Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

1w???? Nem semmi :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) ViZion


ViZion
félisten

hehhh, dúúúva, mint a drótkorong :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) zsolt320i válasza ViZion (#2) üzenetére


zsolt320i
senior tag

és mire lehet egy ilyet használni?

(#4) Pete55555 válasza zsolt320i (#3) üzenetére


Pete55555
addikt

Raspberry Pi szerver

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) Móci


Móci
addikt

1W... megáll az eszem. Baromi jók ezek a kis pi-k.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) nbg válasza zsolt320i (#3) üzenetére


nbg
senior tag

Tanulni programozni, akarmit vezerelni, ilyesmi... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

A frissített verzió mellett én szívesen látnék egy erősebb variánst is, mondjuk 5W maximális fogyasztással. Itthoni netezős ketyerének egy Linux társaságában jó lenne.

Nyugodj békében Integra!

(#8) Cifu válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akadnak erősebb Androidboxok, dev. boardok, szóval ha ez a cél, akkor hajrá (banana pi, hummingboard, beagleboard, stb.).

Mondjuk sose értettem a dolgot, mert ha komolyabb internetezés az elvárás (Youtube HD felbontásban, Facebook, stb.), akkor a gyengébb dev.boardok, mint az Rpi kevés, de nagyon. A drágábbak árából meg össze lehet hozni egy jobb integrált CPU-s (pl. Intel Celeron J1800/J1900) x86-os Mini-ITX gépet, ami azért messze többet nyújt (több USB, SATA, stb.). Aligha hiszem, hogy az vágna bárkit is földhöz, hogy az internetezős gépének az alapfogyasztása (perifériák nélkül) nem 5, hanem 10 watt...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Feketelaszlo válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

ARM Linux supportja elég gyerekcipőben jár, Intel Atom/AMD AM1 jobb ilyen célra.

(#10) Szatyor95 válasza Cifu (#8) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Láttam őket, de valahogy nem fogtak meg. Aztán lehet egyszer bevállalom valamelyiket.

Nekem például amire kéne: Linux futtatása, fórumozás, 1-2 videó (Nem létszükséglet a HD, ha tudja csak örülök.) megnézése, esetleg zene hallgatása külső hangkártyával. Egy miniITX már túl nagy méretileg, összesen egy kis dobozka fér el az asztalomon.

Nyugodj békében Integra!

(#11) azbest


azbest
félisten

A pi kellékek gyártói örülni fognak... a felhasználók már kevésbé, hogy a fizikai kompatibilitással nem foglalkoznak az alapítványnál. Az is kemény volt, amikor a B+ kijött és az előző hetekben is propagált digitális audio boardokról kiderült, hogy fizikailag nem illenek rá az új változatra és a pineket is átvariálták. Persze lehet még venni a régi változatból, csak éppen a hasznos áramköri javítások miatt érdemes már az +osokat használni.

(#12) #10691584 válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az nem gond :)

(#13) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Na ebből lesz már nekem egy squeeze player 2 usb hangkarival egy ps3 házban.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#14) ZooLee válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


ZooLee
őstag

Nekem például amire kéne: Linux futtatása, fórumozás, 1-2 videó (Nem létszükséglet a HD, ha tudja csak örülök.) megnézése

Ha nem hardkór netezésről van szó (sok megnyitott böngészőlap, flash-es oldalak, stb.) akkor a B-s verzió használható erre, de tényleg nem egy sebesség bajnok. Videólejátszásra is használható, egy XBMC-vel nagyszerűen viszi a HD filmeket is.
De valóban nem ez az elsődleges célja, egy egy univerzális hobbieszköz, ami nagyon sok mindenre jó, de nincs semmire kihegyezve.

(#15) Spancho


Spancho
őstag

Nekem a lightberry tetszik a legjobban.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#16) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nick Marshal: Ez az ami megfog ezekben. Ha olyanom van, még akár el is vihetem magammal bárhová. (Persze erre ott a laptop, de azért egy ilyen kis Pi csak könnyebb mint egy magnézium-ötvözet vázas szörnyeteg. Meg ha jól tudom, akár egy jobb powerbank is elég hozzá.)

ZooLee: Netezésnél nekem elég 2-3 lap, az is többnyire a fórum, hirdetések nélkül. A videó meg külön örvendetes, több nem is kellene.

Nyugodj békében Integra!

(#17) huszar90


huszar90
aktív tag

256 MB-nyi rendszermemória. Ez tudatos döntés, mivel a vásárlók a szoftvereket erre a hardveres alapra készítették

Ez mekkora szöveg :DDD Végülis ne fejlődjön semilyen hardver, se pc se telefon mert a szoftverek már a régi vasra lettek optimalizálva.

(#18) azbest válasza huszar90 (#17) üzenetére


azbest
félisten

Közben pedig arról szól, hogy két centet spórolnak gyártáskor :)
Persze igaz, hogy ha mindig van egy lábon lőtt verzió, akkor arra is igyekeznek optimalizálni. Ahogyan az XBMC-ben is kellett egy trükköt implementálniuk (720p a gui, a videó ettől még fullhd), mert nem jutott elég ram a felületnek és a dekódolásnak egyszerre a 256MB-os változatokon.

De meg kell hagyni, nagyon jó üzletemberek, mert két év alatt 1.4M font tartalékot képeztek az alapítványnak. [link]
Arra pedig maximálisan alkalmas, amire hivatalosan szánják, hogy hello world-öt lássanak a gyerekek az iskolában. Csak hosszú távon még visszaüthet, hogy a profibbak visszajelzéseit általában arrogánsan lekezelik. Elfelejtik, hogy a munka nagy részét a közösség profi része végezte.

[ Szerkesztve ]

(#19) sad_Vamp válasza azbest (#18) üzenetére


sad_Vamp
őstag

igen, én is láttam cikkeket arról, hogy talán nem is olyan édes a málna.... (viszont amatőröknek, sajnos jelenleg jobb nem igazán van).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#20) parkr válasza Spancho (#15) üzenetére


parkr
őstag

hát ennek én nem sok értelmét látom
csak emlékeztet arra hogy hol vannak a tv szélei, főleg sötétben

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez most komoly? Fogyasztásra fejlesztették? Eszem megáll. Úgy kell, mint egy falat kenyér. :O
Se sata, se normális usb tápellátás. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) sad_Vamp válasza Vladi (#21) üzenetére


sad_Vamp
őstag

van fogalmad egyáltalán arról, hogy mire is való ez?! :F

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#23) Vladi válasza sad_Vamp (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) sad_Vamp válasza Vladi (#23) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor viszont nemértem a problémád, egyelőre ez szvsz bőven elég, ha hetente fejlesztenének rá valamit ami miatt inkompatibilis lenne az előzzökkel pont a lényegét vesztené el nem? A komunityt meg a rengeteg projectet amiből építezni lehet.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#25) Vladi válasza sad_Vamp (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a probémám, hogy ez kvázi mondvacsinált fejlődés. 1.3 watt fogyasztásból csináltak 1 watott. Hurrá. :U
Nagyon sok probléma van viszont az usb táppal, sokan megszenvedték. Még egy sata lenne rajta, akkor ász lenne. Ezt a 2 dolgot kellene inkább megoldani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Polllen válasza Cifu (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az x86-s gépnél 20k a lap és még kell ram. Más a méret is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Cifu válasza Polllen (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Házzal, táppal, rammal együtt ~35e Ft-ből ki lehet hozni, nyilván nem a legmárkásabb / legerősebb megoldásokból. De azzal azért már normálisan (normálisabban) lehet netezni, van 2-4 SATA csatid, valódi gigabites hálókártyád, akár még USB 3.0-ás csatlakozásod is. Nyilván más kategória, de a használhatósága is egészen más szinten mozog.

Nem azt mondom, hogy rossz az Rpi, csak sokan azt hiszik, hogy ideális netes "minigépnek", vagy "miniszervernek". Egy frászt. Több vele a gond, mint amennyit megspórolsz azzal, hogy "csak" ~11-14 e Ft egy Rpi. Mert ahhoz még kell SD kártya, kell valami táp, és így tovább, és egy erősen korlátolt képességű eszközről beszélünk.

Nekem is megvan még a legelső "alap" Rpi, itt van az asztalomon, de jó fél éve még csak be se volt kapcsolva. Mert ott kezdődnek a gondok, hogy nincs ki/bekapcsoló gombja például, a hálózati része valójában ugye USB-ről fut, csak HDMI vagy kompozit videó kimenete van, és a 256MByte ram kegyetlenül korlátoz mindenben. Az Rpi azoknak jó, akik tanulgatják a mókolást, tanulgatni akarják a robotikát, a linux-olást, és így tovább. Nekik nagyon jó és olcsó eszköz. De aki használni szeretné, az inkább költsön egy kicsivel többet, és vásároljon normálisabb vasat a céljainak megfelelően. Legalábbis ez az én véleményem....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) azbest válasza Vladi (#25) üzenetére


azbest
félisten

A B+ esetén javítottak az usb tápon is, valami vezérlőchipet is kapott, amin magas fogyasztású eszközökhöz való módot is lehet aktiválni. Ha elég erős a táp, akkor a B+ a high power mód bekapcsolásával állítólag 2.5"-ös winyót is meg tud hajtani usb-n plusz táp nélkül. A korábbi verziókon a menet közbeni usb dugdosás restartot is okozhatott, ezt is eliminálták ezzel (és a visszatáplálást is). [link]

Szóval ezeknek a változtatásoknak nem csak a fogyasztás csökkentése volt a célja [link].

Az A+ esetén nem csak a fogyasztás javult, de gondolom szintén jobb lett az usb tápkezelése. De az jó kérdés, hogy azon is aktiválható-e az 1.2A usb mód.

Satát nem lehet megoldani értelmesen (usb sata átalakítóval max).

Hosszútávon érdekes lesz, hogy vajon 2 éven belül mire váltanak. Elvileg a broadcomnak van 2 magos armv7-es és Videocore IV-es soc-ja. Arra egészen könnyen és magas kompatibilitás mellett válthatnának majd valószínűleg. Persze addig a konkurencia sem alszik. Viszont a konkurenciánál is látom, hogy a képességeket nagymértékben befolyásolja, hogy éppen milyen tudást pakolnak az árban és teljesítményben megfelelő (tabletes) soc-ocba. Például az allwinner és i.mx6 támogat satát és natív lant, de a 8 magos újabb samsung soc még a lan-t is usb-lan átalakítóval tudja csak.

[ Szerkesztve ]

(#29) Polllen válasza Cifu (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tiszta sor, de pl. hifi elé forrásnak usb transport-tal vagy filmlejátszónak nem vennék drágábbat. :)

Nálam a htpc most a főgép is, ezért lett kabini, de ha lenne laptop...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) Vladi válasza azbest (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

8 magot én már túlzásnak találom. Itt leginkább az ár az ami korlátot szab.
Mondjuk egy C modellt el tudnék képzelni. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) azbest válasza Vladi (#30) üzenetére


azbest
félisten

nem is a magok száma miatt mondom :) , hanem hogy a tabletek számára gyártott soc-okat szokták felhasználni ilyen dev boardokhoz is, nem terveznek külön terméket ilyen célra.
Szóval az aktuális kínálatban elérhetô lehetôségekbôl toldoznak-folroznak valamit. A piben lévô soc sem támogat natív sata-t se lan-t. Az usb-re lógatott megoldás pedig erôsen kompromisszumos. A 8 magos arra volt példa, hogy már abban sincs natívan lan, pedig az elôzô generációban volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) jerry311


jerry311
nagyúr

Nemrég szereztem be B+ modellt.
Több elképzelés is született, majd végül XBMC lett a vége. Szépen játszik hálózatról oszt csókolom.
Utólag átgondolva, sokkal kevésbé nekem való, mint amennyire azt a leírások és tesztek alapján képzeltem.
Még lehetett volna belőle SSH szerver, hogy átjussak a céges proxyn/tűzfalon, de oda inkább SSL VPN készült. Illetve egy darabig gondolkodtam OwnCloud szerveren, viszont fogalmam sincs, hogy elég erős-e hozzá.

(#33) envagyok válasza jerry311 (#32) üzenetére


envagyok
veterán

És ilyet hol tudok 20 dollárért venni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Az A+ audio kimenete mennyire válallható?? Nem audiofil hangzás a cél, egyszerű konyhai, melózós zene lejátszáshoz headless.

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#35) jerry311 válasza envagyok (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyjából sehol, mert 26 GBP körül kezdődik mindenfelé.
Ebay-en esetleg találhatsz egy megunt példányt olcsóbban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.