Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#353) doc válasza moonman (#350) üzenetére


doc
nagyúr

abból indult a vita, hogy a registy ugyanolyan konfigurációs lehetőség, mint az ini fájlok. mindkettőnek megvannak egymáshoz képest az gyengeségei és az erősségei.
ezzel igazabol nem vitatkozom, tarthato allaspont (amellett hogy a registrynek elonyet nem nagyon latom... esetleg az, hogy egy helyen van minden, lehet elony mondjuk backup-nal)

"hogyan lehet kiszedni a registrybol hogy adott funkciora milyen kulcsot milyen ertekkel kell letrehoznom?"
egy ini-ből hogy lehet?

elolvasod a commenteket, es a megfelelo valtozo/kulcs elol kiveszed a kommentet ha kell. letrehoznod nem kell, mert mar ott van

"az hogy a neten megtalalhato, nem valasz"
miért nem?

ezt is leirtam. mi van ha nincs netem, vagy mondjuk pont olyan problemat szeretnek megoldani, ami miatt nem mukodik a net a gepen? meg maga az, hogy a gepen magan nincs semmifele informacio arrol, hogy mit is kene csinalnom vele, nonszensz...

nézd, a registry módosítása nem hétköznapi és sztenderd módja a rendszer konfigurálásának, aki idáig jut, az már tudja, mit csinál és hol kell elolvassa, mi mire való. (kulcsoknak hívják őket)
ezt elfogadom. kulcs maga a valtozo/ertek is, es a hozza vezeto "konyvtarak" is?

felsoroltal kulso programokat az adott funkciokra. ez mar nem maganak a windowsnak a kepessegeit mutatja, hanem hogy hogyan lehet megbuheralni. amugy virt. desktop cuccbol probaltam annak idejen tobbet is (beleertve a ms sajat megoldasat), de egyik sem volt kenyelmesen hasznalhato

"gondolom OSX-re is vannak mindenfele tweak-ek, nem nagyon foglalkoztam vele..."
én meg nem nagyon találkoztam vele.

en igen, de ki nem probaltam meg egyiket sem. uj rendszernel eloszor megprobalok mindent ugy hasznalni, ahogy azt kitalaltak, ies ha X ido utan ugy gondolom, hogy marpedig ez nekem nem bejovos, akkor lehet valtoztatni

[i]"amugy ha mar testreszabhatosagrol van szo, magasan ver mindent a Linux, ezt nehez lenne ketsegbe vonni"
nem is vontam, onnantól, hogy ablakkezelőt* lehet cserélni rajta, a kernelről nem is beszélve, nem nagyon van miről beszélni.

*3rd party ablakkezelők Windows-ra is léteznek, de sajnos nem nagyon van igazán jó.[/i]
nem csak az ablakkezelo cserejere gondolok, hanem maganak az ablakkezelonek a beallitasaira/kepessegeire
windowsra en is probaltam annak idejen par hacket, pl. blackboxot. igazabol az lenne nagy durranas ha a KDE ablakkezelojet sikerulne portolni, de nem tudom hogy ez egyaltalan megoldhato-e, az meg szinte biztos hogy sosem fog megtortenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.