Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sn4tch


sn4tch
csendes tag

Arrol van valami hír, hogy ez milyen áron lesz nálunk?

[ Szerkesztve ]

(#302) majom2 válasza sn4tch (#301) üzenetére


majom2
senior tag

az a legvalószínűbb h ugyanannyi lesz mint az előző (nyilván 8GB->16GB és 16GB->32GB), esetleg a szar forint miatt drágulhat 1 kicsit... de ez a kérdés majd egy jó hónap múlva lesz aktuális, addig úgysem kapható :)

[ Szerkesztve ]

(#303) skajwa


skajwa
senior tag

Kíváncsi vagyok hányan fogják vagizásból megvenni a 32gb-os változatot...:D

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#304) Csigger válasza bmwk1200s (#300) üzenetére


Csigger
őstag

húha! hát ez elég csúnyácska emígyen! akkor tényleg inkább maradjon a szifonban a jelenlegi kijelző, mer napfényben ez tényleg olvashatatlan!

mondjuk tény, hogy szép ez az oled kijelző, meg frankó, hogy mindenhonnan látszik, de vmikor ez szntem simán hátulütője a dolognak!
én például tök utálom, ha ülök vhol a buszon, vagy vmi hasonló, és oldalról bámulják, hogy mit csinálok éppen a telón, főleg sms írás közben frusztráló szerintem! szidon "előnye" hogy oldalról így kicsit nehezebb elolvasni, mit ír az ember, míg olednél teljesen olvasható a dolog!

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#305) bepe79 válasza majom2 (#302) üzenetére


bepe79
addikt

Nem csak a rossz forintárfolyam miatt lesz aranyárban, hanem a július 1-jével emelkedő ÁFA és több járulék emelkedése miatt is.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#306) majom2


majom2
senior tag

Igen! :) a 3GS igazi vadállat lesz! nagyon úgy néz ki h megkapja az ARM Cortex A8 magot is!
Sőt, az új 3D motor is sokkal gyorsabb lesz mint vártam! :) kúúl :)
részletek itt

Bepe79: igen, ez igaz...

[ Szerkesztve ]

(#307) bmwk1200s válasza majom2 (#306) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha ez így igaz, akkor simán lemoshatja a nintendo ds-t, de még a psp go-t is!
Valószínűsítem a nagyobb felbontású képek gyors megjelenítése sem okozhat ezek után gondot!

Semmit sem írok alá!

(#308) majom2 válasza bmwk1200s (#307) üzenetére


majom2
senior tag

ha beleraknak még egy kis ramot (amire egyébként mindenki számít), akkor megint megcsinálják korunk egyik - ha nem a legjobb - mobil hw-ét... gondolom ez lesz a hw platformja az iphone-nak az elkövetkezendő 2 évben. nagyon nagy lehetőségek vannak benne.

a ds-nél a régiek is sokkal gyorsabbak, ez viszont tényleg lenyomja majd a psp-t is...

(#309) copin válasza bmwk1200s (#307) üzenetére


copin
őstag

A hardveres gombsor miatt nem mos le senki semmit. A DS gyengébb hardverrel is jobban áll a PSP-nél, szóval nem a poligonok számánál dől el a konzolháború. Az i8910-ből kiindúlva a képkezelés nem lesz nagy szám. Ez a proci ilyen hardverhez, mondhatni pazarlás, viszont a teljes értékű multitaskingnak ezek után már minimumnak kéne lennie. Persze csak ha igaz, merta régi samsung is tudott órajel szerint annyit, mint a leggyengébb cortex, bár fogyasztásban lehet hogy jobban jönnek ki vele.

[ Szerkesztve ]

(#310) erdoke válasza majom2 (#306) üzenetére


erdoke
titán

Jó elemzés, bár elég sok a találgatás benne. Mindenesetre engem jobban lázba hoz (hardveresen) a Pre, multitaskingra sokkal inkább kihegyezettnek tűnik. A komolyabb 3D pedig szimplán hidegen hagy.

A legjobb aláírás a héten

(#311) majom2 válasza erdoke (#310) üzenetére


majom2
senior tag

mitől jobb a Pre mint a cikkben felvázolt 3GS hw szinten? ahogy olvastam tök ugyanaz mindkettő.

(#312) Ulkesh válasza erdoke (#310) üzenetére


Ulkesh
őstag

"multitaskingra sokkal inkább kihegyezettnek tűnik."

Gyakorlatilag multitasking most már csak a netes rádióhoz kell, ha azt is megoldják, akkor akár el is lehet felejteni.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#313) copin válasza Ulkesh (#312) üzenetére


copin
őstag

Miért lehet el felejteni?

(#314) majom2 válasza copin (#309) üzenetére


majom2
senior tag

hogy jön ide az i8910?

nem nagyon lehet órajel szerint hasonlítgani különböző felépítésű procikat.

időközben egyre több helyen írnak 256MB RAM-ról. nekem több kívánságom nincs is. megvéve... :C

(#315) erdoke válasza majom2 (#311) üzenetére


erdoke
titán

Én nem egészen azt olvastam, ráadásul pont az általam is vázolt, szemléletbeli különbségről ír:

"the Palm Pre uses a similar combination of hardware to what I expect from the iPhone 3GS. TI’s OMAP 3430 combines a Cortex A8 CPU core with a PowerVR SGX 530 GPU. The difference is that while the Pre uses its excess horsepower to enable user-level application multitasking, Apple won’t be. The Pre is most definitely faster than the iPhone, but it still has some rough edges."

Ulkesh,
Várjuk azért meg, hogy meg tudom-e csinálni azt egy szifonon, amit ma egy izmosabb WinMo készüléken simán: Navigálok iGO-val (nem az ájgón van a hangsúly, bár nem csak a térkép támogatás miatt számíthat), közben BT fülesen beszélgetek, amit automatikusan rögzít egy progi. Beszélgetés közben (természetesen piros lámpánál :D) megnézem azt a mailt, amire a hívó fél hivatkozik. Mindehhez kell (illetve a sebesség miatt hasznos) a háttérben már korábban futó levelező és feladatkezelő alkalmazás is. Szerinted miként lesz ez TomTommal és szifonnal?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#316) Ulkesh válasza erdoke (#315) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Szerinted miként lesz ez TomTommal és szifonnal?"

A navigáció feltételezi a párhozamos működést, mivel navi közben bejövő hívást is le kell kezelni és vissza kell térni utána. Szóval ha értelmesen csinálták meg az API-t akkor működni fog párhuzamosan más alkalmazásokkal, ugyanúgy, mint a Mail, vagy az iPod rész.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#317) majom2 válasza erdoke (#315) üzenetére


majom2
senior tag

ez a Pre speckója:
600 Mhz Texas Instruments OMAP 3430 (ARM Cortex A8 + PowerVR SGX), 256 MB RAM

annyi a különbség h az egyiket a Texas, a másikat meg a Samsung gyártja. vagy valamit nem vettem észre?

(#318) delllap válasza majom2 (#317) üzenetére


delllap
csendes tag

yap... [link]

Iphone 3G(ARM11)
Manufacturing Process: 90nm
Architecture: In-Order
Issue Width: 1-issue
Pipeline Depth: 8-stage
Clock Speed: 412MHz
L1 Cache Size: 16KB I-Cache + 16KB D-Cache
L2 Cache Size: N/A

iPhone 3GS (ARM Cortex A8)
Manufacturing Process: 65nm
Architecture: In-Order
Issue Width: 2-issue
Pipeline Depth: 13-stage
Clock Speed: 600MHz
L1 Cache Size :32KB I-Cache + 32KB D-Cache
L2 Cache Size: 256KB

[ Szerkesztve ]

(#319) erdoke válasza Ulkesh (#316) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés nyilván az, hogy hány és milyen alkalmazásokkal? Lehetett különféle korlátozásokról olvasni korábban (pl. 2 alkalmazás futhat párhuzamosan, és csak az, ami előre engedélyezett), és erről még valahogy nem lebbent fel a fátyol.

majom2,
Azt nem vettétek észre, hogy saccolgat, ütögeti a hasát, találgat, becslésekbe bocsátkozik. Nem kellene tényként kezelni olyasmit, amiről nincs információnk. Emellett (ahogy írtam is) a hozzáállásban lesz nagy különbség, ahogy a szoftvert felépítették/hangolták.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#320) majom2 válasza delllap (#318) üzenetére


majom2
senior tag

na igen... :)

így már érthetőek ezek a kijelentések (infók a keynote-ról):

Launch Messages - 2,1x
Load SimCity - 2,4x
View Excel attachment - 3,6x

(#321) majom2 válasza erdoke (#319) üzenetére


majom2
senior tag

időközben a holland T-mobil oldalára kikerültek a speckók:
256MB RAM, 600MHz CPU

valószínű ez már nem csak találgatás... :)

sw: hát, ahogy a mostani lassú vason "eldöcög" az osx a kevés rammal... :) felkötheti a palm a nacit...

(#322) erdoke válasza majom2 (#321) üzenetére


erdoke
titán

Akkor lesz érdekes, amikor azt mérik majd, hogy mennyi idő alatt nyit meg egy Excel fájlt a mail csatolmány nézegetése + telefonálás + navigálás közben. ;)
Ugyanis a 0,4 s vs. 0,2 s dupla sebesség önmagában a mindennapi használatban teljesen haszontalan gyorsaság.

A legjobb aláírás a héten

(#323) majom2 válasza erdoke (#322) üzenetére


majom2
senior tag

a beépített app-ok multitaszk kezelése arra enged következtetni, h nem lesz ezzel gond HA lesz multitaszk más app-oknak is. pl.: nagysebességű wifi-s letöltést csinált miközben neteztem+leveleztem, a lassulás legkisebb jele nélkül. 2G-vel.

(#324) Ulkesh válasza erdoke (#322) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Akkor lesz érdekes, amikor azt mérik majd, hogy mennyi idő alatt nyit meg egy Excel fájlt a mail csatolmány nézegetése + telefonálás + navigálás közben. "

Kipróbáltam, de semmi különbség.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#325) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Mondjuk az vicces, hogy 256 Ram! :D :D :D Remélem MB!

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#326) erdoke válasza Ulkesh (#324) üzenetére


erdoke
titán

Hát persze. Na és közben melyik őserdőbe jutottál a Google Maps-szel? :D

A legjobb aláírás a héten

(#327) czipaocsi válasza bmwk1200s (#300) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

ez azért elég tanulságos...bár ki tudja, hogy milyenek voltak a beállítások, csak bízni lehet benne, hogy mindkét készülék "fel volt húzva" :DDD
nem mind OLED, ami fénylik :DDD

Róma... Gondolák...

(#328) Ulkesh válasza erdoke (#326) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Na és közben melyik őserdőbe jutottál a Google Maps-szel? "

Kissé le vagy maradva :D

Már pár hete elérhető a IDA nevű teljes értékű navi (ami tud magyarul is és a Cygic fejlesztése).

[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#329) erdoke válasza Ulkesh (#328) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg le vagyok maradva. Térkép honnan való? Errefelé TopMap-en kívül mást nem nagyon érdemes használni.

A legjobb aláírás a héten

(#330) copin válasza majom2 (#314) üzenetére


copin
őstag

Mindössze annyival, hogy ugyanaz (?) a proci van mindkettőben.

(#331) Ulkesh válasza erdoke (#329) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ha jól tudom Navteq térképeket használ a Sygic.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#332) copin válasza copin (#330) üzenetére


copin
őstag

[link] XGA kijelzőt nem akarnak belevágni?

(#333) czipaocsi válasza erdoke (#329) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

TeleAtlas-tól, aminek a 2009.04-es térképei állítólag már egész jók magyar viszonylatban is.

Róma... Gondolák...

(#334) majom2 válasza copin (#330) üzenetére


majom2
senior tag

oké, de teljesen más rendszer fut rajtuk...

(#335) copin válasza majom2 (#334) üzenetére


copin
őstag

A Pre-n is, a DS-n is és a PSP-n is. Valaki mégis hozzájuk hasonlítgatta a 3G S-t.

(#336) majom2 válasza copin (#335) üzenetére


majom2
senior tag

összehasonlítani nyilván lehet, de olyat írni h mivel az egyik rendszeren (x hw + x sw) vmilyen funkció "nem nagy szám", akkor a másikon (x hw + y sw) sem lesz az... hát... :U

[ Szerkesztve ]

(#337) erdoke válasza czipaocsi (#333) üzenetére


erdoke
titán

Bár nem teljesen egyenesen arányos, de elég jó mutató: a 2009 áprilisi TopMap Mo. térkép 12,9 MB, míg a TeleAtlas 7,8 MB. Ez csak a térkép, POI, épület nincs egyikben sem...

A legjobb aláírás a héten

(#338) copin válasza majom2 (#336) üzenetére


copin
őstag

Jah bocs, a Samsung nagyobb kihívás a hardvernek, mondjuk oda egy erősebb cortex is jól jött volna. Ha már a handheld konzolokat hasonlítgatod a 3G S-hez, miközben annak gyakorlatilag semmi köze az iphone-hoz, ráadásul jóval régebbi hardverekből épülnek fel. Ez mennyire fair? Gyorsabb lesz, de nem kell elájulni tőle, mert a TI másnak is eladja a platformjait, amelyek között már ma is van jobb. Jön a Tegra és Snapdragon. Év végén egy átlagos hardver lesz, amire nem hogy kettő, de egy évig sem jeent semmilyen előnyt. Ahhoz képest hogy 2x-es gyorsaságról volt szó, ez nem igazán tükrözi az elvárásokat, szóval megint a valósághoz kell igazítani, mint minden telefonnál? Persze neked ettől még megfelelhet, de ettől én hadd ne rogyjak térdre.

(#339) majom2 válasza copin (#338) üzenetére


majom2
senior tag

relax, nem kell mindjárt a másik torkának ugrani...

akkor menjünk végig szép sorjában.
- igen, lehet h a Samsung alá nagyobb hw kell (vagy esetleg csak szarul van megírva a képnézegető). de még az is lehet, h igen erre még ez a hw sem elég, de amíg ez nem bizonyosodik be, addig nem jelenteném de facto ki
- sztem lazán lehet az iphone-t a kézi-konzolokhoz viszonyítani, hiszen ez jelenleg a mobilok legerősebb game platformja. mindenki tudja h a psp régebbi hw, de ugye az is 1értelmű h egy cél-hw (pl psp), mindig könnyebb helyzetben van a saját területén mint egy általános célú hw (pl 3GS)
- én úgy tudom h jelenleg ez (3GS) a legerősebb hw. ami még csak papíron létezik, azt egyenlőre hagyjuk.
- lehet h lesznek az év végén ennél erősebb hw-ek, de h ettől ez átlagossá vállna, az erős túlzás. a jelenlegi iphone hw, na az az átlagos. és akkor ehhez vedd hozzá, h arra a hw-re milyen alkalmazások jelentek meg... szóval elég nagy perspektívát nyit az új teló.
- mi nem tükrözi az elvárásokat? ezt fejtsd ki kérlek. a 2x gyorsaság pedig lazán meglesz. vagy szerinted hol nem?
- senkit nem kértem térdreborulásra, de azért én örülhetek egy kicsit, ugye :)

(#340) copin válasza majom2 (#339) üzenetére


copin
őstag

Erre elég kell hogy legyen a TI-s cucc.

én úgy tudom h jelenleg ez (3GS) a legerősebb hw. ami még csak papíron létezik, azt egyenlőre hagyjuk.

Jobban körül kéne nézni. Az i8910 eleve jobb, mégha processzorban elmarad. Telefonként persze más a helyzet

Attól hogy mitőllesz erős egy konlzol platormja, az nem a hardver erejétől függ, de ezt már írtam.

mindig könnyebb helyzetben van a saját területén mint egy általános célú hw (pl 3GS)

Ilyen hardverrel nekem ne jöjjön ezzel senki.

mi nem tükrözi az elvárásokat? ezt fejtsd ki kérlek. a 2x gyorsaság pedig lazán meglesz. vagy szerinted hol nem?

Egyesek itt mindent me akartak kétszerezni. Egy része teljesült.

(#341) Quasi_modo válasza copin (#340) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az i8910 eleve jobb, mégha processzorban elmarad.

Nem akarok itt offolni, de mind a kettőben 600-as proc van.

valami

(#342) Henkei


Henkei
tag

A szokasos nesze semmi fogd meg jol by apple. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#343) majom2 válasza copin (#340) üzenetére


majom2
senior tag

igen az i8910-nek nagyobb méretű és felbontású a kijelzője, ami kétségkívül jó. arról viszont megoszlanak a vélemények h az AMOLED mennyire jó választás. a kamerájához is nagyobb szám van írva, bármit is jelentsen ez :) bár ezeknek nem sok köze van ahhoz h milyen proci hajtja meg (amiről ugye szó van).

az h telefonként jobb-e... hát ez eléggé izlés kérdése

a konzoloknál (is) a hw erősségéről beszéltünk nem pedig a használhatóságról. nem mind1.

"Ilyen hardverrel nekem ne jöjjön ezzel senki."
???

"Egyesek itt mindent me akartak kétszerezni. Egy része teljesült."
igen, van amiben meg 3x-ozták a teljesítményt :) szóval hol nem teljesül ez?

(#344) copin válasza Quasi_modo (#341) üzenetére


copin
őstag

Elmarad az élvonaltól, mivel ugyebár etalonokat keresünk. Nem csak OMAP-ról volt szó, bár ahhoz lejjebb kéne menni a kommentekben.

majom2

a kamerájához is nagyobb szám van írva, bármit is jelentsen ez bár ezeknek nem sok köze van ahhoz h milyen proci hajtja meg (amiről ugye szó van).

Mindössze annyi, hogy az egyiken 3 megásképeket kell kezelnie, a másikon 8 megásakat, HD videóval egyetemben. A kijelző felbontást remélem nem kell említeni.

igen, van amiben meg 3x-ozták a teljesítményt szóval hol nem teljesül ez?

Mennyit futott a Samsung proci? Egy bench rendel.

a konzoloknál (is) a hw erősségéről beszéltünk nem pedig a használhatóságról. nem mind1.

Egy régebbi: a ds-nél a régiek is sokkal gyorsabbak, ez viszont tényleg lenyomja majd a psp-t is...

Ha a poligonokkal akarsz felvágni, akkor sem biztos hogy nyert ügyed van és nem tudom ismételnikell-e, hogy amikor a PSPkijött, akkor az iphone még talán tervben sem volt. A durván kétszeres tempóba pedig talán belefér, hogy jobb legyen az iphone a következő (nem PSP GO) generációig, bár gombjai addig se lesznek, amit egy Tegra se tudna kihozni magából.

[ Szerkesztve ]

(#345) Csigger


Csigger
őstag

megin kezdődik, vagyis már épp a mélyéig benne vagytok a dologban skacok!
én csak jót röhögök ezen az egymásnak vagdaljuk a számokat dolgokat! komolyan én tisztelem a Samut azért, hogy ilyen ütemben próbálnak mindenfélével kijönni, de egyesek úgy tudják mondani ezt a 8Mp-es HD felvevős új Omnia utódot, mintha földbe döngölne egy teszem azt Canon EOS 3D MarkII-t, és az ráadásul még nem is kamera, hanem csak fényképezőgép! összehasonlítunk, olyan dolgokat hogy félelmetes! nyilván nem lesz ugyanolyan egy azonos procival működő winmos teló és az iPhone, mivel míg az egyik több telefonra készül, addig az Applen-nek "saját" a hardware és a software is!

Apple and Android user

(#346) Csigger válasza Csigger (#345) üzenetére


Csigger
őstag

sorry, csak hogy pontosítsak Canon EOS 5D Mark II, még mielőtt emiatt esik nekem vki! ;)

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#347) Nyusziman


Nyusziman
tag

Sziasztok!
Épp néztem az AppStoret és ott aaz Iphone 3 GS 16gb "csak" 200dollár!!!! Ez tényleg így van??? Tehát ha onnan rendelem meg akkor csak ennyi??? Szerintetek MO-ra is szállítanak??
üdv

(#348) macikos válasza Nyusziman (#347) üzenetére


macikos
addikt

Igen, 200 dollár, jól látod és nincs hozzá előfizetés, Amerikában ilyen hülyék, hogy ennyiért odaadják az embereknek.
És igen, elhozzák Magyarországra is és mielőtt megkérdeznéd, igen, Steve Jobs személyesen adja át minden vásárlónak.

(#349) csab2 válasza Nyusziman (#347) üzenetére


csab2
veterán

Nem. Ez szolgáltató függő (AT&T) előfizetéses ár. Az iphone nem kapható függetlenül.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#350) csab2 válasza macikos (#348) üzenetére


csab2
veterán

:)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.