Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#350) moonman válasza doc (#347) üzenetére


moonman
titán

"ha te tenyleg komolyan gondolod, hogy a registry konnyebben hasznalhato es atlathatobb mint a config file-os megoldas"
ha figyelmesen visszaolvasol, ezt nem állítottam egyszer sem. abból indult a vita, hogy a registy ugyanolyan konfigurációs lehetőség, mint az ini fájlok. mindkettőnek megvannak egymáshoz képest az gyengeségei és az erősségei.

"hogyan lehet kiszedni a registrybol hogy adott funkciora milyen kulcsot milyen ertekkel kell letrehoznom?"
egy ini-ből hogy lehet?

"az hogy a neten megtalalhato, nem valasz"
miért nem?

"nehogy azt mond, hogy a 15 egymasba agyazott "ag" (hogy hivjak ezeket hivatalosan?) melyen megtalalod a keresett kulcsot?"
nézd, a registry módosítása nem hétköznapi és sztenderd módja a rendszer konfigurálásának, aki idáig jut, az már tudja, mit csinál és hol kell elolvassa, mi mire való. (kulcsoknak hívják őket)

"nyilvan OSX-nek nez ki, de attol meg lehet tucatnyi Linuxos ablakkezelo barmelyike. mivel te linkelted, felteszem valamilyen tweak programmal kibelezett windows lesz"
skinezett XP.

"asztalok kozott valtani"
lehet

"expose-zni"
lehet

"adott alkalmazas ablakait egyszerre, szepen elrendezve megjeleniteni"
lehet :)

"nehogy mar az legyen az adott oprendszer melletti erv, hogy hogyan lehet megeroszakolni mindenfele spec. programokkal"
megint a hatásvadász szavak. mi az, hogy "megerőszakolni"? programok, amik funkciókat látnak el. mennyivel kevésbé "erőszakos", ha ezek közül néhány eleve rajta van a telepítőlemezen és alapértelmezésként feltelepül? ilyen erővel már egy Firefox telepítése is a Windows megerőszakolása. a lényeg, hogy mit lehet megcsinálni.

"gondolom OSX-re is vannak mindenfele tweak-ek, nem nagyon foglalkoztam vele..."
én meg nem nagyon találkoztam vele. :)

"amugy ha mar testreszabhatosagrol van szo, magasan ver mindent a Linux, ezt nehez lenne ketsegbe vonni"
nem is vontam, onnantól, hogy ablakkezelőt* lehet cserélni rajta, a kernelről nem is beszélve, nem nagyon van miről beszélni.

*3rd party ablakkezelők Windows-ra is léteznek, de sajnos nem nagyon van igazán jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.