Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tapsi válasza Mekiúr (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Lényegtelen, magától az elosztóraktártól messze van.

(#52) bLaCkDoGoNe válasza Donki Hóte (#32) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Miért érzem azt, hogy soha életedben nem importáltál még semmit ebbe az elb___ott országba?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#53) Dr. Romano válasza Tapsi (#48) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát, elvileg van kikötőnk ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#54) MasterDeeJay válasza Dr. Romano (#53) üzenetére

Szemben is van melóhelyemmel egy kikötő. :DDD Meg ugye saját tengerünk is van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55) Silεncε válasza Tapsi (#48) üzenetére


Silεncε
őstag

Dehogy nincs, most vettek...

(#56) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

gratulálok büdös p@tkány európai döntéshozóknak.abszolút nem csalódtam most sem.
ősszel kaptam egy csomagot feleségemtől usa-ból.
AJÁNDÉK volt.probiotikum volt benne illetve ginseng.immunerősítés céljából.
tudom magyarázkodhatsz itt aztán senkit nem érdekel... a tisztelt magyar posta illetve a vámszolgálat úgy rádobta az áfát plusz vámot mint annak a rendje.szartak rá hogy ajándékba jött CSALÁDON BELŰL! hiába mondtam,hosszas 2 heti emailezés volt mire kinyögték hogy egyáltalán mi a teendő hogy kézhez kapjam a csomagot.illetve feleségemnek kellett csinálnia egy kézzel írott nyilatkozatot hogy mi van benne hány $ volt...stb.
ezt el kellett küldenem a "mélyentisztelt" vám szolgálatnak... fogtuk a fejünket hogy ilyen aztán az úristenbe nincs.....
majd nagynehezen fizetés után természetesen átvehettem a csomagot.

fordítva ugyanez,én küldtem neki egy nagyobb csomagot karácsonyra illetve a családnak.elég sokminden volt benne és nem filléres cuccok. gucci parfüm,egy mézcsomag különféle mézekkel,karácsonyi témájú cuccok stb...

és lám.mindennemű vám ,baszogatás,megalázás nélkül oda szállították házhoz.és boldogan átvette.(ha jól tudom 1000 dollárig bele sem kötnek ha ajándékozol,ráadásul a saját családod részére).

ennyit erről.undorító ami itt megy...

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#57) MasterDeeJay válasza johnyblaze (#56) üzenetére

Ja ne is mond. Egy tartozék ami lemaradt egy rendelésből mert nem csomagolták hozzá na azzal mit szenvedtem egy hónapig hogy nincs hozzá számla mert része volt annak amit már levámoltak és megérkezett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#58) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, fizethet 5x annyit az ember egy USB-kábelért, töltőért, ellenállásért, LED-ért...

#32: még ha 500Ft lenne az az eljárti díj, az okés lenne - bár ez is igen sok 1$-os cucc árát több, mint duplázná.

A kisember szivatásán kívül nem látom, mi értelme lenne ennek az intézkedésnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

rendeltem ebayről egy filléres csere fülpárnát ami a tracking szerint 3 hete magyarországon rohad, basznak kikézbesíteni. Képzelem hány hónap lesz egy rendelés ha elkezdenek mindent vámolni, most készülhetek a 2023-as karácsonyra.

/s

(#60) johnyblaze válasza MasterDeeJay (#57) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

röhej az egész.
nekem is azt követelték,a számlát.mondom nincs,nem én rendeltem hanem ajándék.
erre jött a válasz hogy akkor kézzel írt nyilatkozat ,BESZKENNELVE ,ALÁÍRVA , kinyilatkoztatva hogy mi okból érkezett :D
ez tényleg már vígjátékban is elmenne mint forgatókönyv.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#61) pilóta válasza wjbhbdux (#59) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem is három hete vár az erősítőm a postán (3800 Ft-os cucc). Kínából két hét alatt ott volt a postán, azóta ott vár. A vicc, hogy egyszerre rendeltem más hasonló értékű cuccokkal, és azok már megjöttek.

Szvsz totál ki fogja fektetni a postát ennyi adminisztráció, esélyük nem lesz semmit sem kezelni, minden hónapokat fog torlódni, karácsony felejtős, jövő júliusra megkapod a kariajit :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62) Donki Hóte válasza bLaCkDoGoNe (#52) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az import fogalma:

A import (behozatal) azon termékek és szolgáltatások összessége, amelyet külföldön állítanak elő és belföldiek vásárolnak meg.

Ebben az értelemben 500 körüli árucikket importáltam már az országa saját használatra :K

Ha úgy érted az importot, hogy valaki megveszi külföldön bagóért, aztán eladja jó pénzért egy kereskedőnek, aki aranyáron rásózza a madarakra, akkor sajnos abban is volt részem (természetesen ebben a folyamatban mindig a rossz végén voltam a f@sznak :( ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#63) Hopkins95 válasza gpek (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mélyen a szívemből szóltál! :K Már megint azoknak a nagy cégeknek az érdekeit védjük, akik ugyanonnan hozzák be a cuccot és majd eladják drágábban. Ilyenkor kész röhej ez az EU...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#64) pakesz


pakesz
aktív tag

mostanaban rendeltem par dolgot a bangood -tol, (igen ez a reklam helye), es mivel gyorsan akartam volna megkapni igy az EUs raktarat valasztottam, aztan egy boltban kellett atvenni a csomagot
gondolom megvaltozott ez a regi postai olcsosag, es igy jobban kijonnek ha egybe leszallitjak olyan helyre ami ugyis eladassal foglalkozik

(#65) dedix


dedix
tag

Úgy látom elég sok emberke szeret fizetni a nemzeti maffiának, (NAV) én viszont nem annyira. Ahol csak lehetőségem van kikerülöm, ami szerintem teljesen érthető. Nyílván nem vagyok a saját pénztárám ellensége. Aki azt gondolja, hogy amit itthon megkap lényegesen drágábban, az biztosan nem gagyi, az egy óriásit téved. Nagyon sok termék van, ami egy az egyben ugyanaz, csak egy pl. Magyar kereskedőnél mondjuk 5.000 Ft + még a szállítás is, ami kiteszi az áru értékének akár a 30%-át is, (ami szintén röhej egy ekkora országban) úgy ugyanez Kínából meg van mondjuk 1.500 Ft-ból tokkal-vonóval.
Szerintem nem mindegy. Persze, aki úgy él, mint Lölőke pl., az más tészta, tolvajoknak ez nem szól...
Kína ugyanúgy gyárt minőséget is és gagyit is, a megrendelőtől függ. Természetesen én sem rendelnék nagy értékü holmit Kínából, már csak a garancia miatt sem. Ugyanakkor apróságokban tökéletes alternatíva (volt?) annak, aki nem a saját pénzének az ellensége.
A rabló bandára kicsit visszatérve pedig, szerintem tiszta vicc az, hogy vesz az ember teszem azt egy laptopot,aminek az értéke (persze ez is relatív, de mondjuk ennyi) 100.000 Ft és a kasszánál 127.000 Ft-ot fizet. Mire fel? Mit kap érte? A fizetésedből már leadóztál... Bárki mondhatja az ellenkezőjét, ez nem más, mint legális rablás... Én ellopok a tacskóban egy kiflit, meghurcolnak ezek meg... Hol élünk, kérdezem? (A fentiek költői kérdések voltak, NEM kérem a trollok válaszait!)

A lényegi kérdésem az lenne, mi van akkor, ha a rizsevővel ráíratom a csomagra, hogy "GIFT"? Ez vajon fog működni? Régebben is volt ilyen megoldás kicsit nagyobb értékű termékek esetében és átmentek a "szitán". Nekem is...

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#66) t72killer válasza dedix (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar kereskedő ugyanúgy Kínából rendel, a Magyarországon hozzáadott érték abszolút nulla. Árban viszont a 27%-nál is nagyobb a különbség, merthogy még én etessek egy vagy több middleman-t full feleslegesen.
Annyiban optimista vagyok, hogy valószínű kialakul az EU warehouse-ok rendszere, ami már több helyen (banggood, sok alis és ebayes kereskedő) működik. Nagy veszteség a Brexit ebből a szempontból, mert sok lerakat a briteknél volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nagyon jól leírtad, maximálisan egyetértek veled! :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#68) MomoSinX válasza vicze (#7) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Bizony, abszolút pofátlan, amit azért kérnek. Mennyi is most? 2500?

(#69) Sdi válasza pilóta (#61) üzenetére


Sdi
addikt

Erre szoktam mondani az ismerőseimnek, hogy Budapest a világ legnagyobb városa. Nekem is előfordult, hogy 1 hét alatt megérkezett a csomagom Kínából a Budai elosztóba és onnan Pestre 3 hét alatt ért el :W

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#70) MasterDeeJay válasza MomoSinX (#68) üzenetére

Szerintem 3500ft. Ami azért elég sok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71) sutszi válasza MasterDeeJay (#70) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy mi? :Y Ez most komoly, hogy ráteszik ezt a kezelési díjat?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72) MasterDeeJay válasza sutszi (#71) üzenetére

Simán. Mondjuk egy 20eft-os cuccod érkezik. Rámegy 27% áfa plusz 3500ft. Azaz fizetsz összesen közel 29eft-ot. Eddig így volt, és most arról van szó hogy minden apró dologra is rámegy legalább az áfa plusz majd valamenyi kezelési költség. Meg persze valamennyi plusz ügyintézési idő amíg vámolják.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#73) btprg válasza updog (#2) üzenetére


btprg
senior tag

"Az valahol jogos hogy el kéne már venni az emberek kedvét attól hogy mindenféle két hét alatt eldobhatós filléres vackokat utaztassanak át a fél világon, a politikai részbe ne is menjünk bele."

+1

Én azt csinálnám, hogy minden egyes távolkeletről érkező küldeményt pl. 1000 forint díjjal kézbesítenék. Akkor máris nem rendelgetnék hetente a 300 forint + free shipping szemetet egyesek, vagy szaladgálhatnának az országos postaközpontba érte maguk ha sokallják a +1000Ft/db díjat.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#74) t72killer válasza MasterDeeJay (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van. Azzal fűszerezve, hogy én ebayről, aliról, stb régebben igen gyakran vettem 1-2$-os cuccokat. USB-kábel/töltő, apróbb áramköri elemek tucatjai. Ennek így kvázi 10x-eznék az árát. Miértis?? Gyakorlatilag pénzügyileg totál ellehetetlenítik az apróelektronikai bütyköléseket.

#73: mi a különbség aközött, hogy egy levélborítékban levél van vagy 2db ellenállás? Kezd saját magadon a szivatást, mielőtt másokat szórakoztatnál. Ha a postának sok, akkor emelje a díjait, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Dißnäëß válasza dedix (#65) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1, de bilibe lóg a kezünk, az életbe nem fogunk megszabadulni a többszörös adóztatástól, az élôsködô piócáktól, stb.

Kreatívkodni kell.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#76) Hopkins95 válasza dedix (#65) üzenetére


Hopkins95
addikt

Természetesen a te írásodra reagáltam, szépen összefoglaltad! :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#77) Donki Hóte válasza btprg (#73) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De akkor ugye egy Japánban gyártott autó ideszállítását is hasonló pluszköltséggel kellene súlytani, mert ugye azoknál is free shipping van (hiszen most egy Esztergomban gyártott autó semmivel sem kerül kevesebbe, mint egy Japánban gyártott hasonló típus).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#78) User64476 válasza t72killer (#74) üzenetére


User64476
őstag

Éljen, újabb kibaszás, lásd kondezációs kazán. Annak is milyen jó vége lett (fatüzelés).

Az a sok apróság amit eddig megjavítottam fillérekből, ahhoz most pont annyiba fog kerülni a hercehurcával az alkatrész ami helyett már megéri rendelni egy komplett új ugyanolyan terméket. Ami ugyanúgy Kínából fog érkezni. Bravó!!

(#79) btprg válasza t72killer (#74) üzenetére


btprg
senior tag

Nem az számít, hogy levél van-e benne, hanem az, hogy míg Magyarországon nem leveleznek százezrek kínaiakkal, addig ellenállásokat, USB kábeleket, húsvéti műanyag tojásokat sokan rendelnek. Ezeket mind egyesével küldözgetik, egyesével ki kell szállítgatni. Ez a postának hatalmas anyagi teher (nem kapnak érte a kínaiaktól gyakorlatilag semmit), környezetszennyező stb.

Ha ellehetetlenítik ezeket a nagyrészt értelmetlen filléres szemét rendeléseket, akkor sokkal nagyobb eséllyel lesz olyan helyi raktárral dolgozó webshop vagy rendes bolt, aki berendeli nagy tételben és jó áron adja. Mert az 500% haszonkulccsal szemben arathat az, aki "csak" 100% haszonkulccsal adja majd.

Nagyon érdekes, hogy a korona kapcsán megy az egyén felelősségének a firtatása, az elektromos autózásnál ugyanez, de ha arról van szó, hogy a filléres vackait utaztassák a fél világon át csak hogy neki 10 forinttal olcsóbb legyen, akkor már rögtön semmi se számít. Mert esetleg ha nem arra lennének egyesek berendezkedve, hogy szaggassák szét meg hagyják el úton-útfélen a töltőkábeleket, akkor nem kéne hetente újat rendelni 200forintfreeshippinggel, hanem vigyázhatna egyre is évekig.

szerk.:
#77
Azokat is sújthatnák hasonló (1000Ft/db) plusz költséggel nyugodtan :) Nem azzal van a baj, hogy bármit ideszállítanak, hanem hogy egy bizonyos réteg csak azért rendeli tonnaszámra a szemetet, mert olcsó. Egy ilyen intézkedéssel a minőségi termékek ára nem lenne sokkal versenyképtelenebb, de az 500 forintos 2 nap alatt széttörő műanyag kiskutyát már nem érné meg hetente rendelni a gyereknek.

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#80) kriszpontaz válasza btprg (#73) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ilyenkor azon gondolkodom, hogy lehet valaki ilyen szűk látókörű hogy csak filléres vackok jöhetnek Kínából? Pl. ha elromlik valamid, de javítható és lehetőség lenne megcsinálni, viszont itthon nincs alkatrész hozzá csak kintről, te kidobnád, minthogy kintről rendelj? A másik meg: a jóindulat ami a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" (mert nekem nem tetszik hogy az emberek vásárolnak külföldről is), sugárzik a szovegedből. Nagy pacsi érte, és még szivatnád is a népet. :W Mintha azért rendelne az ember bármit hogy legyen mit leamortizálni és jöhessen a következő. Ha Németország lenne ahonnan rendelünk jobban esne neked??? Ha nem lenne irreális árrés a termékeken hidd el venném én Magyarországról is, de ilyen feltételek mellett nem fogom.

[ Szerkesztve ]

(#81) Dißnäëß válasza kriszpontaz (#80) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem azt mondta, hogy CSAK azok, hanem hogy PONT AZOKBÓL iszonyú sok.

Egyetértek vele, fasz egy világ van, az átlag magyar meg annyira sötét, mint egy fekete lyuk.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#82) sutszi válasza btprg (#73) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen minta alapján feltételezed, hogy többségben vannak azok akik olcsó szemetet rendelnek?

Legutóbbi rendelésem touchpad matrica 800Ft és egy pár hangszóró matrica Thinkpad T430s-hez... Mert itthon konkrétan rókabőrt is leveszik rólad áron adják...ha van... és azt is hetekig keresgélem.
Szóval én valahogy kevésbé értem meg ezt az intézkedést... egyszerűen ez pénzbeszedés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#83) kriszpontaz válasza Dißnäëß (#81) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha itthonról rendelem nem kell ugyanúgy kiszállítani? Ugyanott vagyunk, csak annyi a különbség, hogy itthon kifizetem pl. dupla vagy tripla árát a cuccnak amit szeretnék plusz a szállítást ami pl. pont egy USB kábel ára (ha már helyettesítünk). Marha jól jártam, kifizettem tegyemfel 5000 Ft-ot, ugyanúgy ki kellett szállítani, minthogy került volna nekem max 1200-ba. De legalább valakinek a lelke megnyugodott, én meg 3800-al rövidebb vagyok. A posta meg ugyanúgy dolgozott. Arról nem is beszélve hogy a múltkor nekem kellett a Posta logisztikai központjába bemennem 2 csomagért amit a Mediamarktból rendeltem, és helyben a Posta 3 napig kussban ült rajta, és nem hozták ki, úgy hogy KIFIZETTEM a szállítási költséget, kétszer is. Egy hétig tart bármit kivinniük, vagy ki sem viszik, a kínai csomagok nagy részét személyesen kell a postán átvenni mégha egy boríték is. Persze biztos ez is a Kínai csomagok miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#84) t72killer válasza btprg (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, úgy kb az egész XX.században valahogy megbirkózott a posta a levélforgalommal összeomlás nélkül. Egyébként itt nyugatisztánban a T.posta naponta átlag 2-3tétel totál kéretlen szemetet kézbesít családonként. Cím nélküli reklám, hivataltól oldalanként külön borítékba zacskózott levéláradat - miközben tökéletesen megelégednék egy emaillel, banktól kb negyedévente (ennél ritkábban rendelek kínából) szintén kéretlen reklám. Havonta 4-5kiló felett van a postaládából kiszelektált papírszemetünk, de nyilván pont a 10g-os IC-től indul majd dögvészhullám a szaharai pingvinpopulációban.

Ha meg nemzetközi, az miért nem böki a tisztelt EU csőrét, hogy észak-svédországban Új-Zélandi hagymát(!!) árulnak a falusi közértben??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) Hopkins95 válasza btprg (#79) üzenetére


Hopkins95
addikt

...de ha arról van szó, hogy a filléres vackait utaztassák a fél világon át csak hogy neki 10 forinttal olcsóbb legyen, akkor már rögtön semmi se számít.

És te azt gondolod, hogy amit te itthon üzletben megveszel, azt nem hajózták ugyanúgy Kínából ide? Amit te rendelsz meg individuálisan, az is sok másik csomaggal teszi meg ugyanazt az utat, szóval a végén ugyanott vagy, csak többet fizettél ugyanazért.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#86) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Vámszedés, egy szóval ennyi.
+ A nagy webáruházak, akik szintén Kínából szerzik be a cuccot, ki akarják nyírni a kishalakat és az otthonról olcsón rendelést.

(#87) t72killer válasza Rodi 4.80 (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Emellé még jöhet, hogy az állam ki szeretne rúgni párezer postai dolgozót - ez persze nem fog megtörténni, mert a fentebb leírt belföldi szemétáramlás a helyi, sokkal erősebb lobbik miatt zavartalanul halad tovább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) Rodi 4.80 válasza t72killer (#87) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Lehet én gondolom rosszul, de a postát is le akarják nullázni hogy magáncég vegye át a helyét. Épül-szépül a Postapalota is, véletlenül pont most.

(#89) k-adi válasza t72killer (#87) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Emellé még jöhet, hogy az állam ki szeretne rúgni párezer postai dolgozót"

hogy mi?? :D mikor így se hozzák ki amit kéne / amiért fizetsz... hanem kussolnak vagy behívnak hogy vedd át te személyesen?

(#90) MomoSinX válasza Dr. Romano (#50) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Kirúgni? Most sincs elég emberük. lol

Pl. itt nálam Dunaföldváron a posta abszolút halott, kemény 3 ablak van nyitva (abból kettő csak befizetős, egy feladós), az emberek folyamatosan mennek, a sorok gyakran hosszúak, kiszolgálási idő is ezer év.

A minőség most sincs az egekben..ha még ezt lerontják az szép lesz....

[ Szerkesztve ]

(#91) Dr. Romano válasza MomoSinX (#90) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem nekem akartál válaszolni, de a mi településünkön is ugyanez a helyzet.
Röhögtem, de a multkor a postavezető hozta ki a leveleket, mert beteg lett az egyik kézbesítő :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#92) pakesz válasza t72killer (#74) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Így van. Azzal fűszerezve, hogy én ebayről, aliról, stb régebben igen gyakran vettem 1-2$-os cuccokat. USB-kábel/töltő, apróbb áramköri elemek tucatjai."

az jo regen lehetett
ma mar a levelcsomagot nem szallitjak ki hanem csak bedobnak egy papirt

(#93) pakesz válasza User64476 (#78) üzenetére


pakesz
aktív tag

C40 -be hol lehet hőcserélőt kapni?

(#94) t72killer válasza pakesz (#92) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nyugatisztánban még megkapom a postaládába:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95) Lacee83 válasza Rodi 4.80 (#86) üzenetére


Lacee83
tag

Vámszedés akar lenni, de szerintem olyan szinten fog visszaesni a forgalom hogy nem sok bevételre számíthatnak. Pár 100Ft-os dolgokat senki sem fog venni, de még a pár 1000Ft-os dolgokat sem éri majd megvenni. Gondolom Kína is lép majd meglehet a EU-stock lesz nálunk is....ki tudja mivel tartozunk a kínai vakcinákért.

(#96) Dr. Romano válasza t72killer (#94) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én itt keletisztánban is, csak jóban kell lenni a postás gyerekkel és kihozza :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#97) janeszgol válasza Sdi (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

Budapesten a belfoldi level is ketto hetet kering.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98) Samott válasza btprg (#79) üzenetére


Samott
addikt

"Ez a postának hatalmas anyagi teher (nem kapnak érte a kínaiaktól gyakorlatilag semmit)"

Akkor emeljen arat. Ha nincs haszna rajta ne csinalja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99) Samott válasza pakesz (#92) üzenetére


Samott
addikt

O dehogynem. Teged szivatnak, ide mindig mindent kihoz a postas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100) Donki Hóte válasza Samott (#99) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor valami kisebb településen élhetsz, mert Pesten biztosan semmilyen nyomkövetett küldeményt nem hoz ki a postás. Sőt már papírt se dob be, mert SMS-ben, sőt manapság már emailban jön az értesítő is :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.