Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tigerclaw válasza opr (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, konnyen lehet hogy azoknak is terveztek reszben, akiknek a PS5 lesz az elso valasztasa.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#52) hunluki válasza opr (#42) üzenetére


hunluki
senior tag

Aki most lépne be a konzolok világába és nulla játékkal indul, ráadásul van egy tök jól működő fullHD tévéje és nem is tervezi cserélni gamepassal szerintem ez egy zseniálisan jó deal. Mondom ezt úgy hogy én is a konkurenciára megyek majd rá.

(#53) 30z.Samu válasza hunluki (#52) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is, de viccen kívül lehet beruházok egy ilyen masinára és a PC megy a levesbe.

Sic Parvis Magna

(#54) hunluki válasza 30z.Samu (#53) üzenetére


hunluki
senior tag

Viccen kívül én is gondolkodóba estem. Egyrészt tuti lesz ps5 valamikor (körülöttem mindenki PS-en játszik), de a mostani designja nagyon báncsaja szememet, lehet megvárnám a pro/slim vonalat mert per pill konkrétan akkora mint most a PC-m, illetve szeretném hordozni is, fontos lenne hogy táskába beférjen, szóval ez a méret hatalmas negatívum.

Simán lehet hogy veszek egy ilyet átmeneti időszakra, aztán félgennél jöhet az "5 slim", a fene tudja, új forzát meg gearst úgyis ki akarom próbálni, gépemen pedig tuti nem fogok már fejleszteni ilyen árak mellett, gamepassal meg nem nagyon lehet mellényúlni.

Elgondolkodós.

(#55) 30z.Samu válasza hunluki (#54) üzenetére


30z.Samu
félisten

Javarészt én is PS-en játszanék, de azért van 1-2 cím a MS háza táján is, ami érdekelhet. Ráadásul az exkluzív címek elég hamar be szoktak kerülni a Gamepass-ba is, szóval Nekem ez így tök kényelmes is lenne. Amennyit játszanék az Xbox-szal, arra pont jó lenne ez a verzió is, a grafika meg az FPS szám huszárkodásból pedig már kinőttem. :)) Szóval én is erősen elgondolkodtam hogy nem fejlesztem a PC-t, hanem abból a pénzből inkább beruházok egy ilyen masinára.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#56) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

De furi távirányítót adnak ehhez a hangszóróhoz. 😮

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#57) Tin válasza opr (#45) üzenetére


Tin
veterán

Aha, a Sony olcsóbb modelljét. Vagy nincs nekik? Mert akkor az MS most jól megszivatta őket az árazással. Ennyiért nekik is KELL konzolt a piacra dobniuk.

300 dollárért nextgen konzol. Oké, csak 1440p, de 300$ és nextgen. A Sonynak erre válaszolnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#58) opr válasza Tin (#57) üzenetére


opr
veterán

Nincs ilyen tervben sem, amennyire tudom. Lesz a PS5, meg a PS5 AD (all digital, optikai meghajto nelkul). Ez lesz az olcsobb sony konzol, viszont kizart, hogy $300 legyen, mert ez egy teljes erteku ps5, csak nincs benne optikai meghajto.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#59) hunluki válasza opr (#58) üzenetére


hunluki
senior tag

Pont ezért volt okos húzás az MS-től ez a lépés. Eddig pl nekem eszembe sem volt boxon gondolkodni, most meg már kb úgy vagyok vele hogy tuti ez lesz, még ha csak ideiglenesen is. Gondolom az MS itt arra játszik hogy ebben a köztes időszakban rápattannak az emberek és ki tudja, lehet igaza is lesz.
Főleg hogy ők is bevásároltak fejlesztőkből dögivel, simán lehet hogy lesz pár olyan exklu címük ami miatt mások is hozzám hasonlóan gondolkodnak majd. Így kell piacot nyerni, ez most ügyes húzás volt, pedig ha valaki akkor én aztán kerülöm az MS-t ahol tudom.

(#60) martonx


martonx
veterán

Ha a tárhely bővítő kártya értelmes árban lesz, akkor lehet, hogy egy ilyen Series S + 1TB-s external kártya kombó lesz nálam a befutó. Persze ha kiderül, hogy a kettő együtt már majdnem annyiba kerülne, mint egy Series X, akkor inkább megvárom, míg kikopnak az 512-es verziók :D

Én kérek elnézést!

(#61) Tin válasza opr (#58) üzenetére


Tin
veterán

Akkor rosszak a tervek. Ez a konzol szerintem a casual gamereknek, gyerekeknek tökéletes. Kis otthoni szórakoztató cucc, kevés pénzért, game pass-al tökéletes. Aki nem HC Gamer, pont mindegy, mivel játszik. És szerinted PS mellé hányan fogják megvenni?

Ha az MS csak a casual gamereket fogja meg ezzel a konzollal, már nagyot nyert. És neki ott van még a szuper olcsó One S is, Game pass-al a kispénzűeknek.

Hidd el, lesz PS5 lite, amint a Sony le bírja gyártani...

(#62) opr válasza hunluki (#59) üzenetére


opr
veterán

Abszolút egyetértek, ráadásul ugyan mázli, de ez az egész covid helyzet is annyira az ms malmára hajtja a vizet, hogy nagyon. Simán lehet, hogy végül hozni fogják ezt a generációt, ha más nem, kb egyenlőre. Aminek én, mint gamer nagyon drukkolok, létező legjobb forgatókönyv lenne 7 évnyi kiélezett verseny. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#63) opr válasza Tin (#61) üzenetére


opr
veterán

Nem hiszem, mire odáig el lehetne jutni, már itt van az idő a slim verzióhoz, max ott lehet olcsósítani.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#64) Tin válasza opr (#63) üzenetére


Tin
veterán

Már ma elkezdte a Sony herélni az optikai meghajtó nélküli változatot, hacsak nincs még komolyabb gyártásban. Bár valószínűleg van, és az MS tudta ezt, ezért jelentette be most a Series S-t.

Válság van, és az ár nagy úr. Lehet, hogy lesz itt kis PS5 300 dodoért is a fa alatt, a Sony meg majd lenyeli. Persze ez esetben az MS is lenyeli, ad majd ingyen 1 év Game Pass-t a gép mellé.

[ Szerkesztve ]

(#65) AxBattler válasza Tin (#61) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K

(#64) Tin
Nyeljenek csak , nekünk annál jobb! :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66) opr válasza Tin (#64) üzenetére


opr
veterán

"Már ma elkezdte a Sony herélni az optikai meghajtó nélküli változatot"
Hardware-esen? Erről valami linked van? Ne haragudj, de erősen kilengett a bs-meterem.
Ha az árra gondolsz, az más, heréljék csak, bár amennyire tudom, ár szempontból jelenleg a sony felsővezetést kivéve senki nem tud semmit.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#67) Carlos Padre válasza Tin (#64) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most épp te vagy az ügyeletes hülye ? :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#68) Z10N


Z10N
veterán

A 512GB eleg karcsu 2020-ban ilyen 100GB+ cimek mellett. Foleg ugy, hogy az asseteket 4K-ra fogjak szabni az XSX miatt. 500GB mar a PS4-nel is szukos volt. Az XSX-be legalabb 2TB kellett volna, ebbe meg 1TB.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#69) Tin válasza opr (#66) üzenetére


Tin
veterán

Nincs, de ha nincs nextgen modelljük 300 dollárért, valamit lépniük kell, azaz elkezdték tervezni hogyan legyen. Nyilván az olcsóbb modellt kell tovább olcsositani, erre gondoltam herélés alatt.

Carlos Padre: személyeskedj máshol plz.

(#70) GodGamer5 válasza kwzatz (#28) üzenetére


GodGamer5
addikt

Akkor rossz topikokban nézelődtél. :)
Amúgy meg, ha nem tetszik valami annak hangot adok. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#71) opr válasza Tin (#69) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon nem így működik. Ha most lenne ez elkezdve, lenne vagy 2 év, mire a boltokig eljut a cucc. Nem éri meg, akkor inkább 3 év múlva jön egy slim, aminek megvágják az árát, mert addigra ez sima ügy és kész. Aztán vagy lesz mellé megint pro, vagy simán olcsó slim, drága slim odd-vel, meg duplázott tárhellyel vagy valami.

Tegyük hozzá, akkor is öntökönlövés lenne, mert valahogy meg kell oldani, hogy az eredetileg nem tervezett, olcsó vason is fusson minden program, ami abban a 2 évben megjelent.

Tegyük hozzá #2: abszolút ellene megy a gyenge hw a sony eddig felépített álláspontjának.

Szóval, tl;dr: nem lesz olcsó, herélt hw-es verzió, mert drágább lenne a leves, mint a hús.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#72) Tin válasza opr (#71) üzenetére


Tin
veterán

En nem hiszem. Ez most a nextgen konzolok bevezetese, es az MS most letette az elso kartyajat az asztalra, ami meglehetosen impressziv, es jo aron van. Lehet azon vitazni, hogy keves az 500GB (az), vagy hogy hulyen nez ki (izles dolga, a PS5 sem szepsegbajnok), viszont 299$-ert kinal nextgen konzolt, es ugye nekik ott van melle az "olcso" Game Pass Ultimate. A HC gamerek kozul sokan vesznek mindket konzolbol, de csak az egyiken (mondjuk PS) jatszanak sokat, nekik ez tokeletes lesz neha letolni 1-1 MS cimet. Az otthoni jatekosoknak es casual gamereknek szinten egy jo pakk, szoval az MS most nagyon betalalt ezzel a modellel es arazassal. Sokaknak amugy nem is kell jobb ennel meg evekig.

Azzal, hogy mit hogyan meddig kell teszelni normal korulmenyek kozott, egyetertek. De olcsositani akkor is lehet a meglevo modellt, pl. ahogy az MS: kisebb SSD, olcsobb haz, letiltasz ezt-azt a hardverbol, kihagysz 1-2 dolgot a csomagbol, stb. Ha mondjuk a Sony 399 es 499$-os arral keszult a ket modellnel, akkor most bajban vannak, mert nincs olcsobb modell. Az biztos, hogy en ebben a helyzetben azonnal megvizsgalnam, hogyan lehetne a kisebb modell meg olcsobb, es ha ezt meg a piacra dobas elott meg lehet oldani hw cserevel, firmware modositassal vagy szoftveresen, akkor raallitanek egy csapatot.

Az uj konzolok bevezetese a penzrol es a szolgaltatasokrol szol, es ha olcsobb az MS, es a jatekok is olcsobbak hozza (GP), akkor ok viszik el a (jelentos) nem markahu vasarlokat.

(#73) BusinessGuy válasza GodGamer5 (#70) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tehetnéd okosabban is...Elcseszték a genváltást? Jön 2 gép. Abból az egyik 500 dodóért elveri jócskán a sony gépet, az olcsóbb pedig még specifikációk tekintetében ismeretlen de ha az 1440p-t valóban tudja magas framerate-el is akkor rengeteg embernek bőven elég lesz (mostani félgen gépek sem tudnak többet) és lehet nem lesz ez messze a ps5-től mindez 300 dodóért..
Vagyis kapsz 500 dollárért egy ps5-nél jelentősen erősebb gépet (sokkal nagyobb tudáskülönbséggel mint eddig bármelyik genben) ami a 4k felhasználóknak szuper, és egy fhd/1440p felhasználóknak kedvező épet 300-ért amin ugyan úgy a nextgen cumók fognak futni csak nem 4k-ban ezzel megspórolva amúgy egy rakás erőforrást...

Gyakorlatilag jelen állás szerint mintkét géppel a sony alá vág(hat)nak miközben a sony némán hallgat ár ügyben és az ssd-vel parasztvakít, exkluzív tartalom meg ami jó és értelmezhető mennyiség jó ha 2-3 év múlva lesz rá.

(#74) opr válasza Tin (#72) üzenetére


opr
veterán

"pl. ahogy az MS: kisebb SSD, olcsobb haz, letiltasz ezt-azt a hardverbol"
Ez nem PC. Konzoloknal nagyon nem igy mukodik am, hogy csakugy letiltunk ezt-azt es kesz is az uj verzio. Ket honap van a megjelenesig, mar ezerrel futnak a gyartosorok, most bekavarni az dragabb lenne, mint lenyelni az alacsonyabb arat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75) Tin válasza opr (#74) üzenetére


Tin
veterán

Nem tudjuk, hogy a lemez nelkuli olcsobb valtozat gyartosorai mennek-e mar, erre utaltam az elejen. Egy SSD csokkentes, vagy hasonlo dolgok pedig szoftveresen kezelhetok. Az is, ha olcsobb a papirdoboz, vagy esetleg a haz, nem csomagolnak melle ezt-azt, es sorolhatnam.
De mint feljebb szinten irtam, ha mar gyartasban van, es valoszinuleg igen, hiszen akkor az MS meg nem jott volna elo ezzel a hirrel, akkor mar sokat nem tehet a Sony, maximum lejjebb arazza a konzolt, es lenyeli a bukot a jobb szereplesert. Persze ha ezzel sem tud lemenni legalabb az MS szintjere, akkor ertelmetlen.

Meglatjuk. Meg az is lehet, hogy a Sonynak is van "lite" modellje, csak meg nem jott elo vele, de az biztos, hogy akie a legolcsobb "nextgen" csomag, az a koronavalsag kozepen indulo nextgen-nel nagyot nyerhet vele.

(#76) opr válasza Tin (#75) üzenetére


opr
veterán

Miert kene egy teljes erteku PS5-nek (minusz ODD) arban lemenni az XSS szintjere?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#77) BusinessGuy válasza Tin (#75) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A ps5-nél lite-abb? Nem hiszem, így is durva erőkülönbség van az XsX javára....

(#78) opr válasza BusinessGuy (#77) üzenetére


opr
veterán

Amivel onmagaban pont annyit fog erni, mint az XOX. Hint: Semmit.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79) Tin válasza opr (#76) üzenetére


Tin
veterán

Mar nem tudom miota beszelgetunk ezen, mar leirtam :) Nextgen konzol, rengeteg casual gamer, karacsony, koronavirus, valsag. Az ar igenis szamit, van egy nagy, nem elhanyagolhato reteg, aki nem azert fog Sony-t venni, mert az jobb (volt az elozo generacioban), hanem azert, mert "az csak 300$".
Szoval nem KELL lemennie a Sonynak, csak nem art, ha arban is versenykepes.

(#80) Tin válasza BusinessGuy (#77) üzenetére


Tin
veterán

A nyers ero mindegy, sok mas is szamit, pl. hogy halk legyen, ami a PS4 Pro-rol nem eppen volt elmondhato, viszont jatekok teren mas volt a helyzet, olcso elofizetes teren szinten, stb.

(#81) Aerodyn


Aerodyn
csendes tag

Azért naivitás lenne azt hinni, h ez a gép és ez az árazás bármi féle meglepetést jelentett a Sonynak. Hónapok óta nyílt titok a létezése, még a (mostanra már erősen hihető) specifikációk is kikerültek valamikor nyár elején. Miért lenne bármi féle Ps lite, ha egyszerűen nem ez a Sony jól megfigyelhető stratégiája? Az Ms ezzel a lépésével azért kellemesen tarkón csapta a fejlesztőket, egy nagy vonalakban xox erejű gépet betolni next gen jelzés alatt azért vastag arcbőrt feltételez. Kíváncsi leszek mikorra pottyan le a nagyérdeműnek, h a multiplatform címeknél ezért nem lesz akkora az ugrás, mint amit vártak. Az Ms kapkodva, csapkodva akarja ezzel a géppel feledtetni, hogy a legnagyobb nyitocímük meg bizonytalan időre el lett halasztva. Meglátjuk, hogy jövőre amikor kijön a Horizon, mekkora pofaleesés lesz egy alapvetően real next gen, egy hardvere gyártott játék miatt, mert Ms-éknél nehéz lesz sok jóra számítani, így, h már 4 féle hw lesz piacon konzol címszó alatt.

(#82) BusinessGuy válasza opr (#78) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Jóval nagyobb a difi.
És bizony a semminél azért többet ért jócskán lásd pl rdr2.

(#83) Tigerclaw válasza Tin (#61) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mindig tartottak egy olcsobb opciot az arerzekeny vasarloknak, es gondolom logikusabb, idotallob, olcsobb megoldas ez, mint mondjuk gyartani tovabb az Xbox One X-et. Talan erosebb is annal es architekturaban kompatibilisebb a nagytestverrel.

Roviden szolva, lesz valasztasi lehetosegunk, ami mindenkepp jobb mintha nem lenne. Attol hogy valakinek a PS5, masnak az XSX lesz az elso valasztasa, meg nagyon jo dontes ennek a konzolnak a piacra dobasa. En nem banom, hogy van egy halom szellozonyilas rajta. A kulsejet kritizalni, meme-ket gyartani mindegyikbol lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84) Tin válasza Tigerclaw (#83) üzenetére


Tin
veterán

En is igy vagyok vele. Casual gamernek siman eleg egy mostani One S digital is, karacsonykor 79€-ert vettem egyet, siman neha jatszani tokeletes. Szerintem sokaknak felesleges a power, foleg, ha esetleg ki se hasznaljak, de egy 300€-t konnyebben kifizet az ember, mint a duplajat, foleg, ha csak neha hasznalja. Es nem tudom milyen teljesitmenyu lesz az uj SS, de ha honna az elozo OX szintjet, akkor siman veheto. Ra egy kulso vinyo vagy SSD, es azzal sincs gond, hogy nincs tarhely.
Nagyon kivancsi vagyok, mit lep erre a Sony.

(#85) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Gyerekek, szerintem várjuk meg a Sony tájékoztatóját és okosabbak leszünk. :R

Sic Parvis Magna

(#86) sasa134 válasza Tin (#69) üzenetére


sasa134
addikt

Hajtogathatod a nextgen jelzőt, de ez az IGAZI nextgen számítási teljesítményének 1/3-át tudja, 2/3-ad áron: ergo a teljesítmény/$ aránya rosszabb, mint a nagytesóé.
Ettől még sikeres lehet a low-budget/casual gaming szegmensben, de azért én megvárnám a teszteket, mielőtt elhisszük, hogy egy 4TFLOPS-os 300dolcsis konzol most elhozta a nextgen-kánaánt.
(Felhívnám a figyelmet az "up to 120fps" mondatban az "up to" jelentésére...)

Avanti Roma

(#87) Årpi válasza sasa134 (#86) üzenetére


Årpi
őstag

A 4TFLOPS sem hivatalos még, tudtommal. Várjuk ki a végét. Abban a régi táblázatban, pl. a 120FPS-ről szó sem volt.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#88) martonx válasza sasa134 (#86) üzenetére


martonx
veterán

Nem tudhatod, hogy next-gen konzoloknál 1080p-re mennyire lesz elég a 4Tflops (mennyire lehet jól lefelé skálázni a grafikáját a játékoknak). Simán kiderülhet, hogy elég lesz.

Én kérek elnézést!

(#89) 30z.Samu válasza martonx (#88) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elég karcsúnak tűnik az a 4TFLOP hosszútávra, de várjuk meg a hivatalos infókat.

Sic Parvis Magna

(#90) Eclips21 válasza sasa134 (#86) üzenetére


Eclips21
őstag

Azert ez a 4 Tflop eleg karcsu a PS4 pro 4,2 ha minden igaz. Igy szerintem se lesz next gen, ami nem is erdekli az MS-t ugyis a jatekok eladasabol elnek nem a grafikai elmenybol :DDD .
Az biztos hogy se Xbox se PS-bol nem vennek ilyen low end gepet. Hosszu tavon 3-4-5-6 evben gondolkodva csak az erosebbet eri meg megvenni.

(#91) opr válasza Eclips21 (#90) üzenetére


opr
veterán

Ezt igy, ennyire kategorikusan nem feltetlen jelentenem ki. Az En tippem is az, hogy ahogy telnek az evek, egyre inkabb erezni lehet majd a HW korlatait, viszont...
Nem lehet tudni, hogy lesz-e megint felgeneracio. Ha lesz, akkor most az olcsobb, ~3-4 ev mulva a "pro" (XX? :DDD) jobb vetel lehet. Plane, ha most olyan anyagi helyzetben van az ember, hogy szamit.
Persze ha az a terv, hogy most egy gep, aztan 7 ev mulva megnezzuk mit ad a kovetkezo generacio, akkor egyetertek, ilyen esetben En sem kockaztatnam meg az olcsobb alapgepet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#92) sasa134 válasza Årpi (#87) üzenetére


sasa134
addikt

Egyetértek, én is azt írtam, hogy várjuk meg a teszteket. Csupán a hurráoptimizmust próbáltam árnyalni, addig ez a "1440p at up to 120fps" nekem csak marketingrizsa.
Nem bántom a gépet, nem erről van szó, magam is gondolkozom rajta a PS5 mellé a kisfiamnak (game pass , xcloud miatt).

Avanti Roma

(#93) Tin válasza sasa134 (#86) üzenetére


Tin
veterán

Olvastam, de te is? A 4 TFLOPS nem tudom, honnan jott, de a One X nem 6 TFLOPS, a One S meg nem 1.4 TFLOPS? Innentol nem erzem kevesnek a Series S-t, olcsobb lesz, mint a One X, SSD-vel, kozel azonos teljesitmennyel, nextgen konzolkent. Ha ezen elmennek a jatekok, a One X-en is el fognak.
Pont attol nextgen, hogy a "kis" modell tud annyit, mint az elozo "nagy".

(#94) Raysen623 válasza opr (#91) üzenetére


Raysen623
addikt

+1, DE nem lehet tudni meddig fog kitartani a 4K felbontás, lesz e olyan hosszú életű mint az FHD, illetve mennyire fog terjedni a 8K.
Én ennek függvényében kezelném a PRO verzió eljövetelét nextgenre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#95) martonx válasza opr (#91) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz, aki most hirtelen megjelenéskor elrohan 110K-ért nextgen olcsósított verzió konzolt venni, az nem is feltétlenül fogja elvárni, hogy 7 év múlva is 120fps-el fussanak 1440p-n rajta a játékok. Vagy akkor az illető hülye.
Én pl. jövőre jó eséllyel venni fogok egy Series S-t (kiegésztő tárhely kártyával), a gyerekek mostani 7 éves sima One-ja helyett. Minecraft, Fortnite csak el fog futni ezen is. Aztán lehet, hogy a félgenerációnál meg lecseréljük, nem akkora összeg, hogy ezzel 6-7 évre kelljen előre gondolkodni.

Én kérek elnézést!

(#96) opr válasza Raysen623 (#94) üzenetére


opr
veterán

Ez egy érdekes és jó észrevétel! :R
A személyes tippem az, hogy nem fog annyira gyorsan terjedni a 8k,mint a 4k, de majd kiderül. Ha a gyártók úgy akarják, úgyis le fogják nyomni a torkunkon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97) opr válasza martonx (#95) üzenetére


opr
veterán

De... Gyakorlatilag pont ezt mondtam én is. :F :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#98) Carlos Padre válasza BusinessGuy (#73) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Átvetted a stafétát? :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#99) Carlos Padre válasza BusinessGuy (#77) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Elméleti 17% papiron és az is csak a TF számokban. Amit azért ki is kéne tudni használni. Minden másban gyengébb, főleg játékokban, ami azért sokat számít egy játékkonzolnál.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#100) Carlos Padre válasza Tin (#79) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Plusz a marketing, hogy erősebb processzor van benne, mint a ps5-ben majdnem fél aron :C
Mindenképp erős startot látok benne, nextgen, olcsó, lesz egy komoly kiugrás a karácsonyi szezonban. Egy másik meg következő év elején a használt gépek piacán és az elégedetlen vásárlók számában, mikor rájönek, hogy közelében sincs a ps5nek, egy tárhely bővítés megduplázza a gép bekerülési árát, és a game pass sem épp olcsó. És még a paukembör sem megy rajta :D
Ez a gép arra jo, hogy felszámolják vele az xbox one bázisát, és ne kelljen tovább támogatni, nem arra, hogy rengeteg új beszállót szerezzenek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.