Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

A Blu-ray író és a lemezek árából már inkább eredetizek :U

(#2) Blaise


Blaise
veterán

:C

Szerintem ha ez előrhető lesz széles körben, az óriási teljesítmény lesz :)

(#3) mclaren-d válasza BloodyEddie (#1) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Van benne valami ,cd-is nevetségesen drága csak picit gondoljunk bele...tegyük fel cd-t írunk és elmegy az áram vagy csak simán fagy a gép :U

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#4) Morden24


Morden24
nagyúr

A BR-író ára szerintem éppen elég antikalóz dolog még mindig. Kíváncsi leszek, ezután hogy fog alakulni a PS3 sorsa.
Remélem, azért nem lesz gáz.

egyik alapfeltétele a dolognak, hogy Linux-ot kell telepítenünk a PS3 merevlemezére

Na mondjuk biztos vagyok benne, hogy sokaknak már ez is éppen elég nehézséget fog okozni.

megjelennek majd a különböző warez-oldalakon

Igazi fasza megoldás az lenne, ha minden net rohadékgyors lenne, ellenben egyszerűen korlátoznák a forgalmat. Jó kis netezős 10 gigától elmehetünk az 50-70 gigás mindenreelég netig, aztán aki akarja a brutális korlátot, az fizet, mint most a nagyteljesítményű szimmetrikus hozzáférésért.
Túllépés után vagy sebességkorlátozás (elég, ha leviszik 1megabitre, azzal még mindenki youtube-ozhat, de többtíz gigás br anyagot le nem tölt, az biztos), vagy nemes egyszerűséggel fizessbazzeg.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Godimodi válasza BloodyEddie (#1) üzenetére


Godimodi
tag

Ha lenne PS3am akkor rendelnék valaki olyantól aki ezzel foglalkozik,de amúgy eléggé horror ára van a Blu ray irónak.Emiatt szerintem a másolt játékok is szép összegbe fognak kerülni.Eléggé kitalálhatták a PS3 biztonsági rendszerét ha ennyi időnek kellett eltelnie ahhoz hogy megszülessen az első törés.Egyáltalán nem vagyok otthon ilyen dolgokban,de ez ritka.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#6) Viktor77 válasza BloodyEddie (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Igen? Az író 50k (de most nézem, 45-ért is van már) körül van, a lemez, ahogy látom 1-2k között van. Ebből maximum 4 eredeti játékot veszel.

(Nem warezre buzdítás, csak számolgatás.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Lacix29 válasza Morden24 (#4) üzenetére


Lacix29
őstag

Linux-ot az új Slim PS3-asokra nem lehet felrakni, szóval akkor a régi fajta PS3-asoknál működik a módszer.

(#8) ló úr válasza mclaren-d (#3) üzenetére


ló úr
őstag

Elmegy az áram..Igen elmehet,de nemgondolom h egy 60 Ft-os CD bárkit is földhözvágna :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#9) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Mire feltörik normálisan a PS3-at megjelenik a PS4! :D
Ez max úgy érné meg ha winyóról lehetne az image-t bootoltatni és akkor nem kéne lemezre költeni...
De végülis mindegy mert akkor se veszek konzolt...

(#10) PHM válasza Godimodi (#5) üzenetére


PHM
addikt

"Eléggé kitalálhatták a PS3 biztonsági rendszerét ha ennyi időnek kellett eltelnie ahhoz hogy megszülessen az első törés.Egyáltalán nem vagyok otthon ilyen dolgokban,de ez ritka."
Annyira azért nem. Lásd: Gamecube.
Mire feltörték, addigra leáldozóban volt a gép csillaga.
Szvsz egy darabig még nem kell tartani a warez tömeges
elterjedésétől a PS3 esetén.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11) ithomas válasza ló úr (#8) üzenetére


ithomas
őstag

60?

Akkor még drágán vetted... lol

Real eyes realize real lies!

(#12) Prof01


Prof01
veterán

Miért van mindenki a blu-ray-en fennakadva?
Ha megcsinálják, akkor valszeg winyóról lehet majd őket futtatni, mint a PSP esetében. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#13) Sanyix válasza Lacix29 (#7) üzenetére


Sanyix
őstag

tehát a kenyérpirítóknál

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#14) ló úr válasza ithomas (#11) üzenetére


ló úr
őstag

Most csak mondtam 1 árat :D Nálunk netkávézóban árulják annyiért a CD-t,szal nemhiszem h ezért a kis pénzért kéne sírni :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#15) Morden24 válasza Sanyix (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tény, hogy engem is a régi szendvicssütőkre emlékeztetett a forma :)

Sectumsempra - For Enemies

(#16) nike_


nike_
addikt

Na pff... Nemsokára elözönlik a burkolt warezolók a PS3 topikot.

(#17) max-pain


max-pain
senior tag

Akkora kamu az egesz mint egy haz :)

(#18) blazsey2


blazsey2
senior tag

Nos akkor a warez huszárok örülhetnek.De mivel a fat PS3-at már nem gyártják eléggé felértékelődnek a régi gépek.Kérdés mit lép erre a sony.

PSN ID:blazseydr

(#19) Blaise válasza blazsey2 (#18) üzenetére


Blaise
veterán

Lehetett sejteni, hogyha egyszer lesz törés, akkor az linux-alapú lesz. Lehet, hogy a Sony nem véletlenül vette ki a linux támogatást...

(#20) Def26


Def26
félisten

Akkor lassan belendül a PS3 eladása is. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) ollie válasza max-pain (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Remélem is.

***

(#22) Godimodi válasza PHM (#10) üzenetére


Godimodi
tag

Nem mondtam hogy nincs még egy ilyen,de a többi konzolt azért hamarabb feltörték.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#23) Trb100


Trb100
csendes tag

Már írom is a szöveget... Linuxképes 40GB buci PS3 konzolomat vadiúj 250GB slim PS3 -ra cserélném... :)

(#24) BloodyEddie válasza Viktor77 (#6) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Én 3k körül láttam a br lemezeket, igaz MM-ben. Egyébként használt játékokból már szép mennyiséget össze lehet vásárolni annyi pénzből :) És még egyszerűbb is, mint warezolni.

(#25) Mtt


Mtt
tag

Mindennek eljön a maga ideje... - mondta mindig anyukám, amikor szerettem volna valamit kiskoromban. Ezt nagy warezos létemre egyáltalán szerettem volna...
Kellemes az a biztonság amit egy eredeti játék nyújt(ott?), sokkal inkább megbecsülöm a játékokat mint amikor X360-ra szedegettem őket. Nem beszélve a tokról, leírásról stb...
Kíváncsi vagyok mikor fognak megjelenni az első 'warez-pisiték' akik vesznek egy BD írót, és postán fogák küldözgetni a lemezeket. :((
Mert abban biztos vagyok hogy otthon kevés ember fogja a sajátját magának készíteni, hiszen nagy eszközigényű a dolog.
Szóval az a 25GB nem két óra alatt jön le az átlagembernek... Tehát a 'warez-pistikéknek' kell net, esetleg seedszerver, és némi HDD.
Szerintem 1 évet mindenképpen kell várni, mire rendesen beindul nálunk, ha beindul. És azt kívánom, hogy ne induljon be!

[ Szerkesztve ]

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#26) Mtt válasza Trb100 (#23) üzenetére


Mtt
tag

"Már írom is a szöveget... Linuxképes 40GB buci PS3 konzolomat vadiúj 250GB slim PS3 -ra cserélném... :) "

Én meg azt remélem hogy fordítva is látok majd ilyet:
Decemberben vásárolt garanciális PS3 250GB Slim gépemet, Linuxképes gépre cserélném!
És lecsapok rá! :DDD

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#27) Beldegg


Beldegg
csendes tag

Leiras alapjan elegge korulmenyes es allitolag nem is mukodik minden jatekkal, szoval nem valoszinu, hogy el fog terjedni a dolog.

(#28) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Valószínüleg kamu az egész, de még ha igaz is lenne akkor se érné meg a BR író meg lemez árak miatt. Aki warezolni akar vegyen xboxot, ott 300ft a lemez és 10k alatt van bőven egy író.

(#29) Gebriel


Gebriel
veterán

Kíváncsi vagyok mit reagál rá a Sony?
Ha jól emlékszem volt már egyszer példa arra, hogy feltörték a PS3-t, de a következő fw-el le is zárták a témát. :D

(#30) MrPG8 válasza Gebriel (#29) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Én is így gondolom. Új FW. Letiltják Linuxot mondjuk, vagy valami. Nem lesz ez tartós. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) ladlac


ladlac
tag

És miért fáj az akárkinek, hogy van warez? Nincs a puskacső a fejednél, hogy warezolj, ha nem akarsz, azután sem fogsz élni vele. Azt meg, hogy más mit csinál, lesza... :K

(#32) Morden24


Morden24
nagyúr

Apropo, ha ez tényleg igaz, egy remek alkalom lenne arra, hogy statisztikailag megvizsgálható legyen a játékvásárlás visszaesésének pontos mértéke, és ezáltal a generált bevételkiesés is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#33) mclaren-d válasza ló úr (#8) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

:U hát én blu-ray lemezre gondoltam ;] na nem mellesleg árkádba 5000 ft-ért láttam :C

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#34) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Tudtam én hogy a Linuxosat kell venni ;] :DD

Aurea mediocritas

(#35) Trb100 válasza Morden24 (#32) üzenetére


Trb100
csendes tag

Ugyan már, ébredj fel. A statisztika egy mesterséges áltudomány. Gyakorlatilag bármikor be lehet bizonyítani bármiről statisztikával valamit, aztán egy másik statisztikával meg pont az ellenkezőjét. Csak azon múlik, ki rendeli meg a statisztika készítését, és máris borítékolható, hogy kinek fog kedvezni a statisztika eredménye.

(#36) -kdM- válasza Morden24 (#4) üzenetére


-kdM-
senior tag

"egyik alapfeltétele a dolognak, hogy Linux-ot kell telepítenünk a PS3 merevlemezére"

nem tudom hogy mi a tobbi feltetele de ne felejtsuk el hogy a tobbi konzolnal hardveresen is meg kell piszkalni, ha itt csak szoftveres mokarol van szo mar kenyelmesebb

(#37) Geller72


Geller72
veterán

Adatmentéshez használok BD-R 4x, 1layeres, 25gigás lemezeket. Ezeket brutto 550-ért veszem. És nem ez a legolcsóbb. Van 500 alatt is. Ennyiért ide hozzák az orrom elé. A ps3 játékokat is lerippelik majd. Nem volt olyan rég, hogy a bd filmeket ps3 alatti linux segítségével rippelték. Az evidens volt, hogy linux alat fogják megoldani előbb utóbb. És természetesen nem kamu. Már volt régebben is sikeres exploit ps3-ba. A slimmel már eleve nem lehet oprendszerként linuxot futtatni, nem véletlenül jött ki ilyen moddingal. Szvsz a sonynál tudták, hogy ez be fog következni, ők időt akarnak húzni. Mindenre van igény, ami drága és a csórók nem tudják megfizetni a zsír gazdagok pedig nem akarják. Azért egy konzolra igen drága egy top game, lássuk be nem mindenki apucija tudja megfinanszírozni. Az én szememben is sokkal több egy eredeti játék, akár konzolra, akár pc-re. Talán egyszer eljutunk arra a szintre, hogy sokaknak egyáltalán lekiismereti problémát okozzon az illegális cuccok használata. A másik felén ott van az, hogy a kiadók és a többi cég egyik oknak álítja be a játékok, egyéb termékek magas áraként a warezt. Szinte biztos vagyok benne, hogy akkor is ilyen, ha nem magasabb árakkal és árréssel dolgoznának és nem csökkentenék az árakat. Nem lett olcsóbb a mozijegy az avatarra sem, annak ellenére, hogy már egy milliárd dodot termelt..eddig. Vagy a MW2 sem lett olcsóbb csak azért, mert rekordokat döntögetet az eladási stat. Szóval addig, amíg egyik fél felfogása sem változik, addig nem fog előrelépés sem bekövetkezni. És addig kár is itt útálkozva beszélgetni a "gonosz" "wargányákról", mert - mint említettem - kettőn áll a vásár.

To #36: Ez nem feltétlenül van így. A PS2-nél és a WII-nél is van soft megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#38) jerry311


jerry311
nagyúr

...sajnos lassan feltörik...

Miért lenne ez sajnos? Munkát ad egy nagy adag programozónak, akik az új védelmi rendszert fejlesztik. :))

(#39) Abu85 válasza Def26 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az már lendületben van. A játékeladásokat kellene még fellendíteni. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Morden24 válasza Trb100 (#35) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy valaki fog reális statisztikát csinálni, hanem azt, hogy meg lehetne csinálni.

Sectumsempra - For Enemies

(#41) Morden24 válasza -kdM- (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nemtom, én az xbox topik FAQ-jában lévő linken azt olvastam, hogy ott csak az olvasónak a romját kell flash-elni, de lehet, hogy félreértettem valamit. Nem nagyon mentem rá a dologra, mert nem igazán érint :B

Sectumsempra - For Enemies

(#42) -kdM- válasza Morden24 (#41) üzenetére


-kdM-
senior tag

igaz, rosszul fogalmaztam...szoval szet kell kapni a gepet (garanciavesztes) a folyamathoz

(#43) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

már várható volt, de ez is ugyanolyan fellángolás lesz mint a 3000-es psp-nél! a sony ezt meg ugyis lereagálja egy gyors FW frissitéssel! :U

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#44) Def26 válasza Abu85 (#39) üzenetére


Def26
félisten

A játékok nem egyenes arányban "nőnek" az eladott gépekkel? ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45) Geller72 válasza -kdM- (#42) üzenetére


Geller72
veterán

Írtam már egyszer, hgy nem mindegyiknél van így. Pl a PSP-nél a PS2-nél és a Wii-nél sem. nagyjából szinte csak az Xboxra érvényes a hw-s modding. de ott is gyak az optikai cuccos FW-t cserélik ki "sajátra".

(#46) Depression


Depression
veterán

Jujj, de jó! Végre!
Megindulnak a blu-ray írók és lemezek eladásai, és végre úgy csökkennek az árak, mint anno a DVD-nél.
Játék, ps3? Az nem érdekel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) Peat;) válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

Annyiból én 6-7 eredeti játékot veszek, ha újabb címekről beszélünk. Ha kettő az egyért (nagyon hülye gamer, ilyen nem is létezik tán) cserével számolok akkor 9-10. Eléggé kockának kell lenni hogy valóban megérje.

(#48) Zpepe válasza Blaise (#2) üzenetére


Zpepe
tag

Hát ne haragudjatok, de ez minden csak nem óriási teljesítmény. Inkább szégyen hogy itt tart a világ. Ha többen vennének PC-s játékokat, és nem a warez menne, fele ennyibe kerülnének.
Akinek nincs pénze PS3-hoz játékot venni, az ne vegyen PS3-at. Lehet hogy ge..in hangzik de így van. Én se veszek 3000ccm-es BMW-t mert nem tudom fent tartani.

(#49) ez_meg_emaz válasza Zpepe (#48) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Részben igazad van...
De erről a "ha többen vennének olcsobb lenne" dolgrol pont feljebb írt Geller kollega.

Idézném:
"Nem lett olcsóbb a mozijegy az avatarra sem, annak ellenére, hogy már egy milliárd dodot termelt..eddig. Vagy a MW2 sem lett olcsóbb csak azért, mert rekordokat döntögetet az eladási stat. Szóval addig, amíg egyik fél felfogása sem változik, addig nem fog előrelépés sem bekövetkezni. És addig kár is itt útálkozva beszélgetni a "gonosz" "wargányákról", mert - mint említettem - kettőn áll a vásár."

[ Szerkesztve ]

(#50) Morden24 válasza ez_meg_emaz (#49) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ott bukik az egész, hogy pl. egy angol piacon ha az kezdeti bekerülési ár HA megegyezik a magyar kezdőárral (és itt a ha durván hangsúlyozva), az áresés akkor is sokkal gyorsabb, mivel dinamikusabb a piac. Tehát amíg nálunk még mindig 10 felett van a Gears of War 2, UK-ből megrendelem 5K-ért.

Na most önmagában egy komponens az, hogy alapban egy pici piac vagyunk (itt egyszerűen a demográfiai adatokról van szó), de ezt még megkoronázzuk a durva warezzal (most függetlenül az okoktól).

De jó példa erre itthon a blu-ray lemezek is, 6-7K fabatkért vesztegetnek olyan filmeket, amiknek nagyrésze dvd-n a >950 kategóriát erősíti, és persze a választék sem valami nagy. UK helyzet: a szutyok 7 fontos kategóriában van, a normálisabb címekért 10-12 fontot kérnek el, de a legvadíújabb díszdoboz sem éri el effektíve soha a magyar árakat.

Sectumsempra - For Enemies

(#51) Abu85 válasza Def26 (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak ne feledjük, hogy USA-ban az Xbox 360 a kedveltebb, és főleg ez a piac vásárolt nagyobb mennyiségben játékokat. Ezért van az, hogy a két konzolra megjelenő közös címek közül általában az Xbox 360-as verzió dupla annyi eladást csinál, mint a PS3-as.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#52) Abu85 válasza Depression (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem ettől függnek. Amíg gyengék a gyártósorok, addig az árak is magasak lesznek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#53) Blaise válasza Zpepe (#48) üzenetére


Blaise
veterán

"Ha többen vennének PC-s játékokat, és nem a warez menne, fele ennyibe kerülnének."

Óriási baromság amit mondtál, a tendencia pont nem ezt mutatja. Ahogy látom ezt már más is írta.

[ Szerkesztve ]

(#54) Depression válasza Abu85 (#52) üzenetére


Depression
veterán

De ha a ps3 játékot másolók, és pénzért árusítók (mert először ezeknek fogja megérni) elkezdenek vásárolni, akkor lesz pénz fejlesztésre, és beruházásokra is. Persz nem azt mondtam, hogy holnap lesz olcsóbb, de ez adhat egy löketet.

Egyébként az intersparban (ami azért elég drága) láttam blu-ray lemezt egy ezresért. Ez azért már nem olyan vészes, 5 dvd ott többe kerül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#55) eeXaa válasza Zpepe (#48) üzenetére


eeXaa
addikt

...szégyen, nem szégyen, sztem. itthon a warez nem arrol szól, hogy megvehetném, de nincs kedvem fizetni érte..... az megint más kérdés, hogy az usában miért csinálják...
...a bmw-s példa meg abszolut rossz... mivel itt nem milliós kiadásokrol van szó...

(#56) Geller72 válasza eeXaa (#55) üzenetére


Geller72
veterán

"..szégyen, nem szégyen, sztem. itthon a warez nem arrol szól, hogy megvehetném, de nincs kedvem fizetni érte...."

Ez sajna így van.

(#57) dezz válasza Abu85 (#51) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ezért van az, hogy a két konzolra megjelenő közös címek közül általában az Xbox 360-as verzió dupla annyi eladást csinál, mint a PS3-as."

Ehhez is tegyük hozzá: amcsiban. De szerintem már ott sem jellemző.

(#58) gabcsi123 válasza Viktor77 (#6) üzenetére


gabcsi123
csendes tag

BR lemez ára már 500 Ft tól mozog ezért még nem igazán veszel PS3 as eredeti játékokat. De ha emlékeztek még rá Én vettem 1200 Ft ért még 2× en irható sima dvd lemezt is. A BR is 1 év múlva 200 - 300 Ft lesz .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.