Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ennek egy részét magyar egyetemek már meglépték. egyébként helyesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) rybank


rybank
senior tag

Engem az érdekelne, hogy mi van a szemek romlásával!

(#3) bambano válasza rybank (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

engem az is, hogy mi van a gerincek romlásával meg az erdőirtással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) EmberXY válasza rybank (#2) üzenetére


EmberXY
addikt

Már most is mindenki szinte mindent számítógéppel csinál, előbb-utóbb a papírt maximum a WC-n használják majd (nálunk, mert itt még nem terjedt el a bidé, és 50 évig még biztos nem is fog, hisz le vagyunk maradva...), nyilván a kijelzők, monitorok tervezésénél arra törekednek, hogy minél kisebb mértékben legyen káros hatása, nincs mit tenni, ez a jövő...

A digitális tananyagokkal kapcsolatban én még arra lennék kíváncsi, hogyha a gyerekek az iskolában is tábla PC-ket használnak majd, akkor dolgozatíráskor a puskázást hogyan lehet észrevenni? Ha én egy számítógéppel írhatnék dolgozatot, biztos copy-paste-tel csinálnám.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#5) Neil Watts válasza bambano (#3) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1! Nem 10 cm-rol kell nezni az LCD-t es akkor jo az.

Amugy na vegre, megleptek ma'! Nalunk is kene ilyen, el tudnak kepzelni a kozoktatasban mondjuk. :)

(#6) bambano válasza EmberXY (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a puskázást úgy lehet elkerülni, ha olyan a kérdés, hogy nem lehet puskázni.
pl. történelemből nem memoritert kérdeznek, hanem azt, hogy indokolj meg egy eseményt.

egyébként meg bizonyos határok között véd, ha lezárják és/vagy sniffelik a hálózatot dolgozat közben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Polllen válasza rybank (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valószínűleg az oktatás része lesz a szemek tornáztatása és pihentetése is. Megfelelő körülmények mellett semmi bajuk nem lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) rybank


rybank
senior tag

A faírtós érvel meg lettem győzve

(#9) EmberXY válasza bambano (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha több gigányi tananyag van tárolva a gépen vagy adathordozón, főleg a dolgozat témakörében, akkor nem nehéz rákeresni a kidolgozott tételre... a hálózat figyelése mobilnet modem ellen is véd?

Ha esetleg dolgozatíráskor mindenki kap egy másik gépet, amin garantáltan nincs semmi ilyesmi, és folyamatosan figyelik, hogy senki nem is tehessen rá ilyesmit, akkor talán meg lehet oldani a problémát...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#10) floatr


floatr
veterán

Írni meg már nem is kell megtanulniuk :) Se koreai hieroglifákat, se számokat, se semmi...

(#11) bambano válasza rybank (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem volt kiszögelve, hogy csak szemrontó kijelzős cuccon lehet tanulni... ha ez gond, majd gyártanak fillérekért maguknak e-ink-es könyvolvasót.

az én tapasztalatom az, hogy sokkal jobb tableten tanulni, olvasni, mint papíron vagy desktop előtt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Maxentius válasza floatr (#10) üzenetére


Maxentius
addikt

Avagy a digitális írástudatlanság kora hamarosan elérkezik... bizonyos területeken.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#13) Cathfaern válasza rybank (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kiváncsi várom a biológiailag / orvosilag megalapozott indoklást, hogy miért rosszabb ~2 órán keresztül (nem CRT) monitort nézni, mint tankönyvet :)

(#14) EmberXY válasza Maxentius (#12) üzenetére


EmberXY
addikt

A funkcionális analfabetizmus ellen szóljon, hogy a szövegszerkesztőkben legalább van helyesírás ellenőrzés.... :DD

Up the Irons!

(#15) floatr válasza EmberXY (#14) üzenetére


floatr
veterán

Így azt sem kell már tanulni :)

(#16) dajkopali


dajkopali
addikt

a hír szerint gépeken lesz a tananyag, de arról egy szó sem esik, hogy a számonkérés is gépen történne - kivéve persze ha kifejezetten ilyen tantárgyról van szó
ez az utolsó fázis, tesztírás egyebek azért még jó sokáig megmarad papíron - esetleg valamilyen minimális tudású célhardveren, de én inkább a papírra szavaznék (mondjuk egy biztonságosan törölhető digitális palatáblát el tudok képzelni)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) Angel1981 válasza bambano (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Erdőirtás?
Arra célzol, hogy a papír fából készül?
Akkor jobb ha tudod, hogy attól, mert kevesebb papírt használunk, még ugyanannyi fát kivágnak majd, mivel papírkészítésre csak a fa vékonyabb ágait, és a fahulladékot használják fel, a törzsére mindig is maga a faipar tartott igényt, és bútorok, faházak, stb. készülnek belőle.

A gerinc és a hátizmok meg pont attól satnyulnak el, ha nem kapnak megfelelő terhelést.
(Persze a túlzott sem jó, de az iskolatáska még nem lehet az a kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#18) GeoPhoto válasza dajkopali (#16) üzenetére


GeoPhoto
tag

Talán hallott már valaki a különböző vizsgaközpontokról, ahol szintén számítógépen megy a dolgozatírás, mégsem igazán lehet puskázni... mivel nem tudsz kilépni a programból :) szóval csak simán kell írni egyet, ami nem enged átváltani addig amig nem fejezted be. Nem is ördöngősség, még kifejezés is van rá, ha jól emlékszem úgy hívják rendszer modális ablak/alkalmazás.

(#19) Polllen válasza Angel1981 (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

"de az iskolatáska még nem lehet az a kategória."

goto első osztály/alsó tagozat. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) bambano válasza EmberXY (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyesírás ellenőrzés nem hat a funkcionális analfabétizmusra, másrészt meg egy-két szövegszerkesztő ellenőrzője hagy maga után kívánni valót...

(#17) Angel1981: nem tartom kizártnak, hogy itt megint abba a különbségbe ütközünk, hogy te találgatsz egy iskolás táskájával kapcsolatban, én meg cipelem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Kassadin válasza rybank (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Engem meg az, hogy mikor rakják rendbe az oktatást(gyk:nálunk).

[ Szerkesztve ]

(#22) EmberXY válasza bambano (#20) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a helyesírásra hat, az már nagy előrelépés... Ha már nem tud fogalmazni és írni az ember, legalább legyen helyes, így mindjárt nem azt mondják rá, hogy nem tud írni, hanem azt, hogy biztos más az anyanyelve és google translate-et használ. ;]

Nyilván a helyesírás ellenőrzőtől nem lesz valaki nyelvész professzor, de legalább feltűnik, ha alá van húzva a beírt szöveg, ha netán azt is tudja az illető, hogy ez mit jelent, akkor már egy fokkal jobb a helyzet..

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#23) bambano válasza EmberXY (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a funkcionális analfabétizmus nem arról szól, hogy mit jelent az a szó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Angel1981 válasza Polllen (#19) üzenetére


Angel1981
veterán

Megvan.
Az én sulimból senki sem kapott gerincsérvet miatta.... :U
Családban sem...

(#25) Penge_4


Penge_4
veterán

Itthon gondolom jó sokáig nem lesz példa ilyesmire, maximum tényleg a felsőoktatásban és az elit iskolákban.

(#3) bambano: A gerincek romlása a helytelen testtartás eredménye és a hülye divat, a félvállon hordott válltáskák. A normál hátizsák ergonomikus. Ha meg még azt az enyhe 5-10 kilót is leveszik a fejlődésben lévő gyerekek "válláról", az már túlzás.

(#4) EmberXY: "itt még nem terjedt el a bidé, és 50 évig még biztos nem is fog, hisz le vagyunk maradva..."

Otthonra azt építesz, amit akarsz, de egy iskolában, ahol összehugyoznak mindent és poénból szarral kenegetik a kilincset, biztos vagy benne, hogy jó ötlet lenne ilyesmi? Pláne, ha még könnyen eltávolítható színesfém is van benne.

"akkor dolgozatíráskor a puskázást hogyan lehet észrevenni?"

Számtalan lehetőség van. Speciális szoftver, ami KIOSK módban fut, naplózza az újraindítások számát, ami ha egynél több, akkor 1-es a dolgozat.

Vagy külön gépen írnak dolgozatot.

(#10) floatr:
1. Inkább, mint nálunk, ahol bütyök nőtt az ember kezén, mire 45 perc alatt legépelt 5 oldalt a spirálfüzetben. Vagy a sok oldalas dolgozatok, amiket egyetlen tanár fogadott el nyomtatott szöveggel. Irodalomból/nyelvtanból még megértem, de a többiből miért? Főleg, hogy a tanárnak is lassabb, ha kézírást kell olvasni.

2. Írni gondolom megtanulnak, de teljesen mindegy, suli után úgyis romlik az íráskép, mert a kézírást az emberek többsége csak aláírásra használja.

(#11) bambano: A szemromlás monitortól független, a túlzott olvasás, vagy bármi olyan tevékenység, ahol az ember közelre fókuszál kiválthatja.

A másik tényező a folyamatos fényforrás, ebből adódóan viszont az LCD a károsabb, mert ott a vibrálás hiánya nem ingerli gyakori pislogásra a szemet, ahogy egy 120 herzes monitoron sem. Ergo, jobban károsodik a retina.

A CRT-nél inkább az elektromágneses sugárzás a probléma, de az nem a szemet rontja, csak a fejet fájdítja meg az erre érzékeny embereknél.

(#22) EmberXY: Épp ellenkezőleg. Ha gyerekkorban sem tanulja meg az ember, hogy van helyesen az adott szó, akkor spellchecker nélkül nem fog tudni írni.

Sajnos így működik az emberi agy a többségnél, szelektál. És kiszelektálja azt, amire nincs szüksége. Ahogy a túlzott határidőnaplóra, naptárra hagyatkozás is rontja a mechanikus memóriát, a helyesírás-ellenőrző mivel aláhúzza a hibás szavakat átsiklasz felettük.

(#26) EmberXY válasza bambano (#23) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor lehet, hogy valóban rossz fogalomra gondoltam..
Arra akartam célozni, hogy a helyesírással nagyon sokan gondban vannak, mivel gyakorlatilag bármilyen oldalt nézek, tapasztalatom az, hogy rengeteg kommentben (van, ahol még a cikkekben is) vannak alapvető hibák, nem az elgépelésekre gondolok.
A helyesírás ellenőrzőkkel ezt talán lehetne javítani, bár a böngészőkben is van, mégis sokan elküldik a hibás szöveget --> vagy nem törődnek vele, vagy tényleg nincs valami rendben az írás-olvasás körül, ha nem tűnik fel, hogy tele van hibákkal.. Erre akartam kilyukadni lényegében, hogy ha mindenhez számítógépet használnak majd, akkor talán előbb-utóbb erre is figyelnek.

Penge_4: "Otthonra azt építesz, amit akarsz, de egy iskolában, ahol összehugyoznak mindent és poénból szarral kenegetik a kilincset, biztos vagy benne, hogy jó ötlet lenne ilyesmi? Pláne, ha még könnyen eltávolítható színesfém is van benne."

Ha össze van rondítva a WC, akkor bidé megléte mellett vagy anélkül sem ül rá az ember... :D Egyébként a papír írásra való felhasználására akartam célozni, bár ha egy gyerek elsős kora óta számítógépet használ mindenre, akkor talán arra is rá lehet nevelni, hogy ne szarja össze a WC-t, bár én nem próbálnám meg...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#27) bambano válasza EmberXY (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a funkcionális analfabétizmus nagyon tömören és konyhanyelven azt jelenti, hogy leírsz egy értelmes magyar mondatban egy feladatot, odaadod valakinek és az nem érti meg, hogy mit kell csinálnia (miközben lehet, hogy elolvasni el tudja, a szavak értelmét egyenként felfogja).

Sajnos az átlag diák helyesírása tényleg nem jó, emellett vannak tendenciózus hibák (pl. a -ban/-ben helyett következetesen -ba/-be) és vannak szubkulturális szlengre utaló nyomok is, amit nem biztos, hogy helyesírási hibaként kell értékelni.

A nem megfelelő kishelyiségi higiénét meg nálunk rendesebb oktatással rendelkező országokban régen megoldották. Ahol nem az iskolának kell befogadó iskolát keresnie, ha ki akarnak rúgni egy diákot, ott ilyen problémák nem merülnek fel.

(#25) Penge_4: a crt-kkel a porbombázás volt a legnagyobb baj. viszont az olvasást rendes iskolában nem tudod kikerülni. nem nagyon hiszek benne, hogyha nincs pislogás, jobban károsodik a retina... a pislogás hiánya a szaruhártyát teheti tönkre, a retinát aligha, feltéve, hogy nem a Napot bámulod folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Polllen válasza Angel1981 (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálunk sem, de nem is arról beszélgetünk, hogy gerincsérvet kapnak... :U Nonszensznek tartom, hogy milyen nehéz táskákat kell cipelniük suliba.

Testneveléssel és mozgással terheljük a gyerkőket, ne az iskolatáskával, amit vagy a gyerek vonszol, mert nem bírja vagy a szülő, mert nem nézi jó szemmel, hogy a gyerek nyűglődik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) bambano válasza Polllen (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gerincsérv egyébként azért is érdekes kérdés, mert egyre több gyerek megy későn suliba. Egy pechesebb meg egy gyors diák között szűk két év is előfordulhat. Nyilván nem egyforma a gerincük állapota.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Tomate


Tomate
veterán

Azért nem semmi ez a korea. Szöult pl teljesen lefedik nyílt wifi hálózattal pár éven belül. (10milliós város)

[ Szerkesztve ]

(#31) Arena87 válasza bambano (#3) üzenetére


Arena87
aktív tag

Engem meg az hogy miként kívánják ártalmatlanítani az e-hulladékokat és veszélyes hulladékokat. :)

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#32) Cathfaern válasza Penge_4 (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A másik tényező a folyamatos fényforrás, ebből adódóan viszont az LCD a károsabb, mert ott a vibrálás hiánya nem ingerli gyakori pislogásra a szemet"
Ejha, ha a folyamatos fényforrás rontja a szemet, akkor nagyon gyorsan csukd be, és soha többet ne menj ki a szabadba. Egy felhős napon szabadtéren a napból több foton jut a szemedbe, mint a monitorodból mikor előtte ülsz, azt garantálom.
Arról nem is beszélve, hogy a vibrálás nem késztet pislogásra. És az a feltételezés, hogy a pislogás csökkenti a "folyamatos fényt" meg végképp elég sajátos, az a pár tizedmásodperc amíg pislogsz, mit számít ahhoz képest, hogy utána több másodpercig nyitva a szemed?
Mondjuk ez a "folyamatos fény" egyre jobban tetszik, mi az emberi retina, CRT monitor, hogy ha folyamatosan ugyanazt a képet kapja, beleég? :U

(#33) Penge_4 válasza Cathfaern (#32) üzenetére


Penge_4
veterán

"nem nagyon hiszek benne, hogyha nincs pislogás, jobban károsodik a retina..."

Nem mindegy, hogy a könyv lapját nézed, vagy egy 300cd fényerejű képenyővel szemezel.

"Egy felhős napon szabadtéren a napból több foton jut a szemedbe, mint a monitorodból mikor előtte ülsz, azt garantálom."

(#32) Cathfaern: Nézz fel az égre egy felhős napon. Ha pislogás nélkül kibírod legalább 30 másodpercig, fizetek egy sört.

"az a pár tizedmásodperc amíg pislogsz, mit számít ahhoz képest, hogy utána több másodpercig nyitva a szemed?"

Annyit, hogy kevésbé szárad ki. Egyébként meg nem egy nap alatt mutatkozik meg a hatása, hanem ha valaki napi 8+ órát tölt a monitor előtt úgy, hogy mereven bámulja azt.

És nem ég bele semmi. Az agy nem tudja olyan gyorsan értelmezni a képet, mint a szem. Ennél fogva, 60Hz-en nem látod a vibrálást, de a szemed értelmezi a másodpercenként 60x elsötétülő képet. A pupilla próbálna hozzá alkalmazkodni, de mire megmozdulna addigra visszatér a kép újra és újra. Ezért fárad el és ezért fájdul meg tőle az emberek feje.

Magyarán, terhelésnek van kitéve a szem, ellentétben azzal, amikor valaki egy fix pontot néz sokáig és mivel le van kötve a figyelme, keveset pislog és nem fókuszál máshova. Ez a könyvnél is adott, erre az LCD háttérvilágítása csak rátesz egy lapáttal.

Fejlődésben lévő gyerekeknél meg még a kevés is sok: [link]

(#34) Cathfaern válasza Penge_4 (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nem mindegy, hogy a könyv lapját nézed, vagy egy 300cd fényerejű képenyővel szemezel."
Nyári napon árnyékban olvasva egy könyvet, a könyv lapjáról több fény verődik vissza a szemedbe, mint amit egy átlag monitor kitol magából.

"Nézz fel az égre egy felhős napon"
Nem teljesen értem miért kéne felnézni az égre :F Több foton jut anélkül is a szemedbe, mint egy monitor esetén.

"Annyit, hogy kevésbé szárad ki"
Tény, a szem kiszáradás probléma. De te azt írtad, hogy: "Ergo, jobban károsodik a retina.". A szemszárazságnak pedig az ég világon semmi köze a retinához.

Megjegyzem nem attól pislogsz jobban / kevésbé, hogy mennyi fény jut a szemedbe. A szembe bejutó fény mennyiségét nagyon jól szabályozza a pupilla, az a feladata. Monitor előtt ülve azért pislogsz kevesebbet, mert nagyon leköti a figyelmed.

"Magyarán, terhelésnek van kitéve a szem, ellentétben azzal, amikor valaki egy fix pontot néz sokáig és mivel le van kötve a figyelme, keveset pislog és nem fókuszál máshova. Ez a könyvnél is adott, erre az LCD háttérvilágítása csak rátesz egy lapáttal."
Itt nem írtál el valamit? A szem arra lett kitalálva, hogy sokat pislogjon és nagyon gyakran fókuszáljon. Emiatt ez a tevékenység teljesen normális számára, és nem megterhelő. Ellenben a kevés pislogás szemszárazságot okoz, a kevés fókuszálás pedig a (fókuszáló) izmok sorvadását, aminek egyenes következménye a (nem genetikai) rövidlátás (felnőtteknek ezért romlik a szeme ha sokat ülnek gép előtt).

(#35) ollie válasza Penge_4 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos jót tesz a 20 kilós kisiskolás hátának a 10 kilós táska.

Az agy nem tudja olyan gyorsan értelmezni a képet, mint a szem. Ennél fogva, 60Hz-en nem látod a vibrálást, de a szemed értelmezi a másodpercenként 60x elsötétülő képet.
...
A pupilla próbálna hozzá alkalmazkodni, de mire megmozdulna addigra visszatér a kép újra és újra. Ezért fárad el és ezért fájdul meg tőle az emberek feje.

Biztos vagy ebben? Az agy vezérli az összes szervünket, legalábbis eddig így tudtam. :)
A szem hogyan értelmez bármit is?

[ Szerkesztve ]

***

(#36) Cathfaern válasza ollie (#35) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Itt arra gondol szerintem, hogy a szem izomzata reagál a fényváltozásra (értelmezni nem értelmez semmit). Ami végülis nem elképzelhetetlen, hogy magától működik, azért nem teljesen az agy vezerél mindent, van amit a gerincvelő pl.
(Illetve ugyancsak tény, hogy a képi jel feldolgozása a már a szemben lévő idegsejtekben elkezdődik, de kétlem, hogy erre gondolt volna :) főleg, hogy annak a résznek nincs visszacsatolása)
A pupilla ráadásul tipikusan ilyen, ha az agy vezérelné, akkor a hirtelen fény esetén túl lassan tudna csak reagálni.
Mondjuk ettől függetlenül nem vagyok biztos benne, hogy azért akkora sebessége van, mint amit Penge feltételez, de mivel erről nem tudok konkrét adatokat, azért nem akartam ebbe belefolyni.

(#37) bambano válasza Penge_4 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha én napi 8 órában mereven bámulnám a monitort, akkor ma pl. csak a te hozzászólásodat látnám... brrrr :))

másodpercenként 25 kép fölött az agy nem tudja szétválasztani a képeket. lásd: mozi.
A szem meg nem értelmez semmit a képeken, lezajlik benne egy egyszerű kémiai-elektromos folyamat és kész.

(#36) Cathfaern: a pupilla meglehetősen lassan reagál, mondjuk a motoros reflexekhez képest. ha egy bunyósnak is percekbe tellne észrevenni és felfogni a közeledő parasztlengőt, akkor sosem lenne 1 menetesnél hosszabb meccs.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza ollie (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Természetesen nem az agy vezérli az összes szervünket, illetve a kérdés ennél nagyon sokkal bonyolultabb. Eleve mindjárt ott indul a dolog, hogy két vezérlési kör van, neuro és hormonális. Utána meg vannak ilyen trükkök, hogy egyes szerveinket mind a kettő vezérli, mint a szőkéknél, az egyik gátolja a másikat :) pl. a szív tipikusan ilyen, hogy a ritmusába minden beleugat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) dabadab válasza bambano (#37) üzenetére


dabadab
titán

"másodpercenként 25 kép fölött az agy nem tudja szétválasztani a képeket. lásd: mozi."

De. Lasd: mozi. :D

Ha eleg kulonbozoek a kepek (pl. valami hegyes tajon gyorsan vegigsvenkel a kamera), akkor siman latja a kulon kepeket is, de egyebkent is latvanyos a kulonbseg a 24 fps-es mozi es a 60 fps-es videofelvetelek kozott.

DRM is theft

(#40) rt06 válasza dabadab (#39) üzenetére


rt06
veterán

ez nem amiatt van inkabb, hogy az a 24fps-sel keszult film, amiben meg tudod kulonboztetni a kepeket, az konkretan szar?

gondolok itt arra, hogy az egyes allokepek nem a masodperc 1/24-e alatt bekovetkezett teljes utjat mutatja pl a hegycsucsnak, ezert lehet ugy erezni, mintha az ugralna
ha jol tudom, pont erre valo lenne a montion blur

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41) dabadab válasza rt06 (#40) üzenetére


dabadab
titán

"ez nem amiatt van inkabb, hogy az a 24fps-sel keszult film, amiben meg tudod kulonboztetni a kepeket, az konkretan szar?"

Ha ugy erted, hogy a keszitok nem ugyeltek elegge arra, hogy a technika korlatain belul maradjanak, akkor igen, de amugy meg hat ennyit tud a 24 fps.

"ha jol tudom, pont erre valo lenne a montion blur"

Ilyen szintu motion blur mellett semmi nem latszana, csak valami egybefolyo paca (meg gondolom amugy se lehet egyszeru 1/24 zaridot produkalni napsuteses idoben).

DRM is theft

(#42) rt06 válasza dabadab (#41) üzenetére


rt06
veterán

nem ismerem a ennyire technika korlatait, meg ugy altalaban a fotozast sem, viszont az altlad emlitett, gyorsan mozgo kepnel ez okozza a szaggatottsag erzeset

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#43) atti_2010 válasza Cathfaern (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Teljesen egyetértek veled, mikor CRT-n dolgoztam délre már olyan piros volt a szemem mint egy tűzoltókocsi most LCD-n ez nem jelentkezik persze nem húzom fel a fényerőt a maximumra azt meg senkinek sem hiszem el hogy a CRT vibrálása nem rontja a szemet mert az uncsimnál 50Hz ment a monitor és mikor leültem a gépe elé azt hittem kifolyik a szemem.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#44) bambano válasza atti_2010 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az én crt-m sosem ment 85Hz alatt, az lcd-m meg 60-on megy. Akkor melyik is vibrál jobban?

Mint már volt róla szó, a crt nem a vibrálásával pusztít elsősorban, hanem azzal, hogy porágyúként működik. Ez készíti ki nagyon gyorsan a szemet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) dabadab válasza bambano (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Az én crt-m sosem ment 85Hz alatt, az lcd-m meg 60-on megy. Akkor melyik is vibrál jobban?"

Ez vicc vagy beugratos kerdes? LCD-nel a kepfrissitesi frekvencianak semmi koze a vibralashoz, mivel maga az LCD nem vibral, egyaltalan. Ott a vibracio a hattervilagitasbol szarmazik, az meg fuggetlen a frissitesi frekvenciatol (ill. a dithering is okozhat nemi zizzegest, ha van).

DRM is theft

(#46) atti_2010 válasza dabadab (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A LED hátteres monitornál még az a kevés vibrálás is eltűnik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Akkor ez nem olyan lesz mint mifelénk, hogy floppy-n! és cd-n kaptunk több milla értékben 90-es évekbeli digitális tananyagot pár kakabiztos netbookkal?
Hajrá magyarország, hajrá korrupció....

(#48) csabicsepp válasza bambano (#44) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Valamint gammasugárzása is van, ami egyebekre van "jótékony" hatással... ;]
Az lcd meg neonlámpa mellett ideális...
Egyébként mindegyiknek úgyis csak majd a kifutás utáni években derül ki (már ami egyáltalán kiderül), hogy mi is a nagy büdös helyzet velük.
Addig meg úgyis felmorzsolja maradék idegrendszerünket az oprendszerek-programok-felhasználók apró-cseprű hibácskái...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.