Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Pedig öröm volt használni a gesztusvezérlést. Csak úgy lökögettük a képernyőt jobbra-balra, le-fel, és szépen minden a helyére került.Ha elmúlik hiányozni fog. :(((

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) jacis


jacis
nagyúr

Gondok vannak sajnos :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

beigazolódni látszik a régi gyanú...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) margithid


margithid
veterán

Sajnos innentől lassú halál vár a BB-re, de az is lehet, hogy gyors...
Én abban bízom, hogy a bb10-ben valaki lát majd fantáziát és megveszi.

(#5) HarleyCustom válasza margithid (#4) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Pedig szemezek megint a PAssport-al.
Nem merem megvenni.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

ez várható volt és nem ez lesz az uccsó leépítés....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) no more


no more
addikt

Kár lenne értük, a legkirályabb rendszer az övék!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8) domos válasza no more (#7) üzenetére


domos
senior tag

"a legkirályabb rendszer az övék" Akkor miért nem veszi senki? :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) MiklosSaS válasza domos (#8) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mert kell a hülye csilli-villi idióta bugDroid.

Használtam Leap-et meg Z10-et...hihetetlenül stabil és gyors.
Most lehet benevezek egy Z30-ra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10) A guru válasza MiklosSaS (#9) üzenetére


A guru
addikt

Csak akkor "bugdroid" ha 10k-ért veszed a kínai piacon...

[ Szerkesztve ]

(#11) Воланд válasza A guru (#10) üzenetére


Воланд
titán

a note 5 pl 10 perccel a dobozbol kivetel utan szepen kiirta, hogy a samsung keyboard mukodese lealt. tudom, tudom, az nem droid, mert az samsung, droid meg csak a nexusokon van...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) pengwin


pengwin
addikt

Nem fejleszt a BB egy QNX alapú OS-t gépjárművekbe?
Úgy emlékszem volt egy ilyen (nagyon sikeres) projektük. Ha a szintén QNX alapú BB10-et lelövik akkor a másikkal mi lesz?

(#8) domos
Mert sok légy ugyebár nem tévedhet... :(((
Minden jelenleg elterjedt mobil OS-ről elmondható, hogy sikerét a hype-nak, a marketingnek, a piac letámadásának, esetleg a rendszer ingyenességének, vagy ezek tetszőleges kombinációjának köszönheti, nem pedig a rendszer szuperségének...

Üdv, pengwin

(#14) Воланд válasza #20749568 (#13) üzenetére


Воланд
titán

dehogy jott be. siman csak nincs eroforras ket platformot eletben tartani.

es persze, hogy lehet, a lenyeg nem is ez volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Blyan válasza Воланд (#11) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk magunk közt szólva el se tudjuk képzelni, hogy a Te környezetedben egyetlen androidos eszköz is rendesen működjön.... :D

Amúgy meg, fű alatt vett Note 5-től (vagy már kapható itthon hivatalosan) mit várunk? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) icezozo


icezozo
addikt

a remeny hal meg utoljara......

http://qwankido.hu/

(#17) domos válasza pengwin (#12) üzenetére


domos
senior tag

Kicsit fura nekem hogy véditek itt annyira a BB-t hogy hűdejó, de ti sem olyan telefont használtok. :U

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#18) Воланд válasza Blyan (#15) üzenetére


Воланд
titán

ez mind semmi, lassan mar a wines eszkozok sem mukodnek a kezemben normalisan. :DDD

a beszerzes mondja meg nem indokolja a sz*r mukodest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Blyan válasza Воланд (#18) üzenetére


Blyan
félisten

Lehet klón Note 5, ki tudja? :D

Akkor jaj az iOS felhasználókra, úgy érzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) dreamdancer válasza Воланд (#14) üzenetére


dreamdancer
őstag

Pontosabban az elmúlt 5-6 év siralmas eladásai egy önálló platform fenntartásához édeskevés.

Nem a lényeg a fontos.

(#21) oszi666 válasza MiklosSaS (#9) üzenetére


oszi666
őstag

Beszelj a sajat nevedben. A bbt is lehetne szidni siman, senki sem teszi

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#22) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sajnálatos hír :(
Én egyelőre Z10-et használok, de nem látom, hogy hova tudnék váltani, úgy tűnik nekem is egy android lesz a következő

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#23) tom_87 válasza domos (#8) üzenetére


tom_87
tag

Nincs normális marketing és szűkös (nem nekem) az alkalmazasbolt kínálata. Maga a rendszer bitang jó én mindig mindegyik platformrol visszamentem BBOS10-re. Egyébként nem ez az első mobilos rendszer, ami nagyon jol sikerült, de eltűnt a süllyesztőben (sajnos...).

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#24) tom_87 válasza Johnny194 (#22) üzenetére


tom_87
tag

Szerintem én maradok az Androidos BB-nel (mondjuk Vienna), mert hiányozna a billentyűzet. Már pár helyen leírtam de én azt nem értem, hogy a 10-es rendszer gesztusait miért nem integraltak a Privbe? Bár lehet, hogy egyszerű a magyarázat: eroforrashiany állhat a hatterben...

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#25) domos válasza tom_87 (#23) üzenetére


domos
senior tag

A te véleményed teljesen el tudom fogadni, mivel te BB telefonokat használsz. De amikor valakinek androidos HTC-je van, meg Windows Phone-ja, akkor kicsit furán hangzik tőlük hogy "az a legkirályabb OS". Egyébként én magam is szerettem volna egy Passport Silver edition-t, már csak a kinézete miatt is, mivel az szerintem az egyik legszebb telefon, de fél Londont bejártam érte anno és nem volt sehol, csak 2-3 hét múlva tudtak volna rendelésre hozni, pedig nem a sarki sufniGSMekben keresgéltem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) pengwin válasza domos (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Nem védem a BB-t, egy szóval nem írtam, hogy milyen csudajó lenne...
Viszont a tököm teli van azzal az érveléssel, hogy valami attól jó, mert sokan veszik... :U
Minden egyes AMD, linux, WP8.1, W10M, BB OS10 hírnél jön valaki aki benyögi ezt, és úgy látom egy teljesen általános tévképzet, hogy egy termék népszerűsége csak és kizárólag a minőségétől függ, vagyis egy kevéssé elterjedt OS csak és kizárólag rosszabb lehet, mint az istenített Android, vagy iOS...
Az embereket mindig behülyítik valami hype-ba, legyen az egy "ingyenes és nyitott OS", egy "máshogy gondolkodó" "ökoszisztéma", az alkalmazásboltokban lévő (99%-ban szemét/malware) appok száma, a csili-vili kezelőfelület, "fiatalos életérzés", virtuális valóság, vagy bármi hasonló, amit a kedves vásárlóközönség utána papagáj módjára ismételget, és meggyőzi magát, hogy jó az neki, nem tud nélküle élni.
Ja és gratulálok a logikához, tényleg csak arról mondhassanak az emberek véleményt, amiről tulajdoni lapjuk is van! ;)
Szóval ha vidéki vagy, légy szíves ne legyen véleményed Budapestről, ha kertes házban laksz, akkor meg gyakorold a gondolatstopot a panelokkal kapcsolatban (és természetesen vica versa)...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#27) no more válasza Воланд (#11) üzenetére


no more
addikt

Az M7 2 évig nem írt ilyeneket, nem fagyott le, nem indult újra (mint a WP), eddig semmi bugja nem volt, stb-stb... mit szoktak ilyenkor írni még? :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#28) cskamacska válasza Johnny194 (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

Ahogy kinéz most a dolog, mindenképp Androidos telefonod lesz, ha BB-t veszel akkor is. :U

A jó hír az, hogy amilyen vastagon mérték itthon a BB telefonokat, annyiból már normálisabb droidot is kapni. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Szerintem erősen valószínű : előbb utóbb a hardveres részleg is leépül a BlackBerry -nél.( Az androidos is ). Idén még adnak ki androidos telefont, talán jövőre is, meg hosszú évekig támogatás lesz a BlackBerry 10 OS mögött, de ennyi. Lehet néhány év múlva a BlackBerry egy szoftvercég lesz, aki az autóiparban és az iOT- en akar majd terjeszkedni, meg persze a vállalati biztonsági megoldásait tartani / növelni.
Amúgy ez a pálya egyáltalán nem reménytelen számukra, pláne ha lesz valami az önvezető autó tervekből , ( Apple, Ford, japánok, németek) igazából már a félig önvezető autók is "aranybánya" lehetne nekik a QNX miatt , legalábbis jó pénz (persze csak ha addig kihúzza a BlackBerry mint cég)
Az autó és egészségügyi informatika, az ipari és vállalati megoldások felé van mit keresnie a cégnek.

( Persze mint BlackBerry Passport használó, sajnálom hogy egy ennyire jól működő rendszert nem visznek tovább. De egy dolog az érzelem, a cégek ugyanis nem ezt nézik, max a marketingben használják. Lásd a Nokia esetét Eloppal, akit a Nokia nagybefektető részvényesei igencsak más szemmel néznek, mint a Nokia elmúlását sirató rajongók. A befektetők számára Elop az ügyes fickó, aki anyagilag stabilitást adott a Nokiának, majd csőbe húzva egykori cégét a MS-t, csillagászati összegért rájuk sózta a veszteséget termelő hardveres részleget. A Nokia azóta nyereséget termelő cég...nyilván az egykori dolgozók akár finnek, akár magyarok roppant haragszanak rá, és saját szemszögből igazuk is van, meg a dühös fanokat is megértem,...de attól még a cégek üzleti vállalkozások első sorban. Ha Chent kirúgja a vezetőség, az nem azért lesz, mert bele gázolt a BlackBerry rajongók lelki világába, vagy mert sok embert kirúgott,- csak akkor teszik ki, ha üzletileg nem teljesíti amit várnak. Tény, voltak bakijai. Viszont a trendeket sajnos valószínűleg jól érzi, az autókban és lélegeztető gépekben van a Szeder jövője , meg az ipari és biztonsági megoldások terén. )

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#30) jacis válasza Ceftriaxone (#29) üzenetére


jacis
nagyúr

Én azt gndolom, hogy az utóbbi 3 OS10 frissítést látva nem nagyon kell már arra sem számítani amit írsz hogy majd évekig támogatják. Nem fogják ebben biztos vagyok.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) Ceftriaxone válasza jacis (#30) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Fenntartó üzemmódban fogják szerintem, a meglevő vállalati, kormányzati ügyfelek miatt, de tényleges fejlesztés valószínűleg már nem lesz. ...sajnos... tehát új funkciókra nagyon ne számítson senki...

Viszont ennek ellenére holnap lehet hogy veszek egy új BlackBerry 10 rendszerű telefont...:) lehet hogy még 10.3.3 sem lesz már soha , de a meglevőkkel is évekig jó lesz az a készülék.

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#32) blueMerle


blueMerle
veterán

Majd őket is megveszi a Lenovo :U

Ceftriaxone: Én is azt hittem jó ötlet egy Leap. Nos, csak annyit röviden: készülj fel arra hogy egy halott oprendszerbe készülsz invesztálni :U

[ Szerkesztve ]

(#33) helixP válasza MiklosSaS (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogy lehet ilyen gyűlölettel beszélni egy élettelen, mobil operációsrendszerről? A Hawaii pizzát rendelőket is ilyen vehemenciával szidod? :DDD

(#34) fattyu válasza domos (#17) üzenetére


fattyu
veterán

boldog q5 használó vagyok.

ha meghal levadászok valahonnan egy ugyanilyet. os 10 a legjobb rendszer. nem hibátlan és nem tökéletes mert semmi sem az. de ez áll a legközelebb.

akit lehetett térítettem, de sajnos félek a BB végnapjait látjuk. És droiddal az már nem is BB.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35) Johnny194 válasza tom_87 (#24) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Nekem annyira nem szükséges a billentyűzet, és az (androidos) új készülékek aranyára sem annyira vonzó
Egyébként a rendszert szeretem én is

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#36) haxiboy


haxiboy
veterán

Majd elviszik a tudásukat máshová aztán ennyi :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37) Peti78 válasza Ceftriaxone (#31) üzenetére


Peti78
őstag

Nyugodtan invesztálj bele egy "halott" oprendszerbe, azzal is jobban jársz mint a fapados droiddal, winfossal vagy a műmájer ios-sel. Az OS 7 támogatása is régen leállt, a telefonok mégis tökéletesen működnek. Igaz, nem tudod felesleges appokkal teletömni a képernyőt, de az idétlen embereken kívül ez másnak nem számít.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38) A guru válasza Воланд (#11) üzenetére


A guru
addikt

Edge+-szon 1 hónap után csak a facebook szarakodik de ez nem is a Samsungon múlik meg ezt már meg is szokhattuk. Úgy látszik szerencsém van a telefonokkal...:)

(#39) Ceftriaxone válasza blueMerle (#32) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Köszönöm a figyelmeztetést, tényleg, irónia nélkül!
Gondolom ért pár kellemetlen meglepetés Téged , sajnos ...de az az igazság, tudom mire számítsak. Volt Z10 em egy rövid ideig, most Passport van. Tény, a Passport félig más világ, az erős hardver miatt nem gond az android alkalmazások zökkenőmentes futása. (persze ez az androidos appok azon 80 %- ára igaz, amelyeket a BlackBerry 10 OS képes futtatni. )
De amire most egy olcsóbbat vennék, arra teljesen jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#40) stevve


stevve
nagyúr

Semmi meglepő nincs benne, kár a károgásért, hogy a cég haldoklik. A BB OS leépítéséről van szó, ami szomorú nekem is, mert volt és szerettem is, de ez van. Ettől még a cég nem ment csődbe, ne temessük.

Egyébként ettől függetlenül is lehet BB10 telefonokat venni annak, aki nem szokott cserélgetni, mókolni. Max. nem jön újabb frissítés már rá.

(#41) laci1892


laci1892
senior tag

Az a baj különben hogy... alapvetően Chen egy világi figura... de néha olyan sötét paraszt.....

Döglik a cég. Mi a megoldás? Adjunk ki egy kib@szott drága telefont, ne hogy el jusson a nagy közönséghez. Sőt! Ne is kurva drága legyen, hanem rakjunk arra is egy jó 20 % felárat. Idióta.

Egy kicsit több / értelmesebb marketing, árazás melett lehet nem a gödörből kéne most mászni felfelé

[ Szerkesztve ]

(#42) eventus


eventus
veterán

Lesz, ami lesz. BBOS után nem álltak le, jött a BB10. Ha csak (most lett 3 éves), mondjuk 4-et is megél, akkor: köszönöm ezt a 4 évet is, hogy még mindig BlackBerry telefonom volt. :))

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#43) laci1892 válasza eventus (#42) üzenetére


laci1892
senior tag

Igazából remélem valamit ki találnak, jó helyre rakják a lóvét. BB10 az idáig valaha gyártott legjobb OS. Ha sokkal több App lenne... köröket verne bármelyik másik gyártóra valóban bármelyik BlackBerry....

[ Szerkesztve ]

(#44) eventus válasza laci1892 (#43) üzenetére


eventus
veterán

En nem akarok vilaguralmat, nem akarom hogy minden ember kezeben bb legyen. Ez eszkoz, nem fotozgassuk magunkat kutyu.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#45) Blyan válasza laci1892 (#41) üzenetére


Blyan
félisten

Volt anno olcsó szinte filléres bb10 készülék, jó specifikációval (q5), a Z3 sem volt túlárazva. Mit értek el vele?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#46) Воланд válasza Blyan (#45) üzenetére


Воланд
titán

ez ilyen fixa idea itt a forumon, hogy ha nem megy a bolt, akkor adjunk ki olcso keszulekeket. amivel alapvetoen a gyarto semmit nem er el, de nem baj.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) Blyan válasza Воланд (#46) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, pénzt nem termel, de adjunk el belőle sokat. Mert az majd nyereséget csinál! :)

Mondjuk az említett q5 meg z3 megfelelő árréssel volt árulva, csak nem voltak ordenáré drágák. Nyilván azért térnek át az androidra, mert ezekből megszedték magukat.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) margithid válasza Blyan (#47) üzenetére


margithid
veterán

Hiába az olcsóság, ha nincs alkalmazáskínálat, megette az egészet a fene.
A snap alkalmazások meg ugye nem a bb-nek termelnek hasznot.
A microsoftnak nem sikerül normális alkalmazáskínálatot összehozni, akkor a bb-nek, hogy sikerülne?
Én titkon abban bízom, hogy megveszi valaki a bb-t, mondjuk a microsoft, nekik ez aprópénz lenne.

(#49) Blyan válasza margithid (#48) üzenetére


Blyan
félisten

Ez egy ördögi kör, és igen jórészt a MS is ezzel szenved.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) margithid válasza Blyan (#49) üzenetére


margithid
veterán

És szerintem belátható időn belül nem is lesz változás... Googla és apple annyira meglépett, hogy mobilfronton nem lehet befogni őket.
Más kérdés, hogy asztali plattformon meg microsoftot nem tudja megszorongatni senki, viszont onnan ugye egyre kevesebb bevétel jön.
Viszont a bb tényleg megéri most az árát, 3.5 mrd $ jelenlegi árfolyamon, és ebben van jelentős szabadalom, és készpénzállomány is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.