Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) cskamacska válasza Meggyi001 (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

no, miután egy jó plugin-pötyögtetés hatására kitörlődött az egész hsz :DDD

Tab Manager Plus
2010 és 2018 között a kiváló Tabs Manager-t használtam sok fül és ablak kezelésére, de júniusban lelőtték krómból és krómboltból is, mert nem volt már frissítve évek óta. Nagyon megsirattam, mert sok lapkezelő bővítmény van az áruházban, de szinte mindegyik használhatatlan szemét. :( Egy ideig a tűrhető Tabs Outliner-t próbáltam, de az inkáb session manager, no meg külön ablakból kell elővadászni. Vagy két hónapja ráakadtam a TMP-ra és még a macskám szőrén is kisímultak a ráncok. :))
Legnagyobb előnye hogy kikattintható bubble ablakból lehet kezelni, és több állítható nézetben könnyen lehet mozgatni, szortírozni a lapokat ablakok között, akár többet egyszerre. Egész konkrétan kis ikonos nézetben 300 lapot(!) :R is lehet vele kezelni amit más lapkezelőkkel sem, nem hogy bővítmények nélkül.

List Opened Tabs
Egyszerű kis lapkezelő, a Tab Menu egyik utódja. Ablakokon belül lehet a lapokat szortírozni, keresni, kilőni, könnyű bubble ablakban.

ScriptSafe
Szkriptblokkoló a jobbik fajtából. Kivált mindenféle reklámblokkolót(ha a szokásos külső reklámokat alkalmazzák), biztonságosabbá teszi a netezést.
Új oldal megnyitásánál blokkol mindent, ezt lehet két klikkel a lap főoldaláról levenni, majd minden beépülő domainjét külön szabályozni(saját fehér lista a legjobb lista :K ). Megszokásból én is tartok mellette Ghostery-t, és Ublock Origin-t, de nincs nagyon dolguk.

Simple Undo Close
Bezárt füleket visszahozó egyszerű bővítmény, a régi Sexy Undo Close utódja. Ami kiemeli a többi közül, hogy 2000-3000 fület is bármikor visszahoz könnyen olvasható listából jó keresővel, és mégsem fingja össze magát. Illetve bármi miatt kimúlik egy ablak, vagy akár a teljes böngésző, a SUC listájában minden lap benne lesz bezártként, még akkor is, ha a Króm vagy a csoda session managerek elfelejtették elmenteni, és azok nem tudják visszahozni. :R

The Great Suspender
Lap hibernáló bővítmény, sok fül mellett rengeteg memóriát-erőforrást meg tud spórolni. :K Könnyen konfigurálható, fehér listával beállítható a viselkedése domainek, kitűzött lapok, egyedi lapok esetén, ill szövegbeviteli mező esetén sem feltétlen hibernál. Van neki egy egyszerűcske session managere is.

AHA Music Indentifier
Meglepő módon adott lapon elhangzó zenének az előadóját, szám címét keresi ki. Nem tudom milyen adatbázist használnak, de kimondottan ismeretlen előadók zenéit is képes felkutatni.

EditThisCookie
Egy egész összetett cookie kezelő alkalmazás. Én magam csak a nagy süti törlő gombját használom. :DDD

Chrome Font Rendering Enhancer
Font megjelenést lehet állítgatni, ez épp tegnaptól lett aktuális a Prohardver fórumának elrontása kapcsán. ;] Jobb gombos jogosultságkezeléssel lehet állítani hogy melyik oldalt tegye tönkre vagy tegye helyre.

Extensity
Egyszerű kis bővítménykezelő. Kis bubble listából lehet engedélyezni és tiltani króm bővítményeket.

Enhancer for Youtube
Miután a Magic Actions for Youtube kiterjesztés használhatatlan lett, ezt találtam a Yuhtyúk mindenféle nyűgjének beállítására. Szűri a reklámokat(aminek ellehetetlenítéséért a Google is harcol, de gyorsan frissítik a bővítményt :D ), képernyőhöz igazítja a video széleit, fekete témát biztosít, de egyébként millió más beállítása is van.

És akkor tényleg jöhetne még száz másik, IsThereAnyDeal Everywhere(Enhanced Steam utódja), Steam Context Menu, Barefoot Essentials, Adalia Fundamentals GoG.com-hoz, ImTranslator fordító, Reddit Enhancement Suite és AlienTube Reddit-hez, Google Search "View Image" Button Backspace Enabler for Chrome és Better History a Google nyomorának kiküszöbölésére, stb, stb

Amúgy nem tartom magam nagy bővítmény huszárnak, de sajnos a Króm annyira a 2 lapot is nehezen kezelő kazuároknak készül már, hogy minden kicsit komolyabb funkcionalitást külön kell belehordani. :( Könyvjelzőkezelőt végül nem intézték el olyan durván mint amennyire szerették volna, de így is lebutították annyira, hogy kb 1000 könyvjelzőt már csak fogcsikorgatva lehessen benne terelgetni.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.