil vonal, az is belefér ms-nek, kisérletezhet, újíthat, kitalálhat mást, felvásárolhat stb
BB-nek nincsenek ilyen lehetőségei, se ideje várni.

(#57) Blyan válasza margithid (#56) üzenetére


Blyan
félisten

Erre próbáltam rávilágítani. Lehet ekézni a MS megoldásait és szerencsétlenkedéseit, de nem egy kategória a kettő, mert míg az előbbi mondhatni hobbiból hegesztheti (értsd elbaszhatja) a saját oprendszerét, a BB-nek a túlélése múlik minden lépésén.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#58) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Mondjuk a WP vonal is kb csak a zászló becsületéért maradt, ténylegesen már nincs súlya, és sajnos a Windows phone 8,1-10 OS messze nem olyan stabil, mint volt a WP7 meg a sima 8. ( az appok száma viszont továbbra is kevés, sajnos)
Mondjuk az esetleges Intel atomos Surface phone a legacy appokkal már már bizarr és érdekes kísérlet, bár Woland többször kifejtette, szerinte hülyeség. Meglehet...

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#59) Crafter32


Crafter32
őstag

Amíg lesz úgyis használjuk. Egyenlőre nincs jobb választás. Iphoneból pont az alapvető okostelefon funkciók hiányoznak, az android pedig bármilyen atomreaktor lesz benne úgyis megakad vagy naponta újra kell indítani.

(#60) domos válasza Crafter32 (#59) üzenetére


domos
senior tag

"Iphoneból pont az alapvető okostelefon funkciók hiányoznak" lol? :F

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61) #40359168 válasza domos (#8) üzenetére


#40359168
törölt tag

Én pl. csak szolgáltatótól, az előfizetésemmel veszek készüléket, a Telekomnál viszont megszűnt az értékesítés, pedig szívesen kipróbálnám a BB telefonokat meg a rendszert (nem a droidot, az megvolt :DDD ). Egyébként szerintem a Z10 megjelenése óta nem is láttam Blackberry-t kirakva az itteni Telekomban, annak meg három éve, és hiába mondják, hogy jó bornak nem kell cégér, mert manapság de, pláne tömegcikkeknél.

(#62) r00r1


r00r1
aktív tag

BlackBerry Z3-ról váltottam, Redmi Note 3-ra. Vissza nem mennék semmi pénzért Blackberry platformra.

Hibák: random újraindulások (az első szervizben volt, kaptam egy újat, azzal is ezt a hibát produkálta), dobálta a hálózatot, Wifi kapcsolódás bug az összes rendszerrel, mindkét telefonon, a tárcsázó laggolt. Remélem megveszi őket valaki, és nem tűnnek el a süllyesztőben. Chen bácsi viszont tehetne egy nagy szívességet, és visszamehetne a bambuszkunyhójába a f....t kalapálni, mert céget vezetni azt nem tud (mielőtt bárki nekem ugrana, 15 beosztottam van, gazdasági és műszaki vonalon működök...).

(#63) Воланд válasza r00r1 (#62) üzenetére


Воланд
titán

a z3 az a foxconn muve teljes egeszeben. 15 fos ceget meg gondolom pont ugyan olyan vezetni, mint egy korulbelul 6000 foset.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) domos válasza #40359168 (#61) üzenetére


domos
senior tag

Nem tudom mennyire jó ötlet előfizetéssel telefont "próbálgatni", mert ha nem jön be akkor 2 évig együtt kell sz*pnod vele.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#65) r00r1 válasza Воланд (#63) üzenetére


r00r1
aktív tag

15 fős céget - félreértetted. Cca. 2-400 000-en dolgoznak a cégnél, ahol vagyok, de ez lényegtelen.
A "gondolomból" az jön át - javíts ki ha tévedek- hogy nincs beosztottad, ergo a témát amin vitatkozni próbálsz, csak kapargatod.

(#66) druzil válasza r00r1 (#62) üzenetére


druzil
tag

2 evig Z10-em volt, a baratnomnek 1,5 eve Z3-a van. Egy kezemen meg tudnam szamolni hanyszor indultak ujra/fagytak le/dobtak el a wifit vagy a halozatot. Ne altalanosits. Most iphone-om van, de sok szempontbol jobb es gyorsabb volt a BB10 OS mint az ios, ami szinten nagyon hasznalhato. En a Bb helyeben fizettem volna a legnepszerubb appok fejlesztoinek hogy ultessek at oket es tartsak folyamatosan karban es kiadtam volna legalabb egy full erintos es egy qwerty-s keszuleket olyan agressziv arazassal mint anno a lumia 520. + ugye marketing. Chen, ha ezt olvasod, keress meg :)

(#67) Воланд válasza r00r1 (#65) üzenetére


Воланд
titán

akkor mar csak azt nem ertem, hogy teged miert nem keresett meg a bb, amikor uj ceo-t kerestek....

a dolgozok szamaval meg ne tulozzunk mar... ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#68) #40359168 válasza domos (#64) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem gáz, a párommal közös előfizetésünk van elég magas havidíjjal, az 5c pl., amit most használok (és szeretek), az ő díjcsomagjával 30.000.- volt, az enyémmel 0.

(#69) Peti78 válasza cskamacska (#54) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, én határozom meg. Legalábbis magamnak. Nekem minőségi telefon kell, nem egy fapados rendszer, és hozzá az appok ezerszámra. Gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Amire szükségem van, az a rendelkezésemre áll.
Amíg lehetőségem lesz rá, maradok a BB-nél. Hogy utána a semmire agyonhipeolt, műmájer szifon, bugdroid vagy a winfos lesz, nem tudom. Végül is mindegy egy kutya mindegyik.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#70) Quasi_modo válasza Peti78 (#69) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ogy utána a semmire agyonhipeolt, műmájer szifon, bugdroid vagy a winfos lesz, nem tudom. Végül is mindegy egy kutya mindegyik.
Ezt még hányszor akarod elsütni?

valami

(#71) Peti78 válasza Quasi_modo (#70) üzenetére


Peti78
őstag

Az attól függ

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#72) domos válasza Peti78 (#71) üzenetére


domos
senior tag

:W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#73) Blyan válasza Quasi_modo (#70) üzenetére


Blyan
félisten

Frusztráció, nézd el neki.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#74) Peti78 válasza Blyan (#73) üzenetére


Peti78
őstag

:R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#75) laci1892


laci1892
senior tag

Mindenesetre az biztos, hogy szarok a trendekre... ha ez tönkre megy újabb passportot veszek. Max passport SE. Androidos alkalmazások úgy is mennek. Oszt' annyi

[ Szerkesztve ]

(#76) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nagyon nem jó passzban vannak ezek szerint.

(#77) agyarka válasza druzil (#66) üzenetére


agyarka
aktív tag

Ez és szolgáltatói forgalmazás javított volna az elterjedség én. Elérhették volna vele a kritikus tömeget ami már vonzó az app fejlesztőknek, és a készülék is újra a köztudatba kerül.
Helyette a lehető legrosszabb forgatókönyvet követték, ráadásul ismét gusztustalanul átverték a vásárlóikat. A szép az lesz, ha bezár/ leépül a BBW is, és nem férhetünk hozzá a már megvásárolt appjainkhoz. A fizetős vagy videóhívás nélküli BBM el szintén kioszthatnának pár pofont. A titkosítást, tömörítést már korábban sikeresen kivezették. Őszintén szólva a vásárlók ilyen fokú lesza*ása miatt semmi jót nem tudok kívánni a BB döntéshozóinak.

(#78) Воланд válasza agyarka (#77) üzenetére


Воланд
titán

korulbelul kismillioszor le lett mar irva a forumon, hogy az nem mukodik, hogy fizetunk az alkalmazasfejlesztoknek, hogy xy alkalmazast irjak meg a platformra. a szolgaltatok meg maguktol doboltak ki a bb-t a kinalatbol, mert a kutyanak sem kellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79) laci1892


laci1892
senior tag

S megint csak ugyan ott vagyunk .értelmesebb marketing, s mérsékeltebb ár melett kereslet is lett volna rá talán. Pl. A q10 kezdeti 200.000Ft értelmetlenül sok. Annak ellenére hogy még most 2016-ban is egy baszom jó telefon tud lenni

(#80) laci1892 válasza r00r1 (#65) üzenetére


laci1892
senior tag

Teljesen mindegy hova van csavarva a történet... a z3 távolról sem tükrözi a BlackBerry valódi erejét tudását. Tipikusan egy Samsung ipari hulladék. Mondom ezt BlackBerry fankként. Egy z30/ leap köröket ver rá. A passportról meg akkor ne is beszéljünk....

[ Szerkesztve ]

(#81) lezerpiramis válasza laci1892 (#80) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Jó az, én nyár óta nyúzok Z3-at (dugiban van persze Z10 és Q10 is ;] ), de komolyabb bajom még nem volt vele. Nyilván lassabb, mint a Leap, az összeszerelési minősége sem olyan jó, de hogy a Leap nem éri meg azt a felárat, amennyivel többe kerül, mint a Z3, az is tuti (legalábbis számomra)...

(#82) agyarka válasza Воланд (#78) üzenetére


agyarka
aktív tag

Alkalmazás fejlesztő akkor nem fejleszt, ha nem fizetnek neki eleget, hogy megérje neki, vagy ellenkezik az elveivel. A kapitalizmusban a pénz beszél, csak legyen annyi pénze a megrendelőnek amennyiért a másik félnek korpásodik a haja.

A szolgáltatóknál volt jónéhány összeveszés és a konkurencia háttérmunkája azért, hogy kikerüljön a kínálatból.
Beszédes az is, hogy a tré csak a flottáknak hajlandóak forgalmazni a BB ket.

(#83) Воланд válasza agyarka (#82) üzenetére


Воланд
titán

az "alkalmazasfejleszto" az nem ugy nez ki, hogy leulteted a monitor ele es egymagaban megirja ios-re, androidra, win-re, meg bb-re az alkalmazast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#84) jacis válasza Воланд (#83) üzenetére


jacis
nagyúr

Hogyan néz ki? Tényleg érdekelne.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#85) agyarka válasza Воланд (#83) üzenetére


agyarka
aktív tag

Márpedig megrendelőként úgy néz ki, hogy a nekem megfelelő paraméterekkel készíti el a megrendelt terméket, ami jelen esetben szoftver. A beszállító cég majd eldönti, hogy saját erőből meg tudja / akarja oldani, vagy külsőst alkalmaz. Utóbbi bizonyos megrendelők esetén feltételhez kötött.

Az, hogy vki egyedi ismetetekkel rendelkezik (konkrét példa régi telekommunikációs műhold programozása) vagy külön be kell rendezkedni / tanulni egy idegen környezetbe megdrágítja a projektet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.