Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) sb válasza vicze (#46) üzenetére


sb
veterán

Ne ragadtasd el magad.
Egy 5400-es HDD még a 7200-eshez viszonyítva is ég és föld, nemhogy SSD-hez. Senki nem beszélt erről - rajtad kívül most.De az SSD-knél te magad írtad, hogy átlagfelhasználásra már a legszarabb és legjobb között is alig van érzékelhető különbség.

Olvass vissza kicsit, hogy mennyire volt téma a professzionális felhasználás a topicban, vagy inkább annak is egy kis szelete. Mert kb. annak is csak a töredékében van szükség erre a teljesítményre.
Általánosságban beszéltünk róla.

De ha annyira "szakmai" síkon akarsz mozogni akkor menjünk bele tételesen:
1. Láttál már storage-et, ahol 15TB kb. nulla tárhely?
2. Ez itt egy vállalati SSD? 15TB?
3. Mióta van az iphone-ban nvme és mióta gyors/"optimalizált"? Kb. mióta létezik... (de a legerősebb soc is csak most igaz kb)
4. Hogy tényleg igazán szakmai vizekre evezzünk, légyszi algoritmus és sw architektúra oldalról fejtsd ki, hogy hol van szükség erre a random IO-ra és késleltetésre, ahol kézzelfogható haszna is van. Ez is két külön dolog.
5. Most ugyanezt légyszi általános felhasználásban, amiből nem csak a vállalati szegmens egy kisebb része profitál.
Nyilván itt lehet hozni példákat, biztos egy Dota vagy hasonló fiszf*sz app is gyorsabban betölt ha kellően szarul van megírva. Vagy épp ha nem a random IO-t nézzük egy 40GB-os BR filmet is gyorsabban másol át a szekvenciális 2-3GB/s sebességével, de kérdés, hogy ennek mi haszna úgy igazából.
Természetesen ha 5Ft-os technológia akkor nincs kérdésem, de akkor megint ott tartunk, hogy az ár adja el, nem az óriási technológiai fejlettsége.

Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy ennek hosszú távon előnye van, mert az sw oldal borzasztó állapotba kerül - ahogy ezt az utóbbi 15-20 év x96 vagy épp az utóbbi 5 év mobil fejlesztései mutatják. Nézz meg egy 10-20 éve görgetett szar x86 kódot csak azért mert a vas fejlődött alatta. Vagy nézz meg egy bármilyen roppant bonyolult - pl. chatprogramot - ami egy 3-4 éve villámgyors top telefonon ma 10-20s alatt indul. Droid, IOS egyaránt. De ez már filozófiai kérdés...

Egyébként nem kell habzó szájjal a másiknak esni. Lehetne értelmesen is beszélni róla. Tényeket, eredményeket hozni (IOPS-on és latency-n túl). Más topicokban én szoktam mesélni arról, hogy hogyan kell elválasztani a saját igényeket az objektív megítéléstől. De jelen esetben nem (csak) erről van szó. Egyszerűen tesztekben, máshol sem annyira látszik az értelme. Ez nem az én álláspontom, nem aszerint készül egy teszt. Azon kívül pedig van pár hátránya is (fogyasztás=hő). Pl. notiba lehet, hogy kifejezetten kerülném egyelőre őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.