Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65) dedix


dedix
tag

Úgy látom elég sok emberke szeret fizetni a nemzeti maffiának, (NAV) én viszont nem annyira. Ahol csak lehetőségem van kikerülöm, ami szerintem teljesen érthető. Nyílván nem vagyok a saját pénztárám ellensége. Aki azt gondolja, hogy amit itthon megkap lényegesen drágábban, az biztosan nem gagyi, az egy óriásit téved. Nagyon sok termék van, ami egy az egyben ugyanaz, csak egy pl. Magyar kereskedőnél mondjuk 5.000 Ft + még a szállítás is, ami kiteszi az áru értékének akár a 30%-át is, (ami szintén röhej egy ekkora országban) úgy ugyanez Kínából meg van mondjuk 1.500 Ft-ból tokkal-vonóval.
Szerintem nem mindegy. Persze, aki úgy él, mint Lölőke pl., az más tészta, tolvajoknak ez nem szól...
Kína ugyanúgy gyárt minőséget is és gagyit is, a megrendelőtől függ. Természetesen én sem rendelnék nagy értékü holmit Kínából, már csak a garancia miatt sem. Ugyanakkor apróságokban tökéletes alternatíva (volt?) annak, aki nem a saját pénzének az ellensége.
A rabló bandára kicsit visszatérve pedig, szerintem tiszta vicc az, hogy vesz az ember teszem azt egy laptopot,aminek az értéke (persze ez is relatív, de mondjuk ennyi) 100.000 Ft és a kasszánál 127.000 Ft-ot fizet. Mire fel? Mit kap érte? A fizetésedből már leadóztál... Bárki mondhatja az ellenkezőjét, ez nem más, mint legális rablás... Én ellopok a tacskóban egy kiflit, meghurcolnak ezek meg... Hol élünk, kérdezem? (A fentiek költői kérdések voltak, NEM kérem a trollok válaszait!)

A lényegi kérdésem az lenne, mi van akkor, ha a rizsevővel ráíratom a csomagra, hogy "GIFT"? Ez vajon fog működni? Régebben is volt ilyen megoldás kicsit nagyobb értékű termékek esetében és átmentek a "szitán". Nekem is...

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.