Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) updog


updog
senior tag

Szokásos, az elvvel egyetértek, de nyilván botrányos eredménye lesz (ami amúgy nem izgat :D) .

Az valahol jogos hogy el kéne már venni az emberek kedvét attól hogy mindenféle két hét alatt eldobhatós filléres vackokat utaztassanak át a fél világon, a politikai részbe ne is menjünk bele.

Persze tudom, "de ezt csak Kínában gyártják, már nem kapható alkatrész az ezeréves cuccomhoz úgyhogy onnan kell utángyártottat rendelni, pont olyan hobbim van amihez csak így tudom megvenni stb." Kifogás mindig van.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) Skynet258


Skynet258
veterán

Át kell szokni az EU raktárakra, gondolom a kínaiak is bővíteni fogják ezt a részt. Kicsit drágább szokott lenni EU raktárból a cucc de cserébe hamarabb itt is van.

https://geekpulse.hu

(#5) nemlehet válasza Skynet258 (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

A legtöbb nagy eladó már eleve kínál spanyol vagy holland raktárból való szállítást. Szerintem nem fog sok minden változni. Igen kicsit drágább, a helyi áfa rajta van, de még így is meg szokta érni. (pl konyhai fűszertartókat rendeltem 150 Ft/db áron spanyol raktárról, itthon meg 890/db a boltokban)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) Samott


Samott
addikt

Ezt mar tobb helyen is olvastam de eddig sem 22 euro volt a hatar. Mert nem kellett befizetni az adot, ha az nem erte el a 10 eurot. Szoval olyan 40 euro korul volt ez a hatar a valosagban. Igy tobbe kerul majd a burokracia mint ami bevetelt termel majd. Netto szopatas az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) vicze


vicze
félisten

Az ÁFÁ-val nem lenne probléma egy kis értékű termék esetében, a probléma a kezelési eljárás költsége, ami abszolút horror...

(#8) prolad


prolad
őstag

Tehát akkor most minden csomagnál kell majs küldeni a kitöltött vámnyilatkozatokat éa fizetni a 3500 ft vámkezelési költséget? És mindezt úgy, hogy eddig tudott ezen ülni egy hetet a Posta? Csodálatos.
Értem, hogy bevételkiesés, meg amúgy se utaztassunk párdolláros vackokat a fél világon keresztül, csak mert olcsóbb egy ezressel. De előbb legalább egy olyan rendszert kellene kiépíteni, ami a mostani helyzetet tudja kezelni.

(#9) rob2174 válasza nemlehet (#5) üzenetére


rob2174
tag

Szia!
konyhai fűszertartó engem is érdekelne, kérhetnék 1 linket?

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Ilyenkor jöhetnek jól a szerb és ukrán haverok, főleg ha közel laknak a határhoz. ;]

Thanos was right.

(#11) Micsurin válasza prolad (#8) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezressel? :DDD
Mobiltokok védőüvegek és töltők (Ugreen, BW és társai) kb 10-ed árban vannak...
Most meg drágábbra fognak kijönni mint itthon a 3500-ös kezelésivel akár.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12) pusszycat válasza rob2174 (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi van itt zsibvásár, konyhapiac? :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#13) prolad válasza Micsurin (#11) üzenetére


prolad
őstag

Persze, van amit tényleg megéri Kínából/EUn kívülről venni. Meg egy halom olyan dolog, amit csak onnan tudsz és bóven a jelenlegi értékhatár alatt van. Az lenne a minimum, hogy a kezelési költséget eltörik. Meg ha már EU, akkor meg kellene állapodni egy egységes ÁFA értékre ezekre az esetekre, akkor azt mondanám, hogy fair.

(#14) kriszpontaz válasza prolad (#13) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Így van, sok alkatrész van amit csak onnan lehet beszerezni. Filléres tételek de máshonnan nehezen beszerezhető. Remélem belerokkan a posta rövid távon és átgondolják újra ezt a marhaságot. Így sem bírják még a csomagokat sem időben kihozni nemhogy még ezzel is foglalkozzanak....
Csak egy példa pluszban: külső winyó ház 2500-ért Ugreen márkából minőségibb mint 5-6000-ért bármely webshopban árult gagyi.
Mellesleg meg lehet nézni ezen termékek emagos árát pl. : 2-300% hasznonkulcs.

[ Szerkesztve ]

(#15) vasi89 válasza updog (#2) üzenetére


vasi89
addikt

Konkrétan telefonos kiegészítőket csak Kínából rendelek. Csak Baseus töltőket, kábeleket stb. Itthon nagyjából 3-4x-es áron adják ezeket a cuccokat is. Akkor miről beszélünk? Kína már rég nem az eldobható vackok országa. Ha itthon nem raknának rá 400%-os hasznot akkor itthonról vásárolnának az emberek de így nyugodtan rohadjon rájuk.

(#16) feket663 válasza kriszpontaz (#14) üzenetére


feket663
tag

Sajnos a posta hiába rokkan bele, ezt az EU döntötte el, őket a legkevésbé sem fogja érdekelni, hogy mi lesz a következménye a rendeletüknek.

(#17) body007


body007
addikt

Nincs véletlen ali-s eu raktáras boltok gyűjteménye valahol? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18) Micsurin válasza prolad (#13) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erről meg is felejtkeztem... motoron kuplung bowden állító csavart itthon ha kapni is külön 5-6 ezreket kérne érte (hangsúly: már ha kapni külön megfelelőt) Kínából átmérőben nagy választékkal kb 500ft ömlesztve kilóra mivel kb 100 forintos öntött félig bevágott menetes tengely egy anyával... na erre jöhet a 3500 majd. :W

vasi89 +++1 még csak a mögé sem lehetne bebújni, hogy a kínai szemetet akarják távol tartani mert a Baseus és a Bliztwolf és Ugreen néha(csak néha?) jobb minőséget gyárt mint a gyári lomok a mobilok dobozában.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19) gpek


gpek
tag

Az miért nem zavar senkit, hogy nem egy cég, ugyan onnan szerzi be a terméket és árulja 300-500%-os haszonnal? Mert az nem az embereknek jó...
Miért kell mindig a kisembert szopatni? Akinek a 40000 Ft-os telefonjára 3 havonta rendel egy másfél dollárost kijelzővédőt (Mert még mindig nem képesek a csillió pénzért árult készülékre sem zafírt tenni)
Röhej ez az EU komolyan, a fizetéseket miért nem akarják egalizálni, ha már itt tartunk?

Gpek

(#20) mirci18 válasza nemlehet (#5) üzenetére


mirci18
addikt

Én is erre tippelek.
Már többször kaptam úgy Kínából levelet hogy a Holland posta is be volt vonva.
Hiába hogy nem ott adták fel.
Ki lesz játszva nem kérdés.
Csak az a kérdés hogy én honnan fogom tudni hogy a filléres cucc honnan jön hogy ne kelljen külön áfázni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21) Micsurin válasza mirci18 (#20) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A PostNL sem tuti megoldás ha sárga címkézik a csomagot, onnantól kezdve azt itthon is kiveszik vámkezelésre.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22) bobalazs válasza gpek (#19) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

+1000

(#23) Gargouille válasza updog (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Tudod ez a "kiöntjük a fürdővízzel a gyereket is" esete. Kárt okoz az átlagembernek, de legalább semmit nem fog segíteni a gazdaságon. Aki eddig nem vette meg 10-20-szoros áron hazai eladótól ugyanazt a terméket, az ezután sem fogja.

Csak egy személyes példa, annak idején a telefonomra kerestem ütésálló tokot. Végignéztem az összes gsm bolt kínálatát, szinte egységesen mindenhol 5000Ft körül volt az 3-4 féle tok, mindenhol ugyanaz. Na mondom felnézek alira, hátha találok valamit és hát azt láttam, hogy ugyanazok a tokok 0.8-1 $ -ért voltak. De annyira, hogy maguk a termék fotók is ugyanazok voltak mint a hazai kereskedőknél. A 10-szeres árrésbe még az sem fért bele, hogy legalább lefényképezze (ha már ő is ugyanonnan rendeli)... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24) Micsurin válasza Gargouille (#23) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...tavaly bementem a motorosboltba miután a kapun kifelé lecsaptam a balos tükrömet. Nézem nézem melyik olyan mint az enyém meg is lett. 7500, zacsizva. Mondom ez komoly? Per darab nem a pár? "Miit képzelek én há ez nem kínai még szép, hogy ennyi ez nem fog csak úgy eltörni." Ok edd meg ennyiért.

Ali... ugyan az a tükör amit a madár 15k-ért adott volna párban 3900 volt.
Plusz poén: Amit ő árult műanyag szárú volt az a 2500Ft-os alis tükör 3900-ért öntött alu szárral jött európai E jelöléssel párban. :DDD :DDD :DDD

Kínai termék továbbadása esetén igazán lehetne plafon haszon bevezetve...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25) Armagedown


Armagedown
őstag

Mégis kiket akarnak ezzel megvédeni?
A gyártást nem végző cégeket, akik a kínai cuccokat nagy haszonnal adják el?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#27) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

és mi lesz a helyzet a visszaküldött termékekkel? ok az eu raktár a kínai dolgokat lehet megoldja, de nem minden tengeren túli márka és webshop fog eu raktárat kialakítani. ilyenkor a nav-tól, vagy a postától kell majd visszaigényelni a kifizetett vámot (és ha volt, az adót is)? :F

(#28) Micsurin válasza DJ Mythos (#27) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen ez most is így megy ha visszaküldesz valamit.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az elv támogatható lenne, csak éppen nagyon nem igaz az, hogy a hazai vállalkozások versenyhátrányban lennének a vám (és ÁFA) mentes kínai árukkal szemben.

Sőt, jelenleg pont a hazai vállalkozások realizálnak extra hasznot a szintén fillérekért beszerzett, de aranyárban árusított apróságokon. Még a garanciális kötelezettséget sem hozhatják fel, mint árfelhajtó tényezőt, mert az ilyen termékekre az esetek túlnyomó többségében semmilyen garanciát sem vállalnak a hazai boltok.

Amúgy nem hiszem, hogy százszorosára növekedne a Posta által vámkezelésre kötelezett dolgok mennyisége, a kínai webshopok ezerrel létesítik az EU-n belüli raktáraikat, normális ember azokból fog rendelni. És nem is főként az 1 dolláros cuccra kiszabható 70 Ft ÁFA, hanem egyrészt a Posta által nagy valószínűséggel elkért 500 Ft-os eljárási díj és a megrendelőre háruló hervasztó papírmunka miatt :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34) MasterDeeJay

Majd lesz eu raktár (alin elég sok dologra már most is van de még mindig kevés)
Vagy majd megutaztaták valami futárcéggel hogy vámolva lett ahogy egy alaplapomat kihozta futár másfél hét alatt kínából vám nélkül.
Esetleg majd kínai gyárt hozzá kamu számlát aztán több részletbe kell utalni és kevesebb lesz a vám.
Kínai leleményes, megoldja.
Kis cuccokat meg majd megrendelik százasával-ezresével 10 usd számlával hogy megérje.
Magyar is leleményes, megoldja.
Gyakorlatilag csak a fekete dolgokat segíti elő ez a rendelet.

Ugyanakkor, írják, a vámhatárokon átnyúló online kereskedelem jelenlegi szabályozása jelentős bevételkiesést eredményezett, és súlyos hatással volt az Európai Unió és a tagállamok költségvetésére, az unión kívüli kereskedőket pedig jogosulatlan előnyhöz juttatta. Az új szabályozás kiegyenlítettebbé teszi a versenyt az uniós és a nem uniós vállalkozások között.

Fordítsuk meg. Aki eddig behozta fillérekért a telefontokokat, töltőket, kábeleket 1-2 usd értékben és itthon kirakta 5000ft-ért az jelentős előnyhöz jutott. Most azoknak az előnye csökken...ja nem mert ugyan úgy meg fogja tudni venni 1-2usd-ért darabját trükkökkel...de átlagember meg nem tud majd normális áron rendelni párdolcsis cuccokat.
Grat az Eu-nak ezt sikerült keményen elcseszni és megint a pénzeseket támogatják, pórnép meg szívhat.
Egy olyat mondhatna valaki ami tényleg azt a célt szolgálja hogy védjék az eu-s eladókat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Brendel Mátyás megjelent a PH-n :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37) vmarci21 válasza prolad (#8) üzenetére


vmarci21
tag

Elméletileg nem feltétlenül: [link]

150 euró alatti termék esetlén teljesen elektronikus lesz a folyamat, online, számla-feltöltéssel és kártyás fizetéssel, tehát nem lesz papír alapú adminisztráció és elméletleg ehhez a költség is kisebb lesz (már ha nem lesz esetleg teljesen ingyen, meg kell várni, amíg a posta kiadja az új árazását).

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#38) Samott válasza Donki Hóte (#32) üzenetére


Samott
addikt

500 forintos eljarasi dij? Legutobb 3000 korul volt...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39) waccamár


waccamár
senior tag

Amíg egy csomó cuccot csak kínából lehet megrendelni, addig onnan rendelem meg...

Egyrészről nincs magyar alternatívája annak, hogy egy felületen látok milliónyi kategóriát milliónyi termékkel és tudok válogatni - és nem guglizgatni kell és nézegetni mindenféle sz*r gagyi megbízhatatlan webshopot.

Másrészről olyan cuccokat tudok megvenni, amit itthon neten meg boltban sem találok meg - nemhogy olyan áron, mint aliról.

A magyar webshopok meg azért adják drágán ezeket, mert sok esetben magas a marketingköltségük.
Telefontokokat pl. milliónyi bolt árul milliónyi helyen.
Ha te azt akarod, hogy észrevegyenek és tőled vásároljanak, akkor fizetett hirdetéssel kell vevőket szerezned, ami pedig drága - főleg ha a vásárlás egy telefontok. (és mert nincs egy alihoz hasonló, de csak magyar boltokat tömörítő, egységes felület, ahol kategóriánként tudok böngészni termékeket).

300 ft-ért vettem olyan tokot, amit itthon webshopban aztán külön "márkaként" 6000-ért árultak, és a samsungban dolgozó cimbim azt mondta, hogy náluk a 12.000-es tok sincs ilyen minőségű...

Ha mostantól ezért a tokért 600 ft-ot kell fizetnem, akkor azt is boldogan kifizetem.

(#40) Donki Hóte válasza waccamár (#39) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az biztos, hogy a sokat támadott, itthon sokak által lenézett kínai webshopokból (500 rendelést már lassan elérve) talán 2 eset volt, amikor nem tudták a megrendelt terméket szállítani, vagy mást küldtek helyette.

Itthon csak az idén és csak egyetlen webáruházat nézve (a nevét most nem írom le, de E-vel kezdődik és Digital-ra végződik :P ) már kétszer fordult elő, hogy sajnálattal közölték, hogy az elvileg raktáron lévő, megrendelt és kifizetett termék mégsem elérhető.

Magukat égetik az itthoni webshopok a mindennapos elárazásokkal, készlethiányokkal, kiszállítási anomáliákkal, vacak termékekkel :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#41) Tapsi válasza Skynet258 (#4) üzenetére


Tapsi
addikt

Múltkor rendeltem egy 100 eurós invertert, olcsóbb volt a lengyel raktárból, mintha Kínából kértem volna. Ráadásul 3 nap alatt megérkezett. Át fognak állni szépen erre a modellre a népszerű termékeknél.

(#42) MasterDeeJay válasza Tapsi (#41) üzenetére

Ha lenne esze a magyar kormánynak akkor most azonnal levinné az külföldről behozott olcsóbb cuccok áfáját uniós átlag alá és segítené a kínai eu raktárakat (ha már annyira nyalogatjuk a kínaiakat). Ezzel itt folyna be a legtöbb pénz.
Tehát minden eu-n kívüli cucc ide érkezne a kedvező áfa miatt vagy legalábbis itt lenne vámolva. Kormány örül hogy jön be pénz, és talán nem csaljuk el mi sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) Fred23


Fred23
nagyúr

Vártuk ezt már egy ideje. Csökkentettem kicsit az apróságok vásárlását, Ali-ról átszoktam eBay-re, és már igyekszem EU-n belül maradni a rendeléseimmel. Rengeteg kínai nyomul mondjuk ott is EU-s raktárakkal.

Az biztos, hogy a hazai árán nem fogok megvenni sok terméket a jövőben sem.

Ennek a szopatásnak nem látom sok értelmét, hasznát, de persze lehet, hogy attól még van.
Egy kicsivel kevesebb lett a választék, és egy kicsivel több odafigyelésre van szükség rendelésnél, kábé ennyi változott számomra.

[ Szerkesztve ]

(#44) Samott válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


Samott
addikt

Ezeknel az olcso vackoknal nem az afa lesz a fajdalmas, hanem a burokracia es annak az ara. Tok mindegy hogy egy bizbasz 400 vagy 500 forint. De ha rab.sznak egy 3000 forintos ugyintezesi dijat akkor el van kefelve az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45) dabadab válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


dabadab
titán

Az EU-ban az ÁFA-t a vásárló (és nem az eladó) lakhelye szerint kell megfizetni, szóval tulajdonképpen tök mindegy, hogy hol van a raktár (nagyon kicsi cégeknél (évi néhány tízezer EUR bevétel) van kivétel, hogy azok mindenképpen otthon fizetik meg, de kínai raktárak messze nem ebbe a méretbe tartoznak).

DRM is theft

(#46) nyogo83 válasza dabadab (#45) üzenetére


nyogo83
senior tag

Tudom, hogy a Brexit ota kacifantos, de mai napig nem jottem ra, hogy hogyan jott ossze a legutobbi rendelesem a Sportsdirect-rol.
Hivatalosan Angliabol rendelt, az Angol cegnek fizetett termek utan vamarunyilatkozatot kellett kitoltenem kezbesites elott. Vartam, hogy mennyit kell majd fizetnem ra, de 0 ft lett a vege.
A ceg 27%-os afas szamlat allitott ki. Ilyennel meg soha nem talalkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza Skynet258 (#4) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Tapsi válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


Tapsi
addikt

dabadab kolléga leírta a pénzügyi oldalát. Másrészt nincs kikötőnk, szóval nem érdemes hozzánk ilyen jellegű logisztikai központot telepíteni.

(#49) Mekiúr válasza Tapsi (#48) üzenetére


Mekiúr
tag

Van kikötőnk :) Jó vétel volt...

(#50) Dr. Romano válasza Skynet258 (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nagyobb értékű dolgokat eddig is EU raktárból szereztem, de a rendeléseim 90%-át kitevő, 1000ft alatti szarok ha! (jellemzően a kínai raktárban vannak leginkább) vannak is eu raktárban 1000-2000Ft szállítással nem éri meg.

Az áfával nem lenne a baj, de itt a kezelési költség lesz a húzós azt kéne valahogy kikerülni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.