Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) justaview


justaview
őstag

Nem akarnám megölni a kialakuló parázs vitát, sem szítani, de szerintem tök fölösleges egymást győzködni arról, hogy a Linux jó alternatívája/helyettesítője a windowsnak, vagy sem.

Mindenkinek mások a preferenciái, és csak jó néhány paraméter együttes értékelése döntheti el, hogy egy valaki számára így van, vagy sem.

Csak néhány paraméter:

Ha valakinek a cégénél napi szinten windows-al, illetve azon futó MS Office-al kell dolgozni (mint felhasználó, nem informatikus), és sokszor kell haza cipelnie a munkáját, hogy otthon folytassa, annak jellemzően 100% kompatibilitás kell, amit sem a Libre, sem egyéb utánzatok nem nyújtanak. Így, ha jót akar magának, otthon is marad az eredeti MS verzióknál, különben nem pénzzel, hanem az idejével fog fizetni, de drágán! (Én 1,5 évig kísérleteztem a Linuxok különböző verzióival otthon, mert tetszett az újdonság, végül emiatt tértem vissza windowsra. Ugyanis nincsen tengernyi időm arra, hogy kompatibilitási problémákkal bajlódjak.)

A másik a játék, amit már említettek páran. ha valaki játék függő, és a legnagyobb játékok legújabb verzióit szereti tépni napi szinten, hát az is jól gondolja meg a Linux-ra váltást (bár nem lehetetlen).

A harmadik a tetszési index. És ezen nem lehet vitázni. Vagy tetszik, és kézre áll valami valakinek, vagy nem, és ennyi.

És sajnos, ha tetszik, ha nem, jelenleg a tömeghatás is a windows felé tereli az emberek nagy részét, vagyis a ha környezetemnek is az van, sokszor kényelmesebb nekem is azt választani, mert könnyebb lesz a környezetemmel kommunikálni, egymástól kérdezni, tanulni. De ez a hatás érvényesül más területen is, pl. mobiltelefon.

A windowsról linuxra váltást az új rendszer működésének megtanulása is hátráltatja, az emberek szeretik a megszokott dolgokat (ebből él a McDonalds is). Elgondolkodtató, hogy az ingyenesség ellenére még mindig csak néhány %-on áll a linux, de lehet, hogy senki nem normális... :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.