Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) csab2


csab2
veterán

Kijelző: nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy telefonba kell ennél nagyobb kijelző, főleg ha az ennyire elismerten jó (1.5 évig etalon volt). Az igaz, hogy a fogyasztás miatt lehetne am-oled, de az akkuidőt enélkül is csökkenteni tudták.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#252) Jeti Lovag


Jeti Lovag
csendes tag

Szerintem úgy álltak,hozzá,hogy ami eddig bevált, azon baromság változtatni.
Gondolok itt a kijelzőre, illetve a külsőre.Kijelző a legjobbak között van így 2 év múlva is, a CPU meg eddig sem volt lassú.
A kamera lényegesen javult(csak videón láttam)és ,bár sokan azt hiszik,hogy a megapixel számít.Ami nagy pozitívum, az akksi kapacításának a növelése.
A Voice Over-rel nemcsak hívásokat tudsz kezdeményezni hanem iPod funkció is elérhető, mint a shuffle-nél.
Igazán nagy dolog,az,az új 3.0-ás OSX.
Szerintem én nem fogom lecserélni a 3G-met.

Jah ami még nem változott: az iPhone-t most is divat fikázni.

Az életben mindent ki kell próbálni, kivéve a vérfertőzést és a néptáncot.

(#253) #16820480 válasza csab2 (#251) üzenetére


#16820480
törölt tag

mármint növelni, nem? :)

(#254) Bazsó


Bazsó
tag

"A TomTom iPhone-os szoftverből viszont, úgy tudjuk, egyelőre nem lesz lokalizált verzió: első körben csak az USA és Nyugat-Európa térképét lehet majd hozzá megvásárolni, és még nem lehet tudni, hogy Magyarországon egyáltalán mikortól lesz kapható. A gyártó egyelőre a szoftver és a hozzá tartozó térképek árát sem közölte: ezeket csak június 17-e után tudhatjuk meg. A navigációs programot az iTunes App Store-ból lehet majd megvásárolni, és innen lehet majd letölteni hozzá a térképcsomagokat is. A TomTom egyelőre sem a szoftverek, vagy a velük egyidőben megjelentetett autós tartó árát nem közölte, ahogy még arra sem kaptunk választ, hogy mikor készül a navigátorból lokalizált verzió - ami a hazai vásárlók számára ugyanolyan fontos lenne, mint a régiónkról készült térkép."

ez nagyon nem tetszik :(

plusz még ez is : "Az alacsony árak ugyanis csak az új előfizetőkre vonatkoznak, akiknek két éves hűségszerződést kell aláírniuk a készülék mellé. Azok a meglévő előfizetők, akik szeretnének az új iPhone-ból, 399, illetve 499 dolláros áron juthatnak hozzá a készülékhez, ráadásul újabb kétéves hűséget kell aláírniuk, és még fizethetnek is egy egyszeri, 18 dolláros díjat a váltásért. Hűségszerződés nélkül már 599, illetve 699 dollárt kell fizetni a készülékekért."

[ Szerkesztve ]

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#255) csab2 válasza steevo0 (#172) üzenetére


csab2
veterán

Teljesen egyetértek. Ez pedig tetszett: "normalis almara sem futotta az applenak, csak egy megharapottra". :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#256) csab2 válasza macikos (#187) üzenetére


csab2
veterán

Egyetértek. Műszaki eszközök összehasonlításánál csak azt lehet komolyan figyelembe venni, amit alapból tud, mindenféle fabrikálás nélkül. Egy autónál sem mondjuk, hogy 175 lóerős, de fel lehet tunningolni 200-ra.
Azért az tény, hogy az iphone mostantól tudja az mms-t, tetheringet, stb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#257) csab2 válasza Ulkesh (#238) üzenetére


csab2
veterán

"Az fm rádió hiánya pedig számomra érthetetlen"

Egy iTunes-ra épülő zenelejátszó mobilba nem fognak rádiót rakni, hogy csökkentsék a bevételt"

Na ezt baromira sajnálom én is. Tudom, hogy sokak szerint hülyeséget mondok, de rádión nem csak zenét lehet ám hallgatni. Én pl. mostanában sokat hallgatom az mr1 Kossuthot. Ráadásul nálunk nincs is itunes.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#258) csab2 válasza #16820480 (#253) üzenetére


csab2
veterán

De. Bocs! :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#259) Csabee. válasza csab2 (#257) üzenetére


Csabee.
nagyúr

miért mondanál sokak szerint hülyeséget? én sem csak zenét hallgatok hanem híreket, időjárást, közlekedési infót :)

Üdv: Csabee.

(#260) Ulkesh válasza csab2 (#257) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Na ezt baromira sajnálom én is. Tudom, hogy sokak szerint hülyeséget mondok, de rádión nem csak zenét lehet ám hallgatni. Én pl. mostanában sokat hallgatom az mr1 Kossuthot. "

Én is sokat hallgatok rádiót, fent van a vTuner és máris majd 10 ezer rádióadóból válogathatok (csak magyarból van majd 100), valahogy nem hiányzott soha sem az FM tuner. Jó lenne megérteni végre, hogy az iPhone esetében alap a korlátlan, vagy legalábbis elég nagy adatletöltés méretű internet hozzáférés.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#261) Wajk


Wajk
addikt

Tudni valami mér a 3GS HW-eiről?
Mert az OK hogy 2x gyorsabb mint a 3G, de nekem olyan érzetem volt, mintha az Oprendszerre gondolnának.... szóval gyorsabb a prockó vagy ugyan az?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#262) sgery válasza Ulkesh (#260) üzenetére


sgery
őstag

csak tudod kár, hogy a online rádió 4óra alatt kinyírja az akkut, míg egy sima rádió modullal egy napig is menne..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#263) TR3 válasza Ulkesh (#260) üzenetére


TR3
tag

Csak sajnos az ország területének nagy részén lehet bármilyen hozzáférésed, nem fogsz online rádiózni, mert nincs 3g. Persze lehet, hogy mondjuk 5-10 év múlva már két város között is működik majd ez a dolog.

(#264) Ulkesh válasza TR3 (#263) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Csak sajnos az ország területének nagy részén lehet bármilyen hozzáférésed, "

Pár hete oda vissza végigrádióztam a Budapest-Veszprém utat, nem igen vettem észre, hogy ne lett volna hozzáférésem :D
Ja és a 4 órás rádióhallgatás és kb. 1 óra telefonálás után még 48%-os volt az akksi este mikor rádugtam a töltőre.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#265) TR3 válasza Ulkesh (#264) üzenetére


TR3
tag

Így az ország keleti felén, engem ez nem nagyon vigasztal. Meg mondjuk a Budapest és a Balaton közötti útvonal nem feltétlenül tükrözi a globális helyzetet. Nekem is mindig van hozzáférésem, csak gprs-en kicsit szaggat a rádió.

(#266) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Engem az foglalkoztat most, hogy meglévő előfizetéshez (hűség lejárt) mennyiért fogják kínálni? Remek csomagom van, ki sem tudom használni, olcsó, csak netet kell hozzá vennem. Még akkor is 6000Ft alatt maradok havidíjilag, és persze sokkal jobb mint az ikon 200!!!
Csak kérdés hogy mennyibe fog kerülni a iphone 3Gs 16Gb?

Semmit sem írok alá!

(#267) majom2


majom2
senior tag

talán az első lényeges hw részlet:

a 3GS-ben már az új PowerVR SGX 3d egység dolgozik. a 3G-ben és a 2G-ben még a PowerVR MBX lite volt. míg a régi készülékek az OpenGL ES 1.1 használatára voltak képesek, addig az új chip már az OpenGL ES 2.0-val is boldogul (asszem ez a 3.0-ás OS része egyébként).
további érdekesség, h a régi PowerVR MBX egység a processzorba volt integrálva (gondolom ebben nem lesz változás), tehát valószínűleg az is változni fog. feltételezhetően az ARM Cortex-A8 került bele.

[ Szerkesztve ]

(#268) Integra válasza Ulkesh (#238) üzenetére


Integra
titán

"Egyáltalán nem biztos, hogy lesz OLED kijelző az iPhone-ban.
Ugyanis nem okoz akkora energiamegtakarítást, mint amekkora hátrány, hogy napfényben nem olvasható."

ezt az égbekiáltó orbitális ökörséget honnan szedted? nap vicce, komolyan:))
az oled és verziói egyik legnagyobb előnye a rettenetesen kontrasztos tűéles kép mellett pontosan az, hogy zseniálisan olvasható le bármilyen fényviszony között, és a fogyasztása is látványosan kevesebb a hagyományos kijelzőkhöz képest..

és ebben igazán az a szomorú, hogy itt hányan bekamálják az ökörségeid kapásból... pedig nem kell messzire menni tényekért, csak elkéne olvasni pár ph-s samsung amoled kijelzős samsung teló tesztet, cikket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#269) bmwk1200s válasza majom2 (#267) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A megváltó próféta szóljon belőled!!! :R :R :R

Semmit sem írok alá!

(#270) majom2 válasza bmwk1200s (#266) üzenetére


majom2
senior tag

sztem ilyen esetben érdemes kiruccanni érte olaszo-ba. asszem 500E, és 560E a független 3GS. össze lehet kötni egy kis olasz kirándulással, így a nők is boldogok lehetnek :)

[ Szerkesztve ]

(#271) csab2 válasza Csabee. (#259) üzenetére


csab2
veterán

Csak azért írtam, mert a fiatalok körében nem népszerű a Kossuth.

Ulkesh: azért pl az ikon csomagokkal járó 1-2 giga elég véges erre a célra szerintem. A lefedettséggel nagyjából egyet értek mert a mostani telómban lévő fm rádió sem olyan erős, hogy városon kívül hallgatni tudjam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#272) bmwk1200s válasza majom2 (#267) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tényleg! Honnan az infó?

Semmit sem írok alá!

(#273) majom2 válasza bmwk1200s (#272) üzenetére


majom2
senior tag

innen meg innen meg innen :)

(#274) bmwk1200s válasza majom2 (#273) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Huhh...hát ez lehet hogy még a psp-ét is alázza majd játékokban?
Amúgy, hogy áll a kijelző a megjeleníthető színek számával? Csak azért kérdem mert azt hittem 16millió színre képes, de amit linkeltél egyik oldal ott "csak" 256ezer van.

Semmit sem írok alá!

(#275) macikos válasza bmwk1200s (#274) üzenetére


macikos
addikt

Csak 65k színt tud :(

(#276) bmwk1200s válasza macikos (#275) üzenetére


bmwk1200s
őstag

na ezt nem akarom elhinni!
komolyan nem bántani akarlak, de ezt képtelen vagyok!
hogy tudja igy megjeleníteni a szineket, képeket, videókat ha csak 65k szint tud megjeleníteni? A kijelző is biztos tudja, a hardver is tudja, a mac os X nem tudja???

Semmit sem írok alá!

(#277) #16820480 válasza bmwk1200s (#276) üzenetére


#16820480
törölt tag

a BB telefonok is csak 65k színt tudnak megjeleníteni. mégis leesik az állad, ha meglátod szerintem egy Bold vagy egy Javelin kijelzőjét, olyan szép.
mondjuk ettől függetlenül vicces, hogy a wimo-t hogy lehúzza mindenki a 16 bit miatt, közben meg sok más cég is azt használja.

(#278) macikos válasza bmwk1200s (#276) üzenetére


macikos
addikt

Ez az egyik ok, hogy gyors a telefon.

A képeket is azért jeleníti meg gyorsan, mert az iTunes lekicsinyíti őket. Ez még nem is lenne gond, mivel senki nem akar 10 megapixeles képeket nézegetni ekkora kijelzőn. A gond ott van, hogy az algoritmus ami átméretezi a képeket valami olyan elképesztőn elcsúnyítja őket, hogy igazából nem is nagyon érdemes zoomolni, mivel már 0,5x zoomnál is látszik, hogy csúnya a kép. Egyszerűen alacsony minőséggel van tömörítve, hogy gyorsan jelenjenek meg.

Ez az egyik olyan dolog, ami engem nagyon zavar az iPhoneban.

[ Szerkesztve ]

(#279) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Hát....most rendesen lelomboztatok!
De akkor ha én egy digikamerával lövök egy 8 megapixeles képet, nem is tehetem fel az iphone-ra egy az egybe, csak ha az iTunes előtte átméretezi kicsire?
Akkor mi értelme van a komoly hardvernek?

Semmit sem írok alá!

(#280) majom2 válasza bmwk1200s (#276) üzenetére


majom2
senior tag

az lcd 260k színt tud. aztán h ebből mennyit használ az osx, az rejtély. de egyébként teljesen lényegtelen is, hiszen gyönyörű színvisszaadása van és rengeteg árnyalatot tud. én még nem találkoztam olyan esettel h ez gond lett volna. innentől kezdve engem nem is nagyon érdekel a tényleges színmélység.

(#281) macikos válasza bmwk1200s (#279) üzenetére


macikos
addikt

Az Air Sharing meg a hozzá hasonló "fájlkezelő" programok jól jelenítik meg a képeket. Igaz nem néztem még meg nagyfelbontású, digitális fényképezőgéppel (nem mobillal, a gyengébbek kedvéért) készített képeket, de ami benne van sample, az nagyon szép.

Csak az iTunes ilyen, hogy elrondítja a képeket.

Na hogy még panaszkodjak egy kicsit...

Ami még nem tetszik az iPhoneban (a néhány szoftveres hülyeségen kívül) az a nyomtatási lehetőség hiánya! Persze van a HP-nek egy programja, amivel lehet nyomtatni, de az annyi, hogy kiválaszol egy képet! és nyomtatás... ja, és csak wifi-s nyomtatókkal működik.
Nekem itthon a hálózatra kötött HP 4100TN-nel nem :(( Dokumentumokat például egyáltalán nem lehet nyomtatni.
Vagy például elmegy az ember egy fénymásolóba, milyen elegáns lenne hogy csatlakoznánk a wifi hálóhoz, nyomtató megtalál és küldhetem is rá a cuccot, nem kellene pendriveot magammal vinnem.

[ Szerkesztve ]

(#282) majom2 válasza bmwk1200s (#279) üzenetére


majom2
senior tag

ha albumba teszed a képet, akkor valóban lekicsinyíti, de csak annyira h azért bőven élvezhető legyen a telefonon. nyilván nem fogsz majd tudni minden kis részletbe belenagyítani, de ez általában nem is kell.
ugyanakkor meg lehet kerülni az itunes-t bármilyen wifis háttértár-progival (pl Discover), és máris megmarad a kép eredeti mérete. ettől függetlenül asszem a Safari (ilyenkor ezt használja képmegjelenítésre) nem képes akármekkora képeket teljes méretben megjeleníteni. régen kisérleteztem ezzel, de már nem emkléxem pontosan mi volt.

(#283) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Aha..értem. Köszi, azért most megnyugodtam kicsit. Nem mintha lenne okom felháborodni, vagy ilyenek! :DDD
Az iTunes-on kívül, és persze azon kívül, hogy feltörném, hogyan lehet még fájlokat rátenni? Gondolom, csak simán csatlakoztatva a windowshoz, nem lehet fájlokat pakolgatni rá. Esetleg email csatolmányként?

Semmit sem írok alá!

(#284) majom2 válasza bmwk1200s (#283) üzenetére


majom2
senior tag

rengeteg különböző progi van (mint pl az előbb említett Discover v Air Sharing) amivel wifi-n keresztül feltölthetsz bármilyen és bármekkora állományt a telefonra - és ott a megfelelő progival meg is tudod nyitni (ha erre képes a teló). magyarul, vezeték nélküli pendrive is lehet akár :)

[ Szerkesztve ]

(#285) sgery


sgery
őstag

ha a totalcommanderbe beraksz egy plugint, akkor az teljesen látni fogja az iphone-t és bármit bárhova tudsz másolni.

egyébként én utálom az itunes-t, múltkor pl mikor újraraktam a vistát a gépen rádugom az iphone-t és mit ír? azt hogy most biztos töröl minden az iphone-ról mert ő csak a régivel hajlandó szinkronizálni. semmi olyan lehetőség, hogy a régi adatokat lementi, és visszarakja, nem törölni kell róla mindent, mert régi adatokat még csak lejátszani se engedi.. Ez szíven ütött:/
De amúgyis egy lassú és számomra rossz szoftware- sokkal jobban szeretem ha csak úgy ráhúzom a zenét és a telefon leregisztrálja azt ha ipod-ban nyomok vmit.. tudom hogy bele lehet húzni itunes-ba is mappákat, de olyan csiga tempóval teszi hogy...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#286) bmwk1200s válasza sgery (#285) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszi az infót! Feltételezem a google segít a nevezett plugin megtalálásában! :B
Már meg is találtam, ráadásul telepítő segéd is van! :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#287) majom2 válasza sgery (#285) üzenetére


majom2
senior tag

Ha lemented az itunes mappát a mydocuments-ből, akkor nem lett volna semmi gondod az újratelepítéssel.

(#288) sgery válasza majom2 (#287) üzenetére


sgery
őstag

az app data-ban volt itunes mappa, minden ami apple-ös volt lemetettem, majd az új win-be visszamásoltam de ígyse sikerült:/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#289) majom2 válasza sgery (#288) üzenetére


majom2
senior tag

nem az app data a lényeg, hanem a mydoc\mymusic-ban lévő itunes könyvtár

[ Szerkesztve ]

(#290) Ulkesh válasza Integra (#268) üzenetére


Ulkesh
őstag

"az oled és verziói egyik legnagyobb előnye a rettenetesen kontrasztos tűéles kép mellett pontosan az, hogy zseniálisan olvasható le bármilyen fényviszony között"

Jópár tulajdonostól hallottam már, hogy visszasírja a sima kijelzőt, mert NEM olvasható napfényben.
De itt is jelent meg pár fotó, amin jól látszik, hogy erősebb fényben (nem is közvetlen napfényben) gyengén látszik a kép.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#291) Ulkesh válasza macikos (#275) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Csak 65k színt tud"

Néztem tesztképeket (monitor kalibrációhoz használt) a készüléken és egész biztos, hogy nem csak 65k színt tud (ott ahol WinMo-s készüléken rendesen sávosodnak az átmenetek, itt teljesen sima).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#292) bmwk1200s válasza Ulkesh (#291) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nincs véletlenül ilyen kép? Mármint ahol egy winmo-s teló nyitja meg a képet, mellette meg az Iphone nyitja meg u.a. képet.

Semmit sem írok alá!

(#293) Enjoy válasza Ulkesh (#290) üzenetére


Enjoy
addikt

Szerintem ezen a képen nincs háttérvilágítás :U

► més que un club ◄

(#294) Alex91 válasza Enjoy (#293) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert oled lenyege, hogy nem kell hattervilagitas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#295) macikos válasza Enjoy (#293) üzenetére


macikos
addikt

Még jó hogy nincs :DDD Az OLED technológiának ez az egyik előnye :C

Ulkesh: Igen, ez érdekes. Most megnéztem, annyira nem durva a sávosodás. Na meg ez csak egy adat. Most például mondhatnánk azt, hogy a K750i 262ezer színű kijelzője szebb az iPhoneénál! Valójában viszont köszönő viszonyban sincs vele :D

[ Szerkesztve ]

(#296) majom2 válasza Ulkesh (#291) üzenetére


majom2
senior tag

én is úgy tudom egyébként h 64K színt kezel, de ahogy nézem ez bőven elég :)
amiről te beszélsz az sztem inkább a gagyi lcd tipikus esete. a sok user meg azt hiszi, h a több színtől majd megtáltosodik a gagyi kijelző, pedig nem :) szerencsére ezen nem spóroltak az iphonnál :)

(#297) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

[link]
Ebben nekem csak az a furcsa, hogy voice control miért nem működik a sima 3G-n a szoftver frissítése után?
Ha jól értelmezem a cut-copy-paste azért van jelen a sima 3G alatt is, mert mindkettőnek már az új oprendszer van fenn.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#298) Enjoy válasza bmwk1200s (#297) üzenetére


Enjoy
addikt

Srácnak már sikerült szereznie egy 3g s-t ?
link

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#299) macikos válasza bmwk1200s (#297) üzenetére


macikos
addikt

Ulkesh azt írta tegnap, hogy nagy az erőforrásigénye és ezért nem.

Szerintem csak azért, hogy vedd meg az újat :D

Enjoy: A kommenteknél írják, hogy csak egy S betűt rakott a 3G dobozára :D

[ Szerkesztve ]

(#300) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

[link]

Na ilyen az AMOLED olvashatósága! Illetve az Iphone kijelzőjével összehasonlítva!

[link]

Itt látszik a legjobban, hogy napfényben biza többet lehet látni az iphone-ból!

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.