Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) floatr válasza bambano (#50) üzenetére


floatr
veterán

Nomeghát a nagyanyámmal is van valami hasonló feltételezés, hogy mi is lett volna ha...
Hint: sosem fogod megtudni. Amúgy arról az egy évről van valami PM-összefoglaló/kivonat? Már csak hogy legyen az embernek rálátása, hogy mi volt az a szűk keresztmetszet, ami ennyi ideig tartott, és ebből mennyi volt a tényleges meló

Szerk.: egyébként az a meggyőződésem, hogy a visszautasítás legfőbb oka az volt, hogy a PM nem tudta volna megmondani, hogy mihez kellene ember/pénz, hogy készek legyenek. Bár ez csak a benyomásom, nem túl sok információ alapján.

[ Szerkesztve ]

(#52) Polesz


Polesz
addikt

Piskóta Debian :)) A Slackware akkor is jobb :P

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#53) lezso6 válasza lezso6 (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kész - és ebben a fél órában benne volt a backup is. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54) Lenry válasza lezso6 (#53) üzenetére


Lenry
félisten

releasek... piha...
1-2 naponta kiadok egy yaourt -Syu --aur parancsot és mindenféle rilízelés meg ápdét el van intézve. a szopás faktor gyakorlatilag nulla. ha valamivel gebasz van, akkor elakad, olyankor hagyom a francba, másnapra úgyis kijavítják.

Arch

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) proci985 válasza dabadab (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, köszi a kiigazítást.

na akkor meg főleg nem értem, hogy miért kell a open source megoldást erőltetni. (ill értem az ideológiát, csak nem biztos, hogy ez annyira jó ötlet).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) rt06 válasza Polesz (#52) üzenetére


rt06
veterán

hardened gentoo for teh win ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#57) dabadab válasza floatr (#51) üzenetére


dabadab
titán

Azért nem csak üres feltételezésről van szó, a Brooks-törvény mögött sok-sok szívás tapasztalata van :)

DRM is theft

(#58) bambano válasza floatr (#51) üzenetére


bambano
titán

Kétségtelen tény, hogy egzakt pontos infókat nem fogunk megtudni. De azért a valóságot közelítő véleményt lehet abból alkotni, hogy egy év két hónappal tovább dolgoztak a debianon, mint eredtileg ms szerette volna, ha ezt bele kell sűríteni 3 hónapba, akkor az eredmény jósolható minőségű lesz:)

Elfogadni meg azért lett volna hiba, mert az a sok független contributor semmit nem profitált volna ms pénzéből, akkor meg mire fel hajtod meg őket. Ms meg nyilván be akarta volna hajtani a pénze általa elképzelt értékét, tehát beleszólt volna mindenbe.

Így meg nem tette, jól van ez így. Nekem a lenny se túlkoros.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) lezso6 válasza rt06 (#56) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azaz. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60) Sanya válasza dabadab (#45) üzenetére


Sanya
nagyúr

hup.hu :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61) floatr válasza dabadab (#57) üzenetére


floatr
veterán

Én is szoktam hasonlókra hivatkozni alkalmanként :P

(#58) bambano nagyjából egy fél évről lett volna szó, mert valamikor a nyáron kezdték el pletykálni, hogy valami suskus van a háttérben. Nem lehet tudni, hogy MS mennyire dumált volna bele, őt eredetileg csak a határidő érdekelte -- a megbízók, megrendelők mindég utólag szólnak oda. Azt is látom, hogy az akkor PM-nek ez nagyon nem tetszett, és elkezdtek szállongani ezek a jópofa mozgalmi érvek, hogy a csúnya MS, közben egy átlagosnál nem naivabb szakmabeli tudhatta jól, hogy nem erről van szó. Valóban a kényelem, az elkötelezettségtől való menekülés, és a tervezés/PM -- mondjuk úgy -- lazasága. De ezek szerint akkor a független, és állatira önkéntes hozzájárulók önérzete (vagy mije) is sérült volna, ha valaki hivatásos jobban odatette volna magát, és szarul mutatott volna a repository kivonatában, hogy A (őstag) 20 commit, B (MS-bérenc) 2000. Ez picit mulatságos egy ilyen adományként fellobogózott dolognál.
Mindegy, nem akarom ekézni őket, még talán jobb is, hogy így alakult, mert MS vszeg rájött, hogy másképp is lehet élni az életet. Csak kicsit bosszant, hogy a manus nem egy ősnáczi vérellenség, az összes probléma abból fakad, hogy rengeteg zsét áldoz be arra, hogy népszerűsítsen valamit, és ennyi paranoiás informatikus-lombikbébi veszi körbe a véleményével, akiknek az is büdös ha van rajta sapka, meg az is ha nem.

(#62) bambano válasza floatr (#61) üzenetére


bambano
titán

Valamire nem jól emlékezhetsz, mert a deal az lett volna, hogy tolják ki a stable debiant olyan időpontban, hogy a következő lts-t stable alapokra tudják rakni, ne sidre vagy testingre.

Akkor, amikor erről szó volt, a következő lts a 10.04 lett volna, tehát ez több, mint egy éves történet.

Ha csak a határidő érdekli, mennyire dumál bele? túlzottan:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) floatr válasza bambano (#62) üzenetére


floatr
veterán

Erről beszélek, hogy valamikor 2009 nyarán szellőztették meg, hogy MS biznicelni akart, hogy év végére legyen feature freeze. Miben tér el az emlékezetünk...? Vagy a "nyáron" zavart meg? Akkor nyárra gondoltam, bots... :)

A beledumálást illetően meg nem értünk egyet. Ha akarok (szeretnék, mindegy) valamit, és fizetek érte, akkor a "valami" ~egymondatos definiálása "belebeszélés". Akkor a debiannál nagyobb gáz van mint gondoltam :) Asszem mindenkinek jót tenne, ha a canonical "találna" egy csaját csapatot a csomagkészítésre, és akkor a debianék végre megszabadulhatnának ettől a tehertől, és élvezhetnék munkájuk gyümölcsének népszerűségét ;) És akkor MS-nek se ugatna a sok vérfejlesztő, hogy mennyire kihasznál mindenkit :D

[ Szerkesztve ]

(#64) bambano válasza floatr (#63) üzenetére


bambano
titán

figyi, tudsz róla, hogy 2011-et írunk? :)
ha te 2009 nyarára hivatkozol, ezt elfogadom, bár nem ekkor volt, de 2009 nyara nem fél éve, hanem másfél éve volt:)

A debian egyik alapelve, amihez gyakorlatilag változatlanul mindvégig tartották magukat, hogy kiadjuk, majd ha készen lesz. Ebbe a rendszerbe igen nagy beledumálás az, hogy jön valaki, aki azt mondja, hogy márpedig ekkorra és ekkora kiadjátok. Ez beledumálás, mert a legalapvetőbb tulajdonságukat akarta ms átírni.

Szerintem a debianosok láthatóan minimálisan sem izgatják magukat az ubuntu miatt, nekik mindegy, hogy ki mit csomagol. Azt viszont nem látom járható útnak, hogy jön egy pénzember és elkezd sok ezer önkéntesnek dirigálni, hogy ki mit mikorra és hogy. Önkéntesnek nemigen lehet dirigálni, ha akarja, megteszi, ha akarja, nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) floatr válasza bambano (#64) üzenetére


floatr
veterán

Az időgépes vitát sztem ejtsük, abból indultam ki h "akkorra" gondoltál, és én is csak tovább akartam tájolni "akkori" idő szerint. Szóval kb fél év lett volna nekik, talán elég talán nem.

Nekem ebből ez egészből az jön le, hogy MS a maga módján azt hitte, hogy a debian "vezetését" legalább érdekli az idő. Namost az urban legend szerint nem érdekli, és ezzel takaróznak állandóan. Viszont engem meg ez a passzív hozzáállás nem érint meg, ez az öncélú valamicsinálás, a langyiban tapicskolás.

"Pénzember" :) ne hülyéskedjünk már... Ha annyira pénzember lenne, akkor nem egy ilyen lehetetlen dologba akasztotta volna a fejszét, mert ebből talán még most sincsen igazán haszna. Szerintem ez az ember imádta a debiant, és emiatt szarakszik vele még most is, egyszerűen ki akarta zökkenteni őket ebből a áldiogenészi nihilből.

(#66) bambano válasza floatr (#65) üzenetére


bambano
titán

Oké, de te azt mondod, hogy ms megkeresése és az általa elvárt céldátum között lett volna fél év kb. Ez nagyjából oké, elfogadom.

Én viszont azt mondom, hogy az ms által elvárt céldátum és a tényleges megjelenés között eltelt plusz egy év. Ha azt az időpontot vesszük, amikor ms agyában megfogant az ötlet, akkor az ötlettől kezdve az ms által elvárt céldátumig fél év, a ténylegesen megvalósult céldátumig másfél év telt el. Ergo a feladat akkora volt, hogy másfél év kellett több ezer fejlesztőnek rá. El nem tudom képzelni, mennyi embert kellett volna adjon ms a debianhoz, hogy reálisan a harmadára csökkentsék a futamidőt vagy: baromira sokat romlott volna a minőség attól, hogy harmad annyi idő lett volna rá, mint amennyi utólag látható, hogy kell.

na ennyit akartam az időgéppel:)

Az életből vett infók alapján az, hogy nem érdekli őket az idő, nem urban legend, hanem tény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) floatr válasza bambano (#66) üzenetére


floatr
veterán

:) Utolsó

Kb félévvel a céldátum előtt kerül nyilvánosságra a suskus. Az nem azt jelenti h akkor találta ki... De mindegy

(#68) PuMbA


PuMbA
titán

Tök jó az egész, csak valahogy egy magot ismer fel a kettőből. Ubuntuval sosem volt ilyen problémám, syslogban nincs semmi kernel hiba... :(

(#69) rt06 válasza PuMbA (#68) üzenetére


rt06
veterán

smp kernellel hasznalod?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#70) PuMbA válasza rt06 (#69) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, egy live verziót próbáltam ki pendrive-ról.

(#71) rt06 válasza PuMbA (#70) üzenetére


rt06
veterán

uname -a mit mond?
elvileg szereplnie kellene benne az smp (symmetric multiprocessing) karaktereknek, az kell a tobb cpu (tobb cpumag, hyperthreading) felismeresehez

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.