Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#357) moonman válasza doc (#356) üzenetére


moonman
titán

"az meg, hogy ez vinyorol tortenik, nem memoriabol, egy maximum par kb-os file-nal teljesen lenyegtelen, a kulonbseg max. millisecundumokban merheto"
azért az nem mindegy, hogy a rendszer kulcsok és értékek százait/ezreit folyamatosan memóriában kezeli, vagy állandó fájlműveletekre van kényszerítve. persze, amint jut egy kis idle, kiírja a registry változásokat is.

"szerintem meg a regedit maga a tomor borzalom"
ráférne egy kis ráncfelvarrás, de legalább választhatsz, hogy GUI-ból kattkatt, vagy fogsz egy jegyzettömböt és ott szerkeszted.

"a registryt meg max. kiexportalom majd beimportalom, de ez meg nyilvan nem megoldas..."
sok kulcs módosításánál simán jobb, mint egyesével végigkattintgatni. copypaste rulz. :)

"egyfolytaban inikrol beszelsz, ilyenkor a windowsos .ini file-okra gondolsz?"
nem, Windows-ban hálistennek egyre kevesebb önálló ini van, amik vannak, azokat is a programok irogatják saját maguknak, ezeket pedig GUI-ról konfigurálja az ember. lehet, hogy az idők során sokat változtak a Linuxos konfig fájlok is, de amikor legutoljára arra jártam, még bizony kellett hozzá a man meg a web.

"ilyen erovel nem is a windows tudja a tobb desktopot vagy barmi mast, hanem a CPU meg a videokartya, hiszen a programok, igy az OS is csak ezek kepessegeit hasznalja ki..."
tulajdonképpen lemehetünk a tranzisztorok szintjére is, ha nagyon ráérsz. :))

"én anno LiteStep-et nyomtam, de hát az még a 90-es években volt...
az rokon mufaj hon imadott WindowMakerem szemszogebol "

akkoriban még Linux volt Afterstep-pel és onnan jött az ötlet. sajnos nem volt teljes értékű, egy éven belül (Win98 SE asszem) ismét Explorer-eztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.