Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Švejk


Švejk
őstag

A No.1 P7-ről ejthetnél pár szót! :K
Remek cikk lett köszönjük! :R

(#2) csiribacsi válasza Švejk (#1) üzenetére


csiribacsi
tag

rendben, persze, bedobom a hétvégén :)

Üdv. Ádám

(#3) Švejk válasza csiribacsi (#2) üzenetére


Švejk
őstag

:R

(#4) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Köszi az ismertetőt!
A filozófiáddal én is egyetértek! :C

*** Be prepared! ***

(#5) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

jó kis cikk lett :) tetszik

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#6) csiribacsi válasza ƬΛЯΛ (#5) üzenetére


csiribacsi
tag

köszi : )

Üdv. Ádám

(#7) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

remek! grat a cikkért mindenben egyetértek.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

lehet abbol az rk3188asbol tobb ramot is kicsikarni. :)
itt van nalam most egy pipo m9, abban 1650mbt mutat alapbol szabadnak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) zdanee


zdanee
őstag

Nekem egy Teclast P88 van, a 3066-os féle. Az is remek darab, csak a Bluetooth-ot hiányolom belőle. 30eFt volt. Még annyit hozzátennék, hogy maguk a kínai tabletek jó cuccok, de a gyári töltőjüket érdemes a kibontás után a kukába dobni és venni egy iPad töltőt (igazit), feltéve ha hosszútávon tervezzük használni a tabletet. Íme, hogy miért: [link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#10) csiribacsi válasza zdanee (#9) üzenetére


csiribacsi
tag

Dee ezeknek nem Lighting csatlakozos toltojuk van....

Üdv. Ádám

(#12) zdanee válasza csiribacsi (#10) üzenetére


zdanee
őstag

USB csatlakozónál kihúzod, microUSB kábelt bedug, kész.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#13) Zirowe válasza zdanee (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

ja, csak a kinai tabletek nagy resze meg mindig nem kepes usbrol tolteni.
ha meg tud, akkor mereg draga (es itt viszonylag ertelmetlen) apple tolto helyett meg boven eleg egy mobil toltoje/toltofeje.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) zdanee válasza Zirowe (#13) üzenetére


zdanee
őstag

Rendes Apple töltő kb 5eFt (nem apple boltból persze, ott 8eFt). Az én 30eFt-osom történetesen tud, a cikkben szereplők szintén. A kis mobilos 500mA-es esetleg 1000mA-es töltők lassabban töltik, mint ahogy merül, a gyáriak névleg 2A-esek, mint az iPad. Utánanéztem, mielőtt ezt a megoldást választottam. A töltő nincs az eszközhöz kötve, ha veszek jövőre új tabletet, azt ugyanezzel a megbízható töltővel fogom tölteni. Amúgy az egész onnan jött, hogy a P88-asom volt, hogy 8 óra alatt sem tudott feltöltődni a gyári töltőjével, és töltés közben a képernyő használhatatlan volt, folyton érintést érzékelt. Amikor egy ismerősöm iPad töltőjével vendégségben kb 2.5-3 óra alatt röhögve csutkára töltötte, úgy, hogy közben használtuk, akkor döntöttem úgy, hogy lépni kell. Az igazi apple töltőt onnan ismered fel, hogy az USB csatlakozó belsejébe, ha bevilágítasz, ott a sorszáma a töltőnek, ugyanaz, ami a külsején is ott kell legyen.


Bal oldalon az eredeti

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) ronson válasza Zirowe (#13) üzenetére


ronson
őstag

Akkor kell hozzá egy ilyen kábel is. A legtöbb kínai tabletnek ilyen a csatlakozója.

(#16) Zirowe válasza zdanee (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

5k-ert apple toltot foleg nem apple termekhez jo vicc.
csipem a humorodat.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17) csiribacsi válasza Zirowe (#16) üzenetére


csiribacsi
tag

Ense ertem :)

Üdv. Ádám

(#18) ronson válasza Zirowe (#16) üzenetére


ronson
őstag

Ha azt nézed, hogy rendes garancia van rá és valószínűleg normális áramkör benne, akkor nem is olyan drága pláne ha több cuccnak ad normális delejt vele az ember.
Én is a nokia töltőt használom, 6 eszközhöz.

Megmondom őszintén a kínai töltőt bedugva nem merném hagyni éjszakára.

[ Szerkesztve ]

(#19) Tim82 válasza Zirowe (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig nem ír hülyeséget. Amúgy pl. a HP Touchpad vagy a Samsung tabletek konnektorba dugható töltőfeje is hasonlóan jobb töltésre, mint a kínai töltőfejek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) csiribacsi


csiribacsi
tag

attól hogy esetleg egy kínai tablet nincs olyam magas áramerősségre állítva, és nem b*ssza szét az aksidat emiatt lassaban tölti an nem baj viszont ha magasabb áramerősségel töltöd mint kellene...az a baj...de ez csak magánvéleményem, annyira nem értek hozzá.

Üdv. Ádám

(#21) Alex91 válasza csiribacsi (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Ha normalis a cucc, akkor nem teheti tonkre. Persze ezeknel a kinai csodaknal a fene se tudja :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) zdanee válasza Zirowe (#16) üzenetére


zdanee
őstag

Egy töltőnek két paramétere van: V és A. Ha ez a kettő stimmel, akkor az tölti a cuccot (akár Apple, akár Samsung, itt csak az volt a szempont, hogy jó minőségű legyen, lásd a fentebbi linket). A kínai tabletek (eddig amit láttam, mind) 5V 2A-esek. Ez történetesen megegyezik az iPad töltőjével is. Ha egy olyan cuccot raksz rá, ami csak 1A-t vesz fel (mondjuk a mobilodat), akkor az annyit fog felvenni, ugyanaz, mintha a saját 1A-s töltőjébe dugnád. Persze ha a telefon képes 1.3A-t felvenni mondjuk, akkor még gyorsabban is fog töltődni. Ha viszont a 2A-t igénylő tabletet dugod az 1A-s mobiltöltődbe, akkor jobb esetben nagyon lassan, de feltölt, rosszabb esetben hamarabb merül, mint ahogy tölt és rajta hagyhatod egész este, reggelre lemerül töltőn. Esetleg töltheted kikapcsolva. Biztos észrevetted, hogy a laptopod USB-jéről töltve a cuccaid lassabban töltődnek fel, az csak 500mA-t ad le, egy kisebb mobilnak eleget, de egy tabletnek nagyon kevés. Ha meg az a probléma, hogy 5eFt neked sok, akkor gondolj bele, hogy mennyit ér meg a tablet, amit töltesz vele. Ha egy 300eFt-os asztali konfigba nem raknál "Vargáné és társa bt." tápegységet, úgy a mobilodon, tableteden sem érdemes pont azon a ponton spórolni, ahol találkozik a 230V-al.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#23) -NOKIA- válasza Švejk (#1) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Köszi a cikket! Elgondolkodtató!

(#24) fateless


fateless
veterán

Van itthon egy No 1. és egy Onda V811 (ami nagyon hasonló a 818-hoz, inkább csak formai különbségek vannak), illetve úton van hozzám a Chuwi v88.
Minőségben teljesen ott van, mint az Ipad mini. Nagyon jó készülékek, masszívak, nem nyikorognak (mind fém). Az Onda madnem olyan jól bírja akkuval, mint az iPad mini, a No 1. nem annyira jó.
Persze az iPad mini felülete teljesen más tészta, mint az android. Azt a digitálismentes full noob is azonnal kezelte, az andriodnál néhány dologban kellett némi segítség. Apple-nél van itthon garancia, kínaiaknál nincsen.

Idehaza az árkülönbség, chuwi esetében +120% az árban, de pl USA tekintetben már "csak" +100%.
Én is a droidos változatot választottam, de volt, akinek inkább a minit- javasoltam.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) Zirowe válasza zdanee (#22) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, soknak tartom, es semmi ertelmet nem latom.

Az altalad linkelt cikkben is irjak, hogy jo az apple tolto, de nem kiemelkedo.
Akkor meg mi ertelme ennyit kolteni ra?
Semmi, foleg nem egy 20-25k-s kinai tabletnel.

Evek ota toltom a htc-s mobilom toltojevel kb mindent, aminek nincs sajat toltoje (ebook, navi, tablet, stb), nem hogy semmi bajuk nem lett ennyi ev alatt, de meg a ter-ido continuum is valtozatlan maradt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) ronson válasza Zirowe (#25) üzenetére


ronson
őstag

Igazából szerintem nem az apple töltőre kell kihegyezni a sztorit, hanem mondhatni a "brand" töltőre.

Gondolom a htc töltő se szar, mint ahogy nekem a nokia töltő se.

(#27) Zirowe válasza ronson (#26) üzenetére


Zirowe
nagyúr

nem a htc-n van a hangsuly, azt nyugodtan helyettesitsd be bmelyik otthon talalhato mobil toltovel, amit ingyen kapsz a telefonodhoz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28) Pcm


Pcm
tag

Nem lesz sok az az 5 objektív ebben a kis optikában :DD ?

(#29) csibe1 válasza ronson (#26) üzenetére


csibe1
addikt

Ahogy olvasgattam a topikokat,elég nagy a szórás a kínai cuccok töltőinél.
A legtöbb nem tudja azt az áramerősséget amit ráírnak,ezért nem tölt normálisan; és nem használható töltés közben.Érdemes egy normális töltőt - akár egy mobilét - beszerezni hozzá.
Nekem egy SmartQ Q8-as tabletem van,ezzel szerencsére semmi gond nincs; tökéletesen tudom használni töltés közben is.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#30) vegyszer


vegyszer
addikt

Én is nézegettem egyiket másikat, ha bővül a kínálat, jönnek a tesztek, lehet alaposan utána kellene nézni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31) kenand


kenand
veterán

Sajnos az Onda 818 jóval drágább, mint a hirdetett ár ( 99 USD), inkább 170 USD, úgy mint a Chuwi

(#32) csibe1 válasza kenand (#31) üzenetére


csibe1
addikt

A GooPad Minit is hirdették 99$-ért,de az is 123$ leárazva 199$-ról.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33) tomee007007


tomee007007
őstag

Remek cikk lett!

(#34) Buster17


Buster17
addikt

Miért nem iOS van rajta ha már klón?

(#35) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó cikk :R :)

"Chuw"bacca kifejezetten tetszik :D

@Buster17: külsőleg klón, meg nem igazán láttam még Apple-n kívül más eszközön iOS-t :D de szólj ha te igen

Anno a Nokia klón "NOKLA" és társai se S40/S60-t és Symbian-t futtattak, hanem MTK alapokon voltak... Nem?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Buster17 válasza Graphics (#35) üzenetére


Buster17
addikt

Nem tudom, de iphone klónt már láttam és azon ios volt. Csak azért lett volna jó, mert akkor olcsón egy "apple" hoz jutok és így lehetőség lenne kipróbálni milyen is az ios

pl

[ Szerkesztve ]

(#37) Graphics válasza Buster17 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ájfon klón láthattál, de ami azon volt ,az nem iOS, hanem MTK testreszabva... Mivel elég jól bele lehet nyúlni az MTK rendszerbe.

Sejtésem szerinte se iTunes, se pedig más Apple-hez kapcsolódó sajátosság nem ment rajta rendesen...

Ordas nagy tévedés lett volna venned egy olyan készüléket... az iOS zárt, nagyon zárt... nem fogod megtalálni dzsunkagyártók készülékein...

Olvass utána, a klónokon mind MTK van, az újabb fizikai klónok meg szerencsére jobb procit kaptak, és Android-ot.

De klón és iOS együtt nem létezik, olyan mint Anettka az űrben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Buster17 válasza Graphics (#37) üzenetére


Buster17
addikt

nem baj. MTK vagy I tök mindegy engem csak a kinézet érdekel. Bár ezt eddig nem tudtam hogy nem ios van ezeken. Azért köszi.

(#39) Graphics válasza Buster17 (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kinézet a lényeg, akkor szerintem számtalan Launchert találni, én azért nem tudnék kidobni 20 ezreket, hogy vegyek olyan telefont, amire semmire értsd tényleg semmire nem tudsz használni.

Se 3G, se böngészés, GPRS net a plafon, amit az általad is linkelt klónok tudnak...

Ha meg fizikai kinézet érdekel, elárulom, a minőségük is messze elmarad... Ezzel nem lehet a szöszit megtéveszteni a romkocsmában :D

Jó olvasást ehhez a cikkhez

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) vegyszer válasza Buster17 (#38) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezek szerint te vagy a klónok egyik célközönsége.
Csak a kinézet fontos, hogy be se bootol, nem zavar. OK, vicc volt
De annyira nem néztél belük, hogy nem csak egy jó téma miatt tűnnek Apple terméknek? Szerintem olvass, és kérdezz sokat, mielőtt beleszaladsz Kína legelvetemültebb portékáiba.

Ellenben nekem valami olyan kéne, mivel a meglévő Huawei Ideos S7 Slimet le tudom váltani. (ez ugye 7", 480x800, 3G-mobilnet, GPS, és néha jól jön vele telefonálni is. :)))
Valami olyan lenne jó, mint a GooPad mini 3G, vagy hasonló. Jó lenne MTK6589 alapon, és 1280x800, esetleg egy nagyobb cucc is szóbajohet :D.

Várom a további alternatívákat.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#41) Graphics válasza vegyszer (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tab-okba nem igazán teszik a MT6589-est, ott leginkább az új MT8125-ös fog tarolni, amit az új Asus MemoPad HD is megkapott.

Vagy Rockchip RK3188-as, mint itt is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Crydan


Crydan
senior tag

A Galaxy S III Mail-400MP4 GPU-ja 440 Mhz-en jár, nem 400 Mhz-en.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#43) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A konklúzióval nem értek egyet. Ezekkel a kínai vágódeszkákkal nem kapsz se supportot, se iOS-t. Így viszonyítva igenis megéri az iPad mini ára.

(#44) sto1911


sto1911
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#45) vodkaboy22 válasza r3dsnake (#43) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mihez képest????
Úgy hogy 50be nexus7-et kapsz ami mind tudásban lenyeli a mini-t mind élményben. (Support meg ugyanolyan jó mint a mini-vel mer ez is softvergyártó által is támogatott. Bár ha azt vesszük, hogy a nexus s-t meddig támogatták akkor biza a mini-nél is jobb támogatása lesz no meg a xdadeveloperekről ne is beszéljünk mer akkor már nagyon elmarad a versenyben a mini... :DD )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#46) Alex91 válasza vodkaboy22 (#45) üzenetére


Alex91
félisten

Azert tedd hozza, hogy ujracsomagolt 8 GB-os Nexus 7-et kap ennyiert!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47) r3dsnake válasza vodkaboy22 (#45) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azon attól még android van, szóval így is hátrányból indul az iOS-hez képest.

(#48) arnyekxxx válasza r3dsnake (#47) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mármint annak a szemében, aki az iOS-t szereti, aki meg a droidot, annál az iOS a hátrány.

(#49) vegyszer válasza arnyekxxx (#48) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, és aki a túrús tésztát, nem fog helyette lecsót választani.

Nagy az erdő, széles az út, kezdjük hát a számháborút!
Én iOS ellenes vagyok. Há' mert csak.

És az Androidban több dologban lehet szabadkezet kapni, mint bármely más ZÁRT rendszerben.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#50) zdanee válasza Buster17 (#38) üzenetére


zdanee
őstag

Ezt azért olvasd el, mielőtt bevásárolsz! Ilyen klónt még akkor se vegyél, ha utánad dobják!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.