Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Ugyan még nem töltöttem le (majd kivárom a javított változatot), de annak ellenére, hogy a szövegben csinosítás, ikoncsere és változtatás van írva, a kép alapján ugyanúgy néz ki, mint régen. Igaz nekem avval sincs gondom.
Sharepoint-integráció? Na az szép lenne, de gondolom még elég béta.

Mindenesetre hajrá, remélem egyre jobb lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Egy szebb menüt azért el tudnék viselni...:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

esetleg lehetne azon is finomítani egy picit, hogy ne 26 másodperc alatt nyisson meg egy szögegyszerű excel táblát :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4) alratar


alratar
addikt

Nekem egy problémám van ezzel az office packal.
Nincs benne OneNote szerű rész!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5) Nagy Gábor válasza alratar (#4) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Viszont Outlook-ot sem telepít!
:C

dr. Nagy Gábor

(#6) Polllen válasza Nagy Gábor (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

és mégis lassan települ...;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Nagy Gábor válasza Polllen (#2) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szebb menüt?

Belenéztem reggel a tükörbe, és rá kellett jönnöm, engem sem iparművész tervezett.

Számomra kevésbé számít a menü szépsége, ha egyszerű, áttekinthető, könnyen kezelhető - és nem kell teljesen feleslegesen új dolgokat tanulni hozzá. Ami működik, azt miért kellene elrontani?

dr. Nagy Gábor

(#8) Polllen válasza Nagy Gábor (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszerű, áttekinthető és könnyen kezelhető a libreoffice menüje?

NEM, inkább elavult.

Ha ez mind megvalósulna, szép lehetne... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Nagy Gábor válasza Polllen (#6) üzenetére


Nagy Gábor
tag

És milyen lassan töltődik a telepítőcsomag...
Még 6 óra (!), ha be nem gyorsul, pedig már 30 perce csordogál lefele az egyetlen elérhető forrásból.

dr. Nagy Gábor

(#10) Polllen válasza Nagy Gábor (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Torrentről szedd le, FTP-n nekem is kiírta, hogy 20kb-tel szedi csak... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) attila9988 válasza Nagy Gábor (#9) üzenetére


attila9988
őstag

Igen ez most valóban nagyon lassan jön, de a torrent segít ezen a problémán. Kérdés hogy miért lassú...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) DS39 válasza Nagy Gábor (#5) üzenetére


DS39
nagyúr

csak akkor ha ész nélkül telepítesz (tovább.. tovább..)
egyébként elég hasznos cucc, nem az email része, inkább a naptár. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) alratar válasza Polllen (#6) üzenetére


alratar
addikt

Bocsi, ez Nagy Gábor hsz-ére ment.

Ez igaz!
Ezért csábultam át.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14) julius666


julius666
addikt

Menü tényleg sallangmentesebb lett, ez pozitívum. Viszont funkcionalitás szempontjából ua a régi, elavult. Remélem azért nem ezt a felületet hegesztik ott évek óta (ugye anno itt cafén is volt cikk hogy új felület van készülőben), mert borzasztóan ráféren egy komolyabb ráncfelvarrás szvsz. Még mindig a 2007-es MS office mögödt kullog, pedig azóta arrafelé már kijött 3 verzió. A régi sablonok is mocskosul elavultak voltak már (bár az újaktól sem estem hasra...).

Egyszerű szövegszerkesztésre, illetve a calc benne persze továbbra is jó és elég tud lenni, de őszintén szólva ha valami pofásabbat akar benne az ember összerakni akkor a konkurencia csúnyán elveri, főleg az impress az ami pocsék. Persze nem jajgatok mert tényleg ingyen van, csak szomorú, jó lenne ha ténylegesen magam mögött hagyhatnám az ms termékét (így is ahol csak tudom mellőzöm).

(#15) kicsitrash válasza attila9988 (#11) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

nocsak, valamire az is jó? Nem csak kalózkodni lehet? Meg üreskazetta-dij? :))

(#16) attila9988 válasza kicsitrash (#15) üzenetére


attila9988
őstag

Hát... mielőtt ráböktem a torrent -re az én szemem előtt is lepergett a sok éhező munkanélküli, és a halott kiscicák, valamint a gazdasági válság, de végül a mindezekért felelős, ördögtől való technológia segítségét kellett kérnem, mert különben az életben nem jött volna le a libre... hát ez van.... :K

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#17) kicsitrash válasza attila9988 (#16) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

ejj, be szépen mondtad :)
és hogyhogy egy ilyen projectnél nincs csilliónyi mirror? 20k-val senkinek nem lesz meg, aki feltegye torrentre :))

(#18) MaUser válasza mukibuci (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Rakj alá SSD-t és a probléma megoldódik. Legalább is nálam azóta nincs gond. Ha 100%-on pörög a proci megynyitásnál, akkor meg bugriportolj, örülni fognak neki.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#19) MaUser


MaUser
addikt

Kifutottam az időből: végre megcsinálták a színválasztó gombokat, azaz megosztották őket, így simán rájuk kattintva alkalmazható a korábban használt szín és nem mindig a választó mátrix jön fel. Nagyon hasznos. :R

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#20) mukibuci válasza MaUser (#18) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az egész gép nem ér annyit, mint egy SSD ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21) floatr válasza mukibuci (#20) üzenetére


floatr
veterán

Akkor ott lesz a gond :)

(#22) mukibuci válasza floatr (#21) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

aham, csak ms officenál miért nincs ilyen gond? :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23) MaUser válasza mukibuci (#20) üzenetére


MaUser
addikt

Még mindig olcsóbb egy SSD, mint akár egy MS Office Home Edition. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) mukibuci válasza MaUser (#23) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mind1, ez nem oldja meg a problémát, csak megkerüli... Beleokádhatnék a gépbe 200eFtnyi új hardvert is, akkor is biztos gyorsulna :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25) floatr válasza mukibuci (#22) üzenetére


floatr
veterán

Nem mondom h a mso nem gyorsabb, pusztán arról beszélek, hogy én azért naponta használom a LO-t, és nem botlok ilyen időkbe. A "hidegindítás" valóban lassú tud lenni, viszont az 5-6 éves asztali gépen sem akadozik az általad vázolt módon.
Ha jóval régebbi/gagyibb a hw, akkor viszont simán el tudom képzelni.

(#26) mukibuci válasza floatr (#25) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kb 5 évesek ezek a gépek is. Ha egyszer elindult, akkor már nincs akkora baj, de mire elindul... Az meg sajnos nem játszik, hogy nem zárom be.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#27) floatr válasza mukibuci (#26) üzenetére


floatr
veterán

Félreértesz, én arról beszélek, hogy második indításkor már nem tétel. De egy lehetőség még pl a gyorsindító használata.

(#28) mukibuci válasza floatr (#27) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha mindig bezárom,akkor akárhányszor indítom el, mindig ilyen lassú. Ha egyszer már meg van nyitva és indítok egy másikat, akkor már nem ennyire lassú :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29) MaUser válasza mukibuci (#28) üzenetére


MaUser
addikt

HDD kerreg indításkor vagy a CPU megy 100%-on? Ha előbbi, akkor defragot próbálhatsz; ha utóbbi akkor nézz rá, hogy fogja-e más is procit és azért lassú (pl. vírusirtó). Új táblázattal is ezt csinálja egyébként?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) mukibuci válasza MaUser (#29) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

cirka egy hónapja lett újrarakva az egész win, minden lassan indul rajta, de a libreoffice az kifejezetten lassan, ha új dokut nyitok akkor is. Bekapcsoltam a gyorsindítót, így már lement 10 sec alá :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31) Fire/SOUL/CD válasza mukibuci (#30) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Java telepítés nem lett elfelejtve? :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32) mukibuci válasza Fire/SOUL/CD (#31) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33) floatr válasza mukibuci (#30) üzenetére


floatr
veterán

Na, látod...? :)

(#34) mukibuci válasza floatr (#33) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

megérte sírni :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#35) #06658560 válasza Polllen (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem áttekinthetöbb, mint a szalagos rsg gyakorlat a MS-töl. Helyi menüs munkálkodással meg hatékony is nagyon, bár billkombókkal is. De egerészve sem vesztek vele annyi idöt, mint a szalaggal.

(#36) Polllen válasza #06658560 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy idoben napi szinten buveszkedtem excell-ben&a ribbon sokkal hatekonyabb volt szamomra, mint a menus elrendezes.
Itthonra eleg a libre, de falmak megyek a menujetol:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

ennyi dicsérő szó után kipróbálom :)

(#38) attila9988


attila9988
őstag

Van azért pár jó dolog benne, ami már hiányzott. Pl ez:

Embedded HSQLDB databases are now size-minimized before being saved because Base uses "CHECKPOINT DEFRAG" instead of "CHECKPOINT". This means that the space occupied by deleted rows is reall freed up.

Így nem növekszik állandóan a file feleslegesen. Egy viszonylag egyszerű 2.7 mb -os adatbázisból mentés után 250kb -os lett.... remek.
És az idióta görgetési bug is ki van javítva, ami marha bosszantó volt.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#39) Gubek-Einste

Most frissítettem a LibreOffice 3.5.6-ot 3.6.1-re és duplikációs hibával el sem volt hajlandó indulni. Csináltam egy tiszta telepítést és kiderült, hogy a korábban telepített lightproof kiegészítő volt a ludas mivel ezt már alapból tartalmazza a 3.6.x (ha jól emlékszem akkor már a 3.5.x-ben is benne volt), így kellett csinálnom egy újabb tiszta telepítést de most már végre rendesen működik ahogy kell.

A LibreLogo 0.1 nem működik 3.6.1 alatt, remélem hamarosan lesz olyan verzió amellyel ismét használni tudom, bár mostanság nem használtam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.