Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#354) moonman válasza doc (#353) üzenetére


moonman
titán

"a registrynek elonyet nem nagyon latom... "
- memóriában van, fel van indexelve = gyors
- regeditből könnyen szerkeszthető = kényelmes
- automatikusan készül róla mentés, jogosultságok kulcsonként állíthatók = biztonságos

"elolvasod a commenteket, es"
és ha nincs commentezve? eddig ami ini-vel találkoztam max annyi volt oda szúrva a szekció elé, hogy itt ezt meg ezt tudod beállítani, de hogy mik a lehetséges értékek, azoknak mik a további következményei, feltételei (lásd gpedit), nem sűrűn.

"mi van ha nincs netem, vagy mondjuk pont olyan problemat szeretnek megoldani, ami miatt nem mukodik a net a gepen?"
ha registry-hiba miatt nem lenne neted, azt úgysem fogod kézzel megoldani. ez gyenge érv, dokumentáció mindkettőhöz létezik, innentől ez nem szempont egyik mellett/ellen sem.

"kulcs maga a valtozo/ertek is, es a hozza vezeto "konyvtarak" is?"
mappák = kulcsok (pl. HKCU/Environment)
értékek = értékek :) (pl. "path")
értéknek van neve, típusa és adattartalma (value data) ("path", "string" és "blabla")
ezen kívül kulcsoknak van saját ACL-jük, tehát egy teljes jogosultsági rendszer is ott figyel. ennyiből áll össze.

"felsoroltal kulso programokat az adott funkciokra. ez mar nem maganak a windowsnak a kepessegeit mutatja"
én úgy tudtam, hogy ezek a programok mind a Windows "képességeit" használják ki. pl. a Switcher WDM kompatibilis, Direct3D-gyorsított cucc.

"hanem hogy hogyan lehet megbuheralni"
már az előbb leírtam, minden program, amit ráteszel, sőt a beépített Paint is "buhera", mert a kernellel nem lehet rajzolni.

"uj rendszernel eloszor megprobalok mindent ugy hasznalni, ahogy azt kitalaltak, ies ha X ido utan ugy gondolom, hogy marpedig ez nekem nem bejovos, akkor lehet valtoztatni"
dettó. ahhoz képest, hogy némileg értek hozzá, meglehetősen default-közeli állapotban van a Windows-om. (talán épp azért)

én anno LiteStep-et nyomtam, de hát az még a 90-es években volt... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.