Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) st3v3np3t3r válasza Meggyi001 (#44) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

erre jó példa az anyósom meg a testvére... 2nap alatt megtömték a telefonjukat ilyen szemetelő appokkal...

másik példa... az egyik ismerősöm fia kapott egy lenovo a328at, egészen fél éven keresztül nem volt semmi baja, majd felhív hogy minden féle hülyeséget csinál a telefon, nos a mélyebb vizsgálat azt mutatta hogy egyes appok belemásztak a rendszer meghajtóra úgy hogy nem volt rootolva a telefon. a telefon kitkat 4.4.2es rendszert futtat,ezt a towelroot simán megrootolja supersu app nélkül, tehát root vezérlő nélkül mászkálhatnak az appok meg akár a user is a rendszerpartíciókon... ha egy olyan app ami a towelrootot használja csendben a háttérben, akkor az szinte biztos hogy beleeszi magát a rendszerbe... az unroot meg nem áll másból mint azt az egyetlen fájlt ami lehetővé a root jogok, fertőzés után törli,egyből nem lesz már a kártevő app eltávolítható...egy full tiszta rendszert vadásztam rá, megjavult...

a már említett doogee telefon is saját tapasztalatra épül...vettem a médiában ezt a noname márkát, jól nézett ki, meg tudta ami nekem kellett,megvettem...otthon derült ki hogy fertőzött a rendszer gyárilag...nekem nem volt pánik,megoldottam...a doogee fórumán is nagyon sok volt a panasz a fertőzött rendszerekre, nem az x5 max pro-nál. Az ilyen noname márkáknál még egy custom rendszer is biztonságosabb pár fokkal.

nemrégiben ugyan az az ismerősöm keresett meg akinek a fia lenovoját megcsináltam,hogy a sógornője telefonja ami egy homtom márka(doogee termék) bolondságokat csinál, de az "it analfabéta" sógora azt mondja hogy nincs semmi baja...gondolja ő...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.