Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Amacs


Amacs
aktív tag

A hír olvasása körben megfogalmazódott bennem, hogy milyen jó lenne egy teszt, amiben megvizsgáljátok, mennyi a különbség egy sata ssd-hez képest. Ahogy olvasom erre nem is kell olyan sokat várni.

(#2) twollah1976 válasza Amacs (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

A SATA port sebessége már elérte a fizikai korlátait.
Ha a gyártó valamit nem szúr el a vezérlő firmwarejében akkor szinte mérési hibahatáron belül azonos eredménnyel teljesít az összes korszerű SATA SSD meghajtó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) tibaimp válasza twollah1976 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

így van, és egy sata-hoz képest olvasásban simán 4x 5x gyorsabb az új szabvány, írásban kevesebb, de ott is meg van simán a 2x 3x sebesség különbség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) akrobet


akrobet
tag

Bár svéd, de a grafikonok könnyen értelmezhetőek :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy mikor találkozhatunk az NVMe szabvánnyal notebookokban.

(#6) #16939776 válasza twollah1976 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

A nagy iops szerintem másodlagos, a fő, a stabilan alacsonyabb késleltetés az ami "érezhető" a sata porthoz képest.

(#7) Amacs válasza Meteorhead (#5) üzenetére


Amacs
aktív tag

Pont a napokban volt tesztelve az oldalon egy ilyen notebook.
Itt egy lista különböző csatolós notebookokról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) 04ahgy válasza Amacs (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bizony! Habár már volt ilyen teszt is a múltban, csak az AHCI PCIe volt, nem NVMe PCIe: [link].

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9) Sinesol válasza tibaimp (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez nem a sata , hanem az AHCI szabvány utódja.
Sebességben eddig is voltak nagyon gyors Pciex ssdk, szóval ez a rész nem tul lényeges, most tökmindegy hogy 0,3 vagy 0,2 milisec alatt keres ki valamit, ugyis csak annyit látsz mindkettö nagyon gyors, különnséget meg nem érzékelsz. Itt inkább az lenne a lényeg, hogy van e már bármi előnye az uj szabványnak, mert korábbi tesztek alapján nem sok volt, mivel AHCI-re van még berendezkedve minden progi.

(#10) Akula válasza #16939776 (#6) üzenetére


Akula
őstag

Valószínűleg a késleltetéssel játszottak az új firmware esetén is.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) berVi


berVi
senior tag

Ez igy nem igaz, hogy az elso 1TB-os NVMe-s SSD, ilyen van mar az Intel-nek jo ideje (de talan a Samsung-nak is), csak PCI-E kartyakent.

De ha jol ertem, ez az OCZ M.2 formaban is elerheto 1TB-tal? Mert az tenyleg vilagelso.

(#12) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Hajrá! Legyen jó kis verseny, sok gyártóval, hogy lemenjen az áruk! :)
Egyébként tényleg a notikban lesz majd igazán nagy dobás, bár szerintem jelenleg lassítja a terjedését a magas hőtermelése. (legalábbis a Samsung nem kicsit melegszik)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#13) Analog303


Analog303
tag

2 éve van Asus H97M-E alaplapom,amin van m.2 csatlakozó,sztem nem ritka...csak normális árú ssd-t találni nehéz bele :).

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#14) vicze válasza Meteorhead (#5) üzenetére


vicze
félisten

Úgy 1éve opció a legtöbb nagyobb gyártónál. Még iPhone-ban is NVMe van.

(#15) IgnisFatuus válasza Analog303 (#13) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Szerintem annak a sebessége nem elég ezekhez az SSD-khez. (10Gb/s)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#16) skippper válasza akrobet (#4) üzenetére


skippper
senior tag

Nem tudom mit jelenthet svédül a "Fartmonster" szó, de hirtelen megjött a kedvem megtanulni ezt a nyelvet :C

(#17) Analog303 válasza IgnisFatuus (#15) üzenetére


Analog303
tag

Ezt írja a tech. spec. : "M.2 Socket 3, , M Key csatlakozással, 2260/2280 típusú tárolóeszközök támogatása (SATA és PCIe módokban egyaránt)" segíts,hogy megértsem: akkor ez már elavult? :) Köszi a választ!

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#18) Eclips21


Eclips21
őstag

Kinek van 15nm es gyartosora?

(#19) IgnisFatuus válasza Analog303 (#17) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem elavult a socket, csak lassú, már vannak lapok 3x gyorsabb M.2-es foglalattal.
A te esetedben a 10Gb/s-et tudó csatlakozóba pénzkidobás szerintem a cikkben szereplő ~21Gb/s-et tudó SSD-t beletenni.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#20) 04ahgy válasza berVi (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, van, de az vállalati környezetbe szánt megoldás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) 04ahgy válasza Analog303 (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az nem mindegy, hogy PCIe x2 vagy x4, és az sem, hogy 2.0 vagy 3.0. Az Intel eredetileg a PCH-ra kötést írta elő, ott a sávok száma és a gen3 is korlátozott.

A legújabb X99 és Z170/H170 PCH-t felvonultató alaplapokon már a CPU PCIe sávjaira kötik az M.2-t közvetlenül.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) deicide válasza 04ahgy (#20) üzenetére


deicide
veterán

Az én árlistámban "for laptops & PC" megjelöléssel van az 1TB is (M.2), nem vállalati szegmensbe.
RVD400-M22280-1T a cikkszáma, viszont az ára valamivel több, mint duplája az 512-es verziónak. Azonban elgondolkodtam, hogy lecserélem az 512-es Samsungokat 1TB-kre.

szerk: Z170/H170 esetében nem a CPU vezetékeit használja az M.2, hanem a Chipsetbe épített extra vezetékeket. A prociban levőt a PCIe x16 foglalatok kapják. Így lehet, hogy teljes x4 sávszélt tud kapni (az én MSI lapom esetében 2x4-et, mert 2 foglalat van), a sata portok egy részének rovására.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) Analog303 válasza IgnisFatuus (#19) üzenetére


Analog303
tag

Understood! Köszi :)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#24) Analog303 válasza 04ahgy (#21) üzenetére


Analog303
tag

Értem,köszi! :)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#25) sb válasza deicide (#22) üzenetére


sb
veterán

Ilyen H110-es MSI lapon vajon mi lehet a leosztás?

• 1 x PCIe 3.0 x16 slot
• 1 x M.2 Key M Socket supports type 2280/2260/2242 storage devices in PCIE Gen3 x2 mode on the back side
- supports PCIe 2.0x4 standard, 4.2cm/6cm/8cm length M.2 PCIe-interface SSD cards

A manulaban sincs több infó. Nem világos az sem, hogy az M.2 akkor 2x vagy 4x. Illetve ha a H110 16 sávot kezel akkor mi lesz az x16-tal ilyenkor.

szerk: Egyébként költői a kérdés, mert HTPC-be kéne, tehát se az x16 se az x4 M.2 sebessége nem hiányzik igazán. :)
Az is fura, hogy SATA interfészt nem írnak az M.2-re. Eddig minden esetben vegyesen láttam vagy csak SATA-t PCI-E nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26) deicide válasza sb (#25) üzenetére


deicide
veterán

Ez melyik H110-es lap? Megnéztem pár H110-es MSI lapot, de egyiken sem láttam M.2-t. Mert netes leírások szerint a H110 nem támogatja az M.2 PCIe-t.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27) 04ahgy válasza deicide (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, ez az első 1 TB-os NVMe otthoni megoldás, a korábbiakra írtam, hogy azok nem otthoniak.

"Kiemelendő, hogy a piacon elsőként kínál otthoni felhasználók számára 1 TB-os kapacitás mellett NVMe kompatibilitást." Ez van a hírben. Erre írták, hogy de nem is. Én meg a felhozott Intelre írtam, hogy dede, mert az a vállalati és szerver szegmensbe szánt!

A másik, igen, valóban az X99-esek esetén van a CPU-n az x4 3.0 PCIe sáv. A Z170-nel kapcsolatban igazad van. R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28) deicide válasza 04ahgy (#27) üzenetére


deicide
veterán

Jaa, akkor értelmeznem kellene megtanulni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29) vicze válasza Eclips21 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Toshiba.(Igen saját gyártósor, saját fejlesztés.)

(#30) tibaimp válasza Sinesol (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, jelenleg "csak" másolásnál jön ki a különbség, ott viszont látványosan.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) sb válasza deicide (#26) üzenetére


sb
veterán

MSI H110I Pro

Közben még ezt találtam:
M.2 20Gb/s (PCI-E mode only) + USB 3.1 Gen1 + SATA 6Gb/s
Ezek szerint x4 lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32) deicide válasza sb (#31) üzenetére


deicide
veterán

Nézegetve az alaplap képeit, nem látok rajta M.2 csatlakozót, elírás lenne? :F
Vagy hol van rajta a foglalat?
Az x4 egyébként 32GB/s, a 20GB/s inkább x2 lehetne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) 04ahgy válasza deicide (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Alul van: [link].

Amúgy meg megadja az MSi: "M.2 Slot 1x 2280 Key M(PCIe Gen3 x2)".

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) vicze válasza tibaimp (#30) üzenetére


vicze
félisten

Jaja csak másolás... :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Sinesol válasza vicze (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Szépek az adatok, de tesztek alapján nem lesz elöny egyikböl sem, mivel a progik AHCI standard alapján vannak tervezve. Lehet neked pl harmadakkora késleltetés, ha a software az AHCI szabványon belüli értékre van méretezve, az extra sebesség már nem ad semmi pluszt, csak több üresjáratot. Multicore support is gondolom olyan, hogy ha az adott rendszer, program külön nem használja, akkor az sem ad semmi pluszt.

Intel nvme ssdket teszteltek külföldi oldalakon és kb semmivel se volt gyorsabb tesztekben mint a sima Ahci pci expresses. Szoval kell még idö, mig kifejezetten az nvme lesz a fokusz és tényleg kiaknázzák a képességei.

[ Szerkesztve ]

(#36) #72042496


#72042496
törölt tag

Szinte biztosra vettem, hogy az első otthoni terabájtos NVMe SSD a Samsung 950 PRO lesz, meglepett, hogy a Toshiba jött előbb.

Örülök neki, hogy van már ilyen is. Ha a 850 EVO jobban bennlesz a korban, akkor valószínű hasonlóra fogok költözni. Addig biztos az árak is jelentősen csökkennek.

(#37) vicze válasza Sinesol (#35) üzenetére


vicze
félisten

Nem mindegy hogy teszteled, mert nyilván rá kell nyomni a fájó pontjaira az AHCI-nek ami a random I/O és akkor látszik, hogy mi fáj neki. pl:

Én a magas fogyasztásukat inkább látom problémának. :)

(#38) sb válasza 04ahgy (#33) üzenetére


sb
veterán

Fentebb bemásoltam az egészet:
• 1 x M.2 Key M Socket supports type 2280/2260/2242 storage devices in PCIE Gen3 x2 mode on the back side
- supports PCIe 2.0x4 standard, 4.2cm/6cm/8cm length M.2 PCIe-interface SSD cards

Vagy csak nekem nem egyértelmű?
Ill. az volt még a kérdésem, hogy így mi marad az x16 PCI-E csatira?

@vicze1:
Én megfordítanám a kérdést. Hol lesz/lehet szükség otthoni használatban ilyen IOPS-ra. Egy mezei felhasználói programnál. (vagy akár pár tucatnál ami fut a háttérben és mondjuk "darálja" az SSD-t)
Egy IOPS grafikon továbbra sem mutatja meg mennyi gyakorlati haszna van.

[ Szerkesztve ]

(#39) 04ahgy válasza sb (#38) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az elektronikusan x2 slotba beleteheted az x4 SSD-t, fog menni, csak lassabban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#40) kalimist


kalimist
aktív tag

Hőtermelésről nem tudni semmit? A 950 Pro elég durván melegszik és throttlingol is e miatt.

(#41) vicze válasza sb (#38) üzenetére


vicze
félisten

"otthoni használatban"
Otthonra mi jó fenének kéne ilyen? :F Már a legolcsóbb SSD-k is kielégítenek minden igényt és feleselgess, egy gyors.
Mi dolgozunk és ott erőteljesen előnyös a magas random I/O.

(#42) tibaimp válasza vicze (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, bocs, Te 4 mikrosec-et észreveszel, bocs, én tévedtem :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) vicze válasza tibaimp (#42) üzenetére


vicze
félisten

Ha 1db I/O csinálna a OS akkor nem venném észre, csak éppen nem annyit csinál és mikor SATA SSD-nél néha 1000-re ugrik néha a disk queue akkor észrevehető a feleződés harmadolódás. :)

Továbbra se FB nézegetésére vannak ezek kitalálva.

(#44) #16939776 válasza tibaimp (#42) üzenetére


#16939776
törölt tag

sok kicsi sokra megy.

más: a PCH-ba épített vezérlő 4x-es sávszélen megy (DMI 3.0) a processzor felé, és megvan a saját késleltetése, szerencsésebb lesz egyből a processzorba drótozni, persze ahol nem probléma a kevés felhasználható pci-express sáv. Desktopon ahol csak 16 sávval gazdálkodhat az alaplap a DMI-n kívül ez egy jó kompromisszum. Szóval lehet MÉG kisebb a késleltetés.

[ Szerkesztve ]

(#45) sb válasza vicze (#41) üzenetére


sb
veterán

Általános felhasználástól indultunk és, hogy mit "érezni" az NVMe-ből.
És épp ezt mondom én is, amit te: nincs különbség otthonra.

De megkockáztatom, hogy a professzionális felhasználás 80%-ába sincs különbség. Ez IO intenzív kiszolgálókba (sok user) lehet jó ahová nem lehet/érdemes elég memóriát betolni. Az is kérdés van-e ilyen, mert DB-k alatt általában pár GB ram nem szokott tétel lenni és az SSD-k sem állnak tárhelyben nagyon jól.

Szóval kis túlzással, röviden pl. leegyszerűsíthetjük akkor a kérdést a "mit ér az NVMe egy adatbáziskezelő alatt". Erről is írkálhatunk de ez meg nem annyira érdekes se itt se más fórumokon szvsz.

@HGyu:
Valóban így értik, "x2 mode" és "supports x4"... Köszi.
A másik kérdésre? Ha 16 sávot tud a H110 és elhasznál kettőt az M.2, akkor ilyen esetben az x16 csati x8 módban mehet gondolom.

(#46) vicze válasza sb (#45) üzenetére


vicze
félisten

Rendben akkor menj vissza 5400-es HDD-re mert az "Általános felhasználás"-ra az elég...
Komolyan nem értem ezt a hülyeséget, nem kell nem veszed meg... Hogy miért fáj egyeseknek, hogy van jobb azt meg pláne nem értem. Bele lehet kötni persze a betonba is, csak minek...

"SSD-k sem állnak tárhelyben nagyon jól."
Mert egy 15TB-s vállalati SSD miért is kicsi? :U

"nem annyira érdekes se itt se más fórumokon szvsz."
Ha szerinted egy szakmai fórumon nem érdekes, akkor OK. De minek irkálunk ide?

Továbbra is arról van szó, hogy közel 40%-kal nő a random I/O hozzáférés csak mert kicserélem az interfacet és semmi más nem változik, ez pedig neked nem jelent semmit, erről beszélgetünk.

Amúgy általános felhasználásra 80millió ember használja az iPhone 6s-ében elég nagy megelégedéssel tudtommal. (A legtöbb tévhittel ellentétben a iOS nem azért gyors, mert olyan mocskos jól optimalizált a SW, hanem mert messze a legerősebb storage és SoC van benne.)

(#47) tibaimp válasza vicze (#46) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy Neked van SSD a gépedben, laposban stb?
Mert nekem van egy 520-as Intel 240GB-s. Mit is mondjak, marha gyors a boot, meg a program betöltések, de nem ért annyit amennyiért vettem. Pl most is hdd-ről boot-olok, mert most erre a win-re van szükségem, pedig sok embertől olvastam olyat, hogy ssd után soha nem térne vissza hdd-re legalábbis rendszer winyóként.

Biztos bennem van a hiba, én kivárom.
Mondjuk az 5400-es winyók témájában egyetértünk, én most szándékozom lecserélni egy régebbi 1TB-s winyómat, egy újra, ami kb duplájával másol és ír.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) vicze válasza tibaimp (#47) üzenetére


vicze
félisten

Van sima SATA SSD-től NVMe-ig minden, és ki is vannak használva.
Ha számodra elég egy HDD teljesítménye akkor jó neked. Nem hinném, hogy szükség van bármilyen érvelésre.

(#49) sb válasza vicze (#46) üzenetére


sb
veterán

Ne ragadtasd el magad.
Egy 5400-es HDD még a 7200-eshez viszonyítva is ég és föld, nemhogy SSD-hez. Senki nem beszélt erről - rajtad kívül most.De az SSD-knél te magad írtad, hogy átlagfelhasználásra már a legszarabb és legjobb között is alig van érzékelhető különbség.

Olvass vissza kicsit, hogy mennyire volt téma a professzionális felhasználás a topicban, vagy inkább annak is egy kis szelete. Mert kb. annak is csak a töredékében van szükség erre a teljesítményre.
Általánosságban beszéltünk róla.

De ha annyira "szakmai" síkon akarsz mozogni akkor menjünk bele tételesen:
1. Láttál már storage-et, ahol 15TB kb. nulla tárhely?
2. Ez itt egy vállalati SSD? 15TB?
3. Mióta van az iphone-ban nvme és mióta gyors/"optimalizált"? Kb. mióta létezik... (de a legerősebb soc is csak most igaz kb)
4. Hogy tényleg igazán szakmai vizekre evezzünk, légyszi algoritmus és sw architektúra oldalról fejtsd ki, hogy hol van szükség erre a random IO-ra és késleltetésre, ahol kézzelfogható haszna is van. Ez is két külön dolog.
5. Most ugyanezt légyszi általános felhasználásban, amiből nem csak a vállalati szegmens egy kisebb része profitál.
Nyilván itt lehet hozni példákat, biztos egy Dota vagy hasonló fiszf*sz app is gyorsabban betölt ha kellően szarul van megírva. Vagy épp ha nem a random IO-t nézzük egy 40GB-os BR filmet is gyorsabban másol át a szekvenciális 2-3GB/s sebességével, de kérdés, hogy ennek mi haszna úgy igazából.
Természetesen ha 5Ft-os technológia akkor nincs kérdésem, de akkor megint ott tartunk, hogy az ár adja el, nem az óriási technológiai fejlettsége.

Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy ennek hosszú távon előnye van, mert az sw oldal borzasztó állapotba kerül - ahogy ezt az utóbbi 15-20 év x96 vagy épp az utóbbi 5 év mobil fejlesztései mutatják. Nézz meg egy 10-20 éve görgetett szar x86 kódot csak azért mert a vas fejlődött alatta. Vagy nézz meg egy bármilyen roppant bonyolult - pl. chatprogramot - ami egy 3-4 éve villámgyors top telefonon ma 10-20s alatt indul. Droid, IOS egyaránt. De ez már filozófiai kérdés...

Egyébként nem kell habzó szájjal a másiknak esni. Lehetne értelmesen is beszélni róla. Tényeket, eredményeket hozni (IOPS-on és latency-n túl). Más topicokban én szoktam mesélni arról, hogy hogyan kell elválasztani a saját igényeket az objektív megítéléstől. De jelen esetben nem (csak) erről van szó. Egyszerűen tesztekben, máshol sem annyira látszik az értelme. Ez nem az én álláspontom, nem aszerint készül egy teszt. Azon kívül pedig van pár hátránya is (fogyasztás=hő). Pl. notiba lehet, hogy kifejezetten kerülném egyelőre őket.

(#50) deicide válasza sb (#49) üzenetére


deicide
veterán

Egyetlen ok miatt vettem a 950Pro-kat, hogy a rengeteg tömörített torrentet gyorsan tudjam ide-oda mozgatni, másolni. Ez sem feltétlen átlagfelhasználás, de azért nem is ipari. Viszont nekem jó, ha 500MB/s helyett 1500MB/s az írás/olvasás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#51) vicze válasza sb (#49) üzenetére


vicze
félisten

Van 1 termék, aminek van XY tulajdonsága, amiből TE nem használod ezt ki erre jön a "minek ez nekem?" kérdéskör és az "átlagfelhasználónak" ez miért jó.
Mi a jó édes fene értelme van ennek a "vitának"? Rohangálhatok fejjel a falnak, de nem sok eredménye lesz...

Olvass vissza, az eredeti megállapítás, amire reagáltam az volt, hogy "csak másolásra jó", erre reagáltam hogy nem nagyon nem arra jó. Erre jött a következő hülyeség: "Én megfordítanám a kérdést".
Ugye reakcióm: "Otthonra mi jó fenének kéne ilyen?"
Pusztán azért belekeverni az otthoni felhasználást, mert tudod nagyon jól, hogy erre nem lehet mit mondani, pusztán kimeríti a trollkodás fogalmát. Semmi értelme.

Megkérdőjelezed a NVMe létjogosultságát, ami elég nagy baromság.

1. ??? Tudám ez megint mi szeretne lenni. :U Láttam 15TB-nél sokkal nagyobb storage-et is, olyat is ami tele volt.
2. Ez itt egy SSD amit arra használhatsz amire jónak látsz, pusztán csak nem egy OEM termék, mit amit eddig csináltak akárcsak a Samsung a 950-nel.
3. i6s és i6s+ óta van NVMe. Melyik iPhonban nem a legerősebb SoC és Storage volt úgy mégis? :U Ha azt se tudod, hogy most mi van benne, akkor mondjuk úgy megkérdőjelezném, hogy érted, hogy miért "gyors" általánosan. Az meg, hogy a régi hardveren milyen szépen degradálódik szépen mutatja, az "optimalizálást".
4. Pl. ott van haszna, hogy miközben fut a gépemen, a vírusirtó, 2VM és a böngésző és 6 Office alkalmazás, nem megyek el 2-3órás szünetre mire befejezi a scant, hanem észre se veszem, hogy fut. + a VM-eken ugyan úgy tudok tovább dolgozni, kb. észre se véve, hogy bármi is történne.
5. Vagy 6x írtam le, hogy nincs értelme, de ez téged totál hidegen hagy és trollkodsz tovább... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.