Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80) dchard válasza vicze (#78) üzenetére


dchard
veterán

"Egy hálózati mérnökről beszélsz, úgyhogy elég biztos vagyok benne, hogy jobban ért hozzá mint amennyire te fogsz.

GPON-t tervezek 5 éve, komplett infrával, de végül is nyilván nincs közöm hozzá... A teljes mobil RAN és core mellett, amit meg 17 éve csinálok. A kliens oldala sima Mikrotik, pontosan tudom milyenek.

"6km kábelt fektetett csak saját házába!!"

A linkelt videóban aztán szó nincs ilyenről, az hogy ennek egyáltalán mi értelme lenne, fel se teszem. De akkor nézzük meg ehhez képest mit ír az általad linkelt cikk:

"Mauch has installed five miles of fiber so far and began hooking up his first customers a few months ago."

"Mauch thus installed two miles of fiber from his home to ACD.net's closest underground cable vaults, where he connected his fiber to their network. "

"There are stretches of road where you drive down the road a mile and you pass two houses"

Tehát nem rakott 6km kábelt a saját házába, hanem a saját háza és az uplink szolgáktatójának a hálózati végpontja közé rakott le 6km-t. És nincsenek egymástól "akár több 10km-re lévő farmokról" hanem van ahol mérföldenként van két ház. És összesen 5 mérföld saját hálózata van az előfizetők felé. Ennyit arról, hogy kinek mit sikerült elolvasnia.

A kedvencem a Ubiquity OLT, ami az összes létező QoS tesztünkön elhasalt (ezért vettünk drágábban - bár nem sokkal - Nokiát), ráadásul a videóban elismeri, hogy egyik ügyfele sem rate cappelt, ilyen cselély forgalom mellett nem is lenne értelme mondjuk.

Ennyit arról, hogy ki mihez ért és mennyire... De álmodozni lehet. Hoy nem nőnek ki gomba módra a kis ISP-k ha ez ekkora buli, nem is értem....

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.