Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Fenyő válasza leeate (#298) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát kezdőknek Debiant ajánlani nem biztos, hogy a legjobb ötlet, bár Mintből is van LMDE verzió ami Debianra épül, amúgy meg az alap Mint Ununtu LTS-re, azzal azért nem szokott különösebb gond lenni, de ha vkinek a stabilitás/bugmentesség/elpusztíthatatlanság a fő szempont ott a Debian stable vagy a CentOs, mondjuk egyik sem az a klasszikusan desktop disztró, persze minden további nélkül használható annak is ha nincs nagyon új gépünk vagy nem vágyunk mindig a legfrissebb csomagokra/programverziókra.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#302) schawo


schawo
titán

Most kipróbáltam a Fedorát. Működik, meg minden, de ezek a betűtípusok gusztustalanok:

Linux:

Windows:

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#303) CPT.Pirk válasza schawo (#302) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Wines betűid durungabbak. :)

Van olyan, hogy ms core fonts, vagy valami hasonló nevű csomag a csomagkezelőben, azt rakd fel, majd állítsd be a böngészőben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#304) schawo válasza CPT.Pirk (#303) üzenetére


schawo
titán

Durung? Ezek a linuxos gyári betűk egy ízlésgyilkosság. Hogy néznek már ki a talpas betűk? Mindegyiket hókon vágták kalapáccsal. Meg egyébként is mit keres a prohardveren talpas betű? A sans-serifek pedig egyszerűen összevissza változó vastagságot mutatnak, mintha be lennének rúgva :DD

Egyébként pedig szörnyű ez a PH tömörítés. :U Semmi nem úgy néz ki mint a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#305) FіkuszKukіsz válasza schawo (#304) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez van. A legtöbb disztró ilyen. Ha akarsz valami normálisabb kinézetet akkor álljál neki fontokat, ikonokat telepítgetni, meg témákat ráhúzni. Utána még az élsimítással is mókolhatsz egy kicsit.Ha szerencséd van és nem unod meg akkor talán összejön egy normális kinézet. Általában mikor kijön egy nagyobb disztró (Suse, Ubi) a linuxos blogok azonnal megjelentetnek egy cikket, "Első 10 fontos lépés miután feltelepítetted a xxxx linuxot" címmel.
Tényleg felhasználóbarát. De ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#306) spammer válasza schawo (#304) üzenetére


spammer
veterán

Adding MScorefonts in Fedora

Meg van egy ilyen is: Switching to Fedora Ep 4: Font Rendering

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#307) schawo válasza spammer (#306) üzenetére


schawo
titán

Megpróbálom. A linux nem ellenségem, szerveren 20 éve nap mint nap használom. De a grafikus felületet ritkán próbáltam, tartósabban utoljára a kilencvenes években :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#308) zoli62 válasza spammer (#259) üzenetére


zoli62
addikt

Használtam már mindkét két asztali környezetet (LXDE XFCE), de utöbbi vált be. LXDE szerintem kicsit bugosabb, főleg Openboxxal.

(#309) AxBattler válasza schawo (#302) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem bejön az a font, bár soha nem volt Linux-om. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#310) Fenyő válasza schawo (#307) üzenetére


Fenyő
őstag

Fedora/CentOs, OpenSuse valóban szokatlan (főleg Win után) betűtípusokat használ gondolom ilyen nonfree-free kérdéskör áll a háttérben, de igazából ízlés/megszokás dolga, elég sok betűtípus közül lehet válogatni vagy épp letölteni a tárolóból ha épp nincs kedvedre való vagy a linkelt Cantarell típus a videóban kb olyan mint a Win 7-ben megszokott, mondjuk Ubuntu, Arch alap alatt alapból a megszokotthoz közelebb álló típus van beállítva (nekem speciel ezek jobban tetszenek a Winesnél), de ez tényleg ízlés dolga, kár ragozni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#311) CPT.Pirk válasza schawo (#304) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez csak néhányotokat zavar, többségünknek fel sem tűnik, mert a témára figyelünk, nem a betűkre. :)

De mint írtuk, be tudod állítani az MS fontokat. Viszonylag kevés olyan font van, ami mindkét platform alatt elérhető és ingyenes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#312) fordfairlane válasza schawo (#302) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hali, ez sajnos a PH Tahoma mánia miatt van. Súlyosbítja a dolgot, hogy nincs mindenhol beállítva az Arial helyettesítőnek, úgyhogy néhol Times, vagy valami más, ocsmány default talpas betű jön be, pl. a "Legfrissebb anyagok" szekcióban.

Jobb lenne, ha valami Opensans-ot használnának, vagy valami más free webes fontot.

x gon' give it to ya

(#313) #40553216 válasza schawo (#302) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a rendszer és az FF alapfontjának is a Linux Libertine G-t állítottam be. Szép. Talpatlannak Linux Biolinum G.

(#314) schawo válasza spammer (#306) üzenetére


schawo
titán

Ezt megcsináltam, így már egész pofás. Köszi.

Bár a boldja még mindig elég zűrös, olvashatatlan. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy normális fontot csinálni ehhez a nyomorult linuxhoz. Megérteném né, ha csak két hetes szoftver volna. De 20 éve nem jutnak ebben az ügyben áról bére. Már eszembe jutott, hogy legutóbb 4-5 éve is pont ezért hagytam a fenébe az egész linuxos kísérletemet. De látom azóta is csak a fölösleges fejlesztések mennek. Pedig már 5 éve is használható volt a linux, csak ezek a nyomi fontok ne lettek volna. No mindegy, teszek még egykét kósza kísérletet az itteni javaslatok alapján, hátha tudok neki valami normális kinézetet faragni. Ha nem jön össze akkor marad az rm -rf *

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#315) hsrasus


hsrasus
aktív tag

sziasztok!

sajnos egyáltalán nem mozgok Linux vonalon, de egyre többet gondolok rá, hogy néhány nem cél gépen érdemes lenne kipróbálni. viszont úgy vagyok vele, hogy akkor lehetőleg már valami magyar disztribúciót próbálnék ki. régen volt ilyen (UHU), mostanra kihaltak, vagy ennyire rosszak lennének, hogy senki nem javasolja? Eleve tök jó lenne, ha meglenne itt a hazai linux disztrók bemutatása.

(#316) schawo válasza hsrasus (#315) üzenetére


schawo
titán

Létezik új uhu, de minek szívni valami olyannal, aminek a fejlesztésére sosem jut elegendő emberi erőforrás?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#317) ivana válasza hsrasus (#315) üzenetére


ivana
Ármester

Azt javaslom valami nagyot válasz mint, opensuse (ez a kedvencem), fedora, ubuntu stb. A kicsivel sokat lehet szívni mire jó lesz, meg frissítés is érdekesen lesz. Meg van még arch amihez nagyon jó a wiki, de nem kezdőknek való. A susét tudom ajánlani kezdésnek, stabil mint a beton és ott a yast amiben mindent be lehet állítani.

(#318) Polllen válasza ivana (#317) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tényleg suse-re van normális rt kernel?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#319) schawo


schawo
titán

No, végül sikerült normálisnak tűnő fontokat összeszedni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#320) CPT.Pirk válasza schawo (#319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megmenekült a világ! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#321) schawo válasza CPT.Pirk (#320) üzenetére


schawo
titán

Meg hát :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#322) spammer válasza schawo (#319) üzenetére


spammer
veterán

A megoldást is ér ám megosztani, hátha másnak is jól jön majd a későbbiekben (akár itt, akár a Fedora topikban). :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#323) Rimuru válasza schawo (#321) üzenetére


Rimuru
veterán

Érdekesség miatt kérdezem, szerinted melyik a szebb? (mind a kettő linux alatt készült) 1, 2

Vigyázat, csalok!

(#324) justaview válasza Rimuru (#323) üzenetére


justaview
őstag

2 :)

(#325) pbalintka válasza hsrasus (#315) üzenetére


pbalintka
csendes tag

Ha magyar terméket akarsz akkor: Frugalware

(#326) Polllen válasza Rimuru (#323) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindkettő ronda.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#327) schawo válasza Rimuru (#323) üzenetére


schawo
titán

Egyik se :D

(#322) spammer
A legnagyobb baj, hogy magam sem tudnám reprodukálni :D

Felraktam minden s..rt, ami szembe jött, és a végén tetszett

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#328) CPT.Pirk válasza Rimuru (#323) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első az ugye Liberations? Amúgy itt a képen a második természetesebb. Nekem tetszik. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#329) schawo válasza schawo (#327) üzenetére


schawo
titán

Végül Cantarell jött be. De a Windows simítása még mindig jobb, ráadásul ott használok egy speciális simító szoftvert (MacType), Linuxon még mindig túl girhesek a betűk az optimálishoz képest. A Chrome továbbra is bűn ronda, bármit is csinálok, úgyhogy kénytelen vagyok Firefoxot használni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#330) CPT.Pirk válasza schawo (#329) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az MS core fonts csomagot miért nem keresed meg? Amúgy FF rulz, az legalább nem néz ki úgy, mint amit egy 5 éves gyereknek csináltak. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#331) schawo válasza CPT.Pirk (#330) üzenetére


schawo
titán

Felraktam azt is, de nem jöttem rá, hogy mit kéne tennem vele. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#332) CPT.Pirk válasza schawo (#331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szokott lenni rendszer szintű font beállítás, ott kellene bekapcsolnod. A Gnome3 amit használsz az pont nem egy jól beállítható dolog, de biztos megvan ott is valahol. Valószínűleg le kell töltened a gnome-tweak-tool programot, abban fogod tudni állítani ezeket, meg a többi alapvető dolgot. [link]
A Gnome3 ilyen fapados gyötrelem.

#333 - jajj neeeeeeeeee - annyi jó disztró van a világon... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#333) schawo válasza CPT.Pirk (#332) üzenetére


schawo
titán

Rájöttem. :U Már megy is az rm. Nekiugrok egy ubuntunak.

válasz
Háát, tudom. Csak azért az ubinak, mert a nagy kutakodás közepette arról írták a legtöbb helyen, hogy a legjobb fontsimítása van. Szabadalmazott, úgyhogy más disztrók nem használják.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#334) fordfairlane válasza schawo (#331) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem nincs mit csodálkozni azon, hogy a legtöbben virágbóti Windowst használnak. A második legelterjedtebb oprendszer Ballmer szerint.

x gon' give it to ya

(#335) schawo válasza fordfairlane (#334) üzenetére


schawo
titán

A linux no1., méghozzá több nullával vezet. Azután lehet második a virágbóti windows, még ha Pistabá nem egészen erre gondolt. A windows legfeljebb az asztali x86 rendszereket uralja. Amiből sokkal kevesebb van, mint bármi másból. Viszont asztalon technikailag a win és a mac előrébb jár a linuxnál. Közelít a linux, de ez a közeledés nekem olyan békaugrásoknak tűnik, ahol a béka mindig csak a fennmaradó távolság felét ugorja meg.

Szóval nem használhatatlan, a virágbót helyett azért létező alternatíva, de nem egy win vagy mac szint. Erre jutottam az első napi kísérletek során. De nem adom fel, még folytatom a harcom az asztali linuxért :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#336) fordfairlane válasza schawo (#335) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szóval nem használhatatlan, a virágbót helyett azért létező alternatíva...

Neked vagy nekem vagy más, IT iránt érdeklődőnek még érdekes is lehet, de egy laikust nehezen tudok elképzelni, hogy állhatatosan legyűri mindezt a nehézséget. Sőt, mostanság amennyi problémát látok, még OS X-et sem szívesen ajánlgatnék ismerősnek. Hacsak nem valaki olyanról van szó, akinek már van tapasztalata az adott rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#337) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Semmi baj nincs a Mint betűivel. Nem tudom átmegy- e így screenshottal, de Ubuntu fontot is fel lehet rakni.

(#338) schawo Szerintem benne van a DejaVu, Noto Sans meg alapértelmezett Mint 17.1- nél. Mint mellett az Ubuntu Gnomenak vannak még alapból jó fontjai.

[ Szerkesztve ]

(#338) schawo válasza ubyegon2 (#337) üzenetére


schawo
titán

Ez Mint gyári? Egész jó.

(#336) fordfairlane
Az OSX-szel nincs sok gond. Jó, nem tökéletes, de nem is non-stop szopóág. Nyugodtan használhatja laikus.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#339) Rimuru válasza CPT.Pirk (#328) üzenetére


Rimuru
veterán

Pont fordítva, bár nekem az első jön be jobban. :DDD

schawo: Chromium tényleg borzalmas fontok tekintetében. Amúgy fel lehet rakni máshova is Ubuntu hülyeségeit. Múltkor ezt láttam sokaknál, ránézhetsz erre is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#340) ubyegon2 válasza Rimuru (#339) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Infinality- t kipróbáltam, mert sokan esküsznek rá, kicsit pengeéles volt, de valóban nagyobb távolságról is simán olvasható volt. Érdemes kipróbálni.

(#284) tatabike
"Azt meg ne várja tőlem senki, hogy majd rászánok egy hétvégét, hogy a 40+ disztró közül megtaláljam azt, ami nekem pont jó az adott gépre."

Várta ezt tőled valaki, ha te sem? :D

(#341) schawo Az gáz, Fedorában abszolút nem vagyok otthon. UbiGnómon vagy Minten próbáltam.

(#286) tatabike
"már sokszor leírtam, hogy ami "ingyenes" az x@r, amiért meg fizetni kell, nem véletlenül..."

Leírhatod még jó párszor ezután is, attól még marhaságnak hangzik! :)

[ Szerkesztve ]

(#341) schawo válasza ubyegon2 (#340) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogy az infinality nem kompatibilis a legújabb fedorával. Különben felraktam volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#342) hallador válasza schawo (#314) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem ez inkább az ízlések és pofonok kategóriája. Nálam a Linux annyi előnnyel rendelkezik a "Jól" kinőző Windows-al szemben, hogy a Windows a világból ki tudna kergetni, kezdve a sebességével, a hulladék, de éppn működő update rendszerével.
A Mindig mikor mennék haza és akkor akarna még fél órát elhúzni az életemből ,mert csak épp akkor jut eszébe frissíteni, de mondhatnám, azt is, hogy 40 GB helyet foglal egy szutykos operációs rendszer a programbaival. Ezek mind olyanok, amik a Windows-t nem hogy fejlett, de inkább kényelmetlenné teszi használat szempontjából, de mondhatnám a telepítés nagyszerű egy napos szakkör szintű menetét is.
Ha éppen sikerült a jó WiFi drivert kiválasztani megy, ha nem akkor szívat a Windows ameddig bír, mert eldobálja a hálózatot ha akarod ha nem. A Linuxnál elször kell vele szívni, ha nem ismeri fel, ha felismeri, akkor kb 200* stabilabb, mint a Windowsoké úgy általában. Egyszerűbben jobban meg van írva.

Szóval a Windows azoknak akik nagyon ráérnek ilyen a tipikus átlag user... :) Engem már idegesítene, ha mindennap használnom kellene, a napi hülyeségeivel együtt.

A Linux egyszerűen logikusabb, értelmesebb, használhatóbb, és stabilabb is a frissítése.

Megérte megtanulni a Linux-ot 13 évvel ezelőtt.

Ami kell az megy rajta (VMware Workstation, CiscoVPN, remmina, OpenVPN, Office, ilyen olyan VPN kliensek).

Nem szépek a fontok? :U Na ez legyen a legnagyobb probléma ha működik rendesen, Szerintem márpedig a Linux működik, a Windows meg ha sikerül akkor igen, ha nem akkor meg aztán jöjj rá, hogy mi lehet a baj.... :(

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#343) FіkuszKukіsz válasza hallador (#342) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom a frissítés ütemezéséről nem hallottál? Segítek:

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Műveletközpont\Automatikus karbantartás

Romanes eunt domus

(#344) schawo válasza hallador (#342) üzenetére


schawo
titán

Mondtam, több mint húsz éve nap mint nap linuxot használok szerveren, nem kell elmesélni. De azok az előnyök, amik ott előnyök itt asztalon kevés. Ha a grafikus felület nem kellemes, az állandóan olvasott betűk arányai sánták, és ez nehézséget/kényelmetlenséget okoz, akkor megette a fene. Van jogtiszta windowsom, nem azért akarok váltani (illetve a többi mellé), mert kvázi muszáj, hanem mert csak. Mert ha jó, miért ne. Használok wint, használok osx-et, és ha sikerül összehozni kellemesre, akkor használok majd linuxot is. Mivel olyan vagyok, nem adom fel gyorsan, most nekiesek az ubuntunak, azután a mintnek is.

Egyébként egyvalamibe biztosan nem lehet windowson belekötni, az a sebesség. A win8.1-em kikapcsolt hibernálással, kikapcsolt félhibernálással (mit tudom én, mi a neve) 3,5mp alatt áll fel teljesen üzemkészre. Az osx is sokkal többet szöszmötöl (a linuxot nem tudom még, nem ssd-n van).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#345) mefistofeles válasza hallador (#342) üzenetére

Ismét hangsúlyozom, hogy nem tartom rossznak a linuxot (pedig volt problémám vele bőven) de amit te most összeírtál a windowsról az pont azoknak a linuxosok által gyakran használt idejétmúlt közhelyeknek a gyüjteménye amit mindig olvashatunk.
-Nem tudom milyen gépen, milyen windows sebességével van bajod de vagy kőkori a géped (és akkor nem kell windowst használni!) vagy nem tudod használni. Nekem mai mércével talán gyenge közepesnek nevezhető konfigon kifogástalanul, gyorsan működik a 8.1!
-A frissítésről már írtak. Talán annak nem kéne fikázni aki a frissítéseket nem tudja úgy ütemezni (képzeld lehet) ahogy akarja.
-Egy napos telepítés? Mondom, hogy nem értesz hozzá..... Minden kedvelt progimmal, beállításokkal is max két óra. Persze gondolom a linuxot feldobod és semmit nem telepítesz, nem cserélsz le és nem állítasz be rajta .....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#346) whbear válasza schawo (#338) üzenetére


whbear
senior tag

Font problémára tökéletes megoldás az Infinality. Fedorán a Fedy-vel egy kattintás, Archon egy repo felvétele. Hamarabb megvan mint itt panaszkodni, nem?
Szerk: Fedora 21-el nekem működik. Van attól újabb, ami nem az alpha 22?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#347) justaview válasza hallador (#342) üzenetére


justaview
őstag

Ezeket a gondolataidat széles körben ne terjeszd, mert sok átlag windows felhasználó fog furcsán nézni rád, nem értve, miről beszélsz.

(#348) Bici válasza mefistofeles (#345) üzenetére


Bici
félisten

Win 8.1-nél már meg van oldva, hogy a telepítés közben update-eljen?
Mostanában sok Win7-et telepítettem, és ez idegesít legjobban, hogy a frissítési folyamat kb. 2-3 óra egy Core2 Duo gépen - közben csomószor újraindul.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#349) schawo válasza whbear (#346) üzenetére


schawo
titán

21-re hogyan raktad fel? Csak kézzel menne, az aktuális freetype cseréjével, de az ajánlások szerint az infinality freetypeja tele van biztonsági lyukkal, új fedorára ne rakjam fel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#350) schawo válasza Bici (#348) üzenetére


schawo
titán

Két-három óra nincs. De például a tegnapi fedora telepítés után a yum update is majd egy órán át frissített.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.