Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pushalias válasza CPT.Pirk (#592) üzenetére


pushalias
addikt

Jut eszembe, ha már szakértők közé keveredtem, érdekelnének tippek a hhvm mögé fail-overelt load-balance-olt php-fpm-hez. Előre elnézést kérek, ha hülyeséget kérdezek, de sajna nem értek hozzá.

Honor 9 / HP 8470P

(#602) #40553216 válasza pushalias (#601) üzenetére


#40553216
törölt tag

:W
Csak egy pöttyet volt felesleges ez a hsz… De az mindenképp látszik, hogy te egy zseni vagy…

(#603) hallador válasza #40553216 (#602) üzenetére


hallador
addikt

Zseni, géniusz :D :D :D Egy igazi polihisztor :D :D Kós Károly, vagy Nikola Tesla csak pislogna.... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#604) pushalias válasza pushalias (#601) üzenetére


pushalias
addikt

Már megoldottam magam, de köszi a lelkesedést és a mérhetelen segítőkészséget! Egy kicsit ugyan még gyorsabbat vártam, de jó lesz azért.

Honor 9 / HP 8470P

(#605) ubyegon2 válasza pushalias (#604) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én mondjuk nem is értek haladó szinten a Linuxhoz, talán ezért is használok Linux Mint- et, pont olyat, mint amiről a cikk szól.

"de köszi a lelkesedést és a mérhetelen segítőkészséget! Egy kicsit ugyan még gyorsabbat vártam"

Ehhez a cikkhez írtad kérdésed, ahová témáját tekintve nem nagyon fér be, így nem tudom miért vártál gyors választ!? Bár sejtem, nem is az volt a célod! Viszont mindenki megtudta, hogy egy Win guru mennyire penge Linuxban is! :N ;]

(#606) hallador válasza pushalias (#604) üzenetére


hallador
addikt

írd már le hogy azok a rövidítések amiket felsoroltál mit jelentenek, mert mi ilyen hülyék vagyunk, a Linux oldalon... :N

Meg azt is hogyan oldottad meg mert tényleg érdekel... :F

Meg azt is, hogy miért jössz ide, mikor ez egy kezdő Linux topik. :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#607) pushalias


pushalias
addikt

(#605) ubyegon2 & (#606) hallador

Én elég őszinte vagyok, tehát elmondom, részben valóban provokációról volt szó (be is jött maximálisan), részben viszont ha valaki hozzáértő visszakérdezett volna, hogy miről is van szó, akkor vélhetően jól elbeszélgettünk volna az adott problémáról, és előbb jövök rá az egyébként magától értetődő megoldásra.

Amikor valaki olyan elképesztő ostobaságokkal bombáz, mint hogy „A különböző Windows verziók között is legalább akkora különbségek vannak, mint a disztrók között. Sőt, inkább nagyobb.” akkor belőlem valóban kibújik a kisördög.

Ugye eleve ott kezdődik, hogy a disztribúciók leginkább egy időben értelmezhetők. Két időben egymástól távol álló disztribúciót épelméjű ember nem áll neki összehasonlítani (de most komolyan, egy 8-as Debiant egy 5-ös SuSe-val minek???), onnan kezdve meg nagyjából ugyanarra a kernelre épülő valamikről beszélünk, amik leginkább a disztribúciót képező csomagokban és az alapértelmezett grafikus felületben különböznek. Egy Windows XP és egy Vista között naná, hogy jóval nagyobb ennél a különbség, csakhogy ez nem érv semmire. Én sem érvelek azzal, hogy az óriások magasabbak a törpéknél, holott hú, de igazam lenne, ha így tennék.

Amikor az efféle Nagyon Nagy Linux Szakértők eljutnak odáig, hogy a másik biztosan hülye, hát igen, akkor az emberben kicsit megmozdul az, hogy igen barátom te tuti Nagyon Nagy Szakértő vagy, de fogadjunk, hogy 10-es Slackware CD-ről telepítés alkalmával nem építetted be menet közben a nem túl sok megabájtos telepítő imidzsbe az akkor még nem túl default XFS drivert és az akkor még szintén nem túl default mdadm csonagot, hogy a szoftveres RAID 1-en XFS fájlrendszerre telepítsed a rendszert, miközben pár megabájt túlsaccolástól simán felborult az egész miskulancia. Igen, lehetett egyedi telepítőt is faragni ehhez, de én lusta voltam hozzá, ha a telepítéskor ezt meg lehet oldani két perc alatt.

HHVM, nginx, php(5)-fpm és ehhez hasonlók dolgában a Google segít. Ha nem, és tényleg nem tudod, és tényleg érdekel, akkor privátban megbeszélhetjük, kábé ez lehetett volna a segítség módja is. A stackelt konf volt a gondom egyébként, és a logikus megoldás logikus volt (én meg hülye), tehát elég egyszer megadni az elején a Unix socket + load-balance-olt php5-fpm failovert upstreamnek, a többi virtual host a stackelés és az include-olt hhvm.conf miatt automatikusan megkapja. Hülye hiba? Igen. Beleestem? Igen. Tanultam belőle? Na jó, ez már nem biztos. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#608) #40553216 válasza pushalias (#607) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ugye eleve ott kezdődik, hogy a disztribúciók leginkább egy időben értelmezhetők… onnan kezdve meg nagyjából ugyanarra a kernelre épülő valamikről beszélünk”
Ja, leginkább, nagyjából…

Red Hat Enterprise Linux Release Dates
A Red Hat 5.11-ben (még két évig él) a kernel 2.6.18-as. Alig 8,5 éves. Csak egy kicsit régebbi, mint a Windows Vista.
A holnapután kijövő legújabb Ubuntuban 3.19-es, a rolling Arch-ban 3.19.3-as kernel van. Nyilvánvalóan alig van különbség. Ahogy az általad említett Slackware és mondjuk a vele majdnem egyidős Debian között: az egyikre egyenként pakolod fel vagy távolítod el róla a csomagokat a függőségeivel együtt, a másikon meg nagy általánosságban egy csomagkezelő szoftver oldja meg ezeket helyetted. Tényleg, szinte ugyanaz. Ahogy a telepítés: Arch, Gentoo, Slack, Ubuntu pont tök egyforma.
A LFS meg aztán mindenre hasonlít egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#609) hallador válasza pushalias (#607) üzenetére


hallador
addikt

Ugyan nem tudom miért nekem címezted mikor nem is írtam ilyet valamint nem is én állítottam ilyeneket, De Te mint Windows szaki aki azt sem tudja kinek mit válaszol inkább rádhagyon.

Alaphelyzetben ha már fikázol tennéd úgy, hogy nem másokat fikázol ráadásul úgy, hogy nem is állított (Én biztos nem) amiket írkálsz.

Amikor az efféle Nagyon Nagy Linux Szakértők eljutnak odáig, hogy a másik biztosan hülye, hát igen, akkor az emberben kicsit megmozdul az, hogy igen barátom te tuti Nagyon Nagy Szakértő vagy,

Na ezt ki állította magáról és mikor? Mert pl GT ilyen nagy arc a Microsoftnál, csak ne kérdezz tőle től mélyet mert akkor már makogás jön.

Én elég őszinte vagyok,

Ez már megbukott.... :)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#610) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Valaki le tudná írni, ha windows mellé szeretném tenni akkor azt hogy kell? A d meghajtóra szeretném tenni, mert az 680gigás, és oda elférne.

(#611) Fenyő válasza dredjudge84 (#610) üzenetére


Fenyő
őstag

Gondolom az a D ntfs lenne, arra nem túl szerencsés rakni, inkább csippents le a (kötet zsugorítása) végéből egy 15-20 Gb-nyit és hozz létre egy új ext4 partíciót (esetleg partíciókat ha szeretnél swapot is) jobban jársz. A zsugorítást akár Win alól akár Linux (live) alól (Gparted) megcsinálhatod, azt ext4 partíciót természetesen csak Linux (live) alól és telepítésnél ne hagyd, hogy ő állítsa be a partíciókat, hanem a valami más/egyedi opcióra menj és ott válaszd ki a létrehozott ext4 partíciót és a csatolási pontját.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#612) #40553216 válasza dredjudge84 (#610) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fenyő által leírt erősen függ attól, hogy BIOS vagy UEFI van-e. Előbbinél négy elsődleges vagy három elsődleges+egy kiterjesztett partíciónál nem lehet több, így ha már van négy partíció, és ebből egyik sem kiterjesztett, akkor kicsit bonyolultabb. Adatpartícióról adatmentés máshová (külső HDD), partíció törlése, kiterjesztett létrehozása. Ezen belül aztán akármennyit lehet.

(#613) Fenyő válasza #40553216 (#612) üzenetére


Fenyő
őstag

Jogos felvetés, de ennyire nem akartam belemenni, D-ből kiindulva valószínűsítettem, hogy csak 2 partíció van (ahogy ált. a legtöbb júzer gépén, egy a rendszernek, egy az adatoknak), ha mégsem akkor úgyis visszaír, hogy mégis mit, hogyan, aki meg olyan geek, hogy 2-nél több oprendszert tart, hamar felfedezi ezen particionálási korlátokat... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#614) ubyegon2 válasza dredjudge84 (#610) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Vannak ilyen írások, magyarul kevesebb, de ezen elindulhatsz:
Ubuntu 14.04 telepítése Windows 8/8.1 mellé

Az itt lévő leírás első képén látható ablakban kell/érdemes kiválasztanod a Valami más opciót.

Ha segítség kell, inkább ebben a topikban kérdezz, Linux - abszolút kezdőknek!. Érdemes az Összefoglalóval kezdeni!

[ Szerkesztve ]

(#615) #40553216 válasza Fenyő (#613) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, csak kiegészítőként írtam, hogy ne legyen meglepődve. :)

(#616) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Egy ideje gondolkodunk rajta, hogy kellene szervezni egy közösségi találkozót a hazai Linux Mint felhasználók számára. Szavazás link a cikk végén!
Miért ne lehetne még az idén egy ilyen rendezvény. Szerény számításaink szerint 20-40 ember akár el is jöhetne rá. Ha jössz mondd meg mikor jó, és meglátjuk sikerül-e úgy termet találni.

Tervezett programok:

Előadások (rövid pörgős előadások)
17.3 verzió bemutatása
Játék Linux alatt
Tippek és trükkök
Önkéntes hozzájárulási lehetőségek)
Dr. Mint rendel - hibajavítás a helyszínen
Linux InstallFest (Hozd a géped és telepítünk rá Linuxot) - együttműködésben a többi hazai linuxos közösségekkel
Kockulás, bandázás, beszélgetés

A program és a helyszín meghatározás alatt, addig jelöljétek meg a számotokra legoptimálisabb időpontot:

http://doodle.com/poll/pfvdvca24mt9a536

(Gyertek előadni, beszélgetni, telepíteni!)

(#617) pushalias válasza hallador (#609) üzenetére


pushalias
addikt

"Ugyan nem tudom miért nekem címezted mikor nem is írtam ilyet valamint nem is én állítottam ilyeneket"

Sajnos én nem vagyok very független nem fan, ezért erre nyilván nem írhatom azt, hogy mondjuk "De Te mint Windows Linux szaki aki azt sem tudja kinek mit válaszol inkább rádhagyon", ezért csak idézem, hogy mire válaszoltam:

"Meg azt is hogyan oldottad meg mert tényleg érdekel... :F"

Meglepő módon, ha egyszerre több embernek válaszolok, akkor nem az egész szól egyenként mindegyikőjüknek, ugye, és bevallom őszintén, nem mindig válogatom szét a válaszokat (elismerem, ez bizonyos szempontból nem helyes, de hát a lustaság. :D ). Ott a válasz az egyik megszólított embernek, meg a másiknak is, és a címzettek dolga, hogy kimazsolázzák kinek melyik szól. Ha nem, persze akkor nem, nem erőszak a disznótor. :DDD

Honor 9 / HP 8470P

(#618) pushalias válasza #40553216 (#608) üzenetére


pushalias
addikt

Nos igen, a "nagyjából ugyanarra a kernelre épülő valamikről beszélünk" kifejezés valóban nem azt jelenti, hogy ezek ugyanazok.

És pont, amint ezt amúgy magad is írtad, van olyan disztribúció, amelyiknek a korábbi verziójában a kernel viszonylag egyszerűen frissítgethető viszonylag up-to-date verzióra, meg van olyan, amelyik esetében jó esetben is csak nehézkesen. Hiszen nem ugyanolyanok, csak nagyjából ugyanolyanok, és akkor még nem tértünk rá arra, hogy eredeti állításomban valami időbeli izéről is tettem említést.

Csak éppen ezekben a disztribúciókban, amikor megjelentek (mert igen, én csak erről írtam, azt amit, és nem az X évvel későbbi állapotukról)), akkor a kernel legalább közelítőleg ugyanaz volt. Nem, nem hajszálpontosan ugyanaz, de nagyjából ugyanaz. Hogy aztán X évvel később milyen verzióra lehetett vagy nem lehetett frissíteni, az az eredeti állítás szempontjából egy egészen pöppet irreleváns. 9.x verziójú Slackware disztribúcióra simán feldobhatod a 3.X-es kernelt, ha van rá elég időd és energiád, de ettől még a megjelenése időpontjában nem ezzel a kernelverzióval jött ki, hanem nagyjából valami hasonlóval, mint az akkori RedHat vagy Debian disztribúció.

És hangsúlyozom, az egész történet abból a butaságból indult ki, hogy valaki szerint a Linux disztribúciók (amelyek ha időben nagyjából egyszerre jelenek meg, akkor jó esetben "nagyjából ugyanarra a kernelre épülő valamik") között kisebb a különbség, mint a Windows verziók között. Nos igen, annyiban igaza van, hogy két, átlagos 2015-ben forgalomba hozott autó között jóval kevesebb a különbség, mint egy 1920-as és egy 2014-es Mercedes között, de eleve, amire válaszolt, abban erről szó sem volt.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#619) pushalias válasza hallador (#609) üzenetére


pushalias
addikt

Ó, igen.

"Amikor az efféle Nagyon Nagy Linux Szakértők eljutnak odáig, hogy a másik biztosan hülye, hát igen, akkor az emberben kicsit megmozdul az, hogy igen barátom te tuti Nagyon Nagy Szakértő vagy,

Na ezt ki állította magáról és mikor?"

Ez a kiszólás annak szólt, hogy miután egy idő után a helyi közönség egyik veretes "szakértő" arca eljutott odáig, hogy "Jó, látom nem igen értesz hozzá" (értsd: én "Nagyon Nagy Linux Szakértő" vagyok, te meg kis buta lúzer), poénból feltettem egy kérdést, ami nem pont kezdőknek szólt, és arra segítség helyett afféle gúnyos válaszok érkeztek, hogy "az mindenképp látszik, hogy te egy zseni vagy", "Zseni, géniusz :D :D :D Egy igazi polihisztor :D :D Kós Károly, vagy Nikola Tesla csak pislogna.... :D :D :D".

Mindezt egy egyébként teljesen valós kérdésre. Amiről bárki, aki valóban ért hozzá, azonnal tudhatta, hogy valós, és ha nem egy ostoba troll, akkor csak odabök egy választ. Amivel egyben tesztelheti is a kérdésfeltevőt, hogy csak szórakozott, vagy tényleg komolyan gondolta-e.

Ideje lenne, hogy a linuxos közösség eljusson odáig, hogy a Windowsnál "megragadt" felhasználók nem automatikusan hülyék, akik csak azért használnak inkább Windowst (desktopon), mert buták és "nem értenek" a Linuxhoz. Nyilván a másik oldalról nézve meg attól az előítélettől kellene megszabadulni, hogy a Linux felhasználók mind "kockák".

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.