Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SlayR válasza Sur1G (#48) üzenetére


SlayR
senior tag

Az nem azt jelenti, hogy zavarja ha kimondja, hogy már pedig annyit nem ér, ahogy az is kimondja aki Apple párti, de nem csak a divat miatt az...simán csak aszt látni, mint amit már én is a minap is, hogy mackónaci papucs zokni meg kopott pólós nem magyar fiatalember iphone xet nyomogatva áll az utcán közben meg az aki tényleg ért is a készülékhez nem veszi meg mert úgy van vele nincs értelme....és még hány olyan fordulhat meg a telefonos boltok környékén akitől ha megkérdezed, hogy mit is tud a készülék? "jön rá a válasz há mittomén tesó csak bent voltunk a boltba azt gondoltam kihozom mert mondták hogy már megjelent" :)

vzsryl : Ott a pont!

sőt mondjunk ne menve messzire elég elolvasni néhány gyakorikérdések oldalas bejegyzést ahol olyan kérdéseket tesznek fel ezzel kapcsolatban az ember haja kihullik...

[ Szerkesztve ]

(#52) Landro


Landro
tag

A havi előfizetést akkor is fizeted, ha olcsóbb telefonod van

(#53) .Szaki. válasza #56573440 (#40) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi, hogy leírtad azt, amit én akartam, nem nekem kellett beleölni ennyi időt. Minden szavaddal egyet tudok érteni, és pont azért, amit Te is írtál, hogy folyamatosan csak sarkított példákat tudnak felhozni gondolom úgy, hogy lassan ennek az egész fórumnak semmi értelme nincsen már.

(#54) #95462144 válasza #56573440 (#40) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Mindig jön a magyarázat hogy státusszimbólum. Nem. Rohadtul nem az. Egy jó óra, egy jó kocsi, egy jó munkahely, egy fullos csaj, egy ház. Na az az."

Most akkor jól megcáfollak. 😁 Éveken keresztül dolgoztam egy mobilszolgáltatónál. Csak céges ügyfelekkel dolgoztam éves szinten minimum 1mld árbevételű cégekkel/vezetőkkel tárgyaltam. Nos, rengeteg, sőt több, mint a fele vezető/tulajdonos csak és kizárólag azért vesz apple telefont, mert tárgyalásnál ki tudja tenni az asztalra, sok esetben be sincs kapcsolva soha, még az is jó, ha egyáltalán tesz bele sim-kártyát, mert a "nyomógombos telefonnal ciki egy tárgyaláson megjelenni". Nem vicc, rengeteg ilyen van. Mert sokan státuszszimbólumnak tekintik. Ez egy élő jelenség, és nagyon nem vicc.

(#55) .Szaki. válasza #95462144 (#54) üzenetére


.Szaki.
addikt

Minden érvre van ellenérv.

A kolléga sem azt mondta, hogy nincs egy olyan réteg, akinek pl egy iPhone (már helyből ez is baromság, mert ez nem típus specifikus, ugyanez igaz a Galaxy S8-ra és Note 8-ra is, tehát jobb lenne a továbbiakban felsőkategóriás telefonnak hívni ezeket - mert, hogy azok) státuszszimbólumnak számít, de ez minimális. Teszem hozzá gyorsan, hogy egy tárgyaláson ha mindenkinek ugyanolyan telefonja van - az általad felhozott példában pl iPhone - ott nagyon nehezen lehet kitűnni egy ugyanolyan telefonnal. Ezt nem értik baromi sokan. Nekem a baráti körömben, meg akik közt mozgok a legelterjedtebb telefon az iPhone. i4-től i7 Plus-ig. Bárhol, bárkivel vagyok meg nem mondanád, hogy kinek mi lapul a zsebében, hacsak nem csörög és akkor fel kell venni. Ennyi. Nincs kitéve az asztalra senkinek a készüléke és még senkit sem láttam "menőzni", főleg egy olyan társaságban, ahol mindenki zsebében Alma van. Elég nehéz lenne. Helyből nem értem, hogy hogyan lehet egy telefonnal menőzni? És továbbra sem értem, hogy komolyan azok az emberek mérvadók, akik egy telefonnal akarnak felvágni? Tényleg velük kell foglalkozni? Ez teljesen érthetetlen számomra. De mindegy, ezt már én is annyiszor megénekeltem ezen a fórumon, és mégis minden egyes topicban ezek az első hsz-ek. Semmi értelme az egész fórumozásnak lassan tényleg.

(#56) #72042496 válasza #95462144 (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, mint ahogy az alkalomhoz nem illő öltözetben is ciki egy tárgyaláson megjelenni. Egy klasszikus nyomógombos telefon általában már nem hatékony munkaeszköz, ezért több cég eleve ad valami normálisabb okostelefont a dolgozóinak, legyen az iPhone vagy bármi más.

Olyan van, hogy én is repülőmódba teszem és kirakom a telefont az asztalra, hogy ne a zsebemben legyen. Az viszont furcsa nekem, hogy SIM kártyát se tesz bele az illető (ezt honnan tudod amúgy?), ilyet még nem láttam. (Nem azt mondom, biztos van ilyen, de én nem találkoztam vele.)

[ Szerkesztve ]

(#57) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Túl olcsó. :P

Én a Hardverapróról akarom beszerezni 600000 forintért az én X-emet. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#58) Dave46


Dave46
tag

https://kiszamolo.hu/mire-koltsd-inkabb-az-iphone-x-arat/

Nem flame-keltés végett, szerintem hasznos cikk.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#59) Samott válasza Landro (#50) üzenetére


Samott
addikt

Kimaradt volna a 4. hozzaszolas?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60) #56573440 válasza #95462144 (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazából szerintem meg nem cáfolsz meg...

"Nos, rengeteg, sőt több, mint a fele vezető/tulajdonos csak és kizárólag azért vesz apple telefont, mert tárgyalásnál ki tudja tenni az asztalra, sok esetben be sincs kapcsolva soha, még az is jó, ha egyáltalán tesz bele sim-kártyát, mert a "nyomógombos telefonnal ciki egy tárgyaláson megjelenni"."

Én azt látom, hogy akiket én ismerek ilyen szinten, nos ott a nyomógombos butafon az igen menő, főleg a parafaktor miatt, és nem igazán csipázzák ha valaki kitesz egy bármilyen okostelefont az asztalra, és akkor még finoman fogalmaztam. Még kikapcsolva sem. Illetve ezek -akiket ismerek- nem ostoba emberek, tudják hogy a tárgyaláson, ahol a 40+ millás kocsival jelennek meg, az egy millás öltönyben, a másfél millás órával, és felcsapnak egy 5-600k-s lapost, ott nem fog osztani vagy szorozni az egyébként számukra és az asztal túloldalán ülők számára játékpénzből vett műanyag izé. Sőt.

Még ha azt mondanánk, hogy a feltörekvő nagyontrendi sales munkatársak, az értékesítési osztály fiatal csak tomi-ban járni tudó diktátorai, akkor arra még bólintok, de az éves forgalom globálisan mennyivel nőhet miattuk? De így reálisan. Szerintem ilyen 10k nagyságrendet tehetnek ki mindenestül. Ezért a túlnyomó többséget talán nem kéne megítélni.

(#61) #95462144 válasza #72042496 (#56) üzenetére


#95462144
törölt tag

A cégtulajok mondták a korosztály 40-60-ig skálázódik ilyen téren, nem olyan korban szocializálódtak, ahol evidens volt az e-mailek folyamazos szinkronizálása, ami érthető is. Ezért is használnak nyomógombos telefonokat, mert adott célra használják, ami pedig a telefonálás. Egy milliárdos nagyságrendű tárgyaláson talán még érthető is, a mai újgazdag ficsúr cégtulajok között.

(#62) Viktor0610 válasza Dave46 (#58) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ebben csak az a hiba, hogy az emberek döntő többsége hitelre veszi, így nincs neki egyben meg az ár. ;)

Samsung Galaxy A54

(#63) #56573440 válasza .Szaki. (#55) üzenetére


#56573440
törölt tag

Biztos van társaság ahol lehet vele menőzni, csak az az a beszélgetés mindig úgy záródik, hogy az én apukám nem veszi meg nekem ;]

Baráti társaságban nálunk azért kitesszük az asztalra, mert általában 5.5-7" között mozognak ezek és mivel jellemzően a legősibb nemzeti sportot is űzzük ilyenkor nem kell a balhé, nekimész valaminek, elesel, zsebedben összetörik mint a szél :D

Amikor cimbora megvette a bambusz hátlapos akármilyét, vagy én a mi mixet akkor volt aki ránézett hogy jéezmi decukimiez. Megkapta az infót aztán töltött egy sört még. Persze lehet hogy mi vagyunk kevésbé fogékonyak erre, vagy mi nem csináljuk jól, de utoljára tényleg gimiben találkoztam olyannal, hogy voltak a menő nokiások, meg a többi csóró senkiházi. Mert akkor még az volt a menő:DDD

(#64) kchris78


kchris78
veterán

Én arra lennék kivancsi vajon aki megveszi 2 év alatt hosszú részletre vagy kiköhögi egyben a 380-450 árat amit összekuporgatott nem tudom mennyi idő alatt hogy fogja elszenvedni azt mikor kiderül hogy ezek a telefonok legalább a felét le fogják amortizálódni akkor mikor jövőre megjelenik a mégjobb mégnagyobb méggyorsabb X....

(#65) #95462144 válasza #56573440 (#60) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ezek személyes eladási tapasztalatok tárgyalások után. Nem vita tárgya a személyes tapasztalatom. Megértem a gondolatmeneteded és reálisan nézve kivülállóként igazat is adnék. Viszont ezek, mint ahogyan írtam saját eladási és tárgyalási tapasztalatok. Még akkor is, ha ezt nagyon egy sznob dolognak tartom. De sajnos ebben a szegmensben ez nagyon is élő dolog, és nyilván nem tudok vele azonosulni sem. Olyan szempontból szerencsésebb is vagyok a szüleimhez képest, hogy én a 33 évemmel forban vagyok hozzájuk technikai téren, én nem nézem le a fateromat, hogy nyomógombos telefont használ,meg a facebookot sem nagyon. Én megértem ezt a korosztályt, viszont azt is sajnos, ha mások azért vesznek ilyen telót,hogy nehogy lenézzék őket,mertsajnos ilyen van bőven.

[ Szerkesztve ]

(#66) #56573440 válasza #95462144 (#65) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ezek személyes eladási tapasztalatok tárgyalások után."

Ahogy az enyémek személyes tárgyalási tapasztalatok.

"Nem vita tárgya a személyes tapasztalatom."

Te mégis azzal kezdted, hogy vitatkoztál az én tapasztalatommal. Vagy nekem is lehet vagy neked se. Döntsd el kérlek, aztán szólj hogy mi az eredmény.

"De sajnos ebben a szegmensben ez nagyonis élő dolog, és nyilván nem tudok vele azonosulni sem."

Még ha valóban a cégvezetők nálad megforduló fele tette ezt, az éves szinten mennyi? 100 darab? 200? 1000? 2016-ban mennyi iphone kelt el? 200-250 millió? Tehát a cégvezető parasztok -akikkel az elmúlt évek alatt soha nem találkoztam- és a wannabee kereskedelmi szakreferensek, a képzetlen hitelre nincstelenül vásárlók összesen ebből mennyit birtokolnak? Ezt hívják úgy hogy mérési hibahatár.

Csak ez is olyan mint a közlekedés, a 200 normális autóst észre se veszed. Az egy parasztot meg de, aztán levonjuk a következtetést, hogy a sok paraszt megint itt szenved az úton.

[ Szerkesztve ]

(#67) Volkov


Volkov
aktív tag

Apple telefonokat használok a 3GS óta. Mindegyiket addig használtam míg el nem romlott.
3GS, 4S, most pedig SE.

Még a 3 éves 4S-nél is megkaptam pár kollégától, hogy milliomos vagyok mert Apple-t használok, miközben ők évente vették az új SGS-t/LG G szériát, stb.

De íme egy remek videó eme jelenségről:
Techmoan - Puppets - Apple

:)

(#68) #95462144 válasza #56573440 (#66) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Még ha valóban a cégvezetők nálad megforduló fele tette ezt, az éves szinten mennyi? 100 darab? 200? 1000? 2016-ban mennyi iphone kelt el? 200-250 millió?"

Ne viccelődj. Komolytalan vagy ilyen össze-vissza kijelentéssel. Jelenleg itthon nagyjából 9 millióan élnek. Nem illik az itthonit a globálissal összemosni, így eléggé meddővé váltak a sanszosan kreált érveid és a beszélgetés is. Ne személyeskedj, főleg ne baromságokkal. Köszi. Szia. 😊

(#69) #56573440 válasza #95462144 (#68) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: Szerintem nem személyeskedtem. Csak jeleztem, hogy ha tőlem elvársz valamit te is tartsd ahhoz magad.

2: Hazai számokat nem igazán publikálnak ilyen elánnal, így abból főzök ami van.

3: Igazából a kommented arról szól, hogy ne személyeskedj, 9 millióan vagyunk az országban. Ez így azért nem sok.

Ha érvelni akarsz, akkor tippeld be, hogy hány százaléka volt a vezetőknek eladott mennyiség a teljes hazai forgalomnak. Ehhez hozzáadhatod a többi már leírt villantót. Mennyi jött ki? még 51%-nál se mondanám azt, hogy jogos az általánosítás. De azt nagyságrendileg se közelíti meg véleményem szerint.

Arról nem is beszélve, hogy még itthon is egy tömegcucc. Nyugatabbra meg pláne. Még a proli köznép számára is. Azért megnézném amikor a környezetemből valamelyikhez befigyelne a te partnered, ki merné e rakni a villantókockát, amikor kikerült már az asztalra a Marlen Parlementaire vagy egy limitált Graf von Faber-Castell, meg egy Vertu, és a karon megcsörren a Rolex. ;]

(#70) tomboy0013 válasza Landro (#52) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jah, csak pl a telekomnál a SIM only előfizuk olcsóbbak mintha készüléket is veszel. Persze a készülékekre ilyenkor van némi kedvezmény, de összességében legtöbb esetben jobban jár egy mezei előfizető ha vesz egy előfizut teló nélkül + egy független telefont. Arról nem is beszélve, hogy erősen korlátozott a készülékek száma szolgáltatónál, pl Xiaomi telót ott nem vesz a vásárló ha épp arra támad gusztusa.

[ Szerkesztve ]

(#71) spect80 válasza tomboy0013 (#70) üzenetére


spect80
senior tag

Ja, mindegyiknél így van és elég ügyesen csinálják, hogy csak nekik érje meg :)

(#72) .Szaki. válasza #56573440 (#69) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Ha érvelni akarsz, akkor tippeld be, hogy hány százaléka volt a vezetőknek eladott mennyiség a teljes hazai forgalomnak. Ehhez hozzáadhatod a többi már leírt villantót. Mennyi jött ki? még 51%-nál se mondanám azt, hogy jogos az általánosítás. "

Pontosan. Már csak azért sem, mert csak azért, mert valaki vezető, nem valószínű, hogy azért vesz iPhone-t, mert azzal fel lehet vágni, hanem azért, mert ezen tud kényelmesen dolgozni, vagy - ami tudom itt sokaknak rendkívül meglepő - esetleg szimpatizál valamelyik modellel. Elég sok vezetőt ismerek egyébként, valóban iPhone-t használnak, de azt sem onnan tudtam meg, hogy egy ebéd során kint lett volna az asztalon..

A hozzám fűzött hsz-edre: Mi nem vagyunk sportemberek, szóval nálunk ez a veszély nem fenyeget, hogy összetörjük őket, így én az asztal alatt valamelyik vendéglátó egység asztalára gondoltam. :) De egyébként most komolyan. Normális társaságban az emberek tényleg baromira letojják, hogy ki milyen készüléket használ, ezért sem lehülyézni, sem elájulni nem szokás, maximum akkor jöhet szóba, ha valami oknál fogva a mobiltelefon, mint téma jön fel. Abban viszont nem látok semmi problémát, hogy ha valaki elégedett a termékkel, amit használ akkor dicsérje azt, de abban sem látok, ha valaki nem szimpatizál vele, és meg tudja magyarázni azt, hogy miért nem. Ezt úgy hívják, hogy értelmes vita.

(#73) malor válasza Landro (#50) üzenetére


malor
aktív tag

A média celebet csinált az iPhonból 10 éve, egy celebet, akiről lehet "tolni a kontentet". Az iPhone egy fogalom, hírértéke van, ami komoly dolog az erre kiéhezett médiának, amiről ők maguk elhitették, hogy csak az ára az egyetlen hibája, amúgy maga a megtestesült tökéletesség minden évben.

Ez a szolgáltatók álma is, mert csodálatosan lehet rá üzletpolitikát építeni. A média mellett a szolgáltatók imádata tolja még az iPhone szekerét. Tőlem is kérdezte már a szolgáltatóm többször is, "Hogy miért nem iPhone-t" kérek az előfizetés mellé. És itt még mindig a kérdés a fontos, az az elgondolkodtató és nem a rá adott válasz.

[ Szerkesztve ]

(#74) _cHAos_ válasza .Szaki. (#72) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"De egyébként most komolyan. Normális társaságban az emberek tényleg baromira letojják, hogy ki milyen készüléket használ"
Vannak olyan körök, ahol státuszszimbólum, nem az értéke, hanem pl. a technológia háttér miatt. (Voltam akkora troll, hogy LG-s felsővezetőkkel folytatott megbeszélésen egy Note-ot húztam elő. :DDD Fekete Amex-el fizettek, nem gondolnám, h mobileszközök értékével akart volna villogni bárki is a társaságban. :DDD

(#75) kchris78 válasza malor (#73) üzenetére


kchris78
veterán

Ebben nagyon sok igazság van. Clickbait cikkeket lehet alapozni iPhone-ra. Erre mindenki kíváncsi, még az is akinek 30ezer forintos legalapabb droidos csájniz fónja van... Pörgeti a fórumokat is, a legtöbb telefon topicjába csak az "illetékesek" néznek be, de egy ájfón topicba folyamatosan bemennek olyanok trollkodni akiknek qrvára semmi közük hozzá (szakmai topicok lennének, tulajdonosok tapasztalatai-problémáiról) csak tolják a szájkaratét hogy milyen hülye az aki megvette és amúgyis a samu/bármi jobb és olcsóbb is...

[ Szerkesztve ]

(#76) eszgabor


eszgabor
aktív tag

3 év múlva 100.000Ft-ért esetleg...

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#77) NandorHUN


NandorHUN
addikt

X árakat eddig nem is nagyon nézegettem, de most látom, hogy megint nagyon dúrván túl van árazva. Anno S8-at T-nél 120-ért előfizetéssel vihetted megjelenéskor.iX meg 240-től kezdődik.

Lehet nem kéne "összehasonlítgatni", de akkor is dúrva, pedig S8 is van bőven olyan jó telefon. :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#78) NandorHUN válasza Braddock (#4) üzenetére


NandorHUN
addikt

A szomorú az, hogy az ilyen hozzáálás miatt nem nyitott egyik nagy iPhone-os sátrazó se arra, hogy kezébe vegyen egy másik telefont. Azt hiszik többi ember irígység miatt szólja le az Apple telefonját - vagy épp dícsér meg egy LG, Samsung, Huawei készüléket - , pedig legtöbb esetben nem erről van szó.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#79) RCTiv


RCTiv
tag

én ezt nem értem... olcsóbb kártyásan két év nélkül pár forinttal mint előfizetéssel, agyfaxt kapok ettől.

azt gondolná az ember, hogy ösztönzik a két év aláírására de nem... Nekem blue L csomagom van, ami 9390 forint havonta, ami ha telefont is veszel 13390-re ugrik azaz 4000 forinttal drágább lesz. A két év hűség így máris 96e forintba kerül, így 280+96 azaz 376e forint lesz. Így egyszerűbb ha hagyom a csomagomat amin nincs hűség és veszek (mármint ha akarnék venni) egyet kártyás csomagban. Ez teljesen kiakaszt, évek óta ez van, ha "hűséges" akarsz lenni szarul jársz.

(Telenor: két éves Blue L előfizetéssel 279 990 Ft, kártyás csomagban 369 990 Ft)

(#80) .Szaki. válasza RCTiv (#79) üzenetére


.Szaki.
addikt

Négyezerrel vámolnak, ha telefont veszel? Én a tiédnél egyel kisebben vagyok és 2.000 a plusz költségem havonta a készülékvásárlás miatt.

(#81) Viktor0610 válasza .Szaki. (#80) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csomagfüggő.
A Telenornál pl. a legkisebbnél (S) 1000 Ft a különbség, aztán 1500 Ft (M), majd 4000 Ft (L) és 5000 Ft (XXL).

Nem feltétlen lenne ezekkel a plusz díjakkal baj, ha az árképzés olyan volna mellette, hogy megérje bevállalni a pluszköltséget.

Egy előnye van ezeknek a csomagoknak, hogy kamatmentesen és egyszerűen vásárolható melléjük a készülék.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#82) RCTiv válasza .Szaki. (#80) üzenetére


RCTiv
tag

igen, de neked se jön ki a matek, szóval tökmindegy...

havi 2000 az 48 a két évben, és 320 a teló M-el, ugyanott vagyunk, neked is egyszerűbb besétálni egy applestore-ba és megvenni kártyafüggetlenül. (vagy akinek megy cégre máris nettó árról beszélünk, míg a szolgáltatónál csak a magánszemély nevére adnak számlát.)

Viktor0610 annál egyszerűbb nincs, hogy besétálsz egy appstore-ba és megveszed. A részlet persze más, az okés azt értem.

[ Szerkesztve ]

(#83) CsabaZz válasza Yodafon (#9) üzenetére


CsabaZz
tag

Ne is bánd, később jön a csalódás. :)

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#84) #72042496 válasza RCTiv (#79) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wow, ennél még a Media Marktban is 10 ezer forinttal drágább csak a független. (Most lesznek kupon napok, szerencsés esetben - bár engem nem érint/érdekel - még valami akcióba is bekerül. :) )

[ Szerkesztve ]

(#85) *Mukeey* válasza .Szaki. (#80) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igen,sajnos a Telenor k.rva g.ci ebben,Blue L-nél(ami sztem elég jó csomag) 4000Ftot felszámol,ha készüléket veszel 2év hűségre.Hol van ilyen,hogy fixen ott vagy 2évig,de az 96000Ft-odba kerül.Ez pofátlanság...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#86) RCTiv válasza #72042496 (#84) üzenetére


RCTiv
tag

igen, két éve amikor a 6s-t vettem drágább lett a szolgáltatói mint a hivatalos bolti ár, két év nélkül, teljesen érthetetlen ez nekem. így szépen besétáltam és megvettem, a szolgáltató meg kapja be.

volt azért egy jó akciójuk is, szintén két éve az 5s-t ingyen adták, ott még a 96e két év hűség havi négy is oké volt, mert akkoriban 150-170 volt az 5s ára

(#87) Viktor0610 válasza *Mukeey* (#85) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a másik kettő is pont ugyanilyen, szóval szükségtelen csak a Telenort illetni ilyen "szép" szavakkal. :P

Samsung Galaxy A54

(#88) .Szaki. válasza RCTiv (#82) üzenetére


.Szaki.
addikt

Tudom, én is kiszámoltam, de voltam olyan naiv, hogy azt hittem a 2.000 az fix minden csomagban, csak az én csomagom olyan kicsi, hogy annyira jön ki, mintha megvenném applestoreban. De ez így ritka pofátlan.

86: Az 5S-sel pl egy 20-assal beljebb vagyok, hogy Telenor-os és nem független, de ezeket úgy kell keresni, mint tűt a szénakazalban.

[ Szerkesztve ]

(#89) #72042496 válasza RCTiv (#86) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én droidon vagyok, tavaly vettem telefont. Kedvenc munkahelyem állja a telefonszámlát + mobilnetet, így a Vodafonnál nézegettem a kártyás Galaxy S7-et. De nekem is az lett a vége, hogy megvettem függetlenül a Media Marktban, aztán jóidő.

(#90) Gadgetfan_ válasza tomboy0013 (#70) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

”Persze a készülékekre ilyenkor van némi kedvezmény, de összességében legtöbb esetben jobban jár egy mezei előfizető ha vesz egy előfizut teló nélkül + egy független telefont”
Én a múlt héten vettem egy i8s pluszt a meglévő előfizetésemre, és hatvan ezerrel olcsóbban mint a listaár, a telefon meg már mindenhol független, EU törvények miatt már megszüntették a szolgáltatói függőséget.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#91) NandorHUN válasza RCTiv (#79) üzenetére


NandorHUN
addikt

Gondolom mist kicsit bezavart az is, hogy már nincs függő készülék. Szolgáltatók pedig még nem tudják hogy kezeljék ezt a helyzetet.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#92) tomboy0013 válasza Gadgetfan_ (#90) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kicsit több infót kérek. Egy előfizetésed van vagy valami családi csomag? Illetve milyen előfizuról beszélünk és mennyit fizetsz érte?

(#93) .Szaki. válasza Gadgetfan_ (#90) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, de itt jön közbe az, amiről beszéltünk, hogy hiába a 60ezer kedvezmény, ha készülékvásárlás miatt a havidíjad X összeggel növekszik. Magyarán a végén a különbség lehet minimális, vagy nullára jössz ki, de pl a 0 Forintos ajánlatoknál egy csomó ráfizetéses a függetlenekkel szemben.

(#94) Samott válasza .Szaki. (#93) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan a szolgaltato ugy kalkulalja az arakat, hogy o jarjon jol az ilyen konstrukcioval. De amiert az emberek nyaralni is elmennek hitelbol, ezeket is megveszik "hitelre" - mert ez is az, meg ha igy nem is mondjak ki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95) malor válasza .Szaki. (#93) üzenetére


malor
aktív tag

Most lehet hülyén hangzik, de az előfizetések sincsenek kőbe vésve. Elég sok a zártkörű ajánlat, illetve az előfizetéseket is "akciózzák", különböző kedvezményekkel. Érdemes azt is figyelni és mindig érdeklődni, aki előfizetésben gondolkodik. Szóval csak úgy ránézésből, hogy elmegyek és megnézem a weboldalán mit kínál mondjuk a Telenor, az nem feltétlenül fedi a valóságot. A különböző akciós ajánlataikat igen jól elrejtik és valamiért nem is annyira reklámozzák.

(#96) .Szaki. válasza Samott (#94) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Nyilvan a szolgaltato ugy kalkulalja az arakat, hogy o jarjon jol az ilyen konstrukcioval."

Ezzel nincs is semmi gond, de én azt gondolom, hogy nem 10-20% kedvezménnyel kapják meg a telefonokat, szóval bőven tudnának olyan ajánlatot adni az ügyfeleknek, ami win-win helyzet lenne. Már csak azért is, mert szerintem ha olcsóbban kijönne így egy készülék (most is van olyan, de ez ritka) mintha függetlenül vennék, akkor több telefont vennének..De ezt ők nyilván jobban tudják, nem véletlen csinálják így. Helyből ezzel a készülékvásárlási plusz költséggel baromira be vannak palizva az emberek az összes szolgáltatónál, mert állítom, hogy a 90%-uk ezzel nincsenek is tisztában.

malor

Tudom, az előző hsz-ben írtam is, hogy az 5S-t így vettem anno és a plusz költséggel együtt is beljebb vagyok 20.000 Forinttal az akkori független árához képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) malor válasza .Szaki. (#96) üzenetére


malor
aktív tag

Azok a jó ajánlatok, amikor nem plusz költségek vannak, hanem plusz kedvezmények. Üzleti előfizetést újítottunk meg októberben a Telenornál és 65 ezer forint kedvezmény járt minden telefon L-es előfizetéses árából. Az zártkörű előfizetés olcsóbb és többet ad, mint a nyilvános ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#98) <Lacy85> válasza .Szaki. (#96) üzenetére


<Lacy85>
addikt

40-50 ezer szokott lenni a kedvezmény a drágább telóknál, ha előfizuval veszed. Az olcsóbbaknál meg sokszor szarabbul jössz ki, mintha függetlenül vennéd. Meg az sem mindegy, milyen csomagot választasz, mert lehet olcsóbbnak tűnik, közben meg kevesebb a kedvezmény, ha kiszámolsz mindent. :DDD
Telenornál nekem mindent összevetve 254-re jön ki az S8+. Akkor a független, hivatalos ára 300 volt.
iPhone X 64GB M-es csomagban 320 ezer + 24x1000 = 344 ezer. Boltban ugye 380.

[ Szerkesztve ]

(#99) ChuckyCheese válasza SlayR (#43) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Hajjaj.. :D Olyan arcokat látok én is szifonnal, hogy rosálok. Engem is ez a fajta tudatlanság úgymond irritál. Mert mikor megkérdezem hogy miért ezt vették, akkor eléggé szimpla válaszokat kapok:
-Mert ez vót a legjobb! (mihez képest?)
Meg hogy: -"Ez mindenre jó!"
Az egyik kedvencem: "Sokkal jobb mint a szar androjidos szar!"
Volt olyan:-Ez volt a legdrá... ízé legjobb!
Stb...
Amikor azt kérdezi tőlük az ember, hogy miben jobb mint az előző verzió, akkor tényleg csak a pingvinezés megy, aztán jön ugye az ultimate válasz: -"Mindenben!" Vagy a "Már mindenkinek ilyen van."

De rendes érveket vagy magyarázatot nem tudnak mondani.. Nagy a sötétség az biztos..

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#100) malor válasza ChuckyCheese (#99) üzenetére


malor
aktív tag

Ez egy kezdő stand-upban még talán humorosan is előadható, de egyébként meg bugyuta. Mindenki azt vesz, amit akar és azzal magyarázza meg amivel csak akarja. Valószínűleg enélkül a gyártó nélkül unalmasabb lenne a mobilpiac. Jó hogy van és ehhez azért kellenek vásárlók is.

Legalább ilyen aranyosan kifigurázható az, amikor arról beszélgetnek a "nem iPhone vásárlók", hogy ők adott évben már hanyadik telefonjukat cserélik le, hogy ezt az "asszonnyal" hogyan fogják megbeszélni. Vagy amikor megveszik, hogy ez most a non plusz ultra, de pár hónap vagy akár csak pár hét múlva valami másikra cserélik, mert őket azonnal elkapja a must-have érzés. Ez is jól kicikizhető és semmilyen szinten nem magyarázható meg racionálisan.

Egy "iPhone vásárlónak" egy évben általában csak egyszer kell döntenie arról, hogy vesz vagy sem új mobilt. Egy " nem iPhone vásárló" meg havonta is eljátszat ezzel a gondolattal. "Nagy a sötétség az biztos", amiben egyetértünk :)

Ui.: "nem iPhone vásárló" vagyok, de ez az én magánügyem, nem tartozok senkinek sem magyarázattal ezért, tiszteletben tartom az "iPhone vásárlókat".

[ Szerkesztve ]

(#101) NandorHUN válasza malor (#100) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csak az iPhone vásárlót nem húzza le ilyen mértékben egyik gyártó se. Még akkor se ha ad-vesz.
Amúgy meg a kommentedből az jön le, hogy ha valaki elad, cseré , akkor kell lennie piacnak is ami ezt felszívja. Magyarul használt piacon ad vesz az androidos felhasználó, akkor gyakorlatilag nem veszít a készülék értékéből sokat, hiszen használtat ad, használtat is vesz. - ha ez nem így lenne, eladni se tudná a telefont :)

A racionalitás meg ott van, hogy ott különböznek a készülékek.
Én évek óta most látom először a "különbséget" iPhone (n) és iPhone (n+1) között.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#102) malor válasza NandorHUN (#101) üzenetére


malor
aktív tag

Ez szín tiszta üzlet. Minden gyártó lehúzza a vásárlóit, hiszen abból él meg. A vásárlóik meg még boldogok is. Valaki annak örül, hogy egy évben tucatszor cserélhet mobilt, a másik meg annak, ha csak egyszer. Mindenki meg fogja magyarázni, hogy ez miért tölti el boldogsággal, majd kitalál hozzá valamilyen racionálisnak tűnő magyarázatot.

Senkinek nem kell elvenni az örömét, a lényegen nem változtat. Mindenki attól boldog, hogy költheti a pénzét...főleg az adott gyártók, akik mindezt zsebre is teszik.

[ Szerkesztve ]

(#103) kchris78 válasza NandorHUN (#101) üzenetére


kchris78
veterán

Ez hogy melyik gyarto kit hogy huz le ez kicsit hulyeseg. A samu is lehuzna ugyanigy a vasarloit ha tudna... note8 - al kb meg is teszi. Adna o meg dragabban is ha annyiert is megvennek a vasarlok de valamiert nem teszik. Kereslet kinalat..

[ Szerkesztve ]

(#106) malor válasza kchris78 (#103) üzenetére


malor
aktív tag

Itt is volt megjegyzés, hogy újracsomagolt iPhonok jönnek évek óta és most az X az első "újdonság". A Samsung a Note Edge óta is ezt csinálja. Az elmúlt 3 évben annak a mobilnak a koncepciójából él, de nem látni, hogy ezért széles körben kritizálnák. Annyira, hogy 2017-re az lett az általános formavilág a koreai óriáscégnél. Óriási innováció, ahogy sokszor pont ezzel a szóval cikizik az Apple-t. A többi gyártónak sem kell a szomszédba menni az ilyen mentalitásért. Vagy újracsomagolva adnak ki mobilokat minden évben, vagy az Apple-t és a Samsungot másolják, annyira eredetiek. És itt most nagy tisztelet a kivétel(ek)nek.

Szóval ezek mind a "lehúzásról" szólnak, vagyis arról, hogy a nagy semmit eladják újra és újra egyre drágábban. Ez valakinek könnyebben, másoknak nehezebben megy, de életképes ez az üzletpolitika.

[ Szerkesztve ]

(#111) *Mukeey* válasza malor (#106) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Samsungokra ránézel,azért sokkal sci-fibb telókat csinálnak,mint a sima iphone-ok.Ez valakiknél előny,valakik meg szeretik a klasszikussabb kinézetet.Ezért jó,hogy te eldöntheted,melyiket választod!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#112) Jakesz válasza malor (#106) üzenetére


Jakesz
őstag

Egyikük sem szent, de a Samsung általában akkor is többet hozzáad az új szériájához, mint az Apple.
Az Iphone 8-cal különben is sikerült jócskán megugrani az újracsomagolás pofátlansági küszöbét, ehhez képest az S8 az S7-hez képest forradalmi lett. Persze a X-zel tudtak újítani, 400 ezerért mondjuk jó hogy, igaz a Samsung minimális áremeléssel elérte ezt az újítást, hogy minimális legyen a káva, meg hogy legyen benne arcazonosító

(#113) kchris78 válasza Jakesz (#112) üzenetére


kchris78
veterán

S8 forradalmi az s7hez kepest? Azert ez is eros tulzas.. belsosegben sok difi nincs, alul felul jobban szethuztak a kijelzot. Kb ennyi ellentetes tulzassal.

(#114) Jakesz válasza kchris78 (#113) üzenetére


Jakesz
őstag

Mert nem is általánosságban értettem, hanem az Iphone 7 és 8-hoz képest. A Samsung legalább külsőleg újított, ha belsőleg nem is. De az Apple mit újított a 8-ban? Berakott egy új portait mode funkciót, meg üveghátlapot, és csókolom..

[ Szerkesztve ]

(#115) malor válasza Jakesz (#114) üzenetére


malor
aktív tag

A képarányok megváltoztatását újításnak nevezni igen erős. Kényszermegoldás, hogy a képátlót növelni tudják minden áron. Lehet villogni, hogy "hát ez xy inches a kijelző", csak közben a hasznos terület kisebb lett. Főleg ezekkel az ívekkel, mert a káva helyett megjelent a "haszontalan terület" fogalma. Mind a két cég tudja az orruknál fogva (meg)vezetni a vásárlóit. Egyik kutya másik eb. Nem alapítványok ezek a cégek és nem jótékonykodnak, ha üzletről van szó.

(#116) kchris78 válasza malor (#115) üzenetére


kchris78
veterán

viszont az arak miatt nagyon nagyon elgondolkodtam jatszasibol egy S8 S8+ megvetelen... A 7+ -ra egy X-hez annyit kene rafizetni amennyibol egy hasznalt S8 vagy akar S8+ hasznaltat is lehetne venni... Ez szerintem jol szemlelteti a jelenlegi X arak irracionalitasat...

(#117) Jakesz válasza malor (#115) üzenetére


Jakesz
őstag

Nem a képarányra gondolok, hanem a telefon külsejére, ami teljesen megváltozott:[link]
Az ívekkel együtt sem lett több haszontalan terület, hiszen a képen látszik, hogy az S7-nél oldalt van egy vékony káva, ami az S8-ban már nincs, helyére került a görbület, ami szimpla esztétika, de nem vett el hasznos területet. Meg különben is, kell a telefon szélére pár mm-es holttér, hogy fogásnál ne nyúljon bele az ember véletlenül a kijelzőbe.
A végével egyetértek, de magától értetődő, hogy minden cég a pénzre hajt, különösen az óriáscégek, de közöttük is vannak különbségek, miszerint is vannak pofátlan és nagyon pofátlan cégek. Véleményem szerint a Samsung az előbbi, az Apple az utóbbi. Már csak abból kiindulva is, hogy egy Samsung telefon legyártása sokkal drágább, mint egy Iphoné, mivel a kijelzőtől az akkumulátorig minden egységből jobbat és drágábbat használ a Samsung, és mégis olcsóbbak az Iphone-nál. Ez meg is látszik az éves bevételi beszámolóiknál, hogy mennyivel kevesebb a Samsung bevétele, és nem azért, mert kevesebben vennék a telefonjaikat.

(#118) malor válasza kchris78 (#116) üzenetére


malor
aktív tag

Ez már inkább befektetői kérdés, mert az Apple az üzlet. Elvileg az X árazása egy új irányt jelent az Apple-nél, amivel tudatosan veszítenek vásárlókat, mert a leges legfelső kategória felé kacsingatnak. Az árazás bejelentése után nem is fogadták nagy örömmel az Apple befektetői ezt. A részvényárfolyamot meg lehet nézni. Ahogy az is beszédes, hogy az iPhone-ok nem is úgy fogynak. Volt múlthéten hír, hogy rekordot döntött az Apple árbevételben, amiért nem az iPhone eladások voltak a felelősek. Ott negatív szám volt, nem pozitív, pedig nagyon komoly, közel 50%-a az árbevételnek még mindig iPhone-alapú. Ez játék a tűzzel is, amiért a befektetők aggódnak, hogy lehet az Apple irányváltása az X-szel nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, mert az iPhone nincs a csúcson már egy ideje és veszített már így is elég sok vásárlót az elmúlt években.

Az is veszélyes jelenség, hogy mindenki mindent az X árához hasonlít, mert ez az Apple malmára hajtja a vizet. Nem vagyok guru, meg a jövőbe sem látok, de pont ez lehet a célja az Apple-nek, hogy mesterségesen elkezdje drágítani a mobilpiacot, húzni felfelé még és még magasabbra az árakat, mert a mobiltermékek egy kis túlzással létszükségleti cikkek lettek a világban. Ha ez bejön az Apple-nek, akkor árazásban mindenképpen trendcsinálóról beszélünk. Ha ez nem jön be, akkor meg talán az Apple az új Nokia. Ott sem hitte volna senki még 10 éve, hogy mekkora bukta lesz a mobilrészlegük. Azt hitték bármit megtehetnek, meg azt is, hogy bármit túlélhetnek, aztán nem így lett.

Csak azért írtam le ezt, mert egyszerű mezei felhasználóként, vásárlóként az árakat úgy értelmezzük, ahogy leírtad, hogy mi minden mást lehet rajta venni = ennyit nem ér egy mobil. De itt most egy picit többről van szó és az X sem egyszerűen egy új iPhone, hanem egy kísérlet. Az Apple így teszteli a mobilpiacot és a vásárlóit és befolyásolja/manipulálja a versenytársait szerintem és amennyire tudom, a befektetői/részvényesi szerint is.

Szóval nem iPhone X-et kell venni, hanem Apple részvényt, aki szerint az iPhone X jelenti az Apple és a mobilpiac szép új jövőjét :)

[ Szerkesztve ]

(#119) kchris78 válasza malor (#118) üzenetére


kchris78
veterán

Jó dolgokat írtál, egyet tudok érteni ha kicsit mögé is néz az ember a dolgoknak. A másik dolog az az ami még talán egyértelmű lehet hogy ha olcsóra árazták volna be, annyi vásárló cuppant volna rá a telefonra amennyit nyárig sem tudnak legyártani... Így viszont.. aki akar megmarad a normál vonalon aki meg szán erre ennyit az megkaphatja az új trendi telefont..Kérdés hogy árazzák és mit csorgatnak le a sima vonalra.. Ez utóbbit már biztos tudják előbbit, az árazást még talán nem.

(#120) forten


forten
tag

Kíváncsi lennék,hogy mi lehet a legmagasabb árkategoria ezeknél.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#121) winhate válasza ollie (#36) üzenetére


winhate
őstag

Nem talált.

1.Xperia mini pro (keyboard miatt)
2.Xperia Z Ultra (Best!! Felsokategorias 2013)
3.Samsung Galaxy Ace 4 (rakat szar)

A mini prot nagyon szeretem a mai napig. A Z ultra meg tokeletes a szamomra.
Nem kell jobb ,gyorsabb, dragabb.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#122) winhate


winhate
őstag

Most neztem az arukereson az arakat.
Teljesen felesleges megvenni a "kedves" szolgaltatoknal mivel szinte barhol megkapod (elofizu nelkul) ugyanannyiert.
Hihetetlen hogy meg mindig bedolnek ennek a havi 10-15k szamla trukknek az emberek.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.