Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Valakinek van már olyan tapasztalata, hogy VirtualBoxban megy-e? Mert múltkor sem ment és ennek a béta kiadása sem. Most igazából komolyan használni nem akarnám, szóval csak virtuális gépre telepíteném, de ez problémás így.

Vladi, Te felraktad már? :D

<-ƘƘ->

(#2) attila9988 válasza Kendek (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Nekem semmi gondom nem volt virtualbox -ban se ezzel, se a korábbiakkal, natívban meg szintén nem problémás a fedora. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#3) Kendek válasza attila9988 (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, akkor majd megpróbálom megint, talán jó lesz. A bétát néztem, az nem indult el, szóval sok reményem nincsen. Nem tudom, hogy nálad hogyan ment akkor, mert én kipróbáltam mindenféle beállítást is, de betöltés közben megállt mindig. Mondjuk gugliban rákeresve, nem csak nálam nem megy, hanem még mások is panaszkodnak rá.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#4) maláj


maláj
őstag

leszedtem de nincs lemezem ;]

(#5) Kendek válasza maláj (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld ki VirtualBoxban. ;] :DDD

<-ƘƘ->

(#6) ntomka válasza Kendek (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

Külön partícióra feltelepítettem. Végül is működik, de egyelőre távolról ismerkedem vele, jóból is megárt a sok. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#7) bpx


bpx
őstag

nahát, jó tudni
teljesen véletlenül töltöttem le és próbáltam ki délelőtt: RHEL-t nézegettem, aztán valahogy elkalandoztam a Fedora-ra
célzottan kerestem egy adott témában leírásokat hozzá, aztán néztem is nagyot, hogy sehol semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#8) alamuszi


alamuszi
senior tag

Feldobtam tegnap délben virtualboxra, Este meg élesben is feldobtam, eddig atomstabil. Pedig van rajta egy kevés progi (úgy 30). Szóval na végre itt van. Csak azt sajnálom, hogy pl itt is ilyen felesben utalnak rá és csá, ráadásul tegnap megjelent furcsa na mindegy is, az a lényeg hogy jól sikerült a cucc.

(#1) Kendek

Megy rajta.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#9) Kendek válasza alamuszi (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És tényleg, most értem rá lecsekkolni, valóban megy már. Hát ezt is megcsinálták, ügyesek. :C
Akkor most még telepítem is. :D

<-ƘƘ->

(#10) ntomka válasza alamuszi (#8) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ah, ja, csak az fglrx nem. :D Vagyis de, mert szépen feltelepült, szerinte minden ok, még az xorg.conf-ot is megszerkesztette ahogy kell. Újraindít, hát nem megy. Google a barátom, radeon.modeset, initramfs rebuild, stb, de ugyanaz az eredmény. Pedig mennie kéne, szóval csak én csinálok valamit rosszul, de mit? :)

ツ Headphones on - World off

(#11) alamuszi


alamuszi
senior tag

Nem tudok ebben segíteni az én egyik gépemben intel X4500 van azzal megy, a másikban Nvidia 8600 azzal is, a harmadikban I x3100 azzal is megy. Szóval nem próbáltam Radeonnal.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#12) Kendek válasza ntomka (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne aggódj, nálam sem megy. Mármint telepítettem rendben VirtualBoxban, de a rendszer már nem indult el. Meg kell, hogy elégedjek a Live felülettel. :DDD

<-ƘƘ->

(#13) Vladi válasza Kendek (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, Vladi még a 12-vel tököl. :O

(#4) maláj

pendrive van? ;)

(#7) -Zeratul-

Milyen témában? sys-admin.hu -t ismered? :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Vladi válasza ntomka (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Ezt olvasod, vársz.
2. Használsz. xorg-ati drivert.
3. Nem használsz fedorát.

Még valaki valamit? :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) bpx válasza Vladi (#13) üzenetére


bpx
őstag

kíváncsi voltam, hogy hogyan lehet oracle adatbázist feltelepíteni rá (nem XE, hanem EE)

az oldalt nem ismerem (azaz most már igen :) )

(#16) ntomka válasza Vladi (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

No comment. :)

ツ Headphones on - World off

(#17) maláj válasza Vladi (#13) üzenetére


maláj
őstag

van, de az a "szerelős" pendrive-om ;]
majd öcsémet lehúzom 1 lemezre :DDD
van 1 hülye kérdésem : ugye ez is tud magyarul mint az ubi 10.10 :F :B

(#18) Vladi válasza maláj (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tud igen. Beállítod a nyelvet magyarra, leszed pár csomagot és utána magyar.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Kendek válasza maláj (#17) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A telepítés az angol volt, de kilehetett választani a magyar nyelvet. Így gondolom, hogy egyébként magyar lesz akkor a telepített rendszer. Amúgy úgy tudom, hogy csak egy ember fordítja, szóval reméljük, hogy még sokáig tudja csinálni. :DDD

<-ƘƘ->

(#20) Vladi válasza Kendek (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr

DVD-n rajta van a magyar nyelv. Ha kiválasztod a telepítőben, akkor automatikusan telepíti.
A live cd-ken nincs. Akkor utólag kell telepíteni.

A fordítást a csomagok esetében a globális közösség végzi. (Firefox pl.) Amit fedorában honosítani kell, az a disztró specifikus alkalmazások (tipikusan a system-config cuccok) a doksik és a weboldalak. A fordító csapat már azért gyarapodott, bár még mindig kicsi és passzív. :(
Viszont dolgozott nálunk kami is, úgyhogy alakul azért. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) maláj


maláj
őstag

a részleteket nemtudom, ami a tuti, hogy az ubi 10.10 is magyar lett mikor kiváklasztottam :DDD

(#22) alamuszi válasza Vladi (#20) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nekem minden magyar, ami meg nem az nem zavaró. Szerintem nagyon jó tette a Red Hat, hogy nem tolta tele mindenféle vacakkal, meg lassító tényezővel. Hanem a stabilitásra mentek a fejlesztők. Jó disztro lett a fedora. :K

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.